Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למודם+ראוטר

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, GTאי כתב:

מה שתארת זה מה שבפעל יש לי היום (עשיתי דרך האפליקציה). זה בפועל נותן 3 רשתות שונות ונייד "מדלג" בהתאם לעוצמת הקליטה. 

אני מחפש רשת אחת בכל הבית... לא 3 רשתות עם אותו שם. 

אם אין ברירה אעשה Mesh רגיל, אבל חשבתי לנצל את ההזדמנות שיש לי כבל רשת ולעשות משהו יותר אלגנטי. מוזר שאני לא מוצא כזה.

הבית הוא 3 קומות כך שאני לא בטוח שה Mesh יהיה מאוד אפקטיבי ולכן אני מחפש להתלבש על הכבל רשת.

לפני 57 דקות, GTאי כתב:

זה בדיוק המוצר שאני מחפש ולא מוצא :)

הראוטרים לא מודעים אחד לקיום של השני, ולכן לא יכולים לייצר לך רשת אחת עם דילוג מהיר k/v/r.

אתה אכן צריך Mesh (משמע רשת אחת גמישה) שבה כל התחנות מקבלות רשת מהחיבור RJ45 ומוציאות WiFi אבל מודעות אחת לשנייה.

ב-TP-Link Deco (לפחות M4/M5) יש את זה אוטומטית, משמע הוא מזהה אם הוא מקבל אינטרנט מה-LAN או מה-WiFi ומוציא בהתאם. לדוגמה

למיטב ידיעתי יש את זה גם ב-Asus ובטח גם בפתרונות Mesh מתחרים. דוגמה למשל עבור אסוס

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרוצה מאוד מהנתבים של אסוס (לא MESH). החיסרון שלהם הוא המחיר.

אם אתה מוכן להשקיע את הסכום אז יש את הסט הזה:

https://ksp.co.il/?select=.263..264..9700.&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=117641&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

החסרון העיקרי שמצאתי לגביו הוא שביחידת הנתב הראשית יש רק 2 שקעי רשת, אחת ל-WAN והשניה ל-LAN כך שאם אין לך מתג בבית תצטרך לרכוש (עוד כ-100-150 ש"ח), ע"מ לחבר את כל היחידות עם החוטים שפרסת.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יש לי TP Link Deco M4, קניתי בבלאק פרידיי חבילה של 3 יחידות ב-700 שקל כולל משלוח מהיום למחר.

ליד הראוטר הראשי אני מקבל בערך 800MBps בספיד טסט, בחדר עבודה אין לי כבל רשת אז היחידה שם מקבלת רשת דרך WiFi והמחשב שלי מחובר אליה בכבל רשת, מקבל 250MBps, בחדר שינה שהכי מרוחק בינתיים זרקתי את היחידה מאחורי הטלוויזיה (מקום לא אופטימלי בעליל מבחינת תדרי רדיו עד שאעשה רכישה של כבלי רשת וכבל מאריך) ושם מקבלים 150MBps.

אבל שים לב שכל זה לא רץ על Backhaul בכלל אלא רק WiFi, ודרך קירות, אז גם ככה אני מוגבל תיאורטית ל-300MBps שאפשר להשיג על התדר הנמוך (2.4GHz).

קניתי כי זה היה במבצע בהזדמנות, אם היה מחיר יותר טוב על ה-Asus ZenWifi כנראה שהייתי קונה דווקא אותו.

בקירות יש לך כבל רשת Cat 5e ומעלה? כלומר רשת של 1GBps?

אם כן אז נתייחס לכל היחידות כאילו זה הראוטר הראשי אצלי, אתה מקבל בערך 800MBps צמוד לראוטר, 500MBps בערך בקו ישיר בלי הפרעות במרחק של 4-5 מטרים, קירות ודברים שמפריעים בדרך כמובן יורידו את המהירות.

אם לא אז גם ככה הרשת מוגבלת ל-100MBps וזה יהיה מה שיגביל אותך.

יש גם שאלה של איזה מהירות אתה צריך, אם כל התעבורה שלך הולכת החוצה לאינטרנט אז יש לך 200/5 של הוט, ומכשירים בתקן AC אמורים להספיק לך מה שמוזיל קצת עלויות.

אם רוב התעבורה הולכת בתוך הרשת ולא החוצה ואתה צריך משהו מהיר יותר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לתצורה הזאת?

image.png.6c3da8fa6608defae12e5b2f916f62a6.png

היום יש לי מודם/ראוטר של פרטנר, ממנו אני מוציא כבל רשת למתג ששולח הלאה לכל הבית. אם הבנתי אותך נכון לזה התכוונת.

המחיר סבבה למוצר טוב

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בקירות יש לך כבל רשת Cat 5e ומעלה? כלומר רשת של 1GBps?

אם כן אז נתייחס לכל היחידות כאילו זה הראוטר הראשי אצלי, אתה מקבל בערך 800MBps צמוד לראוטר, 500MBps בערך בקו ישיר בלי הפרעות במרחק של 4-5 מטרים, קירות ודברים שמפריעים בדרך כמובן יורידו את המהירות.

אם לא אז גם ככה הרשת מוגבלת ל-100MBps וזה יהיה מה שיגביל אותך.

יש גם שאלה של איזה מהירות אתה צריך, אם כל התעבורה שלך הולכת החוצה לאינטרנט אז יש לך 200/5 של הוט, ומכשירים בתקן AC אמורים להספיק לך מה שמוזיל קצת עלויות.

אם רוב התעבורה הולכת בתוך הרשת ולא החוצה ואתה צריך משהו מהיר יותר

בקירות אני עם Cat 5e.

המהירות שאני צריך היא בעיקר החוצה. 

אם ה TP Link Deco M4 תספיק אני לא חייב להוציא מחיר כפול :)

עריכה אחרונה על ידי GTאי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, GTאי כתב:

אתה מתכוון לתצורה הזאת?

image.png.6c3da8fa6608defae12e5b2f916f62a6.png

היום יש לי מודם/ראוטר של פרטנר, ממנו אני מוציא כבל רשת למתג ששולח הלאה לכל הבית. אם הבנתי אותך נכון לזה התכוונת.

המחיר סבבה למוצר טוב

כן למיטב הבנתי עם ה-Deco זו חייבת להיות התצורה, הסוויצ' יתחבר ל-Deco הראשי ושאר היחידות יתחברו לסוויצ' (אחרת יכול להיות Loop לטענתם).

שזה לא נורא כי אם ניקח לדוגמה את הסלון שלי, יש לי גם מודם ראוטר של פרטנר, אליו מחובר סוויצ', לסוויצ' מחוברים: Deco M4 ראשי, PS4 Pro, מחשב סלוני, טלוויזיה חכמה וגם ראוטר של Mikrotik בשביל רשת אחרת נפרדת.

אז אם הייתי צריך לחבר לשם גם 2 יחידות Deco משניות זה לא נורא, ואפשר להוסיף עד 7 מכשירים לסוויצ' של 8 (כי הדקו הראשי לוקח יציאה אחת).

ואז גם לכל יחידת משנה יש שתי יציאות LAN, אז אחת מתחברת לקיר (ולמעשה דרך הקיר לסוויצ') והשנייה יכולה לשמש למחשב, טלוויזיה חכמה או צרכן אחר.

אם צריך יותר מצרכן חוטי אחד אז כמובן אפשר לחבר בחדר כזה סוויצ' קטן (5 פורטים נניח) לקיר, ואליו לחבר את היחידת משנה ועוד צרכנים.

מקריאה שטחית ב-Asus גם התצורה, מחברים את הסוויצ' ליציאת LAN של היחידה הראשית, ואליו מחברים יחידות משנה (או יחידת משנה ישירות ליציאת LAN של היחידה הראשית, זה אותו דבר).

לפני 37 דקות, GTאי כתב:

בקירות אני עם Cat 5e.

המהירות שאני צריך היא בעיקר החוצה. 

אז AC אמור להיות סבבה בסה"כ וגם לשמור על התקציב.

כמה יחידות בסה"כ אתה צריך?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מתעלק גם כן, 

מתחבר בשני הקרוב לPrivate Fiber של פרטנר, לא רוצה לשכור/לקנות מהם ראוטר. 

מחפש המלצה לראוטר עד 350-400 ש״ח. אפשר גם פחות אם התוצאות סבירות.

הצורך הוא דירה קטנה (60 מ״ר), בסלון טלוויזיה עם סטרימר (נטפליקס וכו׳) שתהיה קרובה מאוד לראוטר, 
חצי חדר שהוא ממ״ד שישמש כמשרד ביתי לבת זוג ולי, לשם אני שואף להעביר חיבור קווי (כתלות במצב התשתיות בדירה).

אשמח להמלצות ותובנות לקחת בחשבון. תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לפטופ או משהו שאפשר לחבר לממיר אופטי שלהם כדי לוודא שיש חיבור ואיזה מהירות אתה מקבל וכו'?

אם לממ"ד אתה מעביר כבל, אתה תצטרך סוויצ' כלשהו (יקבל רשת מהממיר האופטי של פרטנר, יעביר לראוטר אלחוטי ולחיבור החוטי לממ"ד)

אם לממ"ד אתה לא מעביר כבל, תנסה לתת כמה שיותר מידע, שרטוט של הבית, הערכה של הממ"ד כמה עבה וכו' ועדיין זה הימור על חיבור אלחוטי שאולי יחדור לממ"ד, ואולי לא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 תודה רבה על העזרה!

ההתקנה תהיה רק מחר, ואני צריך לקנות את הראוטר הערב. 
הייתי היום בדירה, הדייר הקודם אמר שהעביר כבל מהראוטר לממ״ד - אז בינתיים אני יוצא מנקודת הנחה שבממ״ד יהיה חיבור קווי.

לגבי הסוויצ׳, אני אצטרך לקנות את זה או שזה חלק מהציוד שפרטנר מספיק?

אם יש לך המלצה על ראוטר ספציפי אני אשמח! בינתיים ראיתי המלצות על זה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרטנר לא יביאו לך סוויצ'.

אם אתה לוקח מודם בשכירות מהם - אז המודם כולל גם 4 יציאות LAN, יענו מתפקד כמו סוויצ' של 5 יציאות.

אם לא - הם מספקים לך אינטרנט לנקודה אחת, ושמים בה ממיר מסיב אופטי לכבל LAN ומשם אתה צריך להסתדר לבד.

לי כרגע יש TP-Link עם 8 פורטים, רק צריך לשים לב שזה סוויצ' של 1Gigabit (וגם שהכבל לממ"ד הוא Cat5e ומעלה). נניח משהו כזה

האמת שאצלי ראוטר לא עושה את העבודה - אז אצלי יש Mesh.

אז לגבי ראוטר התפיסה שלי אומרת שקונים מכשיר שעומד בתקן חדש יחסית לאותו יום שקונים - AX (או WiFi 6 בשמו השני) בהחלט מתאים לזה.

ועדיין מה שקורה בד"כ זה שאתה מחליף "צרכנים" (כלומר לפטופ, טלפון סלולרי וכו') כמה פעמים לפני שאתה מחליף ראוטר, וגם כשאתה מחליף ראוטר זה בד"כ כי המהירות שהישן נותן נמוכה מדי.

עוד יש לי ראוטר Linksys בתקן N (כלומר WiFi 4) עובד איפשהו.

עכשיו תעשה את החשבון האם כדאי לך לשכור מהם ראוטר (ואז אתה לא צריך סוויצ') או לקנות ראוטר וסוויצ' בעצמך.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבלבלתי, נשמע מהדברים שלך כאילו לא משתלם לי לקנות ראוטר עצמאית, מצד שני הדוגמה עם החלפת הצרכנים מסבירה למה כן משתלם לקנות בעצמי. מה הנכון מביניהם? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיקול שלך לגמרי :) רק שמתי את כל הנתונים על השולחן כדי שתבחר מה טוב לך

כל עוד תקבל החלטה מושכלת, אני מרוצה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הנתבים שחברות התקשורת מספקות מספיק טובים למי שאין לו דרישות מיוחדות. הכוונה בעיקר לריבויי קליינטים ברשת הביתית.

זה במיוחד נכון למי שלא יודע ו/או רצה ללמוד איך להגדיר את הנתב ומעוניין בשגר ושכח.

נכון, הציוד שהחברות מספקות הוא לא המילה האחרונה אבל הוא לרוב עושה את העבודה בצורה סבירה.

@Tal7, ממה שכתבת אני מבין שאין לך דרישות מיוחדות ולכן הפתרון של נתב מושכר מחברת התקשורת הוא לא בהכרח רע עבורך.

עקרונית מה שכתב m3x7r3m3 נכון, רצוי לשהתמש במוצר שהוא בתקן העדכני ביותר (AX / WIFI-6) אבל, לצרכים שתארת גם דור אחורה (AC / WIFI-5) יעשה את העבודה מצויין.

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...