Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון לאוטומט בלבד - מספרים

razi_pazi
שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ללמוד על ידני זה קשה יותר, בדגש על ללמוד.
כי יש את עניין תפעול ההילוכים בנוסף לנהיגה ובנוסף ללחץ שיש למלא תלמידים.

בטח שיותר קל ללמוד הילוכים שכל שאר תפעול הנהיגה כבר מוכר, אם היה רק מבחן הילוכים במגרש מבקום טסט מלא שוב פעם זה היה טוב.

בכל מקרה לא יצא לי להנהוג בידני אחרי הרישיון.

רק האופנוע שלי ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, nadavd4 כתב:

אין, אבל אוטומט נוח יותר. בהבדל זניח עבור נהג מנוסה לדעתי, אבל עדיין נוח יותר.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

עם זה אני לא חושב שמישהו יכול להתווכח. זה נכון ברמה הטכנית הכי פשוטה.

מסכים עם אלו שאומרים שצריך לאפשר לעשות מבחן נהיגה קצר על הילוכים במגרש, רק לראות שהבנאדם יודע לתפעל ולשלוט על הרכב ללא בעיה וזהו, זה כל מה שצריך.

הפרוצדורה הנוכחית מוגזמת ומתישה מאוד וברור לי למה מעטים שבכל זאת ירצו בשלב מסויים ללמוד אחרי שהוציאו רישיון על אוטומט יוותרו על התענוג.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מחשבות, לא לפי סדר מסויים:

באמת לא ידעתי שהיום המצב הוא כזה שהרוב לא טורחים ללמוד על ידני בכלל.

זה פורום אוהבי רכב פה, אין לאנשים בבית רכבי אספנות או רכבי ספורט?

נדמה לי שרק במדינת ישראל יש בכלל דבר כזה רישיון לאוטומט בלבד. או אם לא רק בישראל, ממש לא בכל המדינות. זה בסדר גמור (אבל לא חוקי בארץ) ללמוד רישיון עם רכב אוטומטי, ובפעם הראשונה שאתה נזקק לנהוג בידני אז ללמוד תוך כדי תנועה.

אני מבין, שמתבגרים עושים את החישוב, שסיכוי טוב שלא יזדקקו לנהיגה ברכב ידני בחייהם ולכן מנסים לחסוך כמה שקלים. אבל באמת כדאי להתייחס לנהיגה קצת יותר ברצינות ולהבין איך רכב פועל. גם בתיבה אוטומטית יש הילוכים, בגיר רציף אין, ובכל זאת מאוד כדאי להבין מה אלה יחסי העברה למשל.

מהבחינה הפרקטית זה בערך כמו לומר שאין צורך ללמוד שום שפה חוץ מעברית, וניתן להסתדר כל החיים עם שפה אחת בלבד. אפשר, אבל סתם קשה.

סביר להניח שעוד דור אחד (של בני אדם, לא של מכוניות) הגיר הידני כמעט ויעלם לחלוטין, אבל נכון להיום יש בעולמינו עוד מיליוני כלי רכב עם גיר ידני.

גם בתקופתי היו אנשים שנכשלו טסט אחרי טסט עם גיר ידני והצליחו רק כשעברו לאוטומט. אבל אלה אנשים מעטים מאוד.

עוד כמה חודשים הבכור שלי יתחיל שיעורי נהיגה, אני מבין שאצטרך להתאמץ קצת יותר למצוא מורה נהיגה עם רכב ידני, ולמצוא אחד ללא עזרים כגון hill hold בכלל אבוד..

האם קיימת פרקטיטקה לבטל מערכות עזר כאלה ברכבי לימוד נהיגה?

• אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם צעיר כלשהו יעשה רישיון על ידני, וירצה לקנות ידני, מהר מאוד מאוד הוא ירד מהעניין.

במדינה שאתה חושב איך תמכור את הרכב לפני שקנית אותו, רכב ידני זה משהו מיותר.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, ModChiP כתב:

במדינה שאתה חושב איך תמכור את הרכב לפני שקנית אותו, רכב ידני זה משהו מיותר

כל רכב ידני שהוא לא סוזוקי אלטו מקוריות השכרה עם קילומטרז' בשמיים נמכר די מהר כי יש אנשים שמחפשים (לפעמים הרבה זמן) בדיוק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עד היום היו בבעלותי רכבים ידניים בלבד. 

נהגתי על אוטומט רק ברכבים של העבודה.

כשאחפש רכב נוסף, קודם כל אחפש ידנית בלבד.

• רעיון טוב! 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 9 שעות, pooh-bear כתב:

מי שנהיגה עבורו היא הדרך הכי פחות מטרידה להגיע מ-א' ל-ב', לא ילמד על ידני אם הוא יכול. כמו שמי שלא אוהב לנקות יקנה איי-רובוט, ומי שלא אוהב לבשל יאכל בחוץ (או יזמין הביתה).

זה בדיוק. אם כל אחד פה יסתכל על עצמו מבחוץ ויבחן את הרכישות שלו באובייקטיביות מלאה,

הוא יראה איך מרבית המוצרים שרכש הם פונקציה נטו. תנור, מחשב, טוסטר משולשים. אנחנו רוצים מהם שיעשו את מה שיועדו אליו.

כמעט לכל מכשיר יש כמה רבדים ורמות ומי שקונה את הבסיסי רוצה פעולה בסיסית ומי שרוצה מעבר, קונה משהו שדורש התעסקות ותשומת לב.

אותו דבר רכב. זה לא עצלנות ולא פגיעה מוחית שנוטים להדביק למילניאלז. רוכשי האוטומט פשוט לא צריכים ולא מתעניינים ביותר מזה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי כבר מיליון פעמים. אחרי שאתה מספיק מתורגל ומנוסה אין שום התעסקות בהחלפת הילוכים. 

לא רואה שום יתרן ברכב אוטומטי, לא משפר את הנוחות בכלום. לא רוצה לשלם אקסטרה על גיר אוטומטי, תעזבו אותי. לא רוצה לקמות באלפי שקלים מערכות שאין לי מה לעשות איתן ולא משנות ובוודאי לא משפרות את חווית הנהיגה. 

הבעיה שהאופציות הלא אוטומטיות הולכות ומצטמצמות ונכון לעכשיו זה סוג של מכריחם אותך לקנות מערכות שאתה לא רוצה ולא צריך.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 8 דקות, Buki כתב:

לא רואה שום יתרן ברכב אוטומטי, לא משפר את הנוחות בכלום. לא רוצה לשלם אקסטרה על גיר אוטומטי, תעזבו אותי. לא רוצה לקמות באלפי שקלים מערכות שאין לי מה לעשות איתן ולא משנות ובוודאי לא משפרות את חווית הנהיגה. 

אתה לא רואה, לגיטימי.

עכשיו לך קנה מצלמה. למה קנית את הכי נגישה ואוטומטית? למה לא משהו ידני עם כיוונים ועדשה נפרדת לכל סוג צילום?

ואני מקואליציית הידניים, כן, למרות שהנוכחי שלי אוטומטי. זאת לא בעיה וזה לא קשה. אבל בפירוש ניתן להבין למה אנשים רוצים מהמכונות והמכשירים שלהם להיות פשוטים ככל הניתן.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, itaysamurai כתב:

למה קנית את הכי נגישה ואוטומטית?

זה שלא קניתי את המצלמה הכי פשוטה ואטומטית, אני עוד מאלו שיודעים לפתח פילם בחדר חושך...

אבל במקרה של מצלמה, מצלמה מקצועית עם עדשות מתחלפות וכו' עולה משמעותית מאוד יותר יקר ממצלמה אוטמטית פשוטה.

במקרה של גיר אוטמטי זה הפוך. אגב אני לא אומר שאוטמטי זה קשה...סתם מעצבן  ומיותר בשבילי והבעיה היא שכבר אי אפשר להתחמק מזה כמעט אם אתה רוצה רכב מעבר לסופרמיני פשוטה.

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Buki כתב:

פשוט מי שחושב שהוא לא יצטרך אף פעם לנהוג ברכב ידיני מסתכל רק על הרכב שיש בבית או על רכב שהוא הולך לקנות. אבל לא פעם אנחנו נדרשים לנהוג במכוניות "מזדמנות" שסיכוי גבוה שלא יהיו אוטמטיות, במיוחד אם זה בחו"ל. 

אלה שלומדים נהיגה על אוטומט הם אותם האנשים שבחיים לא ינהגו ברכב מזדמן.

אלו אנשים שלא אוהבים לנהוג, או שזה לא מעניין אותם, ומבחינתם כמה שפחות לנהוג בכמה שפחות רכבים, מה טוב.

אנשים כאלה (אני מכיר בעיקר נשים אבל כנראה שככל שיורד הגיל זה גם גברים) לא יעמיסו מיטה על טנדר , לא ינהגו בחו"ל ולא יעבדו בעבודה שכרוכה בנהיגה, שוב, כי הם מעדיפים להיות כמה שפחות מאחורי ההגה.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, EliC25 כתב:

קודם כל שאלה מעניינת, אפנה אותה מחר למורה נהיגה שהוציא את הידנית שלי מהחברה ואשאל אותו. אולי אפילו אשאל כמה קמ הרכב הידני שלו סוגר בשנה, בהשוואה ל2010 שהוא סגר עם הנוכחי שלי 40 אלף. אני מאמין שהתשובה אצלו תהיה יחסית מייצגת.

שאלתי אותו, תשובתו הייתה 'לעומת העשור הקודם, יש העדפה מובהקת לאוטומט על פני ידני.. פעם היו כולם רוצים ידני, היום אוטומט'.

בקיצור, רק חיזק את השרשור.

לפני 1 שעה, ModChiP כתב:

גם אם צעיר כלשהו יעשה רישיון על ידני, וירצה לקנות ידני, מהר מאוד מאוד הוא ירד מהעניין.

במדינה שאתה חושב איך תמכור את הרכב לפני שקנית אותו, רכב ידני זה משהו מיותר.

ניסית למכור פעם רכב ידני ? (לא צרפתי, אלא קוריאני-גרמני-יפני) 

נמכר באותו שבוע, אם לא באותו היום כבר.

השוק חם לרכבים ידניים, יש מעט מאוד היצע וביקוש ער, תמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שגר בחיפה ויש פקקים בעליות, החלטתי שאין שום צורך ברישיון ידני. במקרה שאני בכל זאת ארצה בעתיד, אז הרבה יותר פשוט לשדרג כבר את הרישיון מאוטומט לידני.

לא ממזמן הייתי בפקק בעליה מהעיר התחתית למרכז הכרמל, ופשוט כלכך שמחתי שאני על אוטומט. אמא שלי כל הזמן סובלת עם האמברקס למרות שהתרגלה כבר (20 שנה על ידני).

לדעתי ידני זה רק לרכבי ספורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכבים היום יש מספיק קגמ בשביל לעלות את הקסטל עם חצי קלאץ וליטוף על הגז... מי שמשתמש בהנד ברייק נוהג כנראה עם קלאץ גמור, מנוע חלש או חוסר רגש ברגל שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...