Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלום לכולם. מישהו דפק לי את הmazda3 2L 2016, והודה, לקחת למוסך הסדר תהיה דפיקה שניה ?

טד

פוסטים מומלצים

או שהדפיקה האמיתית תהיה אם לא אקח למוסך הסדר ואז אסתבך עם תביעה עם חברת הביטוח שלו לשנה?  (הבן אדם שדפק את הרכב הודה באשמה)

יש איזה חלק קטן של פח מעל הגלגל (בין הדלת לפגוש) שחייבים להחליף , והחלק הקדמי לא הפגוש אלא הבמפר מתחת למעטה גם ייתכן וצריך להחליף.

הפגיעה בגלגל נראית חזקה, על פניו- יכול לנסוע כרגיל ברכב ושום דבר לא ניזוק - מההרגשה מבחינת הנסיעה, אבל מבחינת נראות זה נראה שייתכן מאוד שחלקים מכאניים באזור הגלגל הקדמי הימני ניזוקו ואגלה על כך מתישהו בהמשך.

מה לעשות לדעתכם, לקחת להסדר או לא ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיאור לא לגמרי ברור.

אם אין ספק שהצד האחר נושא באחריות בחר במוסך המקובל עליך ותקן בו. מה גודל הנזק יקבעו הפחח והשמאי. ותן לסוכן הביטוח שלך להתמודד עם הפוגע והביטוח שלו.

מהתיאור שלך עולה שהגלגל נפגע, אז אל תנהג אלא גרור את הרכב. יתכן שיש פגיעה במתלה ונהיגה תהיה לא בטיחותית, שלא לדבר על ״נזק תוצאתי״ שיהיה נקודת מחלוקת עם הביטוח.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

הוא מודה ויש לי 5 או 6 סרטונים שונים לגמרי שכל אחד או מראה תיעוד של מה שקרה ומוכיח שפגעו בי, או תיעוד של הבחור שפגע מודה , אין ספק שיש לי את כל מה שצריך בשביל להוכיח מעל לכל ספק.

מצאתי עכשיו מוסך מורשה מאזדה פורד בתל אביב, עמל,

השאלה אם כדאי לקחת למוסך הסדר, כשהכל הסדר, המוסך, השמאי, כך שאני בעצם בידיים ה"משוחדות" שלהם.

או לקחת למקום שיעשו בדיקה פנימית בעיקר, יבדקו כל מה שצריך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את הרכב למוסך שעליו אתה סומך. זה הקריטריון היחיד. אם אינך מכיר כזה תתייעץ כאן.

• רעיון טוב! 3

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק קודם מה המוסכי הסדר שיש מהחברת ביטוח שלו, אולי זה מספיק טוב גם בשבילך. לא ממזמן שקרה לי מקרה דומה ראיתי שבין החברה שלי וגם החברה שלו מוסכי ההסדר זהים.

לך למוסך שאתה מטפל ותבקש חוות דעת. אם מהמוסך הסדר יגידו לך אותו דבר אז בסדר אם לא תעשה חושבים.

עריכה אחרונה על ידי עדי-אל
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי מקרה דומה לפני שנה וחצי (אם כי הנזק בפועל נשמע יותר קטן משלך, לא היה צורך להחליף כלום). הצד השני קיבל אחריות מלאה.

אני הייתי מאוד לחוץ שמשהו קרה למתלה האחורי (הגלגל נשרט). הסוכן שלו ביקש שאני אסע למוסך כלשהו לבדוק את הנזק, על מנת לראות האם אפשר לתקן בזול ללא עירוב הביטוח. הסוכן שלי ניסה לשכנע אותי ללכת למוסך פחחות כלשהו בהסדר, שהביקורות עליו לא היו מי יודע מה. החלטתי לא להקשיב לאף אחד מאלה, ובמקום זה בחרתי במוסך מורשה "עד רעננה", שהיה בהסדר עם שתי חברות הביטוח. כל ההתנהלות בפועל הייתה מול המוסך - הגעתי לשם, ומכיוון שהם עובדים עם שלי החברות, הם טיפלו בהכל (אולי היה צריך עוד משהו המסוכן שלי, לא זוכר כבר).

התוצאה בסוף הייתה שלא רואים זכר לתאונה (גם בפועל לא היה שום נזק מלבד קוסמטיקה). הרכב יצא במצב יותר טוב משנכנס (כי עשו צביעה לדלת ולכנף, וכן תיקנו את הג'נט למצב חדש לגמרי, והוא לא היה כזה לפני התאונה). אז סך הכל, תוצאה מעולה.

יחד עם זאת, בדיעבד - עכשיו, כשאני כבר יודע מה היה היקף הנזק - אני מצטער שלא לקחתי את הרכב לתיקון פחחות במוסך אחר. כי בפועל הצד הפוגע נדפק עם השתתפות עצמית והעלאת פרמיה שיכולתי לחסוך לו אילו הייתי בודק מה בדיוק היקף הנזק. אבל רק בדיעבד רואים שש-שש. וכנראה שפעלתי נכון על סמך המידע שהיה לי באותו רגע.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, chrono כתב:

יחד עם זאת, בדיעבד - עכשיו, כשאני כבר יודע מה היה היקף הנזק - אני מצטער שלא לקחתי את הרכב לתיקון פחחות במוסך אחר. כי בפועל הצד הפוגע נדפק עם השתתפות עצמית והעלאת פרמיה שיכולתי לחסוך לו אילו הייתי בודק מה בדיוק היקף הנזק. אבל רק בדיעבד רואים שש-שש. וכנראה שפעלתי נכון על סמך המידע שהיה לי באותו רגע

בדיוק זה מה שחשבתי שקרה לי את התאונה.

מצד שני חשבתי למה לפתוח פתח שהוא יתחיל להגיד לי פה כן ופה לא או יתחיל להסתכל עלי בעיני עגל או לסבך אותי לחינם או לא יודע מה.

לא רציתי להכניס את עצמי לבעיה. אמרתי לעצמי אם בשביל השקט הנפשי שלו או מחוסר ידיעה שלו הוא הולך על הפתרון הקל מבחינתו למה אני צריך לסבך את עצמי לחינם?!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, עשיתם לי שכל,

אני אקח למורשה-הסדר עמל.

מאמין שהביטוח שלו ייתן לי אישור לקחת כבר להסדר היום, חששתי כי משום מה הביטוח שלו התקשר ושאל שאלות קיטבג כמו "האם ראית את הרכב הפוגע?" ,   

"האם יש לך סרטונים/תמונות? תוכל לשלוח?" התחלתי לחשוב שהבחור התחרט , אבל הבנתי שהוא כבר הגיש , ובכל מקרה הביטוח הנגדי שואל שאלות קיטבג בטח בשביל לנסות להפיל מישהו בפח, שלחתי את המינימום שאני מחוייב שלא ירימו אבנים עכשיו ויסבכו לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לביטוח שלו אין שום say לגבי בחירת המוסך שלך. אתה בוחר מוסך, השמאי בודק את הרכב ומתמחר. אם לביטוח שלו יש השגות, שישלח שמאי נגדי וישלם לשניהם.

רשימת מוסכי ההסדר של הביטוח שלך לא רלוונטית, כי תפקידו מסתכם בתיווך בינך לבין הפוגע והביטוח שלו.

כמובן שאם בחרת במוסך שעליו אתה סומך כל המלל הזה לא רלוונטי כרגע.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם, סליחה על העדכון המאוחר,

לקחתי את המאזדה למוסך מורשה שהוא גם הסדר,

הוא החליף משולש, ואת הטמבון הקדמי ופנס (כי היה על הפנס טיפה שריטה קטנה) ,

החלקים נראים בסדר, העבודה של ההרכבה נראית בסדר (יכול למצוא פה ושם דברים אבל בגדול מקווה שהם לא רציניים ולי אישית זה נראה בסדר), 

הצבע- לפחות בהתחלה זה היה נראה לי בסדר, עד שהגעתי הביתה והראתי לחבר והוא אמר לי מה אתה לא רואה שזה גוון אחר, ואז כשהסתכלתי גם הבחנתי שזה לא Soul Red 41V אין בזה בכלל את הקנדי מטאליק (שזה כמו הפצפצים האלה) אלא צבעו לי בצבע אדום רגיל שהוא גם קצת יותר אדום חזק משאר הרכב, לא ממש מרגישים את זה מרחוק כשמסתכלים על הרכב למי שאין עין חדה. אבל אחרי שהבחנתי זה קצת ביאס והיה בולט מקרוב. זה אוטו שווה שהיה מאוד שמור גם מכאנית וגם אסטתית, ואפילו הגיע נקי למוסך .

מה עכשיו ? חשבתי לבקש פשוט שיתנו ירידת ערך אבל עושה רושם שגם את זה הם לא ירצו לעשות.

כבר הייתי שם ולקחתי את האוטו, אני לא שומע מהם לגבי האחריות, למרות שמגיע לי אחריות של 3 שנים ועוד לא הבנתי מתי בדיוק אקבל את האחריות, אני צריך שוב ושוב לדבר איתם על זה, למה אחריות? כמובן שהחשש הכי גדול שלי שעשו לי טיפול קוסמטי בלבד ואולי קיימת לקות מבפנים עמוק יותר ברכב אותה הוא לא טיפל,אני לא יכול לדעת אם לא אקח את הרכב לבדיקה מעמיקה ויקרה. ובשלב זה יכול רק לסמוך על המוסך שטען שאין כזאת. (.כמו למשל מתלה , כי כל הפח מעל הגלגל הקדמי הימני התעקם עמוק עמוק פנימה)

עברו 3 ימים מאז שקיבלתי את הרכב, אעדכן כמובן.

עריכה אחרונה על ידי טד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...