Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב יפני 1600 אוטומאט חסכוני בדלק! קיים?

עמית100
שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא שלי מוציא מהsx4 סדאן 1 ל13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי 2 טויוטה קורולה וסובארו אחת

בלי שום תקלה אחת!

אני מחפש רכב משפחתי אמין

אבל רצוי קצת חסכוני ,ויפני.

הסטטוס המשפחתי שלי השתנה

ואני צריך לקצץ בהוצאות,ודלק

זה לא זול.

אני נוסע בערך 15 אלף בשנה.

לפי מה שקראתי ברשת,הסוזוקי

Sx4 סדן,בדלק חסכוני לעומת

טויוטה ומאזדה.

פתוח לעוד הצעות,עד 40 אלף.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המכוניות עם 1.6 וגיר 4 הילוכים צרוכות אותו דבר בערך +/- 10%.

רוצה משהו יותר חסכוני, חפש גיר שהוא לא 4 הילוכים. 

אולי ב 40 כבר אפשר לקנות קורולה 2013 דגם חדש עם גיר רציף (בטח תהיה מליסינג ועם ק"מ מעל הממוצע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הטויוטה קורולה לעומת מאזדה 3 טיפה חסכונית. אני מחזיק קורולה 2011 צריכה ממוצעת 1/13 ובתוך העיר 1/11

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 שעות, save כתב:

תאלץ להמתין שיביאו את המזדה עם המנוע sky active X

לפני 11 שעות, עמית100 כתב:

מחפש רכב עד 40 אלף שח!

הוא יצטרך לחכות הרבה שנים

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, EliC25 כתב:

אבא שלי מוציא מהsx4 סדאן 1 ל13.

גם אני הוצאתי ממנה צריכה כזו, באל רק בנסיעות בינעירוניות כמעט טהורות. בשימוש בשולב זה היה סביב 10-11 קמ"ל. המכונית עדיין אצלי ומשרתת את אחד הבנים לכ-80 ק"מ ביום, אבל הוא לא מקפיד על מעקב צריכת דלק כך שאיני יכול להעיד עליה במתווה הנוכחי, שהוא בינעירוני עם קטעים הרריים.

עם אותו מנוע ומשקל דומה, אבל תיבת הילוכים רציפה, הקרוסאובר של סוזוקי צורך 10-20% פחות דלק, אבל במחיר רכב פחות "נמרץ", ונדמה לי שגם מחירו טיפה מעל תקציבו המוצהר של פות"ש. אבל אולי כמה שיחות גישוש יכולות לאתר רכב במחיר שיוכל לעמוד בו.

עריכה: בנסועה של 15,000 ק"מ בשנה אל תתעסק עם החלפת רכב רק בגלל צריכת הדלק. אם הרכב שבידך אמין ומתאים לצרכיך השאר אתו. בנסועה הזו ההפרש בצריכת הדלק בין 10 ל-12 קמ"ל, הוא 250 ליטר, כלומר בסביבות 1250-1500 ש"ח בשנה. תיקון אחד של חתול בשק יעלה לך יותר, ואני בכלל לא מדבר על התוספת שיהיה עליך להוסיף לערך רכבך הנוכחי (מהו?). כמובן שאם יש שיקולים נוספים צריך לחשוב אחרת, אבל צריכת דלק לבדה אינה סיבה להחלפת רכב תקין שברשותך, בודאי לא בנסועה כה נמוכה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי קורולה שנת 2000 מעולה.

כבר 15 שנה,הגעתי ל2 טסטים בשנה

עם 250 אלף קמ,נוסעת כמו חדש.

לא אוכלת שמן,מדהימה באמת

לא אמצא רכב כזה,גם לא טויוטה חדשה

אין לי כוח להתעסק עם 2 טסטים

אישורי מוסך,

רוצה משהו חדיש יותר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה סיבות להחליף רכב בן 20. צריכת דלק, עם הנסועה שלך, אינה ביניהן.

הקורולה הזו היא כנראה אחד הרכבים האמינים היותר שנוצרו מעולם (אני הכרתי מקרוב את גרסת 1998 אאל"ט ההבדל ביניהן בעיקרו חיצוני, אבל אני לא זוכר מתי בדיוק הוחלף המנוע). אבל שאר המערכות שלו מיושנות, ולמשל מבחינת אמצעי בטיחות יש סיבה טובה להתקדם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 3 עם מנוע 1.5 צורכת אצלי 1/14 בערך.

עירוני ובין עירוני.

כשנסעתי בחיפה בלבד צריכת הדלק הייתה 1/11 בערך.

ההונדה סיוויק עומדת על בערך 12 קמ"ל בנסיעה שכובה עירונית פקוקה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Buki כתב:

רוצה משהו יותר חסכוני, חפש גיר שהוא לא 4 הילוכים. 

וכל מילה נוספת מיותרת.

(הכוונה של  Buki היא כמובן בגיר שיש לו יותר מ-4 הילוכים, כן ?).

המלצה שלי: חפש משפחתיות אוטומטית עם גיר 6 הילוכים.
הבעיה היחידה שלך היא בדרישה לרכב יפאני, שמוביל אותך לבעיית תקציב כמובן... 40K לא יספיקו אפילו למאזדה 3 שנת 2013 אחרי מתיחת הפנים (מנוע 1.5 ל' עם 120 כ"ס).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הרבה אנשים כאן כתבו לך כאן למה לצפות שבגלל שילוב המנוע גיר אל תצפה ליותר מידי חסכונית אבל גם הוסיפו שאם אתה לא נוסע הרבה אז ההבדל בין רכב "חסכוני יותר" לעומת "חסכוני פחות" יהיה ייחסית זנייח(שמתי "" כי ההבדל בניהם לא יהיה גדול)

אני ארצה להביא לך נקודת מבט נוספת

אם רוב הנסיעה שלך היא בעיקר בין עירונית הייתי ממליץ לך לשקול רכב עם מנוע 2000\1800 עם נצילות כוח גבוהה יותר מאשר מנוע 1600 משום שמנוע כזה בבין עירוני יתאמץ פחות בשמירה על נסיעה מהירה

אם הנסועה שלך אכן קרובה מאוד ל 20 אלף קמ אז הייתי גם ממליץ לך לשקול להוסיף מערכת גפ"מ (יש רכבים שיושבים ממש טוב עם מערכת גפ"מ) ואם אתה לא גר במרכז שמה תהיה לך בעיה של חניונים אז תוכל לחסוך המון כסף.

נכון לעכשיו יש בבעלותי רכב שעבר עם מערכת גמ"מ כמעט 50 אלף קילומטר(את ההשקעה אתה מחזיר אחרי קצת פחות מ 20 אלף קילומטר) בכלללי אני מרגיש כאילו אני נוסע בחינם, הרכב יש לו את אותה צריכת דלק (1 ל 10+-) רק שכרגע אני מתדלק בסכום שנע ביןן 1.7 ל 2.3 לליטר ופעם בכמה חודשים מתדלק בנזין

תחשוב שאתה עושה 500 ק"מ במחיר של 120 שקל בערך..

כמובן יש צורך לבחור רכב שכמה שיותר יתאים לכך (אני כרגע מתכונן נגיד להביא רכב עם הזרקה ישירה ומנוע טורבו בו כנראה לא אשים מערכת גז, בעיקר בגלל שככל שהמנוע מתוחכם יותר אז יש צורך בהתאמה טובה יותר של המערכת ואני לא סומך מספיק על בעלי המקצוע פה בארץ כשמדובר ברמת דיוק גבוהה)

40 אלף בלי מערכת גז הייתי לחפש הונדה סיוויק עם מנוע 1800 וגיר 5 הילוכים

40 אלף עם מערכת גז הייתי מחפש סובארו B4 עם גיר רציף\B3 עם גיר 4 הילוכים

ברכבים מסויימים אפשר להוריד את התקציב אפילו..

אפשר לשקול גם מיצובישי מנוע 1800 עם גיר רציף(לא סגור לגבי מערכת גז למנוע זה)

אבל אם מתעקש על מנוע 1600 אז קורולה תתוכל להביא אולי 2013 עם ק"מ קצת גבוהה ייחסית

בין כל הרכבים שציינתי אין הרבה הבדל בצריכת דלק ולהגיד לך איזה רכב מכל אלה יהיה החסכוני ביותר זה יהיה כנראה תלוי בצורת הנהיגה שלך ותוואי הנהיגה

לצורך העניין גם פיקנטו מנוע 1200 יכולה להביא לך תוצאות צריכת דלק של הונדה סיוויק בנסועה מסויימת למרות שיש הבדל אדיר בין הרכבים הנ"ל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...