Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, ChemGuy85 כתב:

על ידי כך שאתה מחזיר אותה להיות חברה ממשלתית? 

זה רק הטריגר, לקנות אותה בתנאי ש-X,Y,Z וכו' משתנים ומוותרים על תענוגות שקיבלו בעבר כדי שהחברה תוכל להיות תחרותית.

בעוד שנה, שנתיים, שלוש ניתן יהיה למכור אותה והיא תוכל להיות תחרותית +- בשוק שלה (לא LC)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Pika007 כתב:

אז הייתה לנו חברה פרטית שפועלת בדרגת יעילות ובזבוז כספי ציבור של חברה ממשלתית, מה זה משנה אם היא כבר באמת תהפוך לחברה ממשלתית, אולי ינערו שם כמה דברים בפנים. יותר גרוע ממה שהיה- ספק שיהיה.

אתה לא מנער גוף מפא"יניקי מסואב על ידי כך שאתה הופך אותו לחברה ממשלתית. אם רצו התייעלות היו צריכים לתת להם להגיע לפירוק נכסים ואז גוף פרטי היה רוכש אותם, עושה restructure ומוציא את החברה לדרך חדשה. המדינה כנראה רצתה לשמור על חברת טיסה לאומית משיקולים אסטרטגיים, אבל התייעלות אתה לא תקבל. שכח מזה. 

====================================

גירעון של 12.2 מיליארד שקל נרשם בפעילות התקציבית של הממשלה בחודש יוני. מדובר בגירעון בגובה כמעט כפול מאשר ביוני אשתקד, אז הסתכם הגירעון ב-6.9 מיליארד שקל. הגירעון המצטבר לשנת התקציב 2020 הוא הגבוה ביותר מאז ומעולם: בחודשים ינואר עד יוני נמדד גירעון של 58.2 מיליארד שקל, לעומת גירעון של 22 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. כל הגידול נובע מהוצאות הממשלה בעקבות הקורונה ומצמצום בהכנסות המדינה ממיסים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה לא מנער גוף מפא"יניקי מסואב על ידי כך שאתה הופך אותו לחברה ממשלתית. אם רצו התייעלות היו צריכים לתת להם להגיע לפירוק נכסים ואז גוף פרטי היה רוכש אותם, עושה restructure ומוציא את החברה לדרך חדשה. המדינה כנראה רצתה לשמור על חברת טיסה לאומית משיקולים אסטרטגיים, אבל התייעלות אתה לא תקבל. שכח מזה

אני אומר- נחכה ונראה. אל על היא לא חברה רגילה, אפשרו לה להתנהל כחברה ממשלתית גם בידיים פרטיות. לדעתי הולכים ללחוץ שם על הרבה ברקסים, והכי חשוב- יבהירו לטייסים המהוללים שהם ברי תחליף. בוודאי ובוודאי בתקופה הנוכחית, שיש לך אינספור טייסים מנוסים בעולם שמחפשים עבודה. רובם יעשו את העבודה שטייס אל על עושה בחצי מהמשכורת שהוא מבקש, ואני לא מדבר על כאלו מחברות קקיוניות, אלא כאלו מחברות מכובדות כגון אוסטריאן/לופטהנזה/טורקיש וכדומה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים בנק ישראל הופך להיות יותר ויותר פסימי. בכירי בנק ישראל החליט לאמץ את המודל האמריקאי ולהתחיל לרכוש את כל האג"ח פח זבל שיש במדינה הזאת. הבורסה כמובן הגיבה בעלייה חדה (כמו בארה"ב). בקיצור no billionaire left behind הגרסה הישראלית. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אעדכן גם כאן:

בהמשך לשאלה שלי אם הגבולות באירופה פתוחים ואיך המעבר לאזרחי ישראל שהם תושבים במדינות האיחוד - אז נסענו לחופשה ועברנו בין גבולות גרמניה, פולין וצ׳כיה - כמו לפני הקורונה. אין משטרה או משמר גבול או כל דבר אחר. רק שלט שנכנסת למדינה אחרת + כמה מותר לסוע על איזה כביש.

דרך אגב, החופשה הייתה נהדרת. מזג אוויר מעולה. מסעדות מלאות. קצת הגבלות על לשים מסכה וכאלה, אבל לא הרבה מעבר.

64BACF6D-5B86-431E-9DC9-036F5798F9FE.jpeg

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה עולם של חדי קרן ורודים אתם חיים? ייעול על ידי הלאמה? יהיה יותר גרוע ויעלה לנו אפילו יותר.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, garicho כתב:

דרך אגב, החופשה הייתה נהדרת. מזג אוויר מעולה. מסעדות מלאות. קצת הגבלות על לשים מסכה וכאלה, אבל לא הרבה מעבר.

תהנה כל עוד יש לך אפשרות כי זה רק עניין של זמן עד שיתחיל גל נוסף גם באירופה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

תהנה כל עוד יש לך אפשרות כי זה רק עניין של זמן עד שיתחיל גל נוסף גם באירופה. 

יכול להיות, אבל האירופאים יותר סובלניים למוות המוני, במיוחד של אנשים מבוגרים...

בנוסף, הם יודעים הרבה יותר טוב לציית להוראות.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Pika007 כתב:

אני אומר- נחכה ונראה. אל על היא לא חברה רגילה, אפשרו לה להתנהל כחברה ממשלתית גם בידיים פרטיות. לדעתי הולכים ללחוץ שם על הרבה ברקסים, והכי חשוב- יבהירו לטייסים המהוללים שהם ברי תחליף. בוודאי ובוודאי בתקופה הנוכחית, שיש לך אינספור טייסים מנוסים בעולם שמחפשים עבודה. רובם יעשו את העבודה שטייס אל על עושה בחצי מהמשכורת שהוא מבקש, ואני לא מדבר על כאלו מחברות קקיוניות, אלא כאלו מחברות מכובדות כגון אוסטריאן/לופטהנזה/טורקיש וכדומה.

עד משבר הקורונה שרר בעולם מחסור קשה בטייסים. להזכירכם את המשבר של רייאנאייר רק לפני שמה.

מה יקרה עכשיו - איני יודע. אני גם מניח שלפחות הקברניט חייב להיות אזרח ישראל, אם כי איני יודע זאת בודאות. 

הידיעה היחידה שראיתי לפני שעתיים היא שעיקר הקיצוצים יהיה בקווי אירופה.

ודרך אגב, כל החברות האירופיות הגדולות כמו לופטהנזה, ברחץחטיש, קלמ ודומותיהן קיבלו חבילות חילוץ בהיקפים עצומים ומפטרות רבבות עובדים. צצד שני, אני מניח שהשוק הזה יהיה תנודתי ביותר בשנים הקרובות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אל על זה רק שלב א' בהלאמה.

הלוואי שזאת היתה הלאמה מלאה כבר עכשיו , זה יותר גרוע. 

נכון לעכשיו המדינה מזרימה 400 מיליון דולר.

250 הלוואה ו 150 תמורת הנפקת מניות חדשות (שהמדינה מתחייבת לרכוש אם ציבור לא יקנה). 

במידה ואל על לא תצליח להחזיר את ההלוואה (ואין לה סיכוי להחזיר).

רק אז המדינה תקבל את המניות של בעלי השליטה.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ChemGuy85 כתב:

בינתיים בנק ישראל הופך להיות יותר ויותר פסימי. בכירי בנק ישראל החליט לאמץ את המודל האמריקאי ולהתחיל לרכוש את כל האג"ח פח זבל שיש במדינה הזאת. הבורסה כמובן הגיבה בעלייה חדה (כמו בארה"ב). בקיצור no billionaire left behind הגרסה הישראלית. 

ישראל בדרך לפשיטת רגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, korola כתב:

אם יהיו אמיצים וישארו בדיוק המגבלות האלה שבועיים  (למרות המשך עלייה) אז אולי נראה ירידה עוד שבועיים.

הבעיה שהם מפחדים , כי אם יש טעות בהערכה .. לא ניתן יהיה למנוע קריסה של מערכת הבריאות.

ואם יש טעות בהערכה לצד שני , אז בעוד חודש בתי החולים יהיו ריקים והם יקרסו כלכלית מהצד השני (אין הכנסות מטיפולים אחרים)

לצערי לא אמיצים

ואז שוב יספרו לנו שרק בגלל זה מנענו כאן 10,000 מתים רק בחודש יולי

אבל לא נורא

סוגרים עסקים, בקרוב גם קניונים

עוד מעט תראה אנשים שבאמת יאבדו כל מה שיש להם

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

ברצינות עכשיו בלי הטרלה אתה באמת מאמין שמדובר בקונספירציה של ביבי לברוח ממשפט? מה לגבי ארה"ב גם שם זו קונספירציה אחת גדולה? אירופה? יפן? דרום קוריאה? 

אני לא חושב שהוא מתכוון לקונספירציה

באמת יש וירוס והוא מסוכן לחלק קטן מהאנשים

אבל יש מי שרוכב על זה ומנצל את זה למטרות שלו

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטובוס בלי מזגן באמצע יולי זאת חוויה...
בחלק מהם גם אי אפשר לפתוח חלונות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

עד משבר הקורונה שרר בעולם מחסור קשה בטייסים. להזכירכם את המשבר של רייאנאייר רק לפני שמה.

בוא נתקן קצת-

שרר מחסור בטייסים מעט מנוסים, כאלו שרייאנאייר/וויז יוכלו לגייס במאסות כדי לתחזק את הקוים הקצרים, שהם לא טריים מהאקדמיה ויוכלו לשרת ברמה של קברניט די טרי/first officer מנוסה מספיק.

חסרה נישה, לא חסרים "טייסים".

זה מאוד דומה ל "מחסור במהנדסים בתעשיה הישראלית". 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, hans כתב:

באיזה עולם של חדי קרן ורודים אתם חיים? ייעול על ידי הלאמה? יהיה יותר גרוע ויעלה לנו אפילו יותר.

ממש לא ייעול על ידי הלאמה, ייעול על ידי איום.

לא יוותרו על ההסכמים הישנים + ייעול, לא תהיה העברת בעלות (למדינה, לצד שלישי, וואטאבר) והחברה תקרוס

אבל זו סתם תקווה, אני לא יודע מה כתוב בהסכמים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...