Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים - התייעצות האם להחליף מקצוע

ts1
שימו לב! השרשור הזה בן 1278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוא נדבר על כמות ימי החופש שיש להם או על שעות העבודה הגמישות או על הוותק בתור עובד מדינה.

או שעל זה לא מדברים?

מי ישמע לענות לטלפון...כולם עונים לטלפונים מחוץ לשעות עבודה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מסמין אותך לדבר על כמות ימי החופש האמיתית שיש להם. אחרי שמורידים מהם את ימי ההרשמה לבית הספר, את ימי ההכנה לשנה"ל, את ימי ההשגחה על מבחנים בקיץ, את ימי השתלמות החובה, וכמובן את העובדה שהם לא יכולים לקחת אפילו יום אחד של חופש שאינו במסגרת החופשות הקבועות (מורה לא יקבל יום חופש אפילו ביום חתונתו).

אה, שכחתי. את העובדה שהחופש שלהם הוא תמיד בשיא העונה, כלומר משלמים על החופשה כפול ממי שיוצא לחופש ביוני. 

כשאתה מחשב את זה הגליק לא כל כך גדול.

• רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, David32 כתב:

יש לי עוד דוגמאות, אם צריך, שיחות בזמן שאתה בחופש בחול, ועוד... 

ניהלתי פרוייקט מאירלנד בזמן טיול לפני ש-WFH היה נפוץ 😂

לפני 23 דקות, sperial כתב:

@m3x7r3m3 אתה יכול למצוא תירוצים בלי סוף. גם לך משלמים תמורת העבודה הזו - בתמחור גלובלי במקום בתמחור לפי שעה. אם זה לא היה המצב המשרה לא היתה כוללת את הרכיבים האלה כנראה שהיית מקבל כמה עשרות אחוזים פחות.

לא מעט הורים של חברים עבדו בנשר (אתה יודע שיש להם מפעל ליד בית שמש?), הם לא עבדו גם וגם.

בתוכנה אתה יכול בהחלט למצוא את עצמך עובד 8 שעות וחצי, ואז חצי שעה לפני סוף ה"משמרת" שלך יש תקלה שאתה לא מסיים את המשמרת שלך.

אתה יכול למצוא את עצמך עובד גם 12 שעות רצופות, או 9 שעות, הולך הביתה ומקפיצים אותך לתקלה לעבוד עוד 3-4-5 שעות.

ציטוט

יודע מה - בוא נלך למקצוע המושמץ ביותר בפורום. מורים. אתה יודע כמה שיחות טלפון הם מקבלים בשעה 10 בערב, ולא משלמים להם על העבודה שהם עושים בשעות האלה?

אתה יודע שאמא שלי הייתה עד לא מזמן סגנית מנהל בית ספר במשך 30 ומשהו שנים? ומורה מגיל 21 (שזה בחישוב פשוט מעל 40 שנה), חמותי עד היום מורה.

אני יודע שחמותי לא מקבלת שיחות טלפון בשעה 10 בלילה, יש לה שעתיים שרק בהן מותר להתקשר אליה.

אמא שלי כן קיבלה טלפונים לא מעטים לאחר שעות העבודה ממורים חולים וכאלה והייתה צריכה למצוא מחליפים, וגם אז זה לא קרה ב-10 בלילה, או עד 8 וחצי בערב, או ב-7 בבוקר.

וזה עדיין לא "קח את עצמך ובוא למפעל / בית ספר" ב-9 בלילה, אחרי שעבדת 9 שעות באותו יום.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיאת ספריאל,

עבדתי בבית הספר בין יא ליב בחופשה.

המורים היו באים לכמה שעות,וגם זה לא כולם והולכים.

ביחס לשכר שלהם העבודה הזו משתלמת.

ואם כל כך רע להם,שיתפטרו!

כמה אפשר לילל....

אני יודע שבגישה שלך ברגע שמגיע 16:30 העט נופל ויתפוצץ העולם לא תרים אותו.

אבל המציאות שונה,היום בבוקר היה לי עיסוקים בבית והגעתי לעבודה ב12 רק,ביקשו ממני להתחבר לישיבה של רבע שעה ב10 בבוקר,אני אמור לשלוח אותו לחפש כי לא משלמים לי על הרבע שעה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בקיצור, אם אתה לא רוצה בכלל שידברו איתך אחרי שעות העבודה, לך להפוך המבורגרים במקדונלדס. וגם שם לא בטוח שאף פעם הבוס לא יתקשר.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוטייטו, כרגיל אתה יודע הכל יותר טוב. אז אני לא מתווכח אתך.

M3, אשתי פרשה אחרי 37 שנות עבודה שהחלו כ"עובדת קהילתית" בבי"ס מקצועי, והסתיימו כמנהלת בית ספר. לא רוצה לספר לך איזה טלפונים הזויים היתה מקבלת בשעות הערב והלילה מההורים (לכל אורך הקריירה). עם האוכלוסיה שאתה התמודדה היה מדובר לעתים אפילו בעבודה מסוכנת. 

וכשפרצו לה לביה"ס גם קרואו לה באמצע הלילה, אבל זה כבר איזוטרי.

• רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

פוטייטו, כרגיל אתה יודע הכל יותר טוב. אז אני לא מתווכח אתך.

המודעות העצמית שלך קיימת?אתה מכיר את המושג?

תבקש קורס אולי תקבל על זה גמול,זה נושא מאוד חשוב!

שים לב אגב,איך השרשור על מישהו שמחפש לימודים התדרדר שוב לספריאל שתמיד צודק ומכיר את העבודות של כולם מול כל השאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, David32 כתב:

כשהטלפון מצלצל בשבת בבוקר ומסתבר שיש באג אצל לקוח, והייצור מתחיל בשני, ועד שני הבאג הזה אמור להיות פתור. אתה קם ונוסע כמו טטלה, ומקווה שיתנו לך צ'ופר בסוף החודש (מה שלרוב יקרה עם הנהלה סבירה).

יש לי עוד דוגמאות, אם צריך, שיחות בזמן שאתה בחופש בחול, ועוד... 

שיחות בחופש יש, אבל מצבים כמו שאתה מתאר כמעט ואין.

ואם יש, ב99.99999999999 אחוז מהמקרים גם מצבים כאלה מחכים ליום ראשון.

חוץ מזה עבודה במשמרות 24/7 או זמינות מסביב לשעון זה דיל ברייקר מבחינתי.

לא שאין לי מצבים שאני עובד עד 11-12 בלילה, אבל כאשר אני הולך לישון, הטלפון על שקט בחדר אחר.

לא בא לי להיות the walking dead אחרי לילות לבנים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, זה לא קורה כול יום, אבל פעם בחצי שנה.. אפשר לחשוב.

ואם החברה לא מצפרת אותך על זה שזיינו אותך בזמן החופשי שלך.......

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, אני לא כ״כ מבין מה הטענה שלך. 

שכר נותן ביטוי לכל מיני פרמטרים. אחד מהם זה היצע וביקוש. לפעמים זה לא באמת נפגש, ואז תעשיות יכולות לקרוס, או סתם מגיעים למחסורים מהסוג שיש עם נהגי אוטובוסים. בכל מקרה, באף סיטואציה בעולם, אין דרך סבירה להשוות בין עבודה של רופא לבין עבודה של מהנדס תוכנה לבין עבודה של מורה. וזה גם לא רלוונטי. סט הכישורים שונה, הסיפוק יכול להיות שונה. וגם הלחץ והאתגרים שונים. 

התובנות שלך על ההייטק קצת לא נכונות. המשחק משתנה. כשהשתחררתי מקבע והתחלתי לעבוד, היה מקובל, למשל, לתת הפרשות סוציאליות על אחוז מסוים מהמשכורת. בחוזים היו רושמים שהמשכורת שלך לתנאים סוציאלים היא איקס ועוד אחוז מסוים הוגדר כתשלום על שעות נוספות גלובליות. זה לא קיים יותר. בשיחת הסבר תלוש שכר האחרונה שהייתי בה בעבודה שלי, חבר׳ה שצעירים ממני ב7-8 שנים לא ידעו שזה היה קיים פעם.

לפני 5-6 שנים אפילו, כשהייתי הולך להתראיין, היו מראיינים שהיו אומרים לי שהציפיה שלהם זה לתת לפחות 10 שעות ביום. הייתי אומר להם תודה בצורה מנומסת וממשיך הלאה. היום חברה שמכבדת את עצמה תדגיש תמיד את הwork life balance כערך. תוסיף לזה את אימוץ נושא ה-diversity, ואתה מקבל תעשיה שמשתנה.

יש ציפיות אחרות שמגולמות בשכר. למשל להיות ראש גדול (זוכר את זה שהסברת שזה הגיוני שמנהלת לא יודעת להקליד כי יש פקידה? מהנדס ממוצע בגישה כזו היה מחזיק יום בעבודה שלו), למשל ללמוד דברים וטכנולוגיות חדשות. פרדיגמות שונות. להציע מה שלדעתך ידחוף את החברה קדימה, גם אם זה לא התפקיד שלך ויש מישהו בדיוק בקיוביקל (אגב אין ממש קיוביקלס יותר אבל מילא) שזה התפקיד שלו. וגם - וזה לדעתי הבונוס הכי גדול בתחום - ללמוד דומיינים עסקיים חדשים. כי היום אתה יכול לעבוד בחברה שמתעסקת בפינטק, ומחר לעבור לחברה שמפתחת משהו שקשור לתחבורה או רכבים חכמים או כל דבר אחר. כן, בחלק מהמקרים יש גם תורניות תמיכה. וכן יוצא לי לפתוח את המחשב בשבתות ופעם אחת בחיים שלי בדיוק עבדתי עד 3 וחצי בלילה. ביג דיל.

כן, יהיה קשה לשכנע בזה מישהו שהגישה שלו למעסיק שלו היא צינית (לא אישי נגדך כמובן), ולא מבין איך עובד יכול להרגיש ״חלק מהעסק״. וכן, כדי לייצר את תחושת ״חלק מהעסק״ הזו, החברות מוכנות לשלם הרבה, לפעמים גם מתוך ידיעה והבנה ברורה שלתרבות ארגונית כזו תהייה השפעה אקוטית הצלחה או כשלון שלהן בסופו של דבר. וכן, שכר גבוה ואופציות ומור״קים על האלו לידך שעשו אקזיט והתעשרו - זה חלק מזה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

M3, אשתי פרשה אחרי 37 שנות עבודה שהחלו כ"עובדת קהילתית" בבי"ס מקצועי, והסתיימו כמנהלת בית ספר. לא רוצה לספר לך איזה טלפונים הזויים היתה מקבלת בשעות הערב והלילה מההורים (לכל אורך הקריירה). עם האוכלוסיה שאתה התמודדה היה מדובר לעתים אפילו בעבודה מסוכנת. 

וכשפרצו לה לביה"ס גם קרואו לה באמצע הלילה, אבל זה כבר איזוטרי.

מי שהולך לישון עם כלבים מתעורר עם פשפשים אתה יודע...

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

חוץ מזה עבודה במשמרות 24/7 או זמינות מסביב לשעון זה דיל ברייקר מבחינתי.

לא שאין לי מצבים שאני עובד עד 11-12 בלילה, אבל כאשר אני הולך לישון, הטלפון על שקט בחדר אחר.

לא בא לי להיות the walking dead אחרי לילות לבנים.

גם לי אין 24/7, אפילו לא קרוב, אבל כמו שתיארת יש מצבים שמסיימים עבודה מאוחר, ואם סיימתי ב-11 בלילה זה לא אומר שהתחלתי ב-2 בצהריים, אלא ב-9 בבוקר...

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

תוסיף לזה את אימוץ נושא ה-diversity

זה בעיקר באזז וורד, ולא ממש אימוץ. (כלומר כל עוד אתה לא מתייחס ללהט"ב כאל diversity)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גם לי אין 24/7, אפילו לא קרוב, אבל כמו שתיארת יש מצבים שמסיימים עבודה מאוחר, ואם סיימתי ב-11 בלילה זה לא אומר שהתחלתי ב-2 בצהריים, אלא ב-9 בבוקר...

מעדיף שיהיו לי מדי פעם ימים שאני מתחיל ב8 בבוקר ומסיים ב12 בלילה, מאשר משמרות של 8 שעות מסביב לשעון.

אין לי בעיה לעבוד הרבה שעות אם נדרש, אבל שלא יהיה בימים בעייתיים או שעות בעייתיות.

אני לא שומר שבת, פשוט צריך את היום הזה כרגע בשביל דברים אחרים,

או סתם בשביל לא לקבל burnout (תתפלא, זה מאוד אמיתי ומאוד חמור).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני

הנקודה היא שבניגוד לפועלים בנשר אצלנו זה שאתה מסיים ב-12 בלילה לא אומר שהתחלת ב-4 בצהריים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מקצוע יש הקפצות מעבר לשעות עבודה

בסטארטאפים זה יותר בהפתעה ובעומסים , בחברות גדולות שיש שירותים שמיליוני אנשים משתמשים בהם אם לא יותר - יש מה שנקרא oncall - משהו מהקבוצה שאם משהו דחוף קורה מקבל page לפלאפון (בכל שעה נקודה) והוא צריך להיות זמין

זה ידוע מראש ולרוב לא באמת כזה סיפור (תלוי בצוות כן ? לי יצא השנה לקבל 2-3 כאלו מחוץ לשעות העבודה)

מה שכן מעולם לא חיממתי כיסא לשם החימום כיסא (לשבת בשביל להיראות)

אבל זה באמת לא כזה שונה

לכל מקצוע יש את ה״חרא״ שלו וה הקפצות שלו

לגבי הלעבור מקום בשביל 10 שח ? 😂

רוב המעברים הם לאפשר קפיצות של 25% ומעלה

עריכה אחרונה על ידי Liviur
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי בתפקיד הנוכחי זה כמעט ולא קורה, לי אישית זה לא קרה.

מה הכי גרוע שיקרה? המשטרה תחכה עוד יום? גם ככה המכשיר תפוס כראייה, זה לא שמישהו מחכה לקבל אותו חזרה בשנה הקרובה 😂

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...