Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 4 שנות אאוטלנדר

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 1469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מעט יצרנים נמנעים מהרמה אוטומטית של השמשות בעיקר מסיבות בטיחות, על מנת למנוע סגירה במידה ונותר ילד ברכב. בכלים מתוצרת אירופית (גם יצרנים מהמזרח) ניתן להרים שמשות בלחיצה ארוכה על לחצן הנעילה בשלט.

בעבר הייתה נפוצה נעילת חלונות במשולב עם "דריכה אוטומטית" של האזעקה. היום גם זה לא מוצע.

בנוסף ישנה דרישה מנדטורית למנגנון רתיעה אוטומטי במידה וחלון עולה ונתקל במכשול. הפעלת נעילה אוטומטית ללא מנגנון כזה תגרום לנזק , תחשבו על ילד שידו מונחת על החלון או הוא משרבב ראש החוצה והחלון עולה באין מנגנון רתיעה מובנה. אם אני לא טועה איןבאאוטלנדר הרמת חלונות בלחיצה בודדת בכל החלונות למעט חלון הנהג (נדמה לי שרק יורד מלא בנגיעה) 

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הייתי סבור שמנגנון רתיעה הוא חלק ממנועי SPAL בחלונות החשמליים - בין אם החלון עולה אוטומטית זה לא נוגד הימצעות מנגנון שמזהה עומסים ומוריד את החלון אבל זה נתן מענה לשאלה שלי! 

וזה גם לא מה שהיה מונע ממני לקנות או לאהוב או לא לאהוב את הרכבים האלו - פשוט נראה לי תמוה. דוגמא -  בדודג' אפילו הסאן רוף נסגר בדריכה וזו אזעקה מקורית של היצרן משנת 2008 - אנחנו מדברים כאן על רכבים מהאמצע השני של עשור אחרי והם משווקים בחבילת אבזור פרימיום. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק אפשר להשתולל עם 20 קגמ בקצה הסלד על איזה טונה 700? רכב ניוד עירוני וזהו. מזגן חזק ואמינות טובה. אבל מצד שני בן אדם מאוהב אז שיהיה בכיף

• אהבתי 1
  • מעניין 2

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ככה חזק 😉 
הבחור אוהב את הרכב שלו. מבחינתו זו הכלה. לא מכיר את כלי הרכב הקודמים שלו, אני מניח שהיו נחותים מהנוכחי. מבחינתו אאוטלנדר נותן בראש לקופרה אטקה. 

אני דווקא מחבב את ההשקעה והאיבזור הנוסף על מנת לתקן את עוולות היצרן שהשאיר אינטריור מיושן לרכב חדש שנקנה במיטב כספו של הרוכש. 

לפני כשעה, lanosforce כתב:

הייתי סבור שמנגנון רתיעה הוא חלק ממנועי SPAL בחלונות החשמליים - בין אם החלון עולה אוטומטית זה לא נוגד הימצעות מנגנון שמזהה עומסים ומוריד את החלון אבל זה נתן מענה לשאלה שלי! 

וזה גם לא מה שהיה מונע ממני לקנות או לאהוב או לא לאהוב את הרכבים האלו - פשוט נראה לי תמוה. דוגמא -  בדודג' אפילו הסאן רוף נסגר בדריכה וזו אזעקה מקורית של היצרן משנת 2008 - אנחנו מדברים כאן על רכבים מהאמצע השני של עשור אחרי והם משווקים בחבילת אבזור פרימיום. 

lanos , בוא נאמר שהיצרנים האמריקאים לא ממש שמו על "אמצעי מניעה" כמו מנגנון רתיעה עד שלא קם מישהו ותבע אותם על גרימת נזק לאצבעות שלו בשעה שחלון נטרק עליו. 

https://www.youtube.com/watch?v=3bk6SJLSQY8

עריכה אחרונה על ידי zaf
  • אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lanosforce כתב:

לחצתי על כפתורי התודה פעמיים. 

אמנם אני גם שותף לתחושה שפותח השרשור לא אובייקטיבי כלפי הרכב אבל היתה כאן הרבה טירחה מצד אחד וגם מצד שני רואים כאן הרבה אהבה כלפי הרכב, מוטוריקה - כשמיע אז מגיע לא? 

מצד אחד זה קצת מרים לי גבה שרכב שמוגדר "פרימיום" ועולה 170K מגיע ללא הרמת שמשות בדריכת האזעקה - מצד שני, זה בדיוק מה שקרה לאבא שלי כשהוא קנה ב2015 את הB4 פרימיום שלו ושם לא רק שהוא הוסיף הרמת חלונות - הוא קודם הלך לחאפר (בהתנגדות נחרצת שלי לנושא) ששרף לו את ה"פסנתר" (מתג חלונות ראשי דלת נהג) ובגלל שהוא לא רצה להתמודד עם בעל המקצוע ולהגיש נגדו תביעה - הוא בסוף הלך לחברה ושילם אלפים גם על התיקון וגם על התקנה של מרים שמשות מקורי, ששוב - אני לא מבין מלחתכילה מדוע לא ניתן לחבילת אבזור שמדורגת - פרימיום. 

יש גבול דק מאוד בין יותר מידי לבלינג למשהו שפשוט מוסיף אבל זה כבר אינדיבידואלי מאוד. 

זה רכב טוב! זה רכב שנותן מענה לבעיה קשה בארץ שמיני-ואן לא ממש מצוי בה בכמויות וגם לא מגיע בעלות שפויה. 

זה רכב שבעיני הוא כן בעל מראה נאה, הוא נוח! והוא פרקטי. 

וזה רכב שנותן אפשרות ל7 מקומות ישיבה שהפך פשוט להיות ברירת המחדל של הקטגוריה - שאפו ענק ליבואן רק על זה. 

הטיפולים במורשה נשמעים לי סבירים ביותר למחירם. 

על המראה אין טעם להתווכח, לי האוטו נראה מאוד סתמי וגם תוספת של כל מיני ניקלים וגאדג'טים נראית לי יותר על גבול הפתטי, אבל זה אני. ואם תשאל, אז מה אני עושה פה, אז זה כיוון שפתאום נזכרתי איך החבר אאוטלאנדר מתישהוא באיזה ויכוח על הגרנדפיקאסו ( אוטו עדיף כמעט מכל בחינה שהיא על האאוטלאנדר לדעתי ) הכריז שהצרפתי הזה פסול מבחינתו כי הוא מיניוואן בעוד האאוטלאנדר הוא ג'יפ. אז זה הזמן לתת לו גב ולמחות בשמו על איזכור האאוטלאנדר כמיניוואן. ובקיצור, תתבייש לך.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
  • אהבתי 1
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי לפני כן דייהו נובירה, שאכלתי ממנו מרורים, ולאחריו הונדה frv שהייתי מרוצה ממנו עד הגג, חוץ מהמראה החיצוני שלא ממש אהבתי, פחוס כזה, אבל היה סביר איכשהו. 

מאוד נהניתי מהרכב והוא היה מושלם מכל הבחינות: לא ראה מוסך למרות שהיה כבר בן 7, נסע מצויין, היה לו בגאז' ענק, אבל המשפחה גדלה ונאלצתי להחליף. ובכל זאת, המעבר לאאוטלנדר הרגיש כמו מעבר למרצדס, מבחינת נוחות / מרווח / מראה ועוד כמה דברים.

כל דבר הוא יחסי בחיים, זה לא שאני מעדיף אאוטלנדר על ג'יפ מרצדס. אבל אהבה היא תוצאה ממילוי של צרכים (גם אהבה לאשה) ואני פשוט מסתכל על הצרכים שלי (רכב אמין, 7 מקומות, עלות זולה, תחזוקה זולה, מראה מהודר, נוחות, פינוק, כח) ומבחינתי הוא מושלם.

אז זה לא שאין רכבים יותר יפים, או יותר נוחים, או יותר חזקים, אבל עבורי זה די והותר. אני גם לא מרגיש שחסר לי כח, גם בעקיפות. 

לפני 5 דקות, רועי5 כתב:

נזכרתי איך החבר אאוטלאנדר מתישהוא באיזה ויכוח על הגרנדפיקאסו ( אוטו עדיף כמעט מכל בחינה שהיא על האאוטלאנדר לדעתי ) הכריז שהצרפתי הזה פסול מבחינתו כי הוא מיניוואן בעוד האאוטלאנדר הוא ג'יפ. 

אכן, לפני שקניתי אאוטלנדר ראיתי גם גרנד פיקאסו, והוא היה בעיני מפלצת מכוערת, משהו רחוק מאוד מג'יפ. התצורה שלו יותר קופסתית / מלבנית, והאאוטלנדר בעל מראה יותר של ג'יפ.

אמנם תצורה של 7 מקומות הופכת בהכרח את הרכב לגמלוני משהו, אבל בבחירה בין שני הרכבים הנ"ל - שללתי מיד את הגראנד פיקסו בגלל המראה שלו.

עיצוב זה ענין של טעם וריח ויש כאלה שמאוהבים בפיקאסו, זו גם הסיבה שכל אחד מוצא לו אשה אחרת לחיים.

לפני 2 שעות, lanosforce כתב:

ףפשוט נראה לי תמוה. דוגמא -  בדודג' אפילו הסאן רוף נסגר בדריכה וזו אזעקה מקורית של היצרן משנת 2008 - אנחנו מדברים כאן על רכבים מהאמצע השני של עשור אחרי והם משווקים בחבילת אבזור פרימיום. 

אכן, השאלה הראשונה ששאלתי את היבואן, זה האם יש פה בעיה כלשהי? איך זה שהחלונות לא נסגרות אוטומטית בנעילה? מה הולך פה? אני אמור לרדת ברמה מהרכב הקודם?

אז הסבירו לי שאמנם זה רכב חדש וחדיש, אבל אלה הן הוראות הבטיחות למניעת שכחת ילדים ברכב (לא זוכר אם האשימו את מדינת ישראל או את היצרן) והמטרה היא שאם חלילה הילד נשכח ברכב, אז שלפחות החלונות ישארו פתוחים.

אני לא הסכמתי עם הרעיון המטופש הזה (הרי בכל מקרה החלונות תמיד סגורים, בקיץ או בחורף, ורק בעונות מעבר יש ימים בודדים שאני פותח חלון, וגם אז אני משתמש בעיקר בחלון הגג שהוא לא ננעל אוטומטית). אז הלכתי למישהו מקצועי שהתקין לי חיישן מקורי ועשה עבודה יפה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, outlander כתב:

אהבה היא תוצאה ממילוי של צרכים (גם אהבה לאשה)

תמיד היתי בטוח שזה הפוך. 

אבל אם מסתכלים על זה ככה, פתאום הכל הופך הגיוני.  🤪

ספוילר

• מעניין 1

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עובד לי הציטוט על התמונות של האבזור.

תודה רבה. הכיסוי לשלט יכול להיות מועיל כי השלטים מתבלים לאחר שנים ושימוש ממושך. אני פחות בעד תוספות בסגנון הזה שמגבירות קרקושים פוטנציאליים, אבל לפעמים זה שווה את זה למי שאוהב. את סף הדלת יש לי מקורי בסורנטו, אבל הוא לא מהבהב. תוספת נחמדה יכולה להיות דוקא תאורת אוירה ללילה, זה מאוד שמיש למי שנוסע בלילה עם ילדים קטנים ולא רוצה להדליק אור (אני), לא זוכר אם יש במיצי ( יש בסורנטו וזה משתלב נחמד עם הסף דלת המואר). 

לגבי הסגידה לרכב סביר, עם מזגן מוזר, חלש,  ללא יציאות לשורה 2 או 3 (במודל שברשותו), על זה נאמר:  "מים רבים לא יוכלו לכבות את המחלה, וגם זריקות לא ירפאוה". כל אחד ומה שהוא אוהב. 

בוודאי ובוודאי שפיקאסו 2015 (ומעלה) עדיף בכל פרמטר, כולל בנסיעה בדרכים לא סלולות. אין בכלל ויכוח. המיצי הוא רכב ליסינג מוצלח שנותן תוצאה סבירה כמעט בכל המדדים ושם הכוח שלו, ראה ערך טויוטה חורולה.

עריכה אחרונה על ידי ST12345
  • אהבתי 1

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בענין הקרקושים אני רק יכול לציין שאחרי 4 שנים, אין אפילו קרקוש אחד. אני מאוד רגיש לזה, והיו מספר ימים שמשהו קירקש מתחת למושב האמצעי, וזה הפריע לי בטירוף. אבל סידרתי את זה, ומאז יש שקט.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין פיקאסו ובטח בגרסת הדיזל אקסלוסיב אוכל ללא מלח את האאוטלנדר בכל פרמטר, כולל יופי חיצוני.

בהכל כולל הכל כולל בטיחות, נוחות, פונקציות, אבזור, כח, נוחות, ומה לא בעצם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל... חוץ משני פרמטרים

אמינות וסחירות

וזה לא משהו שאפשר לזלזל בו

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שכן. למה אני צריך לסבול כל יום רכב מכוער,חלש,מעצבן, עם תא נוסעים מדכא רק כי הוא אמין ונסחר? ממש אבל ממש לא.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לא מעט שחושבים שהמיצי נראה טוב חיצונית ונראה לכל הפחות סביר מבפנים, יש לו מספיק כוח - רק כזה שמחובר לגיר מעצבן. שוב פעם; הוא לא מצטיין בכלום אבל ממש בסדר ברוב הדברים, כאשר אמינות וסחירות הם המדדים הגבוהים ביותר עבור ישראל ישראלי. 

• מעניין 2

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשאיר את המגמה חיובית? בבקשה? (נכתב לחלק מצומצם מהמגיבים) 

גם אם הסיקור לא אובייקטיבי - הסיקור הוא די מקיף, יש בו מידע שיכול גם להועיל או למצוא חן בעיני אנשים ובסופו של דבר פותח השרשור ישב לכתוב וענה כאן לכולם - ועשה זאת בנימוס עד עכשיו.

אבקש לשמור על המגמה. 

• מעניין 3

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, zaf כתב:

למה ככה חזק 😉 
הבחור אוהב את הרכב שלו. מבחינתו זו הכלה. לא מכיר את כלי הרכב הקודמים שלו, אני מניח שהיו נחותים מהנוכחי. מבחינתו אאוטלנדר נותן בראש לקופרה אטקה. 

אני דווקא מחבב את ההשקעה והאיבזור הנוסף על מנת לתקן את עוולות היצרן שהשאיר אינטריור מיושן לרכב חדש שנקנה במיטב כספו של הרוכש. 

lanos , בוא נאמר שהיצרנים האמריקאים לא ממש שמו על "אמצעי מניעה" כמו מנגנון רתיעה עד שלא קם מישהו ותבע אותם על גרימת נזק לאצבעות שלו בשעה שחלון נטרק עליו. 

https://www.youtube.com/watch?v=3bk6SJLSQY8

יש את זה ביותר זוועתי, על פי התאור כאן https://www.thesun.co.uk/news/9911802/child-kills-mum-car-window-belarus/

אישית ממליץ להימנע מהתקנת מקומית של ה "שלט נוחות" אם אין מנגנון רתיעה built in  ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1469 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...