Jump to content

Ozb

 • פרסום הודעות

  611
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

4 נייטרלי

אודות Ozb

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)
 • תאריך לידה 02/09/1982
 1. Ozb

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  אתה מניח שעלויות ייצור של תיבה רובוטית חד מצמדית נמוכים משל רציפה. מניח שאתה צודק. לגבי גודל השוק, אז המספרים בהם נמכרה i10 באירופה די יפים, למרות שלא מצאתי פילוח לפי סוג תיבה. בכל מקרה, דעתי לא שונה משלך בעניין החסכון של היצרן (על חשבון הצרכן). הטענה שלי (כתבתי; בלה בלה בלה תיבה רובותית ...) , זה שאני כצרכן רוצה לראות רכבים שלא רק אפופים פלסטיקים צורניים, אלא גם יחידות הנעה תואמות לייעודן (ולתקופתן). לדעתי (בלבד), תיבה רובוטית חד מצמדית, בגלל אופי הפעולה שלה דווקא בהילוכים הנמוכים (הלא חלק ולא מגיב בהתאם לפתיחת המצערת) בשילוב דרדור בעליה, פחות מתאימה לרכב שהוא עירוני בהגדרתו. הקוריאנים בדר״כ קשובים לביקורת, ובמבחנים באירופה ממה שהתרשמתי, לא חסכו. נחכה מספר שנים למתיחת פנים ונראה.
 2. תשמע, במקרה הטוב, אתה לא בקיא בפרטים. לא שאלתי אם יש או אין חיישן, זה לא רלוונטי. השאלה לא היתה מדוע החיישן מתריע אלא מדוע שונתה ההוראה ההתחלתית של היצרן לתדירות החלפת השמן. עצם זה שקיים שם חיישן, לא אומר שהתכנון היה שיתריע בתדירות כה גבוה. החיישן תוכנן להתריע כאשר לא בוצע החלפת השמן בהתאם להוראות היצרן. ירידה מהירה באיכות השמן היא זאת שגורמת להתרעה בתדירות גבוה, אשר אילצה את היצרן והיבואן לעדכן את הוראות החלפת השמן. אספר לך (למרות שלתחושתי אתה יודע), שאף אחד לא צפה את הנושא והצורך בהחלפת שמן (ומסנן) התגלה רק לאחר תחילת שיווק הרכבים.
 3. אסף, אשמח כי בכל זאת, תתיחס לשאלה (מצ״ב). תודה.
 4. Ozb

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  להבנתי זה רק חלק מהעניין, כי לקונצרן יש תיבות נוספות שיכלו לתת מענה לנושא הזיהום. אפילו התיבה הרציפה שהוצגה בסלטוס בשילוב מנוע אטמוספרי, היתה עדיפה. לדעתי מדובר בחיסכון בעלויות יצור.
 5. Ozb

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  בלה בלה בלה גיר רובוטי בלה בלה בלה. ואם ברצינות, אני מאוד (!!!) הופתעתי שמגיע רכב חדש עם גיר, שוואלה, לא חשבתי שאפגוש ב- 2020 ברכב חדש שמיועד (גם) לשווקים מפותחים. (באמת) מסקרן אותי מה היו השיקולים של היצרן לבחור דווקא בתיבה זו. (לא ראיתי שמישהו התייחס, אם כן אשמח להפניה). הניסיון להציג את ההדיוטות כאדיוטות, שגוי. לא צריך להיות מומחוי גדול בשביל להרגיש בהבדל בין תיבה רובוטית חד מצמדית, לכל תיבה אוטומטית אחרת. מניסיון של שנים עם רכב עם תיבה רובוטית (208) ובת זוג הדיוטית בתחום המוטורי, אני מפחד אפילו בצחוק להציע לה רכב רובוטי. או קרובת משפחה עם רכב רובוטי אחר (יאריס) בעבר, (שבהשוואה אליה בת זוגתי פרופסור למוטוריקה), ידע גם ידע על הרעה שברשותה, לא רק בהתנהגות אלא גם באמינות. לא נהגתי ב- I10 אז אני לא קובע את טיב פעולת התיבה הספציפית, אבל, חשוב שיאמר בברור, מי שלא מכיר מה זה תיבה רובוטית חד מצמדית, חייב, לבצע נסיעת מבחן לפני רכישה.
 6. אסף, מאחר ואתה עובד אצל היבואן, אשמח כי תסביר מדוע תדירות החלפת השמן קוצרה (במקור הייתה אחת לשנה/15,000 ק"מ), וכיום נדרשת בתדירות כפולה מתדירות הטיפולים.
 7. Ozb

  סיכום 4 שנות אאוטלנדר

  תמיד היתי בטוח שזה הפוך. אבל אם מסתכלים על זה ככה, פתאום הכל הופך הגיוני. 🤪
 8. אפשר לבחון את ה- 308 ואולי אפילו את הקקטוס עם ה- 130 כ״ס.
 9. אופל אסטרה - לינק שברולט קרוז - לינק
 10. הבעיות באסטרה ובקרוז רלוונטיות לדגמים הקודמים ולא לעכשוויים.
 11. יש קבוצת רכבים שיענו על הדרישות, שמחירם ביחס לשנתון, יהיה נמוך מאחרים, בהם 308, פוקוס, אסטרה וקרוז. ספציפית ל- 308 כפי שאמרו בגבע, תחליף רצועה ואן לא הוחלף שמן גיר ב- 50K ק"מ אחרונים (הוראות יצרן כל 5 שנים או 60K ק"מ), תחליף, ויש לך אחלה רכב במחיר מגוחך.
 12. לא פעם ראשונה שכותבים כאן (בפורום) שהיו יבואנים, בהם יוניון מוטורס, שהחתימו את הרוכשים על כך שהם מודעים כי מדובר בגיר רובוטי, וזאת לא הפעם הראשונה שאתה מגיב לנושא כפי שאתה מגיב. זה שאתה לא מכיר לא אומר שלא היה, תן קצת קרדיט.
 13. יש את המקום שבתמונה, קצה החניון של רכבת אשדוד עד הלום. יש הרבה חניה מקורה מתחת לגשר ובמרחק הליכה לחנות הנוחות של סונול ולביג פאשן.
 14. יש חניון מוצל במשכן לאומנויות הבמה באשדוד. יש הרבה חנויות ומסעדות בקרבת מקום אבל לא ממש צמוד. על פניו בשעה זו החניון אמור להיות די פנוי. אם זה רלוונטי, אני יכול לקפוץ לשם בשישי הקרוב בשעה דומה ולבדוק האם אכן פנוי. עד לפני מספר שנים היה מקום מוצל מתחת לגשר בסמוך לתחנת רכבת הראשונים בראשון אבל לא היתי שם כבר כמה שנים, אולי יש מי שיודע מה המצב שם היום. בגן דרום יש תחנת דלק דור אלון, די רגוע שם, יש מספיק חניה ויש חנות נוחות, אבל אם צריך צל, צריך להיכנס מתחת לגשר של כביש 4, דבר שמצריך נסיעה קצרה של כ- 50 מ׳ על שביל עפר. מיקום נוסף אפשרי, פארק עד הלום, סמוך לחניון אגד. הרבה צל טבעי ושולחנות ישיבה. לא חסר מקום חניה. יש חנות נוחות בתחנת דלק הסמוכה.
 15. Ozb

  שאלות? השקת קופרה גאראג'

  1. האם יש כוונה להתנתק מסיאט ולהתבסס על ליין רכבים עצמאי? 2. מה הצפי לגבי הפורמנטור? תודה.
×
×
 • Create New...