Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצה.

Mr.Hybrid

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, itaysamurai כתב:

מישהו ניסה לעשות בצק מקדים? יענו ביגה בעברית?

השיטה בה מערבבים את השמרים עם רוב או כל המים ועם חלק מהקמח לתסיסה מקדימה ואחרי כשעה מוסיפים את שאר הקמח.

טוענים שזה משפר את התוצאה.

ניסיתי את שתי השיטות ולא מוצא הבדל

מה שמשנה בסוף זה היחס קמח\מים\שמרים וזמן התפחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, עידן. כתב:

זה מה שיוצא מטוסטר אובן ב200 שח.

יחסים בבצק- על כל 100 גרם קמח מוסיפים 65 גרם מים, 3 גרם מלח ו1.5 גרם שמרים יבשים.

תפיחה ראשונה של 3 שעות ושנייה סביב שעתיים. אם אני ״ממהר״, אני מוסיף לבצק קצת סוכר ואז תפיחה ראשונה אורכת שעה ושניה חצי שעה-45 דקות.

אפייה על טמפ מקסימלית (250 מעלות) במרכז התנור למשך 12-13 דקות.

pizza.jpeg

תנסה למצוא מתכונים לכיוון ה 24-72 שעות התפחה ותקבל בצק הרבה יותר קריספי וכייפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, itaysamurai כתב:
לפני 11 שעות, Transporter כתב:

הוא טוב מאוד, אבל לא מושלם. לפיצות ומאפים שצריכים טמפ' גבוהה לזמן קצר, הוא מצויין אך מצריך למידה וסיבוב קבוע ותכוף.

לפיתות למשל הוא פחות טוב מתנור ביתי.

אני קונה טאבון לפיצה בשביל פיצה

לא בשביל עוף בגריל ולא בשביל פיתות

כמו שהנפוליאון משמש אותי לבשר ולא לפיצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.11.2020 בשעה 00:45, Pika007 כתב:

מאוד לא נכון, אפשר להכין אחלה פיצה גם בתנור רגיל (ואפילו אחד די מעאפן!) בלי שום עזרים, זה פשוט דורש יותר התעסקות.

שלב אחד הלאה- אבן שמוט לתנור, להניח על התחתית. מצד אחד זה דורש חצי שעה חימום מראש, מצד שני- זו כבר קפיצת מדרגה רצינית.

עוד שלב הלאה- 2 אבני שמוט. כן כן, 2. אחת על התחתית, ואחת שתהיה מונחת על רשת מעל. זמן החימום קופץ ל 40 דקות, אבל יצרת בעצם תא מחומם בתור התנור שלך. בתנור ממש טוב תקבל תוצאה דומה לשל טאבון עם השיטה הזו. 

בהתחשב בזה שאבן שמוט עולה 100-120 ש"ח, אתה יכול לקבל את רוב התוצאה בעשירית מהמחיר. רק להקפיד לקנות את השמוט הכבדות, לא אבני הקוורץ הדקות, זה פשוט לא זה. לא מספיק מסה תרמית.

אם אתה מכין בתנור ביתי הדרך הכי טובה להגיע לתוצאה טונה 

זה לקרב את האבן כמה שיותר קרוב לגוף העליון

בערך 10 ס"מ משם

לחמם את התנור חצי שעה בערך ואז הכל רץ

חוץ מזה להכין בצק טוב ולא סתמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שלימדתם אותי כאן להכי פיצה לבד, הרבה קלוריות נוספו למשפחה 😆.

הבעיה שלי שאני צריך ללמוד לרדד בצק, ממש גרוע בזה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 15 דקות, Transporter כתב:

אני קונה טאבון לפיצה בשביל פיצה

לא בשביל עוף בגריל ולא בשביל פיתות

כמו שהנפוליאון משמש אותי לבשר ולא לפיצות.

בטאבון גדול עם חום היקפי מוצלח יותר, אפשר לעשות הרבה יותר דברים מה-ooni.

כאמור, מוצר טוב אבל מוגבל קצת. 

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Transporter כתב:

אם אתה מכין בתנור ביתי הדרך הכי טובה להגיע לתוצאה טונה 

זה לקרב את האבן כמה שיותר קרוב לגוף העליון

בערך 10 ס"מ משם

לחמם את התנור חצי שעה בערך ואז הכל רץ

חוץ מזה להכין בצק טוב ולא סתמי

אתה דווקא רוצה אותה על הגוף התחתון (על תחתית התנור)- זה יאפשר לאבן להגיע לטמפרטורה גבוהה יותר מחלל האוויר בתנור, וידאג שהפיצה תצא מהתנור אפויה כמו שצריך מלמטה ולא שרופה מלמעלה. שהאבן לא מונחת ישירות על תחתית התנור אתה נאלץ לסמוך על הקרנה ועל העברת חום דרך האוויר שיחממו אותה, לרוב זה פחות טוב.

*מה שכתבתי נכון רק לתנורים עם 2 גופי חימום בעוצמה דומה. יש תנורים עם גוף חימום אחד ויש כאלו שהגוף העליון חזק מהתחתון, במקרים האלו כן עדיף לקרב את האבן למעלה בתחילת העבודה עד שהאבן חמה ויציבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Pika007 כתב:

אתה דווקא רוצה אותה על הגוף התחתון (על תחתית התנור)- זה יאפשר לאבן להגיע לטמפרטורה גבוהה יותר מחלל האוויר בתנור, וידאג שהפיצה תצא מהתנור אפויה כמו שצריך מלמטה ולא שרופה מלמעלה. שהאבן לא מונחת ישירות על תחתית התנור אתה נאלץ לסמוך על הקרנה ועל העברת חום דרך האוויר שיחממו אותה, לרוב זה פחות טוב.

*מה שכתבתי נכון רק לתנורים עם 2 גופי חימום בעוצמה דומה. יש תנורים עם גוף חימום אחד ויש כאלו שהגוף העליון חזק מהתחתון, במקרים האלו כן עדיף לקרב את האבן למעלה בתחילת העבודה עד שהאבן חמה ויציבה.

הפיצה תמיד תצא טוב מלמטה. אם האבן יושבת שם חצי שעה היא תהיה מספיק לוהטת גם אם היא נמצאת קרוב לגוף חימום העליון ולא לתחתון.

הבעיה בטוסטר ביתי שהיא לא מקבלת מכת חום מספיק גדולה מלמעלה

בפעמים הבודדות שהייתי צריך להשתמש בטוסטרים או תנורים של בית שמתי את הפיצה למעלה למעלה ויצא הכי טוב

בכל מקרה היום טאבון טוב של OONI מתחיל מ  1500 שח . זה לא משהו שבלתי אפשרי לקנות.

ראיתי שעל 500 גרם קמח אתה שם 3 כפיות שמרים יבשים

אני שם בערך 8\1 כפית ומתפיח יום-יומיים אז מקבל בצק הרבה יותר קרוב לדבר האמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, hwgeek כתב:

מאז שלימדתם אותי כאן להכי פיצה לבד, הרבה קלוריות נוספו למשפחה 😆.

הבעיה שלי שאני צריך ללמוד לרדד בצק, ממש גרוע בזה.

כמו בכל דבר, יש עקומת למידה. זה לא כזה מסובך ברגע שמכינים בצק טוב ומתאמנים על טכניקת הפתיחה.

בגדול, צריך לדחוף את האויר ממרכז הכדור החוצה ולייצר חישוק שהופך בעצם לקראסט האהוב. מפה יש כל מיני טכניקות, יש כאלה שממשיכים את המתיחה על משטח העבודה, יש כאלה שמרימים ומניחים את הבצק על פרקי כפות הידיים (knuckles) במין תנועה סיבובית ומאפשרים לו להימתח מעצמו, אפשר לזרוק באוויר ועוד.

תראה סרטונים ביוטיוב ותתאמן. גם אני חשבתי כמוך בפעם הראשונה.

כשהבצק תופח כמו שצריך, הוא גמיש וחזק ולא יקרע בעת הפתיחה.

לגבי רידוד, הדעות חלוקות. ברוב ערוצי היוטיוב אוסרים בתכלית האיסור לרדד עם מערוך כי זה מחסל את האוויר שכ״כ התאמצנו בשבילו בהתפחה הארוכה.

מצד שני, בפיצריה שנחשבת הטובה והאהובה ביותר בברוקלין, עם תורים בלתי נגמרים בכל יום בשבוע, הבחור מרדד את הבצק עם בקבוק ועוד מעז לבשל את הרוטב, בניגוד גמור לכל ההנחיות ה״מסורתיות״.

לפני 32 דקות, Transporter כתב:

תנסה למצוא מתכונים לכיוון ה 24-72 שעות התפחה ותקבל בצק הרבה יותר קריספי וכייפי

תודה על הטיפ אבל הבצק קריספי ומושלם as is ;)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, עידן. כתב:

הקריספיות הזאת דורשת התפחה ארוכה

מצורפות תמונות של חברים שעושים את זה על בסיס יום יומי

125565308_10224378492036328_2587991160058796829_o.jpg

119116576_10159547716548357_2638148843201802413_n.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנות טאבון לפיצה יוצא לי יותר יקר מאשר לקנות את הOoni, יצא לי עם הכל בסביבות ה580 פרנק (להכפיל ב3.5), הטאבון שרציתי לבנות היה יוצא לי כפול מזה.

מה גם שהOoni יחסית קטן וקל.

בתקווה לנסות את הOONI בסוף שבוע ולהראות תוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, עידן. כתב:

כמו בכל דבר, יש עקומת למידה. זה לא כזה מסובך ברגע שמכינים בצק טוב ומתאמנים על טכניקת הפתיחה.

בגדול, צריך לדחוף את האויר ממרכז הכדור החוצה ולייצר חישוק שהופך בעצם לקראסט האהוב. מפה יש כל מיני טכניקות, יש כאלה שממשיכים את המתיחה על משטח העבודה, יש כאלה שמרימים ומניחים את הבצק על פרקי כפות הידיים (knuckles) במין תנועה סיבובית ומאפשרים לו להימתח מעצמו, אפשר לזרוק באוויר ועוד.

תראה סרטונים ביוטיוב ותתאמן. גם אני חשבתי כמוך בפעם הראשונה.

כשהבצק תופח כמו שצריך, הוא גמיש וחזק ולא יקרע בעת הפתיחה.

לגבי רידוד, הדעות חלוקות. ברוב ערוצי היוטיוב אוסרים בתכלית האיסור לרדד עם מערוך כי זה מחסל את האוויר שכ״כ התאמצנו בשבילו בהתפחה הארוכה.

מצד שני, בפיצריה שנחשבת הטובה והאהובה ביותר בברוקלין, עם תורים בלתי נגמרים בכל יום בשבוע, הבחור מרדד את הבצק עם בקבוק ועוד מעז לבשל את הרוטב, בניגוד גמור לכל ההנחיות ה״מסורתיות״.

ישר ל-italians are mad בפייסבוק חס ושלום לבשל רוטב ולרדד בצק, זו לא פיצה נאפוליטנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...