Jump to content

Ozb

 • פרסום הודעות

  621
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

8 נייטרלי

אודות Ozb

 • דירוג
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. לצערי לא. באם לא נצליח לגרום לו לעשות את זה, אצטרך לעשות הכל רק לאחר קבלת מפתח. תודה רבה, עזרת לי מאוד!
 2. ראשית, תודה רבה. יש גם את הרעיונות המצ"ב, שיכולים לתת מענה גם למטבח. לעניין חיבור הניקוז לשירותי הורים, כמה מורכב לעשות את זה בצורה איכותית? (בלי צינורות גלויים או מחוברים לניאגרה)
 3. הדירה באשקלון, ממוקמת 400 מקו החוף קומה 6 כיוון צפון מזרח וכרגע זה גם קו ראשון לים (וכנראה שישאר כך בעתיד גם בהתאם לתב"ע וגן כי גובל בשמורת טבע). ז"א שהדירה אמורה להיות די מאווררת וגם פונה לכיוון די מוצל ומצד שני לחות גבוהה. להבנתי גם בקרבת הים בדר"כ ממליצים להתין מזגנים חזקים יותר. מצרף את אחת האפשרויות שחשבתי עליה (יש אפשרויות אחרות). חשבתי גם על אפשרות דומה לזאת של ליאור, רק במקום להעביר בצד הפנימי של הקיר בסלון, להעביר בצד החיצוני (במרפסת), רק שאני לא בטוח כמה יעיל יהיה למשוך תעלה כזאת ארוכה. בכל מקרה, בהינתן ולא נצלח את הקבלן, אני אעדיף להתקין נקודה נפרדת. רק צריך להבין מה המשמעות של זה.
 4. תודה רבה על הרעיונות! תודה רבה. מאחר ומדובר על מחיר למשתכן, בשלב הבניה לא ניתן לעשות שינויים. רק לאחר קבלת מפתח. כרגע התכנון שלהם להתקין רק נקודה למיני מרכזי במסדרון (המסדרון ברוחב 1.1 מ׳). לגבי הקיר במטבח, מדובר בקיר בגובה 1.2 מ׳ שהקבלן בונה כי הוא מחוייב לספק 5 מ׳ ארונות מטבח. בכל מקרה, אנחנו לא לוקחים את המטבח של הקבלן, אנחנו נוריד את הקיר ונבנה במקום אי. מהתשובות כאן אני מבין שיש צדק בטענות שלנו לקבלן, אבל זה דורש חוות דעת של איש מקצוע. אני תוהה אם יש איזה תקן שממנו ניתן לגזור על הקבלן חובה להתקין נקודה בחדר הורים.
 5. בנוגע ל- VRF, אם אני מבין נכון, לכל נקודת מיזוג (מאייד) נדרש חיווט עד למעבה (שזה אולי החלק היותר פשוט) ונדרשת נקודת ניקוז (שזה החלק היותר בעייתי בהינתן ואין הכנה). זאת הסיבה שכתבת שתהיה תעלה, מהמאייד יותקן במסדרון ליד נקודת הניקוז של הקבלן ויזרוק את האוויר לתעלה? מה מרחק של תעלה/שרשור ששומר על יעילות המיזוג? תודה, אבל זאת אופציה שהורדנו מהפרק. אנחנו לא רוצים מנוע במרפסת.
 6. !!!חפירות קשות, ראו הוזהרתם!!! רכשתי דירה במחיר למשתכן. (מצורף תשריט) בהתאם לתנאי המכרז, הקבלן מחויב להתקנת נקודה עבור מזגן מיני מרכזי. תנאי נוסף הוא שבאם קיים חדר שלא ניתן למזג באופן יעיל דרך החיבור לאותה נקודה, על הקבלן להכין נקודה נוספת באותו החדר. וזאת בדיוק נקודת המחלוקת בין הרוכשים לקבלן. כפי שניתן לראות בתשריט המצורף חדר ההורים מרוחק מיתר חדרי השינה וכך גם מנקודת המיזוג, אשר מתוכננת במסדרון הסמוך לחדרי שינה בצד השני של הדירה. (סימנתי את המיקום המשוער) הרוכשים: פנינו בדרישה להתקין נקודת מיזוג בחדר הורים, הן בטענה כי החדר מרוחק ובכך יעילות המיזוג נפגעת (או לחלופין נדרשת עוצמת מיזוג גדולה משמעותית) והן כי לצורך מיזוגו של החדר נצטרך להעביר תעלה דרך החלל המרכזי של הדירה, דבר אשר יפגע בנראות הדירה. הקבלן: מצדו לא נענה לדרישה, בטענה שהמרחק בין הנקודה לחדר במרחק סביר. יש שמועה שהוא שוקל להעביר תעלה מהמסדרון לחדר, שזה סוג של כסת"ח. גם כי זה לא נותן פתרון לבעיה וגם כי להבנתנו (שוב, כי זה רק בגדר שמועה כרגע) התעלה מתוכננת לעבור ממש במרכז הדירה. אחרי כל החפירה הזו (לא מתנצל, הזהרתי), להלן השאלות: 1. רעיונות כיצד לחזק את טענותינו ו/או כיצד לפעול מול הקבלן? 2. האם יש צדק בטענת הקבלן (מרחק סביר)? 3. עלויות התקנת נקודה בחדר שינה לאחר קבלת מפתח ובמה זה כרוך? 4. איך אתם הייתם ממזגים את הדירה בהינתן ותהיה רק הנקודה למיני מרכזי? אודה לכל דעה.
 7. ישנם אופניים קלים בגודל הזה (דוגמה), לגבי המחיר תחליט לבד. כפי שכתבו, נושא המשקל די שולי בשילוב עם גלגלי עזר וכשכבר היא תדווש ללא, תהיה מספיק חזקה. אין נכון או לא נכון לגבי האם להשתמש באופניים עם גלגלי עזר או אופני איזון. זה עניין של גישה. בפועל, שתי השיטות עובדות. שני הבנים שלי (7 ו- 11) מגיל 4 רוכבים ללא גלגלי עזר (התחילו עם) והיום הבכור כבר רוכב איתי סינגלים קלים. גם הקטן נותן בראש בשבילי עפר.
 8. קסדה במחיר 100-200 ש"ח תסגור לך את הפינה בשלב זה.
 9. פות"ש, קח בחשבון שצריך לרכוש גם אבזור.
 10. ראשית, ככול הניתן מציע לקנות בקרבת הבית. בירושלים יש את החנות פדלים (שהם גם יבואן של מספר מותגים), שאני לא מכיר אותם אישית, אבל יש להם שם של נותני שירות מעולים. לטעמי ה- HARO האלה לא מתאימים. יש להם מכלולים שהם מוכווני רכיבה עירונית. אכן הספשלייזד שהציעו עדיפים, כי אומנם המכלולים מאוד בסיסיים אכל משמשים לרכיבת שבילים. יש גם את המרידה או ה- GT הללו, שדי דומים ויכולים להתאים. הייתה לי תחושה 😉.
 11. @Eli R אמנם לא הזכרתי בולמים ומערכות הנעה, אלא גודל גלגל בלבד, אך אם כבר הזכרת ואתה באמת לא מבין (או שזאת היתה צורת ביטוי), אז אני אסביר. אפשר לקנות אופניים שהמכלולים לא תואמים לייעודם, אך הדבר מתגלה מהר מאוד ואז אתה מתחיל לחפש לשפר מוקדם מהרצוי. אני כן מאמין שמספיק שהמכלולים יהיו בסיסיים, אך מהסוג שמתאים לייעודם. כך האופניים ישרתו מספיק זמן, שבמהלכו ניתן להבין האם אתה בעניין. לטעמי תקציב של כ- 3K לאופניים חדשים בשביל ההתחלה, זה תקציב ראוי. יד 2 זה חתול בשק, יכולה להיות קניה מאוד מוצלחת ויכול להוציא את כול הרוח מהמפרשים. אני כותב מניסיון כואב וכאחד שכבר יודע דאז מעט בנושא. אם התקציב הוא 1,300 ש"ח, אזי אכן האופציה היא בעיקר יד 2, אבל צריך לדעת מה לקנות. (אגב, במקרה הזה גם מתפשר על גודל גלגל). חנויות שמחזיקות מלאי של משומש זאת אופציה לא רעה, פות"ש, מאיפה אתה בארץ? אולי, במקרה, אוכל להפנות אותך לחנות מספיק אמינה בקניה של אופניים משומשים.
 12. לגבי הגלגל, לאחר שרכבתי בשניהם, מצאתי שלסגנון רכיבת שבילים והסינגלים למיניהם, לגלגל 29 יש רק יתרונות על 27.5. יש הרבה מידע על זה ברשת, כך שאין טעם שאפרט. אלא אם אתה רוכב אגרסיבי, אזי ל- 27.5 יש יתרונות. מה גם שאתה רואה בין רוכבים שהרוב רוכבים על 29, כאמור מלבד רוכבים אגרסיביים. החנויות תקועות עם מלאים של שנים של 27.5 ותראה שבכל הסייליים למיניהם, מרבית האופניים הם 27.5. הם דוחפים אותם למי שרק אפשר. לגבי האופניים עצמם, תעלה לכאן לינק של האופניים ואתייחס.
 13. מאחר ואתה מחליף רכבים, אזי המנשא היחיד שיכול להתאים זה מנשא אחורי. (יש גם מנשא גג ואקום מאוד יקר) תצטרך בכל פעם להתאים את הרצועות. מציע לך לפנות לצב, הוא יתאים לך את מה שהכי מתאים לך. שאלתי אותך אם אתה נוסע לבד כי מצאתי את עצמי מעדיף כשאני נוסע לבד, לפרק גלגל קדמי, להשכיב את המושב האחורי ולזרוק את האופניים בתוך הרכב.
 14. תרכוש אופניים חדשים זנב קשיח, גלגל 29 בלבד, בתקציב של עד 3-3.5 אש״ח. לחברות כמו מרידה ו- gt יש אופניים טובין בתקציבים הללו. תרכב עליהם שנה, תרכוש טכניקה ותבין אם זה ברמה שאתה מוצא את עצמך רוכב לפחות פעמיים בחודש. אם כן, אחרי שנה תחליף אותם באופניים פצצה ותמשיך להנות.
×
×
 • Create New...