Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה היפוטטית, אם ימצאו חיים על כוכב מרוחק, זה ישכנע אותך שאין בורא והתפתחות החיים היא מקרית?

או שתמצא הסבר למה זה בכל זאת כן מתיישב עם סיפור הבריאה?

נב

כתבת פסטור וחיסונים בגמרא, אהם אהם.

בס"ד

לגבי חיים על כוכבים אחרים, אני לא יודע מה עמדת התורה בעניין, מה שכן, עדיין אף אחד לא תירץ, איך מורכבות כזו של חיים נוצרה במקריות .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן קשקוש.

ראשית, הומיאופתיה היא, במקרה הטוב, אחיזת עיניים.

לגבי הכלבת, גם אם נקבל את הכתוב כאבחנת המחלה, הרי מי שאובחן כחולה בה נגזר דינו למות. עד היום יש תאור מקרה בודד של חולה בכלבת שלא מתה, וגם זה בזכות טיפול אינטנסיבי מאד. אז סיפורי כבד הכלב לא רלוונטיים למציאות בודאי שאינם מתארים חיסון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי לגבי עמדתך. לא עמדת התורה.

מדען יגיד לך, אני עובד עם משוואות התנועה של ניוטון. הם חוזות במדויק תנועות גופים (כל עוד לא מתקרבים למהירות האור).

למרות זאת, אומר המדען, אם תביא לי דוגמא שסותרת ולא מצייתת לחוקי התנועה של ניוטון - אני אסכים איתך שהתורה שלו שגויה.

יש גם מספר הסברים מדעיים על היווצרות החיים, התחום נקרא אביוגנזה. הנה לינק, ועוד אחד.

ולגבי מה שהבאת על החיסון, אני פשוט לא מצליח לקרוא מה כתוב שם. אפשר לינק?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ראשית אני לא סבור שאלו הם שני קבוצות החלוקה של האנשים. נהפוך הוא.

דווקא קיומו של המפץ הגדול או מה שלא יהיה הוא מהווה הוכחה לכך שליקום יש ראשית/התחלה/בריאה.

אלו הטוענים שהיה מפץ גדול גילו זאת רק ב50 השנים האחרונות עד אז היו בטוחים שהיקום תמיד היה קיים, התורה טוענת שהיקום נברא מאז ומתמיד.

המושג תופעה טבעית לא מסתדר כל כך כי מבחינתנו הייתה נקודה בה נוצרו הזמן החומר והמרחב ובשום אופן לא נוצרו מעצמם.

אחד הגולשים הביא כאן לפני כמה דפים קישור לתופעת הצמצום.

אי אפשר (לדעתי) לייחס לאבולוציה הסבר כמו

"תשמע, מדובר בתהליך של מיליוני שנים...ברור שזה הגיוני זה נקרא הברירה הטבעית".

לי אין בעיה עם אבולציה, אני מאמין באבולוציה, אבל לא באבולוציה שמיצור x יתפתח יצור @, אני מקבל אבולוציה שאדם/בע"ח קיבל סל כלים לחיות בעולם הזה, ולשנות צבע עורו בהתאם למקום הוא חי בו או צבע עיניו וכו'.

תיקח מיליוני שנים וכמה תהליכים טבעיים שאתה רוצה אני לא מאמין שתצליח ליצור כוס חד פעמית ובטח שלא זבוב.

לגבי קטנוניות לדברי מאכל...תראה, זה קצת יותר מורכב ממה שזה נשמע לך.

אם נלך לפי הכתובים אז האדם אמור להיות צמחוני...

הרי ממה ניזון האדם הראשון?

כתוב בבראשית, תקרא.

הבעיה התחילה כשהאדם ביקש לאכול בשר, אי אז החל כל ה"בלאגן" בכל הקשור לאילו חיות מותרות לאכילה ואילו נחשבות טמאות ונכנסים לעניין שחיטה וכד' , אבל כל הרעיון מאחורי זה זו רק מפני שבתפיסה היהודית מה שאתה אוכל הופך להיות חלק ממך ויכול ומשפיע על נפשך.

על פי התפיסה המשחיסטית שכשיבוא המשיח כל בני האדם יהיו צמחוניים אז לא תהיה בעיה.

לגבי גיל העולם זה לא נכון. בשום מקום בתורה לא מצויין גיל העולם, מה שסופרים זהו גילו של האדם הראשון, בעצם זה מה שאתה חוגג בראש השנה...את הולדת האדם הראשון.

ע"פ גישה קבליסטית העולם נברא 6 ימים לפני בריאתו של האדם הראשון אך אין שום ביאור לגבי מה אורכו של יום(יש מספר רמזים אבל התורה לא עוסקת בזה) לכן מתייחסים אל הימים כאל "שלבים".

אחח...הדתיים האלה יודעים לסובב הכל, אה?...

מדוע אתה אומר שלא מתחלקים לשני קבוצות ?

אסביר שוב,

יש המאמינים באל כל יכול אשר ברא את היקום, כיצד ברא זה לא ממש רלוונטי (אם ברא מאפס ב 7 ימים או שהוא הטריגר למפץ הגדול והאבולוציה זה כלל לא משנה)

קבוצה שניה אינה מאמינה באל כל יכול , אלו מספקים הסברים "מדעיים" השוללים קיום אל כל יכול.

עד כאן יש הסכמה ?

כעת הקבוצה הראשונה פיתחה לעצמה תורה\סט חוקים\אמונה\דת אשר מטרתם היא לודא קיום אורח חיים התואם את הציפיות\רצונות\דרישות של האל הכל יכול.

זה הבסיס של הבסיס.

אם נתבונן באותו "סט חוקים" אני מבין ככה:

ניתן להשפיע על החלטות האל, ניתן לבוא איתו במשא ומתן, ישנן מתנות שהוא אוהב ויש כאלו שלא.

האל הכל יכול מאוד מוטרד מסוג החלבון שממנו אני ניזון, גם חשוב לו מאוד זמן מסויים, שבו נדרש לנהוג בצורה אחרת מבזמן אחר, והדוגמאות הן אינסופיות.

אצלי קיים דיסונס גדול בין רעיון האל הכל יכול ובין סט החוקים הקטנוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

באמת אני לא מבין משהו, למה רק בכדור הארץ התפתחו צורות חיים ולא בשום מקום אחר?

ולא לספר סיפורים על שלא חקרו את כל הגלקסיות, פשוט אין חיים אחרים על כוכבים אחרים, מהיכן אני יודע?, אני לא, אבל, כמה שחיפשו/יחפשו לא מאמין שימצאו.

אפשר לתרץ ולספר סיפורים כאורך הגלות, אם מישהו חושב שכל זה(התפתחות צורות חיים על כדור הארץ) מקרי, בהחלט יש לו הסתכלות מעניינת על דברים.

יש לכלכך הרבה מינים יכולת השרדות מיוחדת שאני בכל אופן, לא רואה אופציה אחרת חוץ מקב"ה.

נכון, לא הבנת.

דווקא הטענה שלך מחזקת את המקריות. זה צירוף מקרים כל כך לא סביר, שהסיכוי שהוא יתרחש פעם נוספת לא גבוה. זה מעבר לדברים שכתבו לך פה ושם. חיים כפי שאנחנו מכירים אותם מצריכים את המפגש של חמצן, פחמן ופוספט. זה קורה בתנאים מאוד ספציפיים, כמו אלו ששררו בכדור הארץ. במקומות אחרים ייתכן שיש חיים אחרים, לא כמו שאנו מכירים וייתכן שיש גם כאלו כמו שאנו מכירים, אלא שבשביל זה צריך למצוא פלנטה עם אקלים, הרכב ומבנה דומה וגם שכל הדברים יסתדרו כמו פה. ייתכן שיש גם חיים בצורה אחרת ממה שאנחנו מכירים ואז אי אפשר לדעת בכלל.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיה לי קשה לעקוב אחר הפוסט עקב ריבוי משתמשים.

לכן אגיב פעם ביום (אשתדל לחזור היום בערב).

אשמח אם תמנו אפיקורוס אחד ומקסימום עוד סיידקיק לצידו מטעמכם, זה יקל עלי את הדיון.

ג'יימס, אתה לא מתאים לעבודה נשמה. אתה תחזיר לי את כולם בשאלה ותצעיד אותם בתל אביב.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוח העברי, מדייק?

למעשה בדיוק כמו המוסלמי, פשוט אנחנו עושים תיקון ע"י שנה מעוברת והם לא. כל שנה יש בערך פער של שבוע, אם למישהו היה שעון יד כזה הוא היה מעיף אותו לכל הרוחות.

נ.ב

עם שאר דבריך עד כה הסכמתי.

היי שלום לכולם,

לא הייתי כאן כמה ימים, ונוסף פה המון חומר,

אין לי את הכוח להגיב על כל מה שנכתב, קבלו התנצלותי..

רון

כתבתי שהלוח היהודי הוא מדויק, אני עומד מאחורי דברי ואסביר אותם,

קביעת החודשים במהותה היא קביעה ירחית, - סיבוב הירח סביב כדוה''א,

קביעת השנים במהותה היא שמשית - עונות השנה וכו' קבועות ע''פ השנה השמשית,

שנה ירחית - 354.5 יום,

שנה שמשית - 365.6 יום,

כל אדם שבא לקבוע לוח שנה נתקל בבעייה הזו, האם לחשב את הלוח לפי הירח או לפי השמש,

"נכון" יותר לקבוע את החודשים ע''פ הירח, מאידך "נכון" יותר לקבוע את השנים ע''פ השמש,

מה עושים?

המוסלמים קבעו את לוח השנה והחודשים לפי הירח, הם מפסידים כל שנה 11 יום,

ולכן החגים שלהם לא יוצאים באותה התקופה של השנה אלא לפעמים חורף לפעמים קיץ וכו',

הנוצרים קבעו את לוח השנה רק לפי השמש, וחילקו את השנה לחודשים בצורה שרירותית,

ללא קשר ישיר למולד או חידוש הירח או איך שלא תקרא לזה,

היהודים הלכו עם האמת עד הסוף, ובנו לוח ירחי שמשי,

דהיינו לוח שחודשיו מחושבים לפי הירח שהוא בעצם מי שמגדיר את החודשים בכדור הארץ,

אך בתחשיב שנתי או רב שנתי, השנים מתבססות על השמש ולכן החגים תמיד באותה תקופה,

ואיננו מפסידים ימים כל שנה,

לכן אין להתייחס לזה כאל לוח "מפגר" שדואגים לתקן אותו, אלא כאל לוח מדוייק בתכלית.

אגב, הלוח העיברי נוסד ע''י הלל במאה ה-3 לספירה, (עד אז היו מקדשים את החודש)

והוא מתקתק עד היום המחזוריות קבועה,

לעומת זאת הלוח הנוצרי "הפשוט" יותר,

עבר כמה עדכונים כמה מהם במאות האחרונות.

מקווה שעזרתי.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רותם, מצאתי את המקור שהבאת מאתר הידברות.

הנה כמה ציטוטים:

"והנה, בספר ''מבוא שערים'' אשר מחברו היה בן דורו של ד''ר לואי פסטר מובאת עדות אנשים נכבדים ונאמנים אשר שמעו מידידו הקרוב של ד''ר לואי פסטר, הלא הוא הרב ד''ר ישראל מיכל רבינוביץ, כי ד''ר פסטר קיבל את יסוד מחקרו המהפכני מן... התלמוד."

בעיות:

1. מחבר הספר מבוא שערים הוא מאיר צבי ברגמן, נולד ב 1929. לואי פסטר נפטר ב 1895. הם בודאי לא בני אותו דור.

2. הרב ד''ר ישראל מיכל רבינוביץ חי כמעט באותם שנים שבהם חי לואי פסטר. הוא כן למד רפואה בפריז ואכן תרגם את התלמוד הבבלי לצרפתית.

לא הצלחתי למצוא שום עדות שהיה קשר בין השניים ושם קשר שפסטר בכלל קרא אי פעם תרגום של התלמוד הבבלי.

ציטוט נוסף מאתר הידברות:

"'מי שנשכו כלב שוטה (חולה בכלבת), מאכילין אותו מחצר-כבד שלו. (תרופתו שיאכילוהו מיותרת הכבד של הכלב הנגוע)''

בעיות:

1. זה לקוח מיומא פד א. מה שרשום שם זה "מי שנשכו כלב שוטה מאכילין אותו מחצר כבד שלו", כלומר התוספת של (חולה בכלבת) היא מאוחרת ולא מופיע במקור. לא מערער דווקא על זה.

אבל מה עוד מופיע שם?

הנה: "מי שאחזו ירקון מאכילין אותו בשר חמור". תרופה חדשה שלא שמענו עליה?

ובסיום: "וחכ"א באילו אין בהן משום רפואה באילו למעוטי מאי מאי לאו אתרתי בתרייתא ולמעוטי דרישא לא אתרתי דרישא קמייתא ולמעוטי דסיפא"

כלומר הם מסכימים שאין לראות בדברים האלו רפואה?

ושאלת השאלות, כמה אנשים חוסנו מכלבת על ידי אכילתו של כבד הכלב שנשך אותם? כמה חיי אדם ניצלו בזכות הידע הזה.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום לכולם,

רון

שנה ירחית - 354.5 יום,

שנה שמשית - 365.6 יום,

כל אדם שבא לקבוע לוח שנה נתקל בבעייה הזו, האם לחשב את הלוח לפי הירח או לפי השמש,

"נכון" יותר לקבוע את החודשים ע''פ הירח, מאידך "נכון" יותר לקבוע את השנים ע''פ השמש,

מה עושים?

לכן אין להתייחס לזה כאל לוח "מפגר" שדואגים לתקן אותו, אלא כאל לוח מדוייק בתכלית.

מקווה שעזרתי.

היי איצי, שמח שחזרת.

עם יד על הלב, היית מקבל לפס ייצור מכונה שעובדת בהיגיון הזה?

פעם עושה חור באמצע, פעם בצד ימין פעם בצד שמאל, ואז מכניסים לה תיקון והיא חוזרת לאמצע.

הרי ידוע שהחגים העבריים המקוריים מסונכרנים עם עונות השנה (סוכות, פסח ושבועות - אסיף, קציר, ביכורים).

אבל לפי לוח השנה העברי סוכות פעם בתחילת הסתו ופעם בסופו.

ולמה הטעות, כי זה לוח ירחי ואילו עונות השנה נקבעות על פי מהלך כדור הארץ סביב השמש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון. יש מנגנונים מתמטיים מתוכננים היטב שיוצרים... בלאגן! אקראיות! דברים בלתי צפויים! ולשם כך הם תוכננו.

היי, לא הבנת אותי,

לא כתבתי שמתכנן = תכנון, כתבתי שתכנון = מתכנן,

ההבדל הוא פשוט, מתכנן יכול ליצור משהו מתוכנן ומשהו לא מתוכנן,

מאידך משהו מתוכנן מוכיח לוגית על מתכנן,

דוגמא - אני יכול לכתוב פוסט מתוכנן, ואני יכול לכתוב - מכחכייכיגלכלהימכנכ,

חתול שידרוך על המקלדת בהכרח יכתוב - יכווכיכמחכ,

מסקנה - אם יש פוסט מתוכנן מוכרח שיש מתכנן, (עולם מתוכנן= מתכנן)

אם חתול דורך על מקלדת מוכרח שיצא בלאגן, (אקראיות יוצרת בלאגן)

אם יש בלאגן אין זה מוכיח שלא היה מתכנן,

אם יש מתכנן אין זה מוכיח שיצא פוסט מתוכנן.

זה גם עונה על השאלה הבאה שלך, פשוט תעשה את ההקבלה ליקום.

ועוד שאלה על בלאגן. הרי יש הרבה תהליכים בעולמנו שהם מבולגנים, כלומר אי אפשר למצוא בהם חוקיות או לחזות אותם, אני מבין מדבריך שאותם אלוהים לא תכנן...?

1. כפי שכתבתי, היה ידוע שכדור הארץ עגול כבר כמה מאות לפני הספירה, ולכן הזוהר לא מחדש דבר לגבי זה.

כפי שכתבתי הזוהר מדבר על עוד דברים, והנה הבאתי לך את הציטוט,

לפני זה אדגיש שוב רוב דברי הזוהר מתייחסים לפן הפנימי והרוחני של המציאות, (כמו ההבדל בין אדם שרואה אתר אינטרנט, למתכנת) מעטים הם המקומות שבהם הזוהר מתייחס למציאות הנגלית אבל הם ישנם, והנה אחד מהם. תרגום שלי בכחול.

ובספרא דרב המנונא סבא פריש יתיר, דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור, אלין לתתא ואלין ובספרו של רב המנונא סבא מפורש יותר, שכל הישוב מתגלגל בעיגול כמו כדור, אלו למטה ואלו

לעילא, וכל אינון בריין משניין בחזווייהו, משינויא דאוירא, כפום כל אתר ואתר, וקיימין בקיומייהו למעלה וכל האנשים משונים במראיהם בגלל שינוי האקלים לפי כל מקום ומקום, אבל חיים הם

כשאר בני נשא. ועל דא אית אתר בישובא, כד נהיר לאלין חשיך לאלין, לאלין יממא ולאלין ליליא,

כמו שאר האנשים, ולכן יש מקום בישוב שלאלו חשוך ולאלו יום, לאלו יום ולאלו חושך,

ואית אתר דכוליה יממא, ולא אשתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא. והאי דאמר בספרי

ויש מקום שכולו יוםיום, ואין בו לילה רק שעשעה אחת קטנה, וזה מה שנכתב בספרים

קדמאי ובספרא דאדם הראשון הכי הוא, דהכי כתיב (תהלים קלט יד) אודך על כי נוראות נפליתי

קדמונים ובספרו של אדם הראשון, וכך הוא כמו שכתוב בתהילים וכו'

נפלאים מעשיך, וכתיב (שם קד כד) מה רבו מעשיך ה', ועל דא כלא שפיר, ורזא דא אתמסר ולפי זה הכל מובן, וסוד זה נמסר

למאריהון דחכמתא, ולא למפלגי תחומין, בגין דאיהו רזא עמיקא דאורייתא.

לבעלי החכמה, ולא למשרטטי מפות, כי הוא סוד עמוק של התורה.

3. על פי ידיעות היהדות ישנם 7 כוכבי לכת, וביניהם הלבנה. הלבנה אינה כוכב לכת וכמובן שהם לא מזכירים את אורנוס ונפטון.

4. הנה דוגמא למה שכותב הרמב"ם שאוהבים להביא את חוכמתו על הכוכבים: "כל הכוכבים הנראים--יש מהן כוכבים קטנים שהארץ גדולה מאחד מהן, ויש מהן כוכבים שכל אחד מהן גדול מן הארץ כמה פעמים. והארץ גדולה מן הירח כמו ארבעים פעמים, והשמש גדולה מן הארץ כמו מאה ושבעים פעמים; נמצא הירח אחד מששת אלפים ושמונה מאות מן השמש בקירוב. ואין בכל הכוכבים, כוכב גדול מן השמש ולא קטן מכוכב שבגלגל שני." (הלכות יסודי התורה ג)

כלומר אומר היחס בין גודל הירח לארץ לשמש הוא 170:40:1

היחס אמיתי הוא 1 : 50 : 65,000,000

ושאלה לסיום, מדוע לוח השנה היהודי עוקב אחרי הירח ואינו מדויק?

אם היו בקיאים במדעי הטבע מדוע לא יצרו לוח שנה מדויק?

אעתיק לך מה שכתב הרמב''ם על נושא זה (מורה נבוכים ח''ג פי''ד),

"אל תדרוש ממני להתאים את כל ענייני האסטרונומיה שהם (חז"ל) ציינו אל המצב כפי שהוא, [כי המתמטיקה היתה לקויה באותם זמנים והם לא דנו בזאת מבחינת שהם מוסרים אמרות אלה מפי הנביאים, אלא מבחינת שהם היו חכמי אותן תקופות במקצועות אלה או שמעו אותן מפי חכמי אותן תקופות]. אין אני אומר בגלל זה על אודות אמרות שלהם, שאנו מוצאים אותן מתאימות לאמת, שהן אינן נכונות או שהן הופיעו במקרה,

דהיינו אין אנו אומרים שהם לא טעו אף פעם, זה רק הנוצרים אומרים שישו הוא חלק מהא-ל, ביהדות אפילו משה רבינו טעה. לגבי הלוח למעלה הסברתי שהוא דווקא כן מדוייק.

בכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איצי, שמח שחזרת.

עם יד על הלב, היית מקבל לפס ייצור מכונה שעובדת בהיגיון הזה?

פעם עושה חור באמצע, פעם בצד ימין פעם בצד שמאל, ואז מכניסים לה תיקון והיא חוזרת לאמצע.

הרי ידוע שהחגים העבריים המקוריים מסונכרנים עם עונות השנה (סוכות, פסח ושבועות - אסיף, קציר, ביכורים).

אבל לפי לוח השנה העברי סוכות פעם בתחילת הסתו ופעם בסופו.

ולמה הטעות, כי זה לוח ירחי ואילו עונות השנה נקבעות על פי מהלך כדור הארץ סביב השמש...

בשורה האחרונה אתה חוזר על מה שאני אומר..

למה טעות?? בדיוק ההיפך,

זה מתוכנן מתחילה להיות כך,

לבצע התאמה בין החודשים לירח, כמו האמת,

ובין השנים לשמש ג''כ כמו האמת.

אני חייב לזוז, אולי אחזור בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה להבין, החגים מציינים מועדים חקלאיים.

החקלאות נגזרת מעונות השנה, כלומר מהשמש.

אתה טוען, החגים שמציינים מועדים חקלאיים אמורים להסתנכרן עם החקלאות רק פעם בארבע שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום לכולם,

רון

שנה ירחית - 354.5 יום,

שנה שמשית - 365.6 יום,

מה עושים?

מקווה שעזרתי.

לא שכנעת אותי, עובדה היא שהשנה האחרונה הייתה מעוברת ולכן היא נהפכה לשנה של 13 חודשים. לא רוצה להכנס בפורום לעניין אישי שלי אבל יש לכך השפעה עלי אישית, אז איך זה שהחישוב המדוייק של החודשים "שיבש" לי ספירה הילכתית בחודש שלם?

אבל גם באופן כללי העובדה היא שעל פני 4 שנים חגים זזים בצורה ניכרת, כולל חגים שמזוהים עם עלייה לרגל לביכורים או חג האביב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן קשקוש.

ראשית, הומיאופתיה היא, במקרה הטוב, אחיזת עיניים.

לגבי הכלבת, גם אם נקבל את הכתוב כאבחנת המחלה, הרי מי שאובחן כחולה בה נגזר דינו למות. עד היום יש תאור מקרה בודד של חולה בכלבת שלא מתה, וגם זה בזכות טיפול אינטנסיבי מאד. אז סיפורי כבד הכלב לא רלוונטיים למציאות בודאי שאינם מתארים חיסון.

בס"ד

מי אמר שדובר על כלבת?, כלבים יכולים להעביר גם מחלות אחרות.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...