Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מד קרינה (למדידת דירה בקרבת קו מתח גבוה)

Moonlight Theory
שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בשלבי חיפוש דירה וחלק מהדירות נמצאות בסמיכות כזו או אחרת לקו מתח גבוה (400kv וגם 161kv).

מי שכבר הבין שאני מדבר על פסגות אפק, אז כן, אני יודע שאושרה תוכנית להעברת הקו, אולי היא תקרה (וגם זה לא בהכרח עוזר, תלוי איפה נקנה).
אני לא מהנדס חשמל, וזו בדיוק הסיבה שאני לא מסתפק במספר שרירותי כמו 300 מ' אווירי, כי אין לי מושג איך תדר נמוך כזה חוצה מבנים, מוחזר ממבנים וכו'.

בנוסף מדובר במספר נכסים שאנחנו בודקים, מה שמקשה על הזמנת בעל מקצוע למספר קריאות גבוה.

לכן אני מעדיף לרכוש מכשיר, אבל אין לי מושג מה הרמת דיוק, רזולוציה וכו' שצריך.

האם המכשיר הנ"ל יספיק?

https://www.belshop.co.il/Product.aspx?pid=2467

תחום 200/2000mG 20/200uT
רזולוציה 0.1/1mG or 0.01/0.1uT
תדר: 30HZ - 300Hz
סנסור: SINGLE AXIS
דגימת אות: 2times per second

אם יש עצות נוספות אשמח.

תודה!

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Moonlight Theory כתב:

אם יש עצות נוספות אשמח.

תבין יותר ממה אתה חושש, ולמה אתה חושש מה"קרינה" הזו ולאו דווקא מקרינה אחרת.

אם אתה חושש מ"קרינה" אז תדע שגם אתה מפיץ קרינה, ואפילו קרינה רדיואקטיבית.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,
מתמקד בקרינה כמו שכתבתי ממתח גבוה, לא מאנטנות סלולאריות, בטון או בננות.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, stum כתב:

נאות אפק =! פסגות אפק.

אחד בקריות אחד בראש העין.

כל עוד שניהם מחוץ לעפולה הוא בטוח, אלא אם כן יש אנטנת 5G בסביבה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה אתה חושב שהיא מזיקה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שלא?
אם נניח משרד איכות הסביבה קבע 2 מיליגאוס בתקן, היית מוכן לגור בדירה שחורגת מהתקן? אולי קצת מתחתיו?

לא באתי להתחכם (לבדוק אם אני יודע 3 אותיות יווניות זה קצת), אבל לא אני ולא אתה יודעים לקבוע אם היא מזיקה.
כל עוד אני חופשי לבחור איפה לקנות דירה, מעדיף להכניס את זה לפרמטרים שלפיהם אני מסנן.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנים האלה נקבעו על סמך כל מיני אומדנים ו"חוות דעת מומחים", לא באמת לפי איזה מידע קונקרטי. אני לא מכיר הוכחה שקרינה לא מייננת מזיקה, למעט ברמות גבוהות מד שבהן היא גורמת פגיעה תרמית - אבל מדובר בשהיה בסמוך למשושות של משדרים שמפיקים עשרות ומאות קילוואטים.

לפני כמה עשורים היה איזה מחקר שהעלה חשד שמגורים בסמיכות לקוי מתח גבוה מעלים שכיחות לאוקמיה בילדים. הדברים נבדקו לעומק ונשללו. אבל אולי לך יש איזה מידע שאיני מכיר.

בכלל, הרבה מאד תקנים נקבעים לפי כל מיני אקסטראפולציות ואפילו ניחושים, ולא לפי מידע מוצק.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר היטב את השיקולים מאחורי תקנים כאלה או אחרים, וכנ"ל על מחקרים כנראה שאני ואתה קראנו את אותם הדברים שגוגל מגיש לנו.
כך שאני לא אחדש לך כלום, ואני לא יכול להוכיח שקיים קשר בין הדברים, אך באותה המידה לא יכול לסתור.
בכל זאת, כשהמצב כזה שבאמצע השכונה עוברים לך שני קווי מתח, ויש מספר נכסים פוטנציאלים שחלקם קרובים יותר וחלקם פחות, לא מוצא שום סיבה לא לסנן לפי זה ולהוסיף דיוק של מדידה מלבד מרחק אווירי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שלא הייתי מתיחס יותר מדי לכשירי המדידה האלה. אין לך מושג כיצד חברת החשמל מפעילה את הקוים, מתי הזרם גבוה ומתי נמוך (מה שקובע את עוצמת השדה, לא "קרינה"). אם אתה חושש מקוי המתח הגבוה התרחק מהם כיון שתקנה דירה היום על סמך מדידה מסויימת ומחרתיים הערכים ישתנו. או שאיזה חבאה תתקין מתקן סלולרי בסביבה (על אלה אין ויכוח שאינם מזיקים, מדובר בהספקים נמוכים, אבל בעולם אנשים שורפים את המתקנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שחשוב לי להבין, את היכולות של המכשירים האלה, קיוויתי שיהיו פה כאלו שהתנסו ויחסכו לי מודד למספר קריאות.

לגבי הפעלת הקווים נראה לי סביר לקחת דגימה בשעות העומס (ברור לי שנדרשת יותר מאחת, כתבתי כנקודת פתיחה), ואני דווקא שמח שאתה ענייני בחלק מהתגובה אבל לא נראה לי שאם שכחתי ביו סבר או מה ההבדל בין שדה לקרינה, הרעיון שונה.

שאר התגובה אולי נכונה, אבל אני מתמקד בתשתית סטטית, ואני אשמח להעשרה אבל לא השוותי לאנטנות או כל אחר (ושוב, אני מכיר את הנושא לא רע ברקע המקצועי).

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציוד טוב למדידת קרינה לא עולה 400 שקל.

מעבר לזה צריך גם קצת ידע איך למדוד, איפה למדוד וכו'.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...