Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון לאוטומט בלבד - מספרים

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, המחליף כתב:

צודק לחלוטין רק חבל שמורי הנהיגה לידני לא מלמדים להוריד מהירות באמצעות הילוכים (אבי היקר לימד אותי את זה) וכך בהמון מקרים כמעט ולא נוגעים בברקס (רק מעט לפני הכנסת ההילוך המתאים) המלצתי היא שיחדדו את זה יותר.

טיפ נוסף שלי לגבי הברקסים: ברמזור בעלייה פשוט תעזבו גז 100 מטר לפני ותחסכו עוד בלימה!

לא בטוח שזה כזה טוב כי אז אתה מחליף בלאי של רפידות בבלאי של קלאץ׳ וברור לך מה יותר יקר להחליף כן?

לפני 1 שעה, המחליף כתב:

אז מה שעושים זה להישאר בראשון למשך זמן ולשמור מרחק ולחסוך צורך הורדה לשני ושוב ראשון. 

תשמור מרחק תשאר בראשון ותן לאוטו לגלוש, אם המרחק גדל מדי תעלה לשני, הכל בצורה מדודה ורגועה (אין טעם לתת הרבה גז) תוך כדי שמירת מרחק כמה שאפשר, זה מונע התעסקות מוגזמת עם ההילוכים וגם חוסך לא מעט בדלק.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Pecan כתב:

הרגלי הנהיגה שלי פשוט אחרים מנהגים שראיתי שלמדו על אוטומטי, אני כמעט ולא משתמש בברקסים, שומר מרחק, בולם בעזרת ההילוכים. כל מה שהם עושים זה להתקדם במהירות לרכב מולם ולגמור את הרפידות. בפקקים גם כן ההרגלים הנכונים של אנשי הידני לא מיושמים על ידי אנשי רגל ימין והם שמירת מרחק, במקום כל מאית השניה להתקדם ולבלום ככה כל הפעם, יש את הרגל שמירת מרחק שהוא פשוט הגיוני יותר

נשמע לי יותר כמו הרגלי נהיגה מטומטמים ללא תלות בזה שלמדו לנהוג על אוטומט.

אומנם אני למדתי על ידני, אבל כמו שציינתי - מאז הטסט אני נוהג רק על אוטומט. את הרגלי הנהיגה שלי בתכלס, למדתי על אוטומט.

לא צריך להיות חכם גדול בשביל לדעת שעדיף לעזוב את הגז מאשר ללחוץ חזק על הבלמים.

לגבי שמירת מרחק בפקקים, האמת שאני מאוד משתדל לא להיות מאלה שמתקדמים כל מטר ועוצרים אבל הבעיה עם נהגי ישראל שאת השמירת מרחק שלי ושלך הם רואים כפתח להידחף ולדלג על הפקק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שידחפו.

עד 2011 נהגתי רק בידני וגם בפקקי הבוקר פשוט מצאתי את המהירות הממוצעת של הפקק וזחלתי בה. בלי ברקסים ובלי החלפות הילוכים. ברוב המקרים זה שנדחף חתך אחר כך לנתיב אחר.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פקקים שאכן יש להם קצב התקדמות כלשהו.

אבל לפעמים אני נתקע בפקקים שזה באמת עצור וסע. בדרך שלי יש עומס שנוצר לפני כיכר ובגלל מתן זכות קדימה הפקק מתקדם ונעצר כל רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Doron_Z כתב:

לא בטוח שזה כזה טוב כי אז אתה מחליף בלאי של רפידות בבלאי של קלאץ׳ וברור לך מה יותר יקר להחליף כן?

קלאץ' לא מתבלה בעזיבת גז כל עוד נשארים באותו הילוך. קלאץ' לא מתבלה כל עוד הדוושה משוחררת, לא משנה אם זו האצה או בלימה. הרמת רגל מהגז, הרכב מאט, הקלאץ' לא מתבלה.

קלאץ' מתבלה בזינוק ובהחלפות הילוכים, זאת אומרת במצבים בהם הוא לא מחובר לגמרי אלא חלקית.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Buki לא הבנתי למה הגבת לי, אני מודע לעניין הזה, התגובה שכתבתי נכתבה למישהו שאמר שהוא עוצר בעזרת הורדת הילוכים מה שכן משפיע על הבלאי של תיבת ההילוכים כמו שאתה מציין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטה באמצעות הורדת הילוכים לכשעצמה לא גורמת לבלאי גבוה לקלאץ', כל עוד אתה מבצע התאמת סל"ד בכל הורדת הילוך. אבל זה גם לא כזה פרקטי ודי מיותר. אני לא בעד הטכניקה הזו.

מה שגורם לבלאי זה אם אתה נגיד ב 60 קמ"ש בהילוך שלישי, מוריד לשני אבל לא מעלה את הסל"ד מספיק גבוה, אז הקלאץ' סופג את הפרש המהירויות. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם צעיר כלשהו יעשה רישיון על ידני, וירצה לקנות ידני, מהר מאוד מאוד הוא ירד מהעניין.
במדינה שאתה חושב איך תמכור את הרכב לפני שקנית אותו, רכב ידני זה משהו מיותר.
תגובה טיפוסית למישהו שמעולם לא מכר בעצמו רכב ידני.
אכן יש ביקוש נמוך אבל ההיצע מזערי....
ולכן קל למכור ידני.
מכרתי רק רכבים ידניים. כל הפונים היו כאלו שמחפשים אך ורק רכבים ידניים.
האתגר בשוק המשמשות ביחס לידני הוא של הקונים.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

סתם שואל מסקרנות.
איזה אחוז ממי שבשנים האחרונות עבר טסט בישראל הסתפק ברישיון לרכב אוטומטי בלבד?

פתחתי פה דיון מעשיר....
אבל תשובה לא קיבלתי. מישהו יודע מה אחוז הטסטים האוטומטיים לעומת ידניים בשנים האחרונות?
ברור לי שמספר האוטומט בעליה. אבל אני רוצה מספר. או לפחות הערכה גסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בלמ"ס הם לא מתייחסים לזה.

https://www.cbs.gov.il/he/publications/Pages/2019/מורשים-לנהוג-2018.aspx

מצד שני- אולי מישהו יותר משועמם ממני יכול למצוא את הנתון הזה בערימות המידע שיש פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לדעתכם יוצר את הפער בין נשים לגברים במורשים לנהוג? אוכלוסיות חרדיות וערביות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לדעתכם יוצר את הפער בין נשים לגברים במורשים לנהוג? אוכלוסיות חרדיות וערביות?
אולי, ואולי לא - יש טענות לכאן ולכאן (למשל בחברה שבה רק האם מטפלת בילדים, יש היגיון בהוצאת רישיון דווקא לאשה). בלי לראות מספרים קשה לדעת, אבל אפשר להשוות למספרים הכלליים שיש במדינות אחרות. בארה"ב למשל (נכון ל2010 לפחות), ההבדל בין כמות הנהגים לנהגות הוא זניח - https://www.fhwa.dot.gov/policyinformation/statistics/2010/dl20.cfm
ובאנגליה נראה שיש משהו דומה לכאן -
https://www.statista.com/statistics/314886/percentage-of-adults-holding-driving-licences-england/

אני אנחש שיש הבדלי תרבות...

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שההבדל זניח, יש לאחוז גבוה יותר של נשים רשיון, אולי בגיל מסויים גברים מקבלים שלילה יותר מנשים ;)

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה באמת עניין של הרגל ותרבות, שכן רוב התושבים באירופה כולל נשים מבוגרים וצעירים נוהגים על ידני כי זה מה שהם רגילים אליו.
הם לא רואים סיבה בשלם יותר כסף על דבר שכלל לא מפריע להם.
בהתאם גם הסבלנות שיש לנהגים בפקקים וברמזורים. בגלל שכולם לפני תנועה צריכים בדרך כלל לשלב לראשון אז אנשים לא מצפצפים מאית השניה לאחר שהרמזור התחלף מצהוב לירוק. התנועה זזה במתינות ובנחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע כבר למעלה מ20 שנה על רכבים ידניים, ולא תמיד מבחירה. לעיתים נדירות מאוד יצא לי להתקל ברכב אוטומטי. לאחרונה מחוסר הצע אני על רכב אוטומטי, ואין יום שאני לא מוצא את עצמי מעביר הילוכים ידנית מרוב עצבים על התיבה האוטומטית שטרם הצלחתי להבין את (חוסר) ההגיון שבו היא מחליפה הילוכים.
לדוגמה בירידה, אם לא אתן גז היא תישאר בהילוך שני גם אם הסל"ד יגיע ל6000. אבל לא מספיק לתת גז בקטנה, צריך להשאיר שם את הרגל עד שתגיע להילוך שישי. למה?? 

עריכה אחרונה על ידי ZiggyMan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ZiggyMan כתב:

לדוגמה בירידה, אם לא אתן גז היא תישאר בהילוך שני גם אם הסל"ד יגיע ל6000. אבל לא מספיק לתת גז בקטנה, צריך להשאיר שם את הרגל עד שתגיע להילוך שישי. למה?? 

אענה לך למיטב ידיעתי הגיר האוטומט הוא סוג של רובוט, והוא מזהה מצבים לפי הרגשתו הנוכחית ולכן למשל קשה לתפוס תנופה כי המחשב גיר לא מזהה את העלייה המתקרבת. 

דבר נוסף הוא מחליף הילוכים רק ע"י לחיצה על הגז וכל עוד לא תיגע בגז הגיר לא יתחלף. כי אין קלאצ להחליף הילוכים אלא רק דוושת הגז גורמת לכך (יש טריק ידוע של החלפת הילוכים בהאצה ע"י שחרור הרגל מהגז ומיד לגעת שוב ואז האוטומט מעביר הילוך יותר מהר)

ואני אישית יותר אוהב ידני שהנהג קובע את המהירות.. והאחיזה הרבה יותר טובה. למשל בתנופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...