Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון לאוטומט בלבד - מספרים

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אסי,  הייתה פה הונדה CRH היברידית ידנית לפני כעשור :-)

והאמת הסבירות שמישהו יצטרך מתישהו לנהוג ברכב ידני היא גבוהה. אבל פשוט הוא יצטרך לוותר או להיעזר באדם אחר. בין אם זה טיול ג'יפים ברודוס, בין אם זה לקחת טנדר מחבר כדי להעביר מיטה או שולחן, ביו אם זה לשלם יותר יקר על רכב אוטמטי בחו"ל במדינה פחות מתקדמת, בין אם זה לעבוד בשרות או בהפצה של משהו כשנותנים לך 107 או קנגו ידנית, לעבוד במוסך או בכל מקום שקשור לכלי רכב ועוד ועוד.

פשוט מי שחושב שהוא לא יצטרך אף פעם לנהוג ברכב ידיני מסתכל רק על הרכב שיש בבית או על רכב שהוא הולך לקנות. אבל לא פעם אנחנו נדרשים לנהוג במכוניות "מזדמנות" שסיכוי גבוה שלא יהיו אוטמטיות, במיוחד אם זה בחו"ל. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה כל סיבה לא ללמוד על גיר ידני, לא מקבל שום שטות שממציאים היום כמו זה " קשה לי" או " לא מסתדר לי" או משהו פעם ששמעתי " כשאני פונה ימינה או שמאלה ברמזור קשה לי באמצע הפניה להעביר מהילוך ראשון לשני" ועוד שלל סיבות כאלה ואחרות, אבל.......לנהוג במזדה האוטומטית ולסמס בזמן נהיגה זה לא קשה!!! או לשחק בתחנות ברדיו או למצוא את השיר ביוטיוב כדי לשמוע באוטו זה לא קשה, נו בחייאת...!!!

Sent from somewhere...

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver

וכמה אנשים נוהגם בטנדרים האלה? בסופו של דבר הם משמשים בעלי מקצוע להובלות כבדות, לא רכב לשימוש משפחתי יומיומי. בארהב"ב זה אחרת, והרשיון הבסיסי שלהם הוא עד כ-12 טון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת תקנות התעבורה אנחנו אירופים. מבחינת היישום - אינדיאנים ים תיכוניים. 

• אהבתי 2
  • מעניין 3

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

@Night Driver

וכמה אנשים נוהגם בטנדרים האלה? בסופו של דבר הם משמשים בעלי מקצוע להובלות כבדות, לא רכב לשימוש משפחתי יומיומי. בארהב"ב זה אחרת, והרשיון הבסיסי שלהם הוא עד כ-12 טון.

אין לך מושג אצל כמה בעלי עסקים זה החליף את הרכב הפרטי בגלל עלויות האחזקה וההכרה במס (אין שווי שימוש, יש החזר בלו, יש קיזוז מעמ ומוכר מהשקל הראשון).

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויוצא יותר זול להחזיק מטנדר היילקס או D-max.

הבעיה האמיתית תתחיל בעוד כך וכך שנים, כשלא יהיו יותר מכוניות ידניות למורי נהיגה ללמד עליהן. אולי כמה מורים יחזיקו משהו משומש שייצא מהחניה פעם ב...בהזמנה מיוחדת ובמחיר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

אין לך מושג אצל כמה בעלי עסקים זה החליף את הרכב הפרטי בגלל עלויות האחזקה וההכרה במס (אין שווי שימוש, יש החזר בלו, יש קיזוז מעמ ומוכר מהשקל הראשון).

האמת היא שאין לי מושג. מצד שני, אני גם לא רואה טורים שלהם בקניון. כנראה שאותם בעלי עסקים משתמשים ביותר מרכב אחד. בכל זאת, סילברדו לא משתלב טוב בסימטאות ישראל, אלה לא רחובות אמריקאיים קטנים ברוחב 12 מ'. אבל אני מדבר מהתרשמות, לא מידע.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אני התעקשתי שהבנים שלי ילמדו על ידני. שניים מהשלושה גם ניצלו זאת בחו"ל. אבל כנראה שכיום גם שכירת רכב אוטומטי בחו"ל אינה יקרה במיוחד (בניגודל מצב לפני מספר שנים, אז המחיר היה יכול להיות כפול), כך שהשימושיות של הידני לרוב הקהל קטנה.

מעטיל חושבים על האשפרות שיזקקו לרכב ידני - אם רכב קטן וזול ואם רכב עבודה כמו טנדרון.

ברוב מדינות אירופה כבר לא יתנו לך ידני, גם אם תבקש.

הרכב היחידי שקיבלתי שהיה ידני היה מיאטה שנה שעברה.

שכרתי לפחות 5 רכבים בשנה ב 3-4 שנים האחרונות, בלא מעט מדינות.

אפילו הרכבים הזולים ביותר בחברות איטלקיות עלומות שם מגיעות עם גיר אוט'

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Buki כתב:

ויוצא יותר זול להחזיק מטנדר היילקס או D-max.

הבעיה האמיתית תתחיל בעוד כך וכך שנים, כשלא יהיו יותר מכוניות ידניות למורי נהיגה ללמד עליהן. אולי כמה מורים יחזיקו משהו משומש שייצא מהחניה פעם ב...בהזמנה מיוחדת ובמחיר גבוה.

זה לא עוד כך וכך שנים, זה כבר קורה.

אחותי לפני שנה חיפשה מורה נהיגה ידני ומאוד מאוד התקשתה למצוא. 

כבר היום רוב המורים לא מחזיקים רכב ידני ומלמדים רק על אוטומט.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שאלה מעניינת, אפנה אותה מחר למורה נהיגה שהוציא את הידנית שלי מהחברה ואשאל אותו. אולי אפילו אשאל כמה קמ הרכב הידני שלו סוגר בשנה, בהשוואה ל2010 שהוא סגר עם הנוכחי שלי 40 אלף. אני מאמין שהתשובה אצלו תהיה יחסית מייצגת.

אני באמת לא מבין את העניין הזה של 'קשה הילוכים' או כמו שאחד כתב פה שעדיף ללמוד קודם ללכת (אוטומט) לפני שרצים (ידני).

חבר'ה, הרכבים היום כל כך מתקדמים, עם מומנט גבוה יותר, תגבור הגה וכוונון מושב והגה ברוב הרכבים לנוחות ישיבה טובה. ועדיין יש תלונות... להזכירכם לפני לא הרבה עשורים כולם היו לומדים נהיגה, גם נשים וגם ילדות בנות 17, על רכבים עם צ'וק, הגה שבשביל לצאת איתו מהחניה צריך בנץ' של 100 קילו, מנוע עם מומנט של 9 קגמ ו50 כוחות סוס וכמובן בלי מזגן, בלי בקרת זינוק בעליה ובלי שום חרטא.. ועדיין היו עוברים טסט ונוהגים בסוף.

הדור של שנות האלפיים נהיה פשוט מפונק, בשביל לנפח אוויר באופניים ילדים בני 15 מגיעים עם אבא שמחזיק להם את היד, הם כבר לא יודעים לעשות כמעט שום דבר לבד, בטח שלא להעביר הילוכים. ההיצע הידני ברכבים הקטנים והמשומשים עדיין גבוה, הייבוא של רכבים כאלו חדשים הפסיק רק בשנתיים שלוש האחרונות. אפשר למצוא בכל רגע נתון ביד 2 אלפי רכבים מ1000 שח עד כמה עשרות אלפי שקלים עם גיר ידני, משפחתיות זה קצת יותר קשה, אך ההיצע לסופר מיני ומיני גבוה מאוד, ואלו בדיוק הרכבים שנער בן 18 או חייל או סטודנטית צריכים. 

לדעתי חלק גדול מאוד מחוסר החיבור של נהג-רכב מתחיל בתיבת ההילוכים, ונגמר בחוסר בדיקה של נוזלים ושחיטה של המנוע, כבר אחרי שהוא בוכה רבע שעה עם נורות שאין לו שמן ואין לו מים.

@Morningstar מוזר, החוויה שלי עם ההשכרות שונה לחלוטין משלך. ההיצע הידני גבוה מאוד באירופה ובאיטליה בפרט.

אגב, נ.ב. יש לנו פה שרשור ממש מתחילת השבוע על נהגת שרוצה שהרכב יעבור לבד לP, ירים בלם יד, וגם שלא יהיה אפשר להוציא מפתח מהסוויץ בנסיעה. נותנים אצבע והן רוצות את כל היד.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • אהבתי 7
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי כמובן יש ידני וגם לאשתי (ולא לא הייתה לי בעיה עברתי טסט ראשון עם מספר שיעורים חד ספרתי נמוך במיוחד) למען האמת חוץ משנה על לאונה 93 לא נסעתי יותר על ידני. לכל בנות משפחתי אני מציע ללמוד אוטומט. הרבה הרבה יותר קל ומשאיר את הקשב במה שחשוב באמת, להגיע לבית בבטחה. (ולכל אלו שטוענים שזה עניין של שעה שעתיים נוספות או שיש לכם זיכרון קצר או שמדובר בפנטזיה. לימוד שליטה ברכב ידני לוקחת זמן) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם באמת לא כזה סיפור לעשות את זה, נשים מבוגרות שמתקרבות ל 70 יודעות לעשות את זה בקלות ובטבעיות אז למה שנער בן 17 יוותר לעצמו ככה? רק על זה הייתי מתפדח. למה לדלג על הידע הזה אם אפשר שלא? ברצינות, גם אם זה פחות ישמש אותך מה אכפת לך בעצם לדעת?

מבחינתי זה סוג של סקרנות בסיסית לעולם חדש שאתה נכנס אליו, כמו שאם הייתי לומד לנגן על גיטרה אז הייתי רוצה לדעת לנגן ולכוון אותה בעצמי ולהבין איך המנגנונים עובדים מ 0 גם אם תיאורתית היה קיים רובוט שיודע לכוון לי אותה בצורה מושלמת ואני לא באמת חייב להבין את זה.

פשוט דור מוזר בעיניי שקשה לי להבין אותו, במיוחד שהם ראו וגדלו על מהיר ועצבני וכן יש לרובם התלהבות מרכבים מעבר ללקחת אותך מנקודה א׳ ל ב׳ ועדיין הוא מספיק עצלן ומפונק כדי לא לרצות להתעסק עם משהו שקצת נראה לו מסובך.

בקשר לקשב, דווקא בהיגיון שלי אתה יותר מתרכז בנהיגה ובכביש כשאתה עם רכב ידני שדורש ממך קצת מעבר לגז ברקס. דווקא אז קשה יותר להתעסק בסלולר ובהסחות דעת אחרות ואתה כל הזמן באיזשהו מקום מחובר לרכב עצמו ולמה שהוא עושה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהיר ועצבני הפך לכך שמהיר יותר זה טוב יותר, לכן וודאי שרובוטי עדיף על ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דוגמה קלאסית לאנשים שחושבים שכולם בדיוק כמוהם.

זה שלמישהו פה יש קורדינציה טובה ואין לו בעיה להעביר הילוכים, לא בהכרח אומר שלכולם זה קל. כנראה שהרוב המכריע של האנשים יוכלו להתמודד עם גיר ידני, אבל לא בטוח שיהיה להם כל כך קל, והם ממש לא רוצים להתאמץ בשביל משהו שהם כנראה לעולם לא ישתמשו בו.

אנשים בגילי יודעים לרוב לנווט (בכביש) לפי מפה / זיכרון. צעירים יותר כבר הרבה פחות מוצלחים בזה כי יש וייז. זו פשוט תכונה שלא נזקקים לה יותר, והיא מתנוונת. אבא שלי ידע לחשב פעולות חשבון במהירות מדהימה, בעוד שאני, שגדלתי עם מחשבון, הרבה פחות זורם עם חישובים ידניים. סבתא שלי ז"ל היתה תופרת לעצמה בגדים (הסבתא השניה היתה סורגת סוודרים), כי קונפקציה היה יקר. היום זה נשמע כמו היסטוריה של ימה"ב, ואף אחד לא באמת יודע להפעיל מכונת תפירה, בטח לא משתמש באחת באופן יום יומי.

זה בסה"כ מאוד טבעי, אנחנו לא מפתחים יכולות שהטכנולוגיה מחליפה. זו לא עצלנות, זו פשוט נוסטלגיה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...