Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למודם+ראוטר

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@dany הנתב ששלחת לא כולל רכיב אלחוטי.

זה בדיוק הנתב שיש אצלי.

אם אתה רוצה נתב אלחוטי של מיקרוטיק, הייתי ממליץ על HAP-AC^2.

אבל, שום נתב לא יצליח לכסות 100 מ"ר לבד.

בטח לא בתקן AC שמת אחרי בערך קיר וחצי שמפריד.

לכן, בגודל הדירה המדובר, אני שב וממליץ על פתרון Mesh.

העניין הוא, שב 500 שקל, יש לך רק פתרונות זולים מסין או TP-link במבצעים כאלה ואחרים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עם נתב של בזק פשוט,
קולט בממד במרחק 7 מטר,
כמו כן יש חיבור קווי לכל חדר מהארון תקשורת.
המקום הבעייתי ביותר הוא בקצה יחידת ההורים המרוחקת כ12 מטר מהארון תקשורת ושם הwifi מתנתק לסירוגין.

האם תקן ax משדר משמעותית חזק יותר מ-AC?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבית שלי יותר גדול מ 100 מ״ר בקומה אחת וArcher C7 משרת מספר לא מועט של מכשירים בקליטה מצויינת. ללא בעיות יש גם קליטה מעבר לרחוב.

לדעתי mesh מתאים יותר למבנים רב קומתיים או כאלה עם גינות ענק. בקומה אחת ראוטר טוב יחזיק ומקסימים מגביר טווח.

עריכה:

נתב AC  יותר טוב ממה שבזק מספקת יכול לכסות גם את יחידת ההורים.

AX פחות משמעותי כרגע כי כמעט בטוח שאף אחד מהמכשירים שברשותך תומך בתקן הזה.

זה יותר חשוב למכשירים שתקנה ותחבר בעתיד.

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, dany כתב:

האם תקן ax משדר משמעותית חזק יותר מ-AC?

זה לא עניין של עוצמת שידור, אלא עניין  של תדר.

ככל שהוא גבוה יותר, כך היכולת שלו לחדור קירות / מכשולים פוחתת.

וכמו ש @borsood כתב, אם אין לך קליינט שתומך AX היום, אין טעם לקנות נתב עם הטכנולוגיה הזאת.

לפני 28 דקות, borsood כתב:

הבית שלי יותר גדול מ 100 מ״ר בקומה אחת וArcher C7 משרת מספר לא מועט של מכשירים בקליטה מצויינת. ללא בעיות יש גם קליטה מעבר לרחוב.

רשת ה 5Ghz או ה 2.4?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשת כפולה, רוב המכשירים מתחברים ב 5GZ כי שם יש יותר שקט. חוץ מאלה שבממד שם ה 2.4  יותר חזקה.

מעבר לרחוב הקליטה היא של 2.4. מהירות לא מדהימה, אבל לפעמים יש צורך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Benor אשמח להסבר איך החיבור עובד, כרגע אני מנוי לסלקום TV עם ראוטר / מודם שלהם, במידה ואני קונה את הראוטר בלינק, האם צריך פעולה כלשהי מהצד של סלקום? הגדרות מיוחדות?
 או פשוט לחבר אותו במקום הראוטר שיש לי כרגע של סלקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שאלתך. 

הראוטר/מודם שלהם ישמש כמודם ואתה תחבר אותו ישירות עם כבל לפורט WAN. 

לגבי הגדרות מיוחדות אני לא יודע, אבל מה שכן אתה תצטרך לנטרל את שידור ה WIFI מהראוטר של סלקום. 

מה המטרה שלך בעצם, הWIFI לא מספק? 

אני לא יודע לגבי סלקום אני הולך להתחבר לפרטנר.

אני אמור לקבל מתאם מסיב ל- ethernet  ואותו אני מחבר ישירות לראוטר. 

לפני 12 שעות, XVSTI כתב:

וכמו ש @borsood כתב, אם אין לך קליינט שתומך AX היום, אין טעם לקנות נתב עם הטכנולוגיה הזאת.

חבר שעוסק בתחום אמר לי, שיש יתרונות לטכנולוגיה ואני אקבל יתרון גם עם קליינט שלא תומך ב- AX (הוא טוען שיש פחות התנגשויות/הפרעות עם רשתות אחרות).

מישהו יכול לאמת? 

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה כרגע עם ה-WIFI שלהם, אבל לשלם 20 שקל בחודש להשכרת נתב נשמע לי מוגזם - עדיף לרכוש אחד טוב שישאר אצלי ולהוזיל את החבילה ב-20 שקל לחודש.

אצטרך לחקור עוד כיצד לבצע את המעבר, תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Benor כתב:

חבר שעוסק בתחום אמר לי, שיש יתרונות לטכנולוגיה ואני אקבל יתרון גם עם קליינט שלא תומך ב- AX (הוא טוען שיש פחות התנגשויות/הפרעות עם רשתות אחרות).

מישהו יכול לאמת? 

אין לי מקורות או סימוכין אמינים לשלול או לאמת את מה שהוא אמר לך, אבל מה שהוא תיאור זו התנהגות אופיינית ל AX.

אין סיכוי שקליינט AC שלא תומך AX יעבוד ככה.

לפני 12 שעות, borsood כתב:

מעבר לרחוב הקליטה היא של 2.4. מהירות לא מדהימה, אבל לפעמים יש צורך.

ופה לב העניין.

פות"ש עובר לסיבים וזו הסיבה שהוא מחליף את הנתב.

אין שום סיכוי שהוא יגיע למהירות נורמלית באלחוטי עם נתב 5Ghz יחיד בכל הבית, גם בייחוד בנקודות המרוחקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה השימוש ברשת האלחוטית.

אם היא משמשת טלפונים, טאבלטים, טלביזיה חכמה וכד' אז כנראה אין בעיה שהם יקלטו את ערוץ ה-2.4.

dany כתב שיש רשת קווית בכל הבית. להבנתי, צרכנים כבדים יכולים להיות מחוברים לרשת הקווית והרשת האלחוטית משמשת את הצרכנים הקלים. במקרה כזה אין בעיה עם ערוץ ה-2.4.

התצורה הזאת עובדת אצלנו בבית של כ-130 מטר עם נתב יחיד של אסוס. בכל הבית יש קליטה מספקת  והחדר היחיד שיש בו קליטה מאוד גבולית זה הממ"ד, שנמצא בפינה נגדית מהנתב ויש בינהם 4 קירות.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש (מעדיף לא לפתוח סתם שרשור חדש)

אתמול הותקנו אצלי הסיבים של פרטנר במהירות 500 מגה.

זה הראוטר שרכשתי והתקנתי באופן עצמאי:

ראוטר TP-Link AX10 WiFi 6 Dual Band Router Archer AX1500

כשאני מחובר על 5Ghz אני מקבל קצבים יפים מאוד.
על 2.4GHZ המהירות ממש איטית.   ניסיתי גם במחשב נייד וגם בטלפון. 
מה זה איטי? אני בקושי מצליח לקבל 10 מגהביט. 
ניסיתי לשחק עם ה-HZ ולא היה שיפור משמעותי ואם כן אז לא משהו קבוע ויציב. 
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כנראה שאני אוותר עליו ואף אפסיק לשדר את התדר הזה.   כל המכשירים שלי כבר תומכים ב-5.

ההתלבטות אם להעביר ישירות כבל LAN לממ"ד.   מעדיף כמה שפחות לקדוח, וכל ההשחלות האלה זה התעסקות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד wifi analyzer, זה יתן לך מושג יותר טוב על מה שקורה מבחינת השכנים.

5Gz וממד לא תמיד הולכים טוב ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...