Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למודם+ראוטר

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האתר של KSP אכן מתאר ש-VR400 הוא רק VDSL, אבל באתר של TPLINK כתוב VDSL2

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שהפרדה בין המודם לנתב עדיפה אבל אם אתה מעדיף מכשיר משולב, שיעשה הכל, אז אתה מוזמן להתרשם מהביקורת הזאת:
https://www.hometheater.co.il/article09423.html
בסוף הביקורת יש קישור לעמוד המכירות של היבואן. המוצר העיקרי שבסקירה מופיע שם בעלות של 650 ש"ח.

שים לב שמדובר ב-Wi-Fi בתקן AC כשכבר יש נתבים ואביזרי רשת בתקן AX, או בשמו האחר Wi-Fi 6, שהוא מהיר יותר.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, locus כתב:

צדק? טעה?

היטעה?

באתר של KSP מצויין ש- VR400 תומך ב- VDSL2 (תסתכל איפה שרשום תכונות חומרה).

אני קניתי מ- KSP את ה- TP-LINK VR600 שהוא בוודאות תומך. עכשיו הוא לא מופיע באתר של KSP אבל כן באייבורי.

שלי הוחלף תוך פחות משנה בגלל שה- Wi-Fi הפסיק לעבוד. מה שכן, אני לא אקנה Tp-link יותר בגלל השירות הגרוע שקיבלתי מצד היבואן (והחנות) בתהליך ההחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מיתעלק :-).

צריך המלצה לראוטר +WIFI  בשביל הFIBER של פארטנר, אני בתוכנית 1Gbs ויש לי את הנתב 4*4 הלבן שלהם בשכירות, לא ממש מרוצה מאיכות הWIFI והניתוקים (דירת 5 חדרים) ומחפש מה ליקנות.

לא רוצה להשקיע סכומים של 500+ כי אם ככה מעדיף להעביר כבלי רשת ל2 החדרים המרוחקים(בשבילי).

* יש לי עדיין את הממיר של DLINK עם כניסת הכבל האופטי, לא החזרתי להם- כי מראש תיכננתי ליקנות ראוטר משלי.
ראיתי את הראוטר הזה של שיומי שרק הגיע- מה דעתכם?
spacer.png
https://ksp.co.il/mob/item/117632

אני מעדיף לא להזמין ראוטרים מסין עם ממשק סיני בלי שום מושג מי התקין מה, ראיתי את הדיון סביב הראוטר של וואוואי AX3PRO אבל דואג מקנייה שלו דרך חנויות צד 3 בסין.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המבנה של הדירה +- ואיפה יוצא הסיב שלהם?

תסמן גם איפה יוצאים הכבלי רשת שאתה תעביר

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה על בסיס הסריקה של הרובוט :-).
הכניסה של הכבל האופטי מבחוץ נימצא ליד המקרר, שם גם יש את הפתח שמימנו מושכלים כל כבלי הYES בקירות של החדרים, אז משם אעביר את כבלי הרשת לחדרים במידת הצורך.

יש כבר כבל רשת אחד מושחל לחדר הסטודיו(הקו התכלת), אותו חיברתי ליציאה של הDLINK, בחדר הסטודיו יש חור בקיר(מהתקופה של YES) בפינה שדרכו העברתי כבל רשת אחר בשביל לשים את הראוטר בסלון (כניסת WAN)ולחסוך קיר בלוקים אחד לפחות מהWIFI.
כרגע בחדר שלי עם אנטנת WIF Archer T3U Plus שקניתי אני מקבל כ270Mbs עם שיפצור שהדפסתי לקליטה טובה יותר.

לפני שהעברתי את הראוטר לסלון(WIFI בירוק בשירטוט) הוא היה מונח על המקרר במיטבח(נק' אדומה) והקליטה הייתה עד כ 200 מגהביט אבל היו ניתוקים כל חצי שעה בערך לכמה שניות וזה שיגע אותי, כרגע הקליטה בבית סבבה יחסית ויש פחות ניתוקים אבל עדיין חושב לאיזה ראוטר לשדרג כי סתם משלם 25 שקל שכירות, אם אין משהו בתקציב נוראמלי שישפר את איכות ויציבות הWIFI אאלץ להשחיל כבלי רשת בכל הבית בעצמי, לא ממש מת על הרעיון כי אחרי טכנאי מיסכן שהזמנו שניסה להשחיל כבל אחד לסלון במשך 5 שעות וניכשל אני יודע שזה יהיה סיוט (היו המון שאריות בלוקים בצנרת שהקשה בהשחלה/שליפה של כבלי היס מהקיר).

בצהוב סימנתי את כל נקודות היציא של YES שמשם יצאו כבלי הרשת.

תודה מראש על הניסיון לעזור.

Wifi_Advice.jpg
זה הראוטר של פארטנר:
spacer.png

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום של ה-WIFI נראה סבבה לגמרי.

אפשר לשים שם נניח Mikrotik cAP AC שבעין לא מזוינת אמור לתת לך כיסוי יפה ב-2.4GHz.

בנוסף הייתי מנסה להשחיל לפחות כבל אחד לאחת משתי הנקודות הצהובות הרחוקות (העליונות), ואז אפשר לשים שם עוד יחידה כזו, על תדרים אחרים, עם אותו SSID/Password כדי לקבל Roaming שקוף וסוגר סיפור.

אצלי יחידה אחת כזו משרתת סדר גודל דומה, אבל הנקודת רשת אצלי לא במיקום מרכזי בכלל.

אגב על המודם הזה אני משלם כרגע 10 שקלים, תנסה להוריד אותם.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום מצב לא הייתי מסתמך על 2.4 היום.

גם אם זה יגיע, כיף זה לא יהיה.

בהתחשב בגודל הדירה, לא יהיה מנוס מפתרון Mesh.

כמובן עם עדיפות מאוד גדולה לחיבור כבל בין היחידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה הצרכים, 5GHz אמנם נותן מהירות גבוהה, אבל כיסוי מופחת משמעותית וחדירת הפרעות (או במילים אחרות קירות) מופחתת משמעותית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי לא יהיה מנוס מהעברת כבלים בחדרים המרוחקים, מרגיש רע לשלם על גיגה ולקבל 200 :-) (גם LATENCY חשוב).
מה שהכי מפריע לדעתי זה הייציבות, כי יש המון הפרעות בסביבה (בניינים גבוהים צמודים עם קירות מאוד עבים), אתחיל בחיפוש אחר רכיבים לקנייה בשביל לרשת את כל הבית ואז אחליט איזה ראוטר לשים ליציבות מקסימאלית והפסקת התשלום של השכירות.

עשיתי בדיקה והראוטר שלהם(פארטנר) מתרסק במהירות כשאני מריץ את הבדיקה במקביל בשתי מכשירים, הראוטר לא מצליח להחזיק יותר מ250 mbs כולל (מהירות הורדה של המחשב שלי  + הנייד ביחד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

תלוי מה הצרכים, 5GHz אמנם נותן מהירות גבוהה, אבל כיסוי מופחת משמעותית וחדירת הפרעות (או במילים אחרות קירות) מופחתת משמעותית.

זה לא רק מהירות.

בסביבה עירונית עמוסה, שימוש ב 2.4Ghz זה פתח ל Packet loss מטורף.

(ברמה של אתרים לא נטענים עד הסוף ו/או בכלל - בלי קשר לגיימינג).

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hwgeek

במצבך, הייתי משקיע בכבילה כמו שצריך (בכל הבית או באיזורים המרוחקים), ומפזר נקודות גישה בבית (עם עדיפות גדולה מאוד לפיתרון Mesh כלשהו).

ומשתמש באופן בלעדי ב 5Ghz איפה שאפשר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...