Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים - התייעצות האם להחליף מקצוע

ts1
שימו לב! השרשור הזה בן 1277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

אתה מדבר מניסיון שאין לך. אחרי שתצבור קצת ניסיון חיים תגלה שהמציאות שונה ממה שאתה מדמיין.

אבל עזוב. אתה יודע הכל הכי טוב ואין טעם לנסות לשכנע אותך. הזמן יעשה את שלו.

איזה נסיון?

של לשבת בערימות האשפה שנקראים פה מפעלים?

תירה בי עכשו וזהו...

וזהו,שגם לך אין נסיון...לבוא לעבוד בעסק של אבא זה לא נסיון.

מעולם לא עמדת ליד מכונה כי זה כל מה שעשית ותעשה בחיים,תמיד היה לך מישהו למעלה שישמור עליך ויקדם אותך.

אז במצב כזה היית מסתובב איפה שבא לך שואל איזה דברים שבא לך,לעובד רגיל זה לא עובד-הוא עושה את מה שאומרים לו וזהו.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זהו שאין לך מושג מה הניסיון התעסוקתי שלי.

עבדתי החל מניקיון בתים דרך חרט בטכניון, מתדלק, איש שירות שדה ואיש אחזקה (חלקם במקביל).

ואם אתה חושב שבעסק משפחתי אתה מתקדם על סמך ייחוס  ולא צריך להיות מתאים לקידום אז אתה טועה. כשיש 100 באותו התפקיד מספיק ייחוס אבל כשיש אחד או שניים אז לא כי העסק יקרוס.

• רעיון גרוע 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עבדת המלא עבודות מזדמנות...כולנו עברנו את זה.מה הקשר?

עבדתי בפסטיבלים הרכבתי הגברה תאורה על עצים-זה הפך אותי למבין?קירב אותי לעולם המוזיקה? סתם הייתי פועל.

גם כשהייתי מכונאי,מראים לך מה לעשות וזה מה שאתה עושה.

אף אחד לא מספר לך על הסיבות ללמה דווקא ככה ולא דווקא עם הכלים האלה-הן לא רלוונטיות.

ולא משנה מה תגיד,להתקדם כשאבא שומר עליך זה פי אלף יותר קל מלהגיע למקום חדש,בעיקר שיש לך את הבטחון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 32 דקות, Potato כתב:

אז במצב כזה היית מסתובב איפה שבא לך שואל איזה דברים שבא לך,לעובד רגיל זה לא עובד-הוא עושה את מה שאומרים לו וזהו

תלוי באיזה מפעל.

יש מקומות שדווקא מעריכים עובדים שמראים עניין. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמין אותך להגיע למפעל אקראי,תשאל את העובד מה הוא יודע ומבטיח לך שהוא לא הסתכל יותר מידי ימינה או שמאלה.

תיכף נהג לילה יבוא עם סיפור סוחט דמעות על עובד ייצור שהתקדם,אז אקדים אותו-יש כאלה,מעט מאוד.

אין לסיפור הזו משמעות על הכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Potato כתב:

מזמין אותך להגיע למפעל אקראי,תשאל את העובד מה הוא יודע ומבטיח לך שהוא לא הסתכל יותר מידי ימינה או שמאלה.

השאלה היא מה הוא רצה.

אפשר גם להתקדם, גם בחברות מאוד גדולות.

יותר מזה, חברות מאוד גדולות, ישמחו "לעזור" (או יש מי שיגיד פה "לנצל") לעובד כזה בקבלת השכלה מתאימה להתקדמות בחברה. [או לפחות אני מכיר מקרה אחד כזה, אבל כנראה שהוא לא כזה חריג].

והנה בסוף אני באתי עם סיפור משעמם על עובד שהתקדם.

יש מעט מאוד כאלה, כי מראש האוכלוסייה שהולכת לעבוד בתור עובד ייצור היא לא אוכלוסייה ששואפת להתקדם, או לא קיבלה מספיק כלים בגיל צעיר כדי שקידום כזה יהיה אפשרי וריאלי. (הכוונה בעיקר להשכלה)

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Potato כתב:

אז עבדת המלא עבודות מזדמנות...כולנו עברנו את זה.מה הקשר

3 שנים כאיש שירות שדה אחרי שנה כאיש אחזקה באותו המקום זה לא מזדמנות.

אף אחד לא אומר שלא יותר קל להתקדם בעסק משפחתי כי אתה יודע לאן אתה מיועד ונשאר לך להוכיח את עצמך בשלבים בדרך. 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מחפש לרדת לפסים אישיים.

אבל ניכר שאין לך מודעות לשוק ולמה שקורה בזמן האחרון(לא רק בקורונה).

אתה יושב על עסק ורואה דברים אחרת לגמרי מאיך שאנשים שנכנסים לתעשיה או רק נכנסו אליה רואים אותם.

אתה נהנה מהמקום שלך כי הוא אתגר,למהנדס צעיר לצייר צינורות באוטוקאד זה עונש.

להגיע למקום קטן שהדרך היחידה להתקדם בו היא החוצה יקרה מהכרח ולא מבחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איפה שאני עבדתי אחרי הצבא, שלחו אותי לקורס רישיון מלגזה ועגורן וכל מיני דברים נחמדים כי הראתי התעניינות בתהליכי היצור. אמנם זה פחות מעניין את מי שחושב ללמוד הנדסה אבל אני בטוח שאם הייתי מראה יותר התעניינות במחלקות של התכנון ובקרת האיכות היו נותנים לי לעבוד או לפחות לראות דברים שיותר קשורים לתחומים האלה.

לא יודע אם כל המפעלים הם כאלה אבל בטוח שלא כל המפעלים זה מה שאתה תיארת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Potato כתב:

אני לא מחפש לרדת לפסים אישיים.

אבל ניכר שאין לך מודעות לשוק ולמה שקורה בזמן האחרון(לא רק בקורונה).

אתה יושב על עסק ורואה דברים אחרת לגמרי מאיך שאנשים שנכנסים לתעשיה או רק נכנסו אליה רואים אותם.

אתה נהנה מהמקום שלך כי הוא אתגר,למהנדס צעיר לצייר צינורות באוטוקאד זה עונש.

קודם כל כל דבר ענייני תרגיש חופשי. אף פעם לא טענתי שרק אני יודע מה נכון ושאני לא טועה אף פעם.

שנית, עובד איתי עכשיו הנדסאי צעיר שבחר בנו על פני אלתא (התקבל לשם). הבחור מבסוט כי הוא נוגע בהרבה דברים שלא היה נוגע בגוף גדול ומתנסה בתכן תוך הכרה של כל המערכת ולא תעשה צינור בקוטר x ואורך y  ללחץ z, רואה איך בקרת איכות עובדת ולוקח חלק בסיעור המוחין לפיתרון נקודות תורפה בתהליך, יוצא גם לשטח, בקשר עם גורמים מקצועיים מחוץ למפעל (מהנדסים אצל לקוחות ואצל הספקים) ועוד.

ברור לי שרוב הסיכויים שעוד כמה שנים הוא יפרוס כנפיים לתפקיד בכיר יותר שלא בטוח שאוכל להציע לו אצלי אבל מה שהוא ילמד בשנים האלה לא היה לומד עד הפנסיה בגוף כמו אלתא. 

ושלא תבין לא נכון, אני ממש לא עושה לו טובה או משלם לו משכורות מופרכות. הוא מקבל אצלי תנאים יותר טובים כי הוא פשוט תורם יותר. זה win win מבחינת שני הצדדים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, David32 כתב:

השאלה היא מה הוא רצה.

אפשר גם להתקדם, גם בחברות מאוד גדולות.

יותר מזה, חברות מאוד גדולות, ישמחו "לעזור" (או יש מי שיגיד פה "לנצל") לעובד כזה בקבלת השכלה מתאימה להתקדמות בחברה.

בטח שאפשר. צריך להראות נכונות להתקדם, ולא להתקע ולהגיד "משלמים לי X אז אני עושה X ולא מעבר".

חלק יקראו לזה ניצול, אחרים יראו הזדמנות לקבל ניסיון.

אני לא מכיר מפעלים, הניסיון שלי מחברת הייטק גדולה, כאשר עבדתי צמוד למפתחים בתור "אינטגרטור/דבאופס ודים כל יכול" משירשור אחר, ראיתי את העבודה של מהנדסים, והבנתי שזה מה שאני רוצה.

תוך כדי שאני מביא לשולחן ניסיון בבדיקות/כלים/אינטגרציה, שמסתבר שמאוד חסר לאותם מהנדסים.

לפני 28 דקות, Potato כתב:

אז רוכשים ידע וניסיון ומתקדמים החוצה.

אתה לא חייב להישאר שם עד הפנסיה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הוא הנדסאי ולא מהנדס.

להנדסאי זה תפקיד חלום כי הוא מתקדם בתפקידים מקצועיים של מהנדס והמשכורת בסביבות ה10-12K.

ברור שבמקרה כזה ישתלם גם לך וגם לו אם הבן אדם עם ראש וגם חסכת לעצמך 3-4K בחודש וקיבלת בן אדם שיישאר לפחות כמה שנים כדי שהנסיון שיצבור יהיה משמעותי.

באמת כל הכבוד שאתה נותן הזדמנות לאנשים בלי נסיון להתחיל את הקריירה,בימינו זה לא מובן מאליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

איזה נסיון?

של לשבת בערימות האשפה שנקראים פה מפעלים?

תירה בי עכשו וזהו...

תשמ'ע תפוח אדמה,

נהג לילה עונה לך בצורה יפה ומקצועית ומעשיר את הידע של כולנו ואתה עוקץ בלי ערף כמו אחד שאוהב שניצלים :classic_tongue:

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...