Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמחור עלות עבודה

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 שעות, EliC25 כתב:

בישראל (אולי גם בחו|ל, אין לי ניסיון...) אוהבים לגבות על כל דבר.

הנסיון שלי שונה.

מוסכים יעשו עבודה פשוטה מאוד גם חינם בשביל לקוח קבוע או על מנת לשמר את הלקוח.

הייתי צריך צבע לרכב הקודם לצבוע כמה נקודות בטמבון,המוסך הראשון אמר לי 2000 שקל עבודה.

המוסך השני נתן לי קופסה קטנה עם צבע חינם.

צבע שהיה מוכן אצלו ואלה שאריות,עדיין יכל לבקש 20 שקל והייתי משלם.

ציטוט

עכשיו אני מבין שאם מישהו יגיע לצורך X וY בלבד, צריך לחייב אותו. אבל אם X וY זו פעולה שלוקחת גג 10 דקות גם לאדם לא מיומן (למשל החלפת פילטר אויר ומזגן ברכב סטנדרטי ולא ביצור זוועתי כמו מזדה 3 או רנו פלואנס), אני לא רואה סיבה לחייב אותו על הפעולות האלו כשהן באות ביחד עם טיפול מלא של למשל החלפת פלאגים, שמן וכדומה.

מה הכוונה לא רואה סיבה?

למה שעלות טיפול שכולל X שלבים תהיה זהה לעלות טיפול שכולל X+2 שלבים?

העובד הלך לחפש את החלק במדפים או במחסן,הוציא דברים מתא הכפפות,החליף פילטר,החזיר.

הרכיב ירד מהמלאי,צריך להזמין אחד חדש.

למה העבודה הזו צריכה להתבצע חינם?

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטרים במוסכי החברה מגיעים בפקטים של כמה עשרות.

להכניס ולהוציא פילטר מתא לא לוקח יותר מ3 דקות, כשמישהו לוקח 300 שקל עבודה על טיפול, אפשר גם לא לחייב על פיציפקעס של עוד 10 דק. ואת זה אני אומר בתור מכונאי שמקבל כסף על העבודות הגדולות ו"מפרגן" בעבודות הקטנות יותר ללא תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

פילטרים במוסכי החברה מגיעים בפקטים של כמה עשרות.

להכניס ולהוציא פילטר מתא לא לוקח יותר מ3 דקות, כשמישהו לוקח 300 שקל עבודה על טיפול, אפשר גם לא לחייב על פיציפקעס של עוד 10 דק. ואת זה אני אומר בתור מכונאי שמקבל כסף על העבודות הגדולות ו"מפרגן" בעבודות הקטנות יותר ללא תשלום.

זו עדיין עבודה ואין שום סיבה לא לגבות עליה כסף.

מבחינתך זו עבודה של 5 דקות,סבתא שלי לא יודעת איך להתעסק בזה ולא רוצה לדעת ומוכנה לשלם עוד 50 שקל שיחליפו לה פילטר פעם בשנה-שנתיים.

אתה לא יודע להפריד בין איך העבודה נראית לך,ואיך מזמין העבודה רואה אותה.

ואם אתה לא גובה עליה כסף-בעיה שלך.

אין סיבה שלא תקבל תשלום על עבודה שביצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור איך מזמין העבודה רואה את זה... זה קשור למכונאי, עזוב, כשתלמד לאיזה כיוון לסובב ראצט תדבר איתי.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.7.2020 בשעה 21:28, shachar187 כתב:

ואיך בכלל מחליטים ששעת עבודה עולה 290 ולא 350 או 400? זה סתם מספר שרירותי שאמור להיות באמצע? לא יקר מדי ולא זול מדי?

חבר טוב קנה מרצדס חודש שעבר.

הכניס אותה לטיפול 10,000 על חשבון הטרייד אין שהוא קנה ממנו.

הטיפול נערך במוסך מורשה במרכז.

התקשרו אליו שמעבר לטיפול יש תקלות בעלות 12,000שח 😳

מתברר שעלות שעת עבודה 550 שח!!!

אמר להם תודה על ההצעה, אבל לא תודה.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, EliC25 כתב:

מה קשור איך מזמין העבודה רואה את זה...

כל עבודה לכל בעל מקצוע תיראה פשוטה.

ציטוט

זה קשור למכונאי,

אם אתה מכונאי שמתמחר חלק מהעבודות שלו ב0 שקל זו זכותך.

זכותם המלאה של מכונאים אחרים לגבות תשלום על עבודה שהם עושים.

ציטוט

עזוב, כשתלמד לאיזה כיוון לסובב ראצט תדבר איתי.

זה תלוי אם אתה רוצה לפתוח או לסגור :)

ל"שמחתי" זה בדיוק מה שעשיתי 3 שנים מהחיים.

וזה משהו שאפשר ללמד קוף אז ההתנשאות הזו לא מובנת לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן דוגמא.

הגיע אליי היום לקוח שביקש שאעשה עבודה שלקחה לי בערך 10 דק, רציתי לחייב אותו 20 שח, הוא קנה מוצר ב120 שקל, חייבתי אותו 120 שקל ובירכתי אותו בשבת שלום.

ולא כל עבודה היא פשוטה אם אתה כבר יודע לבצע אותה, זה סדיוק מתחבר להודעה הקודמת שלי. יש עבודות שאני לא מוכן לקחת כי הן לא שוות את הזמן שלי, כי אני כבר עם נסיון ויודע שמשהו יכול להשתבש בדרך (בכלים ישנים, הרבה פעמים הולכות הברגות, או שאיזורים מסויימים מלאים בקומבינות שלסדר אותן אחר כך מחדש זה סיפור שדורש ממני הרבה זמן שלא שווה את התמחור של העבודה)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, EliC25 כתב:

אני אתן דוגמא.

הגיע אליי היום לקוח שביקש שאעשה עבודה שלקחה לי בערך 10 דק, רציתי לחייב אותו 20 שח, הוא קנה מוצר ב120 שקל, חייבתי אותו 120 שקל ובירכתי אותו בשבת שלום.

סבבה,זו זכותך ואם הדבר עדיין רווחי  לך מהבחינה שאתה משמר ככה לקוח-זה שיקול עסקי.

ציטוט

ולא כל עבודה היא פשוטה אם אתה כבר יודע לבצע אותה, זה סדיוק מתחבר להודעה הקודמת שלי.

אני אחדד.

רוב העבודות שלך מאוד פשוטות,כמו להחליף פלאגים(ואל תגיד סובארו עכשו) או רפידות נראות לאדם שאין לו מושג מה עשית מסובכת.

ציטוט

יש עבודות שאני לא מוכן לקחת כי הן לא שוות את הזמן שלי, כי אני כבר עם נסיון ויודע שמשהו יכול להשתבש בדרך (בכלים ישנים, הרבה פעמים הולכות הברגות, או שאיזורים מסויימים מלאים בקומבינות שלסדר אותן אחר כך מחדש זה סיפור שדורש ממני הרבה זמן שלא שווה את התמחור של העבודה)

בתור בעל מוסך,אתה מכסה על העבודות שמידי פעם מתחרבשות בגלל הברגות גמורות וכל מיני קומבינות בחיווט על ידי תמחור עבודות אחרות בצורה רווחית.

אתה גם יכול להכניס את הסיכון בתמחור ואם הלך זריז להוזיל את העבודה בסוף.

כי לחייב לקוח על בורג שגזרת תוך כדי עבודה כנראה לא תעשה.

לדעתי לסרב לעבודה מראה על חוסר מקצועיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחום שלי אני כל יום צריך להסביר 10 פעמים למה אני מתמחר x יותר גבוה מx בכלי אחר, כי אותה פרוצדורה לוקחת 20 דק יותר. אנשים לא מוכנים לשלם יותר ובמיוחד לא כאלו שמחזיקים כלי כבר תקופה ארוכה שהביאה אותם למצב שהם מקמבנים כל מיני שטויות. 

ברקסים זו אכן עבודה פשוטה אבל לוקחת זמן בניגוד להחלפת פילטר נייר, מדובר בעבודה שדורשת כלים וגירוז. בהחלפת פילטר לא צריך כלי אפילו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

בתחום שלי אני כל יום צריך להסביר 10 פעמים למה אני מתמחר x יותר גבוה מx בכלי אחר, כי אותה פרוצדורה לוקחת 20 דק יותר. אנשים לא מוכנים לשלם יותר ובמיוחד לא כאלו שמחזיקים כלי כבר תקופה ארוכה שהביאה אותם למצב שהם מקמבנים כל מיני שטויות. 

ברקסים זו אכן עבודה פשוטה אבל לוקחת זמן בניגוד להחלפת פילטר נייר, מדובר בעבודה שדורשת כלים וגירוז. בהחלפת פילטר לא צריך כלי אפילו.

מה התחום שלך אם אפשר לשאול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכונאי אופניים ונגזרותיהם.

לצורך הדוגמא שהזכרתי קודם, על החלפת פנימית אני לוקח 10 שח עבודה. באופני הרים זה לוקח לי 2 3 דקות, לעובד חדש יקח 10 דק בערך, ללקוח ללא ניסיון ידע וכלים תתן גם שעה.

באופניים חשמליים מהדור הישן, בו אין קונקטור בין הבקר למנוע, אתה עובד על האופנייפ בלי יכולת לנתק את הכבלים, בצפיפות וחוסר יכולת תמרון. עבודה כזו יכולה להגיע ל15 דקות, ואם השלדה כבר "מעוכה" מרוב השנים שהגלגל סגר עליה חזק, תן לעצמך אקסטרה של 5 -10 דק בשביל להלחם איתה ולהכניס את הגלגל.

על כן העבודה עולה פה 30-50 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...