Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה מאתגרת ברנו קליאו

gadi74
שימו לב! השרשור הזה בן 692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יכול להיות שבנסיעה מחוץ לעיר הטמפרטורה בתא המנוע עולה והחום מדליק את הנורה. מה שלא מובן לי זה למה היא נכבית לאחר חצי שעה. אתה עובר במקרה משטח הררי למישורי/ירידות? אתה יכול לקנות ספריי קירור ולהתיז על אזורים בתא המנוע (לא קרוב מדי) עד שהנורה נכבית. שם זה האזור הבעייתי. קח בחשבון שברגע שאתה פותח את מכסה תא המנוע אתה כבר מוריד שם את הטמפרטורה.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין נותרה החידה למה התקלה מופיעה רק בנסיעה מחוץ לעיר  וגם אז היא מופיעה באינטרבלים של כל חצי שעה ... כלאמר חצי שעה ראשנה אין שום תקלה ... אחרי חצי שעה נדלקת נורת תקלה .. אחר עוד חצי שעה היא כבית ... אחרי עוד חצי שעה בערך שוב נדלקת וכך חוזר  חלילה  ... האם התופעה הזו של התקלה שמופיעה לסרוגין במהלך הנסיעה יכולה לרמוז משהו על מקור התקלה ?
בשביל לתת תשובה לכך צריך לנסוע עם מחשב אבחון מקורי שמחובר לרכב ולראות את הפרמטרים במחשב הזרקה כאשר זה קורה.
כל התשובות שניתנו, כולל שלי, ניתנו על סמך השערה בלבד. 
אין מנוס מביצוע דיאגנוסטיקה מסודרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי סורק תקלות מקורי או תואם האבחון יהפוך לכמעט בילתי אפשרי.

התקלות המוצגות בסורק OBD סטנדרטי שונים לחלוטין ממה שמוצגים בסורק המקורי.

יש לך צילום מסך של הסורק המקורי עם הקודי תקלות?

בכל זאת גם עם הסורק הסטנדרטי שברשותך, פתח סוויץ מנוע לא מנוע ותעלה לכאן נתונים של חיישן MAP וחיישן לחץ ברומטרי.

אם יש ברשותך את שני הפרמטרים האלה אולי אוכל לעזור לך למרות שמאוד קשה ללא הסורק המקורי.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני חושב שמדובר על יותר  מקריאת התקלה מסורק תקלות  כזה או אחר , בגלל שהתקלה חוזרת לסרוגין באינטרוולים של כחצי שעה , והקריאה של הסורק  היא רק תוצאת לוואי של התקלה ולא מקור הבעיה.

אבל אני בא עם ראש פתוח  , אם מישהו יכול לעזור לי עם התקלה הזו , אני מוכן להגיע לכל מקום בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב לבצע סריקה עם קליפ, יעלה כמה שיעלה, ולקבל את הקוד המדוייק. יש לך פה נורות שונות ואין מצב שזה בגלל חיישן map כמו שכבר הבנת.
במקביל, גש לקבוצת הפייסבוק הבאה
https://www.facebook.com/groups/514715285359905/?ref=share
נסח פוסט מסודר קצר וקולע+ תמונה של התקלה למשיכת תשומת לב ותקווה שיענו.
חפש עוד קבוצות באנגלית של בעלי קליאו בחו"ל, מישהו בטוח נתקל באותה תקלה.
אם בהכרח הבעיה לא קיימת כשאתה בכביש עירוני, זו לא תקלה חשמלית לפי דעתי.
אם זה יכול לקרות או קרה גם כשלא ציפית לה, הבעיה חשמלית...

Sent from my HD1900 using Tapatalk

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, gadi74 כתב:

לצערי אני חושב שמדובר על יותר  מקריאת התקלה מסורק תקלות  כזה או אחר , בגלל שהתקלה חוזרת לסרוגין באינטרוולים של כחצי שעה , והקריאה של הסורק  היא רק תוצאת לוואי של התקלה ולא מקור הבעיה.

אבל אני בא עם ראש פתוח  , אם מישהו יכול לעזור לי עם התקלה הזו , אני מוכן להגיע לכל מקום בארץ.

אז אולי תיסע ל ba323f יש לו מוסך בבער שבע היה מורשה רנו אני חושב 

ופתר בעיה לחבר פורום שלא מצאו תבעיות  

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידוד קל המוסך לא שלי אני רק עובד שם בדיאגנוסטיקה, אשמח שפותח האשכול יגיע אלינו לבדיקה, ברשותינו כל הציוד והידע במיוחד לרכבי רנו ניסאן ודאצ'יה. 

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ba323f כתב:

חידוד קל המוסך לא שלי אני רק עובד שם בדיאגנוסטיקה, אשמח שפותח האשכול יגיע אלינו לבדיקה, ברשותינו כל הציוד והידע במיוחד לרכבי רנו ניסאן ודאצ'יה. 

פחות בא לי כרגע ללכת למוסכים עם הבעיה הספציפית הזו  , הייתי כבר בכמה מוסכים ואפילו במוסך מורשה ששם המליצו לי להחליף ן MAP  ב1200 ש"ח , מה שלא היה פותר את הבעיה ואחר כך היו ממשיכים בשיטת הסלמי לנקנק אותי , אשמח  לשלם עבור פיתרון התקלה ולא עבור שיטת ( בוא נחליף חיישן איקס תשלם עליו 1000 ש"ח במקום 50 ש"ח  ואחר כך  ניראה) 

ניראה לי שאתה יכול להבין אותי , שילמתי סתם 400 ש"ח עבור בדיקה . 

השיטה החדשה הזו בארץ של להתחמק מהתחייבות לפתרון ולקחת כסף מלקוח היא פשוט מקוממת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, gadi74 כתב:

פחות בא לי כרגע ללכת למוסכים עם הבעיה הספציפית הזו  , הייתי כבר בכמה מוסכים ואפילו במוסך מורשה ששם המליצו לי להחליף ן MAP  ב1200 ש"ח , מה שלא היה פותר את הבעיה ואחר כך היו ממשיכים בשיטת הסלמי לנקנק אותי , אשמח  לשלם עבור פיתרון התקלה ולא עבור שיטת ( בוא נחליף חיישן איקס תשלם עליו 1000 ש"ח במקום 50 ש"ח  ואחר כך  ניראה) 

השיטה החדשה הזו בארץ של להתחמק מהתחייבות לפתרון ולקחת כסף מלקוח היא פשוט מקוממת.

שמע אני מבין אותך אבל היה פה חבר פורום אם רנו שהיה מיואש וחשב לזרוק תרכב ובמוסך שאה

ba323f עובד תיקנו תבעיה אתה צודק שיש הרבה מוסכים שעובדים בשיטת הניחוש בגלזה יש פה מוסכים מומלצים 

גילוי נאות אין לי שום קשר למוסך 

אני מציע שתיפנה בפרטי ותתאמו פגישה 

ba323f תודה על התיקון 

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, gadi74 כתב:

אני מבין את ההרגשה שלך והיא קיימת אצל הרבה אנשים שלוקחים את הרכב למוסך.

אינני מנסה לשכנע אותך להגיע דווקא למוסך שבו אני עובד, תרצה או לא, שיקול שלך, בדיקה לוקחת המון זמן והשקעה, בין אם אתה תתקן בעצמך ובין אם במוסך רק למי יקח פחות זמן ומי יאבחן מדוייק זאת השאלה.

ואם שילמת למוסך עבור בדיקה חזור אליהם להמשך התיקון, גם אם נניח ויציעו לך להחליף דרכם את אותו חיישן שכבר החלפת, כאן תסכם איתם שבמידה והתיקון ע"י החלפת החיישן אצלם לא יצלח תזוכה בעבור החיישן והמוסך ימשיך בבדיקות על למציאת הפתרון בתיאום מראש עלויות מול הלקוח.

אם לא תסתדר איתם תוכל למצוא מקום אחר שכן עובד בצורה הגונה ונוחה לך, השאלה היא האם אתה מוכן לשלם עבור התיקון כי בדיקה שעלתה מחיר x עלולה לגרור בדיקה נוספת במחיר xx.

אם תבחר בדרך שלך לתקן לבד בהצלחה אבל צריך להתחיל בדיקות עם ציוד מתאים שאין ברשותך ובלעדיו אינני יכול לסייע כי אין קצה חוט.

גילוי נאות, מעולם לא נתקלתי בחיישן map תקול ברכבי הקבוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ba323f כתב:

אני מבין את ההרגשה שלך והיא קיימת אצל הרבה אנשים שלוקחים את הרכב למוסך.

אינני מנסה לשכנע אותך להגיע דווקא למוסך שבו אני עובד, תרצה או לא, שיקול שלך, בדיקה לוקחת המון זמן והשקעה, בין אם אתה תתקן בעצמך ובין אם במוסך רק למי יקח פחות זמן ומי יאבחן מדוייק זאת השאלה.

ואם שילמת למוסך עבור בדיקה חזור אליהם להמשך התיקון, גם אם נניח ויציעו לך להחליף דרכם את אותו חיישן שכבר החלפת, כאן תסכם איתם שבמידה והתיקון ע"י החלפת החיישן אצלם לא יצלח תזוכה בעבור החיישן והמוסך ימשיך בבדיקות על למציאת הפתרון בתיאום מראש עלויות מול הלקוח.

אם לא תסתדר איתם תוכל למצוא מקום אחר שכן עובד בצורה הגונה ונוחה לך, השאלה היא האם אתה מוכן לשלם עבור התיקון כי בדיקה שעלתה מחיר x עלולה לגרור בדיקה נוספת במחיר xx.

אם תבחר בדרך שלך לתקן לבד בהצלחה אבל צריך להתחיל בדיקות עם ציוד מתאים שאין ברשותך ובלעדיו אינני יכול לסייע כי אין קצה חוט.

גילוי נאות, מעולם לא נתקלתי בחיישן map תקול ברכבי הקבוצה.

המוסך שעשיתי בו את הבדיקה מבקשים מחיר מטורף 1000 ְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְְש"ח עבור חיישן שעולה כמה גרושים .... מעבר לזה  הם לא מוכנים להתחייב שאם אני אחליף חיישן זה יפתור את הבעיה.

אולי נגיע למוסך שבו אתה עובד , איך קוראים לך ומה השם של המוסך  ?

עריכה אחרונה על ידי gadi74
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 692 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...