Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אין פה שטויות דוד, אתה מכיר את הדעה שלי מקודם, אני לא חושב שהוירוס מסוכן יותר משפעת רגילה למי שלא בסיכון, אני אפילו לא רואה סיבה להתחסן בהינתן ההליך המזורז של האישור ומחסור בנתונים לטווח ארוך, למי שבסיכון שם הוירוס מתחיל להתנתק משפעת רגילה ומעלה את הסיכון שלו, ה ROI הרבה יותר גבוה וההחלטה הרציונית לדעתי כן להתחסן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חליל, תפסיק לחשוב ותתחיל לבדוק את העובדות. 

התמותה אינה הסיבוך היחיד של הקורונה. הרבה מאוד צעירים ביץץ- בין 5-10% מנדבקי הקורונה - סובלים מ"קורונה ממושכת" שבמקרה הטוב משביתה אותם לשבועות או חודשים ובמקרה הרע מביאה אותם לאשפוז ביחידות לטיפול נמרץ. את אלה אף אחד לא סופר בסטטיסטיקה ולא מפרסם בטלגרם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להתאמץ מדי. למשל הערך בויקיפדיה. רוצה מוסד רפואי מוכר: מאיו קליניק מאמר מערכת בלאנצט. או בנייצ'ר.

תריץ חיפוש קטן על long covid ותמצא אינסוף ספרות, למרות שהנושא בחיתוליו (כלומר, מוכר כמה חודשים, קצת חות מהנגיף עצמו).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, khalil כתב:

לא צריך לחכות לחסן את כל האוכלוסיה, מספיק לחסן צוות רפואי ואוכלוסיית סיכון בשביל לשחרר.

רק שכמעט כל מי שעבר את גיל 45 בקבוצת סיכון (עודף משקל, לחץ דם, סוכר וכו').

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, sperial כתב:

לא צריך להתאמץ מדי. למשל הערך בויקיפדיה. רוצה מוסד רפואי מוכר: מאיו קליניק מאמר מערכת בלאנצט. או בנייצ'ר.

תריץ חיפוש קטן על long covid ותמצא אינסוף ספרות, למרות שהנושא בחיתוליו (כלומר, מוכר כמה חודשים, קצת חות מהנגיף עצמו).

כתבתי מחקרי בכוונה, מאמרים זה נחמד, וחשוב, אבל לטעון שיש סיכון מהותי בלי מידע מחקרי לגבי זה, במיוחד באווירה הנוכחית? מצטער, לא קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Night Driver כתב:

רק שכמעט כל מי שעבר את גיל 45 בקבוצת סיכון (עודף משקל, לחץ דם, סוכר וכו').

סיכון זה יחסי, מתו פחות מ 200 איש בידראל מתחת לגיל 60, לחלק ניכר מהם היה משהו יותר חריג ממחלות מטבוליות סטנדרטיות.

לפני 4 דקות, Blaz00r כתב:

אל תקנה, הבנו כבר מזמן שאתה מכחיש קורונה, אכלת ת'ראש

יש כפתור התעלם בפורום, תרגיש חופשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרחתי לחפש קצת, למרות שנראה לי שאצלך הכחשת קורונה זו דת.

מכל מקום - סקירה ב-BMJ.

מחקר קטן מרומא.

אבל, מבחנתך, שישרף העולם. העיקר שהקניונים יפתחו, יחד עם אולמות השמחות של טרנספורטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שוב מאמר, שמצטט סטטיסטיקה מכתבה אחרת...
אם רוצים פשוט לזרוק את סטנדרט ביקורת העמיתים לפח, והגדרות של מה זה לונג קוביד, בכיף, מי אני שאתנגד? אבל בוא נודיע לקהילה המדעית קודם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב חליל, אתה במפלגה אחת, והם במפלגה השניה. שכנועים לא יעבדו פה.

ואנקדוטה נוספת: אתמול הייתי בשבעה של משהי שנפטרה. היא סבלה כמה שנים ממחלות שונות והייתה מחוסרת הכרה כבר כשבועיים.

יומיים לפני שנפטרה החליטו בבי״ח לבדוק אותה לקורונה. נמצאה חיובית. אתם יכולים לנחש מהי סיבת המוות הרשמית...

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חליל, שמת לב איפה פורסמה אותה סקירה? מדובר באחד החשובים שבעיתוני הרפואה הכללית בעולם, בעשיריה, וכנראה בחמישיה, המובילה.

אתה מתנהג כמו שאשא ביטון, חושבת שהיא באיזה כנס שמסכם 10 שנות מחקר. אחת הבעיות שהקורונה מציבה היא צורך בביצוע ובפרסום מהירים של מחקרים ולימוד תוך כדי תנועה. כן, לפעמים יש בעיה של ביקורת עמיתים, ולמרות זאת אותם מחקרים מקדמים את הטיפול. מקור כמו BMJ לא יפרסם הנחיות מסוג זה בלי שיהיה קונסנזוס לגביהן. יתכן שבעוד חודשיים גישות ישתנו, אבל זה מה שיש היום.

בורסוד, האם לא עברה בך המחשבה שמצבה של אותה גברת הדרדר כתוצאה מהזיהום בקןרונה? זו סיבה סבירה מאוד להדרדרות. מכל מקום, הסטטיסטיקה שראיתי לפני מספר שבועות היא שכ-90% ממי שהוגדר כנפטר מקורונה היה עם תוחלת חיים של חצי שנה ויותר, כך שגם אם 10% מהמוגדריל כנפטרי קורונה נפטרו מסיבה אחרת עדיין הקורונה היא סיבת המוות ברוב המוחלט של המקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שכל פעם שאני כותב שהממשלה \ משרד הבריאות \ מל"ל תקראו לזה איך שתרצו

הם ביזיון אחד גדול וקבוצה של עלובים

אחרי שסיפרו לנו ש"לא ידעו שאם יפתחו קניונים בבלאק פריידי יהיה עומס"

עכשיו כולם "נדהמים" לראות את התמונות מנתבג. כאילו שאין להם נתונים מדוייקים כמה נכנסו לנתבג כשפתחו טיסות ליוון וכו'

וזה פשוט לא מעניין אף אחד מהם. במקום לסגור את נתבג מיידית הכל ממשיך כרגיל וכולם פשוט "נדהמים"

המדינה לא תוכל לבוא בטענות לאף קניון \ חנות \ בעל עסק שמפר הנחיות אחרי שרואים תמונות כאלה מנתבג והמדינה שותקת ועוצמת עיניים

לפני 19 שעות, sperial כתב:

חליל, תפסיק לחשוב ותתחיל לבדוק את העובדות. 

התמותה אינה הסיבוך היחיד של הקורונה. הרבה מאוד צעירים ביץץ- בין 5-10% מנדבקי הקורונה - סובלים מ"קורונה ממושכת" שבמקרה הטוב משביתה אותם לשבועות או חודשים ובמקרה הרע מביאה אותם לאשפוז ביחידות לטיפול נמרץ. את אלה אף אחד לא סופר בסטטיסטיקה ולא מפרסם בטלגרם.

כן ראינו את ליאור חלפון שכתב לנו כמה הוא סבל וכמה הוא מפחד מתופעות לוואי

ואז הציעו לו להכנס לאח הגדול ולזרוק לו כמה שקלים אז הוא שכח מכל הפוסטים העלובים האלה ונזכר שהוא בריא

לפני 11 שעות, save כתב:

ראש הממשלה ,במטרה להוכיח שהשלום עם דובאי תורם לנו, לא מוכן לחסום את הטיסות לשם.
שם דרך אגב, חתונות הענק רצות יופי.

וכל  עוד ההפקרות הזאת תמשך

אני מנחש שגם בישראל ימשיכו להתקיים חתונות

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Transporter כתב:

כן ראינו את ליאור חלפון שכתב לנו כמה הוא סבל וכמה הוא מפחד מתופעות לוואי

ואז הציעו לו להכנס לאח הגדול ולזרוק לו כמה שקלים אז הוא שכח מכל הפוסטים העלובים האלה ונזכר שהוא בריא

נכנס לסביבה הכי סטרילית.

אני מבין את הגישה שלך שכולם ימותו כל עוד אני יכול להמשיך כרגיל אבל כמה מחלימים אתה מכיר שקבעת שאין כלום?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...