Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים - התייעצות האם להחליף מקצוע

ts1
שימו לב! השרשור הזה בן 1269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, Potato כתב:

ספר לי כמה סדר היום שלך שונה ממה שתיארת,או של כמעט כל עובד אחר.

ההבדל שאני לפחות יודע למה הדבר שאני עושה טוב, ומתעניין גם בדברים מחוץ לפינה שלי.

זה מה שהשיג לי את העבודה לפחות. ואת המצב שבו אני רוכש במקביל תואר וניסיון.

ואין לי גריינדר. או פייסבוק.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הבנתי איך מה שאתה עושה בחיים רלוונטי לבן אדם שמתלבט לגבי עבודה ולימודים.

אנשים מציירים פה תמונה אוטופית שלא קיימת במציאות,בטח לא הנוכחית.

לומדים משהו,אחרי זה מתגלגלים,או שמתחילים לעבוד ומשם ממשיכים לאנשהו.

אין מסלול שהוא נכון או לא נכון,רק להנמיך ציפיות זה הכל.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שמתחילים ומתגלגלים (עם אפשרויות כיוונון אבל לא חופש בחירה מוחלט) אבל חשוב להתחיל מנקודה שיש לך בה עניין.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי מנקודה מסוימת שחשבתי שיש לי בה עניין,גיליתי שאין לי בה עניין...ממשיך הלאה.

מה נעשה,אלה החיים.

אתה תמיד תתחיל בנקודה א ותסיים בנקודה אחרת,יכול להיות קרובה ויכול להיות רחוקה מאוד.

יש לי חבר שהלך ללמוד אזרחית כדי להכנס לעסק של אבא שלו,הבן אדם עוד לפני שהתחיל ללמוד ידע מה הוא הולך לעשות,זה מצב שונה מהמצב של הרוב שצריכים לחפש את עצמם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה לפני שבחרתי סופית מה אני רוצה ללמוד לקחתי לי שנה לעבוד כדי גם לראות איך העולם האמיתי מתנהל וגם כדי לגבש סופית את דעתי לאיזה תחום ללכת (התלבטתי בין שני תחומים לא קשורים אחד לשני).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Potato כתב:

לא הבנתי איך מה שאתה עושה בחיים רלוונטי לבן אדם שמתלבט לגבי עבודה ולימודים.

רלוונטי כי אני לומד דבר דומה ועובד בתחום. פות"ש מתלבט אם להמשיך ללמוד מדמ"ח אם הוא רוצה להיכנס לתחום הרכב, ואני אומר שכן, כי לא חסר בזה עבודה למתכנתים.

בטח שעדיף על האופציות האחרות שהוא חשב עליהן - מכונאי, ייבוא רכבי אספנות וכו', לדעתי לפחות.

לפני 9 שעות, Potato כתב:

יש לי חבר שהלך ללמוד אזרחית כדי להכנס לעסק של אבא שלו,הבן אדם עוד לפני שהתחיל ללמוד ידע מה הוא הולך לעשות,זה מצב שונה מהמצב של הרוב שצריכים לחפש את עצמם .

זה יתרון עצום.

בין היתר כי אתה כבר מכיר מה מצפה לך בעבודה, וזה נותן לך את הדרייב להמשיך ולא לפרוש.

ואם יש לך עבודה מובטחת, אז בכלל אדיר, כי אתה יכול לסיים גם עם ממוצע 60, לא מעניין אותך, העיקר לקבל את הדיפלומה ולא לראות אקדמיה יותר.

אם לא היה לי אופק ברור של מה לעשות עם התואר, יש סיכוי שהייתי פורש עוד בסמסטר א' של שנה א', מוציא רישיון נהיגה למשאית ועוזב את תחום המחשבים for good (ברצינות חשבתי על זה).

כך שאני לגמרי מבין את הדילמה של פות"ש. הוא לומד משהו שעוד לא התנסה בו מעבר לקורסים בלימודים (שרובם היו לטחון את המוח עם מתמטיקה, אול קורס או שניים בפייתון/C/Cpp), ולכן יש לו ספק מאוד גדול אם זה מה שהוא רוצה לעשות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סוג של ביצה ותרנגולת.

אתה לא יכול להתנסות בעבודה בלי ללמוד ועד שלא תתנסה בעבודה לא תדע אם אתה אוהב אותה.

יש ברי מזל שמתעסקים בתחומים מסוימים בצבא ויודעים לבחור תחום,יש המון שבוחרים כיוון כלשהו ומקווים שייפול להם סבבה.

אגב,עבודה מובטחת זה לא משהו שאנשים מחפשים כיום.

או מחפשים הרבה פחות בגיל צעיר.

אם מחר ייתנו לי 10 שקל לשעה יותר במקום אחר אני אעבור אליו בלי לחשוב פעמיים,או למקום באותו שכר או אפילו קצת יותר נמוך אבל עם עבודה מעניינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפו"ד, מה שאתה מתאר נובע מהמירוץ של כולם ללכת ללמןד מה שיותר מהר כדי "לא להפסיד שנה".

יש לנו עד גיל 67 לפחות לעבוד ולא יקרה כלום אם נתחיל שנה יותר מאוחר לפתח את הקריירה ואת השנה הזו ננצל לחפש עבודה אפילו בשכר נמוך במקומות שמעסיקים אנשים שמקצועות שאנחנו חושבים ללמוד. אין תמונה יותר טובה מהתמונה שתתקבל מלראות את העבודה בשטח ובכלל לראות מה זה עולם העבודה האמיתי (ובליע לזלזל במלצרות או שליחויות זה אפילו לא דומה לעבודה מקצועית).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר אף מקום שייתן לחייל משוחרר להתעסק בתכן או בקרה בלי שיש לו הכשרה אקדמית כלשהי ולא מכיר מקום שייתן לאדם בלי נסיון או הכשרה כלשהי לעבוד בתוכנה בכל דבר שהוא מעבר לבדיקות פשוטות (וגם זה נדיר).

אין לך איך לדעת אם עבודה מתאימה או לא לפני שעבדת בה ואין לך איך לעבוד בה לפני שהוכשרת לעבוד בה לפחות ברמה כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפוד - גם הלימודים עצמם הם בסיס שממנו אפשר להתפרש. השאלה עד כמה. המקצוע שאתה למדת, למשל, יכול להוביל אותך להרבה מאד כיוונים. בינינו, אם תחשוב על מהנדס מכונות במגמת בקרה הוא בהחלט יכול, מהר מאד, למצוא עצמו עוסק בעבודה שבמקורה נועדה לאנשי מחשבים.

אני לא בטוח עד כמה לימודי מדמ"ח מאפשרים מבחר כל כך גדול. יש כאן מספיק אנשים מהתחום שאולי יוכלו להאיר את עינינו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שלי היא אחרת.

נניח שקראת קצת על תחום הבקרה ודיברת עם 3-2 מהנדסים ,נראה לך מעניין והלכת ללמוד.

עשית קורס אחד בתחום,עוד אחד ועוד אחד ורק ירד לך מהתחום.

היה לך איך לדעת שזה מה שיקרה לפני שהתחלת ללמוד?

לפעמים התואר הראשון מאפשר עוד תחומי התעסקות ולפעמים הוא בסך הכל כרטיס כניסה לתואר שני בתחום שמעניין אותך.

התחומים בתוכנה רחבים הרבה יותר ממה שהרבה חושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרויות תעסוקה בתעשיית הרכב למהנדסי תוכנה / בוגדי מדמ״ח - ל-GM יש מרכז פיתוח גדול בישראל, גם מוביליי תחת אינטל מתעסקת בסופו של דבר בתכנון רכבים אוטונומיים.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

לא מכיר מקום שייתן לאדם בלי נסיון או הכשרה כלשהי לעבוד בתוכנה בכל דבר שהוא מעבר לבדיקות פשוטות (וגם זה נדיר).

אני עשיתי ככה - התחלתי בבדיקות, המשכתי לdevops, ומשם למשרת פיתוח פרופר.

אבל בשביל לעשות מעבר כזה צריך לתת חתיכת עבודה ולהוכיח את עצמך, פלוס שיהיו מנהלים שידעו לזהות מי נפל להם לידיים ולדחוף אותו להתפתח.

כל זה בשכר יחסית נמוך, בידיעה שאתה מוציא משם ידע וניסיון להמשיך איתו הלאה.

קשה - כן. אבל אפשרי.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

לא מכיר אף מקום שייתן לחייל משוחרר להתעסק בתכן או בקרה בלי שיש לו הכשרה אקדמית כלשהי ולא מכיר מקום שייתן לאדם בלי נסיון או הכשרה כלשהי לעבוד בתוכנה בכל דבר שהוא מעבר לבדיקות פשוטות (וגם זה נדיר).

אין לך איך לדעת אם עבודה מתאימה או לא לפני שעבדת בה ואין לך איך לעבוד בה לפני שהוכשרת לעבוד בה לפחות ברמה כלשהי.

הכוונה לא שתתעסק בתכן או כתיבת קוד.

אם תעבוד במפעל אתה תעבוד גם מול ההנדסה ותראה איך העבודה שלהם נראית בפועל ואם תהיה בודק תוכנה תראה גם את עבודת המתכנתים.

ברור שזה לא כמו לעשות את זה בעצמך אבל זה יחדד לך קצת את התמונה ששוכבת לך בראש.

בזמנו התלבטתי בין רפואה וטרינרית להנדסת מכונות אז הלכתי לעבוד בתעשייה והתנדבתי בכלבייה. זה נתן לי תמונה יותר טובה על עבודת המהנדס אבל בעיקר נתן לי תמונה יותר ברורה על עבודת הוטרינר וגרם לי להבין שאני לא אחיה בשלום עם עבודתו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בולשיט מוחלט שאתה ממשיך לשכנע את עצמך בו והוא חוזר בתגובות שלך כל פעם מחדש.

אם אני אגרוף זבל מהרצפת ייצור או אעמוד ליד מכונה זה ייתן לי אפס שלם ומוחלט של אינדיקציה לגבי מה מהנדסים עושים.

אפס מוחלט!

לפני 14 דקות, vadim6385 כתב:

אני עשיתי ככה - התחלתי בבדיקות, המשכתי לdevops, ומשם למשרת פיתוח פרופר.

שוב,אין קשר!

הבן אדם צעיר,מחפש כיוון לקריירה.

לא מחפש לשמוע סיפורים על מישהו שעובד במפעל של אבא שלו או מישהו שהתקדם לאורך תקופה של 15 שנה.

אם היית מתחיל בתור מהנדס לפני עשור היית עכשו במקום אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...