Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 4 שנות אאוטלנדר

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 1462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, llaavvii כתב:

אני מניסיוני (הלא קצר) על 3 דורות של אוטלנדרים ו2 מנועי קודיאק, 

הסחיבה של קודיאק דיזל פשוט חזקה משמעותית מהאוטלנדר,

שנסענו כל המשפחה (7 בוגרים כולל ציוד על הגג) לאילת באוטלנדר, בחזור היא התקשתה בעליות,

מה שכן צריכת הדלק נשארה סבירה,

המושבים האחוריים רק לזעטוטים. 

לגבי קודיאק דיזל מסתבר שאתה צודק שהיא יותר חזקה, אני לקחתי לנסיעת מבחן את גירסת הבנזין וההתרשמות שלי בהתאם. אבל יש פרמטרים אחרים חוץ מסחיבה בעליות עם רכב מלא (בינינו, בכל פעם שהרבצתי בעליה, נתקעתי מאחרי רכב איטי ומעצבן.... עד שהגעתי למסקנה שפשוט חבל על הדלק. אבל כשיש לי אפשרות אני מרביץ חופשי בעליות).

לגבי המושבים האחוריים, באאוטלנדר הם משמעותית טובים יותר מאחרים, בגדול הם מיועדים לזאטוטים אבל בהחלט אפשר לדחוף שם מבוגרים.

לפני 14 שעות, RK כתב:

האאוטלנדר לא מכונית רעה, פשוט מה לעשות והמתחרות עדיפות. לפעמים צריך גם להיות אובייקטיבי.

אתה מסכים איתי שלפני קניית הרכב הייתי אובייקטיבי? ובכן, בדקתי את האלטרנטיבות, ולפי מכלול השיקולים שלי, האאוטלנדר לקח בגדול. 

זה לא אומר שכל האחרים טועים. כל אחד והשיקולים שלו...

מה שאני כתבתי לאייל, זה שאני מבין את הסלידה הטבעית שלו מאאוטלנדר, כאחד שחרש על הרכב הזה מאות אלפי קילומטרים, ברור שרכבים אחרים שהוא לוקח לנסיעת מבחן יהיו טובים. 

אגב, אני גם זוכר את ההתלהבות שלו מאאוטלנדר חדש (אין לי כח לחפש כרגע ולהפנות לקטע הרלוונטי) אבל מסתבר שזה עבר עם הזמן... 

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנחנו נקשרים לרכב מסיבות שונות, אבל זה לא הופך אף רכב למושלם. אהבתי את האופל אסקונה שירשתי מאבי ז"ל אבל היא הייתה רחוקה משלמות בכל פרמטר. אהבתי גם את הוולבו 244 , ובהשוואה למה שניתן היה לקבל בשוק באותו זמן היא לא ממש הבריקה, אבל היא הייתה שלי 😊 
מה שמנסים לאמר כאן זה שצריך לקחת הכל בפרופורציה. 

היסטוריית כלי הרכב שלך מצדיקה את האאוטלנדר שבחרת בו, אבל לא מציבה אותו כבחירה האולטימטיבית בשוק (היום, ובספק אם בזמן שקנית) . 

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאאאמ גרמת לי עכשיו לחזור לילדות - אופל אסקונה. 

אחת היפות. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, lanosforce כתב:

דאאאמ גרמת לי עכשיו לחזור לילדות - אופל אסקונה. 

אחת היפות. 

אתה רוצה לחזור בזמן ? את האסקונה החליפה סיביק 94 (110 כ"ס) ואותה החליפה סיביק 99 (125 כ"ס) שאותה החליפה רובר 216 (נפילת חיי, גיר רציף של ZF שהוחלף פעמיים!) ואחריה פוקוס הצ'בק 2003 דור ראשון ואחריה .... 😃

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיוויק 92 ידנית DX (של חבר) העברתי את מרבית חוויות ההתבגרות שלי ולא מעט חוויות נהיגה. רכב עם מקום שמור בלב. קל כנוצה, זריז כאיילה, מגיב כמו אשה עצבנית, ובסך הכל כמשפחתית נתן ערך מוסף מעולה לחבר'ה צעירים שרוצים לבדוק כמה זמן לוקח להגיע מצומת סאסא - לנהריה בכביש הצפון ביום שישי בלילה. מוי כיף. זאת באמת דוגמא לרכב שאפשר להתאהב בו כשאתה בן 17 בשנת 94. אאוטלנדר 2016 בגיל לפחות כפול מזה, פחות מעורר התאהבות, פחות. 

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, outlander כתב:

מה שאני כתבתי לאייל, זה שאני מבין את הסלידה הטבעית שלו מאאוטלנדר, כאחד שחרש על הרכב הזה מאות אלפי קילומטרים, ברור שרכבים אחרים שהוא לוקח לנסיעת מבחן יהיו טובים. 

אגב, אני גם זוכר את ההתלהבות שלו מאאוטלנדר חדש (אין לי כח לחפש כרגע ולהפנות לקטע הרלוונטי) אבל מסתבר שזה עבר עם הזמן... 

אתה מנסה לדחוף לי מילים לפה ולא בפעם הראשונה.

אבל אני לא מתייאש.

ב 2015 היה אאוטלנדר בלבד במחיר המגוחך של 165K ש"ח למי שחיפש SUV בזול.

כנ"ל בשנים לאחר מכן, עד להורדת המחיר של הקודיאק וה 5008.

התלהבות מאאוטלנדר?🤣 בוא.. אהבתי את השינויים המינוריים אך ההכרחיים ששנת 2018 הביאה בכנפיה.

ואני אפילו אצטט את מה שכתבתי אז.

סוף סוף האאוטלנדר יכול להיישיר מבט אל המתחרים אבל הסיבה היחידה לבחור בו היא עדיין, התמורה הטובה ביותר לכסף.

ובכן, בתחילת 2019 כשפיז'ו וסקודה השוו את המחירים, הסיבה היחידה הזאת התפוגגה.

כל פעם שתנסה לעוות את דברי ולהכניס להם גוון אחר, אני אחזור וארשום את השורות האלו שוב ושוב.

בנקודת זמן זו, בו אין עדיין אאוטלנדר חדש ומודרני יותר, אין סיבה מיוחדת לבחור בו למעט אהבת המותג.

קאפיש?

לרשום שוב?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה בדיוק אתה מצטט, כי אני מנסה למצוא את המילים האלה בגוגל ולא ממש מצליח... 

אבל מצאתי משהו דומה בסקירה שלך על אאוטלנדר בגירסה החשמלית. פה ממש התלהבת כי זה סוג חדש של אאוטלנדר שאתה לא ממש מכיר... אבל בשורה התחתונה הקפדת לכתוב "הוא מיישר קו עם המתחרים". דהיינו בוא לא ניסחף - התלהבתי מאוד אבל עדיין מדובר באאוטלנדר שזה סתם עגלה עם 4 גלגלים, להבדיל מהמתחרים שלו שכל אחד מהם הוא מטוס קרב.

בתאריך 24.3.2020 בשעה 23:40, ceyal כתב:

"האאוטלנדר מגיע עם 3 מנועים. אחד סטנדרטי 2.4 ליטר הפועל על פי עקרון אטקינסון (לא. לא רון. שאלתי.) לחסכון באנרגיה אבל יכול בפחות מחצי שניה להתארגן על יותר כח אם ממש צריך.

ושני מנועי חשמל שנמצאים אחד מאחור והשני מלפנים. ביחד כשהם משלבים ידיים הם מגיעים להספק מכובד של עד 224 כ"ס.

לא רע בכלל. אפילו טוב.

מיצובישי לא עצרו שם.

תוספת הבידוד מורגשת מאד. אם בדגמים הקודמים הרעש של המנוע היה מוחשי וחדר לתא הנוסעים, בדגם החדש כמעט ולא הצלחתי לשמוע אפילו ציוץ של המנוע. למה כמעט? כי כשלחצתי את הדוושה עד הסוף והרכב היה בעליה, אז כן שמעתי, אבל ממש חלש.

נוסיף לזה את החיזוק המשמעותי של השלדה, את המתלים המוקשחים שעושים עבודה מצויינת ביחס לדורות הקודמים וגם ביחס למתחרים, את הטיפול ברכינות המוגזמות (נוספו חיזוקים לבתי הבולמים) וכמובן את המנועים שעוזרים לדחוף את כל העסק הזה (1.9 טון אם שאלתם) בזריזות ראויה ולא אופיינית בכלל.

גם הגדלת הבלמים מוחשית מאד. הבלימה הרבה יותר טובה וחזקה מהאאוטלנדר מהדורות הקודמים.

הפיצר של הבלימה הרגנרטיבית נשלטת מוסיף הרבה לחווית הנהיגה. במנוע חשמלי אין בלימת מנוע מה שמצריך הפעלה תכופה של הבלמים. הפעלת הבלימה הרגנרטיבית גורמת לרכב להאט מאד ועוזרת בנהיגה.

וכמובן, כל הבטיחות האקטיבית שם בפנים, כולל התראת עקיפה בשטח מת ובנסיעה לאחור (ללא הפניית הגה)

אז אנחנו לא מדברים על רכב עם יומרה לענף אתלטי כלשהו, אבל בכל זאת, זה ממש נהדר שמיצובישי יישרו קו עם שאר המתחרים בעניין.

בתור מי שמתנהל עם אאוטלנדר מונע בנזין סטנדרטי רמת גימור ליסינג ביום יום, השינויים בניהוג, בכח ובשליטה על הרכב היו מאד בולטים בעיני ולטובה".

• משעמם 1

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה מצליח לבדר את עצמך בימי הסגר כי זה לא מצחיק אף אחד אחר.

אתה לוקח מבחן על אאוטלנדר PHEV שאין בינו לבין הרכב הבסיסי שלך שום כלום, מוציא מהקשרו את כל מה שכתבתי, ועדיין לא מצליח להבין שכל ה"התלהבות" מה PHEV נובעת מהכשלים של האאוטלנדר הרגיל.

ולמרות זאת, הפרדתי בין יחידת ההנעה המוצלחת מאד בשילוב החשמל לבין שאר הרכב שנשאר בסיסי והוא גם חמישה מושבים אם התבלבלת לרגע ושכחת.

ואם עדיין לא הצלחת להבין, תקרא את השורה האחרונה, זאת שציטטת, ותפנים.

אה וככה, בשביל הפרוטוקול, חפש בפורום, לא בגוגל, את מה שכתבתי על האאוטלנדר אינסטייל 2018. שם תמצא את מבוקשך בתקווה שלא תתבלבל שוב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר היקר,

כמו שאמר הזקן החביב מהפרסומות של בזק (לפני כ 40 שנה): אתה יכול להוציא מטבח מכליו. וגם כשאתה לא מוציא, נראה שלפחות אתה מנסה. אתה מזכיר לי אותך בדיוק לפני כ 4 שנים, רק עם פחות תמימות, כך שאני לא בטוח מה נשאר שם. הבנו את עמדתך כבר מזמן, אך אין צורך לגרור אחרים להיסחפות המוגזמת שלך. בסוף תיגמר לנו הנחמדות ואז בכלל לאף אחד לא יהיה כיף. אם היה לך מושג וחצי מושג מהם ההבדלים בין הדגם ההיברידי לדגם הרגיל, לא באמת היית מגיב. יאללה שחרר. 

ליל מנוחה

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי לוקח?

האאוטלנדר, ההונדה שהייתה לך, או הדייהו?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ימי קורונה או חופש הגדול?. גם אני מבולבל. ובכלל חשבתי שעכשיו 1 באפריל יום רביעי.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס אין על הנובירה, כמו מרסדס.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה השענתי את הרגל על הפגוש האחורי והוא פשוט חתיכת כלום. כזה עוד לא ראיתי.

• לא הבנתי... 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

דווקא זה לא אומר כלום, ואולי עדיף שיהיה גמיש ככה, עבור מגעים קלים עם "פגושים" אחרים. ממילא זה לא באמת פגוש; הדבר האמיתי מתחבא מאחורי כיסוי הפלסטיק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מעיד על איכות יצור. כזה עוד לא ראיתי...

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...