Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, מרק10 כתב:

את פרופ גרוטו ואת סיגל סדצקי צריך לחקור על פרסום פייק ניוז שהם מפיצים.

לך תדע אול ראש הממשלה הטיל עליהם את המשימה של הפצת הודעות כזב בכדי שהציבור ישמור על הנחיות משרד הבריאות.

חרדה ופחד אולי יגרמו לציבור להמשיך לשמור על הכללים.

או, שהעיתון מוציא דברים מהקשרם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - קרוב לודאי שמה שהם אמרו מגובה בנתונים. אבל העיתון נותן רק איזו כותרת מקוצרת.

לגבי רגישות הבדיקות - עד כמה שאני זוכר היא בסביבות 70%. אם אתה מבצע את הבדיקה מוקדם מדי היא תהיה שלילית, אין טעם בביצוע דגימה לפני שחלפו 4-5 ימים מהחשיפה. זו הסיבה שבבית הספר בירושלים דגמו פעמיים בהפרש של 5 ימים. אני לא יודע מדוע אמר מה שאמר על הטיסות ממדינות "ירוקות" אבל יכול רק לנחש שיש קשר בין הדברים, כלומר אם רוצים משהו יעיל צריך להכניס את החוזרים לבידוד 5 ימים ואז לדגום אותם, וזה מה שלא רוצים לעשות.

לגבי קטיעת שרשרות ההדבקה אני רואה די הרבה סיבות סיבות: 1. מחסור בכח אדם לחקירות האפידמיולוגיות. הטענה היא שנדרשים עוד 200 רופאים ואחיות לצורך זה. אתם רואים שמישהו יממן תקנים כאלה? 2. חוסר שיתוף פעולה של הציבור. 3. חוסר אבחנה של חלק מהנדבקים, אשר ממשיכים להסתובב ולהפיץ את הנגיף בלי שאף אחד ידע. 4. מניסיון אישי קטן יש לי רושם שיש בעיות בהעברת המידע. אישית נחשפתי בודאות לחולת קורונה (למזלי שנינו היינו עם מסיכות), לא שמעתי כלום ממשרד הבריאות או מ"המגן", והדבר נודע לי בזכות עבודה נכונה של מקום העבודה. מצד שני, השבוע נתקלתי בארוע של התרא על חשיפה שנעלמה. 5. שולחים אנשים לחפש מידע על חשיפות אפשריות באתר האינטרנט של משרד הבריאות. תראו לי מישהו שיבדוק באתר לפחות פעם ביום. ואם נחזור לסעיף 1 אנשים לא ידעו שנחשפו, ומי שנדבק לא יהיה בבידוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר מזמן לא. צהובה לכיוון האדום. היו מדינות שסגרו את התנועה מישראל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי באמת עדיף שיפסיקו את כל החקירות אפידמיולוגיות האלה, זה לא באמת עוזר.

באמת יכול להיות שיש כבר מאות או כמה אלפים בודדים של חולים ללא תסמינים שלא יודעים שהם כאלה. 

וגם שמריצים חקירות כאלה אחורה ומגלים שהשרשרת התחילה בחתונה, לא הולכים לסגור חתונות.

יודעים שיש התפרצויות שהתחילו בבתי ספר ובכל זאת נלחמים על הארכת בתי הספר בעוד 9 ימים. 

זה לא נראה שמישהו שם הרים ידיים, זה יותר נראה שהחליטו לרוץ על חיסון עדר כל עוד הקיץ פה. 

פשוט לא הודיעו לאף אחד, ועדיין יש כאלה שמתנגדים לזה בלי לדעת שזה מה שרוצים לעשות. 

https://www.kipa.co.il/חדשות/1094278-מזהים-לא-מעט-התפרצויות-שהתחילו-בחתונות/

image.thumb.png.6182ff57c94cad0afb76677795fdd31c.png

שימו לב להסבר של פרופ זאב רוטשטיין , מדוע הוא קיבל אירוע מוחי.

הוא מסביר שהדסה הייתה במצב כלכלי מאוד לא טוב. 

זה מסביר ומחזק את מה שכתבתי פה עליו ועל המנהלים מאיכילוב.

הם הבינו די מהר שהסגר פוגע להם קשה בכיס, בדיוק כמו בעלי אולמות האירועים וכמו בעלי המסעדות.

המצב שיש סגר ואין הרבה חולי קורונה (שהמדינה משלמת על האישפוז) , ועצרו להם את כל התיירות מרפא

ונסגרו על הניתוחים הפרטיים הלא דחופים..

פגעו להם קשה בעסק. 

ולכן מעכשיו קחו את כל הדברים שלהם בערבון מוגבל, כי הם אינטרסנטים לא פחות מטרנספורטר 

image.thumb.png.40ee0d77d11fcf2010ad31afa9f59a4a.png

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

ל1. מחסור בכח אדם לחקירות האפידמיולוגיות. הטענה היא שנדרשים עוד 200 רופאים ואחיות לצורך זה. אתם רואים שמישהו יממן תקנים כאלה? 

200 תקנים לשירות המדינה בחיים לא. לדעתי חלק מהפניקה שהרופאים מפיצים היא בעלת מטרה נוספת והיא תקציבים גדולים יותר.

200 תקנים למשרד הבריאות = אבטלה סמוייה שכבר עכשיו קיימת בקופות החולים בגלל שאנשים לא מגיעים לרופאים ולאחיות לקבלת טיפולים רפואים.

השבוע קפצתי לביקור בקופת החולים הכללית במרכז הארץ ונדהמתי לגלות שהקופה כמעט ריקה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מרק10 כתב:

00 תקנים למשרד הבריאות = אבטלה סמוייה שכבר עכשיו קיימת בקופות החולים בגלל שאנשים לא מגיעים לרופאים ולאחיות לקבלת טיפולים רפואים.

השבוע קפצתי לביקור בקופת החולים הכללית במרכז הארץ ונדהמתי לגלות שהקופה כמעט ריקה

זה שבקופה אין הרבה אנשים לא אומר שהרופאים לא עובדים. דיברתי עם קרוב משפחה בארץ (רופא בקופת חולים) והוא אומר שהעומס מאוד גדול. הוא הפך להיות לחצי מוקדנית ומטפל בעשרות פניות בטלפון כל יום, מה שלטענתו מעייף הרבה יותר מפנים אל פנים. שלא נדבר על כל הפניות באינטרנט ובאפליקציות...

עריכה אחרונה על ידי garicho
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה ממשיכים לדווח לנו ש"נמשכת העליה המדאיגה"

מחצות 160 מאומתים

זה נכון לשעה 22:30

איזה עליה מדאיגה בדיוק?

לפני 3 שעות, מרק10 כתב:

את פרופ גרוטו ואת סיגל סדצקי צריך לחקור על פרסום פייק ניוז שהם מפיצים.

לך תדע אול ראש הממשלה הטיל עליהם את המשימה של הפצת הודעות כזב בכדי שהציבור ישמור על הנחיות משרד הבריאות.

חרדה ופחד אולי יגרמו לציבור להמשיך לשמור על הכללים.

כשאני אמרתי להעמיד אותם לדין שאלו איך אני מדבר ככה

היום בצהריים הם פרסמו לנו עוד קצת מהידע הרב שלהם: אין צורך בבדיקות כי זה לא מדוייק

שעתיים אחר כך סגן שר הבריאות מדבר בחדשות: עושים מאמצים להגדיל מ 15,000 ל 30,000 ביום וגם פירט איך בדיוק החלוקה תהיה

אז בוא תסביר לי למה נותנים במה לשני המטומטמים האלה?

למה קוראים להם רופאים ?

הרי אם איזה אלוף היה מפיץ מידע כל כך לא נכון שיכול לגרום לאנשים להפסיק להבדק ולסכן אנשים במוות היו מדיחים אותו + שוקלים להעמיד אותו לדין

למה הם לא עומדים לדין ?

לפני 3 שעות, BarryG כתב:

או, שהעיתון מוציא דברים מהקשרם.

כמה פעמים עיתון מוציא דברים מהקשרם ?

היא מהיום הראשון אומרת שבדיקות זה לא פתרון אלא סגר

במילים אחרות: אין לנו תקציב \ יכולת לבדוק 15,000 אז פשוט תסגרו את המדינה וככה  לא נצטרך בדיקות כי ממילא כולם בבית

אחרי שנתנו לה בראש והשתיקו אותה  בחודש מאי היא אמרה שזה היה נכון למרץ ולא רלוונטי להיום

פתאום שוב נותנים לה לפתוח את הפה

ואז ישאלו למה אנשים מסרבים ללכת להבדק

לפני 3 שעות, sperial כתב:

קודם כל - קרוב לודאי שמה שהם אמרו מגובה בנתונים. אבל העיתון נותן רק איזו כותרת מקוצרת.

בוא תסביר לי איזה נתונים יש להם שאין לבוס שלהם ? אותם נתונים שהיו לה כשהיא דיברה על עשרות אלפי מתים ?

או אותם נתונים שהיו לה כשדיברה על 5000 מונשמים לפני שבועיים ?

איך הביזיון הזאת אומרת (ולא בפעם הראשונה) שבדיקות לא רלוונטיות

ואז הבוס שלה מתראיין ואומר שעושים מאמצים להצליח לקראת החורף לעשות 30,000

זה בדיוק ההפך אחד מהשני

לפני 3 שעות, sperial כתב:

לגבי קטיעת שרשרות ההדבקה אני רואה די הרבה סיבות סיבות: 1. מחסור בכח אדם לחקירות האפידמיולוגיות. הטענה היא שנדרשים עוד 200 רופאים ואחיות לצורך זה. אתם רואים שמישהו יממן תקנים כאלה? 2. חוסר שיתוף פעולה של הציבור. 3. חוסר אבחנה של חלק מהנדבקים, אשר ממשיכים להסתובב ולהפיץ את הנגיף בלי שאף אחד ידע. 4. מניסיון אישי קטן יש לי רושם שיש בעיות בהעברת המידע. אישית נחשפתי בודאות לחולת קורונה (למזלי שנינו היינו עם מסיכות), לא שמעתי כלום ממשרד הבריאות או מ"המגן", והדבר נודע לי בזכות עבודה נכונה של מקום העבודה. מצד שני, השבוע נתקלתי בארוע של התרא על חשיפה שנעלמה. 5. שולחים אנשים לחפש מידע על חשיפות אפשריות באתר האינטרנט של משרד הבריאות. תראו לי מישהו שיבדוק באתר לפחות פעם ביום. ואם נחזור לסעיף 1 אנשים לא ידעו שנחשפו, ומי שנדבק לא יהיה בבידוד.

יש ויהיו בארץ עשרות אם לא מאות אם לא מאות אלפי אנשים שנדבקו ולא יודעים עליהם

כבר הסבירו על ה 200,000 וזה היה נכון לאפריל

מעניין בכמה המספר הזה קפץ מאז

ועם כל המספרים האלה שכבר בטח גדלו פי 4 או פי 6 או פי 10

יש לנו מה 7.6 ועד היום רק 7 נפטרים

אז בוא נשים את המספרים לחוד ואת העובדות לחוד

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Blaz00r כתב:

אף אחד מחברי הפורום לא הצליח להרגיע אותך, מסתבר שגם חזרה של האירועים לא, אולי תביעת דיבה טובה תצליח לעשות את זה, אשרי המאמין.

מצטער אני חושב שאנשים שחוזרים ומפיצים מידע שמסכן את בריאות הציבור צריכים לעמוד לדין או במינימום להיות מודחים מהתפקיד שלהם

אתה לא יכול  להגיד לאנשים שבדיקות זה לא דבר חשוב

ואז לשאול למה אנשים לא הולכים להבדק

אנשים לא הולכים להבדק = עוד חולים שמסתובבים בחוץ = עוד נדבקים

מי שעומד בפריים טיים ומזלזל בבדיקות צריך לעמוד לדין או להיות מודח מהתפקיד

זה בדיוק מה שהיו עושים לקצין בכיר שמתבטא ככה ומסכן את בריאות הציבור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר אתה חוזר שוב ושוב על אותם טעויות. 

הבדיקות הן לא התרופה - כמה בדיקות שלא תעשה הן לא ימנעו את המחלה והמשך ההדבקה שלה.

רק סגר מאט ומפסיק את ההדבקות. 

נכון הבדיקות לא מדוייקות - אבל הן נותנות מדד לסקר אוכלוסייה מסוייים. 

לפי מה שאני מבין - הרגישות שלהן היא בסביבות ה 70%, כלומר אם תבדוק 100 חולים תקבל רק על 70 תשובה חיובית.

אז יש 30% חולים שיוצאים בריאים בבדיקות.

אבל האמינות שלהן היא בסדר - כנראה מעל   99% , כלומר אם תבדוק 100 בריאים אז תקבל 1 חולה (למרות שהוא בריא)

זה מסבר למה הבדיקות משמשות רק לסקר על מנת לדעת מה המצב ולא באמת לצורכי ריפוי.

וזה מסביר למה בתקופה שהיו מעט גילויים , לא הייתה סיבה להגדיל את הבדיקות.

כי אם אני בודק 2000 ויוצא לי 10 חיוביים , אז אני מתחת לסף האמינות של הבדיקה, אין באמת סיבה לבדוק 20,000... 

אבל שהאחוזים החיוביים מתחילים לעלות אז הגיוני להגדיל את כמויות הבדיקות.

ואם הרגישות היא 70%, זה אומר שכל יום שמגלים כ-250 חולים , יש כנראה עוד 100 חיוביים שמתפספסים ומקבלים תשובה שלילית.

והם יוצאים לשוק להמשיך להדביק. 

כנראה מתחילים להבין את זה, ויעברו למוד של שוודיה. שם הם בדקו רק את מי שממש הגיע לבית החולים , חולה.

בגלל זה הם מדינה שקצת יותר גדולה מאיתנו .  וגילו 56,000 חולים .. הם פשוט פספסו המון. 

יצא להם 5000 מתים.. לעומת 300 אצלנו. 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, korola כתב:

טרנספורטר אתה חוזר שוב ושוב על אותם טעויות. 

הבדיקות הן לא התרופה - כמה בדיקות שלא תעשה הן לא ימנעו את המחלה והמשך ההדבקה שלה.

רק סגר מאט ומפסיק את ההדבקות. 

נכון הבדיקות לא מדוייקות - אבל הן נותנות מדד לסקר אוכלוסייה מסוייים. 

לפי מה שאני מבין - הרגישות שלהן היא בסביבות ה 70%, כלומר אם תבדוק 100 חולים תקבל רק על 70 תשובה חיובית.

אז יש 30% חולים שיוצאים בריאים בבדיקות.

אבל האמינות שלהן היא בסדר - כנראה מעל   99% , כלומר אם תבדוק 100 בריאים אז תקבל 1 חולה (למרות שהוא בריא)

זה מסבר למה הבדיקות משמשות רק לסקר על מנת לדעת מה המצב ולא באמת לצורכי ריפוי.

וזה מסביר למה בתקופה שהיו מעט גילויים , לא הייתה סיבה להגדיל את הבדיקות.

כי אם אני בודק 2000 ויוצא לי 10 חיוביים , אז אני מתחת לסף האמינות של הבדיקה, אין באמת סיבה לבדוק 20,000... 

אבל שהאחוזים החיוביים מתחילים לעלות אז הגיוני להגדיל את כמויות הבדיקות.

ואם הרגישות היא 70%, זה אומר שכל יום שמגלים כ-250 חולים , יש כנראה עוד 100 חיוביים שמתפספסים ומקבלים תשובה שלילית.

והם יוצאים לשוק להמשיך להדביק. 

כנראה מתחילים להבין את זה, ויעברו למוד של שוודיה. שם הם בדקו רק את מי שממש הגיע לבית החולים , חולה.

בגלל זה הם מדינה שקצת יותר גדולה מאיתנו .  וגילו 56,000 חולים .. הם פשוט פספסו המון. 

יצא להם 5000 מתים.. לעומת 300 אצלנו. 

אני בשום מקום לא כתבתי שבדיקה זה תרופה

כתבתי שאם תמצא אנשים תמנע מהם להדביק אחרים

עובדתית אני מעדיף שבנאדם מדבק ישב בבית ולא יסתובב לידי באוטובוס

אני מעדיף ש 70% מהאנשים האלה ישבו בבית ו 30% שהבדיקות לא יכולות למצוא זה עניין של מזל וכמה ה' אוהב אותנו

מה הקשר להפסיק בדיקות ? בדיקות לא רלוונטיות ? להוריד בכמות בדיקות ?

אז אתה אומר אולי במקום 250 ביום נמצא רק 50

כל יום יהיו 200 שימשיכו לטייל

בינתיים המשנה לשר הבריאות לא חושב כמוך והוא רוצה 30,000 ביום ואומר שנגיע לשם תוך חודש וחצי

ההבדל בנינו לבין שוודיה שאנחנו פספסנו 200,000 אבל למרות כל המספרים הגדולים האלה יש רק 300 מתים

הם פספסו כמה שפספסו וקיבלו 5000 מתים

שמת לב שהיום נכון לשעה 22:30

160 מאובחנים מתוך  9560 בדיקות

המספרים יציבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעור התמותה הרגיל בשוודיה הוא כ250 איש ביום (קצב ממוצע ללא קשר לקורונה), בארץ הוא  כ100. גודל האוכלוסיה זהה כמעט (10 בשוודיה, כ9.5 בארץ). צפיפות אוכלוסין בארץ גבוהה כמעט פי 150 !!! מאשר בשוודיה, מה שמן הסתם היה סביר שיתרום לתמותה ותחלואה גבוהה יותר, אבל לא כך פני הדברים. כנראה שבאמת יש כאן השגחה עליונה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, fatboy1340 כתב:

שיעור התמותה הרגיל בשוודיה הוא כ250 איש ביום (קצב ממוצע ללא קשר לקורונה), בארץ הוא  כ100. גודל האוכלוסיה זהה כמעט (10 בשוודיה, כ9.5 בארץ). צפיפות אוכלוסין בארץ גבוהה כמעט פי 150 !!! מאשר בשוודיה, מה שמן הסתם היה סביר שיתרום לתמותה ותחלואה גבוהה יותר, אבל לא כך פני הדברים. כנראה שבאמת יש כאן השגחה עליונה.

כמו שכתבתי כאן כמה פעמים

מוקדם מדי בשביל להסביר למה קרה פה ולא קרה שם, למה קרה שם ולא קרה במצרים

מאמין שעוד 5-10 שנים כשיסיימו לחקור את זה יוכלו לתת תשובות

אבל בשורה התחתונה יש פה עובדה אחת:

אחרי כל הרעש והאיומים, אחרי חודשיים שהכל פתוח יש כאן 300 מתים

על זה אי אפשר להתווכח ואף מחקר לא יוכל להגיד שמתו כאן 3000 מקורונה נכון להיום

זה יהיה מעניין לקרוא למה זה ככה, אבל צריך להסתכל על העובדות ולהפסיק להתווכח איתן

לא יהיו כאן עשרות אלפי מתים

וכל מי שטוען שזה יקרה עוד שבועיים, והנה רואים איך אנחנו מתקרבים לכיוון של אלפי מונשמים וכו' 

הוא לא פחות מבדיחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השגחה עליונה ש 70% מהמתים בגל הראשון היו שומרי תורה ומצוות? 

אז מה ההשגחה הזאת באה לספר לנו?

החנק/סגר הציל 2000 או 3000 מתים בארץ, אלו היו סימן טוב, ליצמן ומשרד הבריאות שהלחיצו פה את כולם.

קל להגיד חנקתם את המשק על 300 מתים, אבל יש פה רק 300 מתים בגלל החנק. 

עכשיו לגבי ההתפרצות הזאת, לא ברור באמת מה קורה.

אולי השגחה עליונה?

אולי בתי הספר תרמו להתפרצות אצל הילדים ואז עדיין אין מונשמים.

ואולי הקיץ שעוזר לנו.

בכל מקרה כל עוד אין מתים ואין מונשמים צריך להמשיך ולהגדיל את מעגלי ההדבקה.

יהיה מספיק זמן אחר כך לחנוק שוב את המשק.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...