Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שש שנים עם סיאט איביזה 1.4 רפרנס

mishka.p
שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ובכן, שבוע שעבר נפרדתי בלב כבד מהרכב הראשון שלי ושל אשתי, קנינו את הרכב כשעוד היינו צעירים ופוחזים לפני שש שנים בדיוק.

הרכב, הוא סיאט איביזה ידנית מהמבצע הזמני שהפך למחירון הרשמי. הרכב נקנה בכ- 74 אלף ש"ח כולל תוספת של צבע, חיישני רוורס וקודן. הרכב נמכר תמורת 31 אלף ש"ח - ירידת ערך של 43 אש"ח בשש שנים או 7.16 אש"ח לשנה שמהווים כ 10% ממחיר הקניה.

עלויות נוספות:

הרכב גמע כ 95 אלף ק"מ עם צריכת דלק ממוצעת של כ 14 ק"מ לליטר, ולכן שתה כ 6785 ליטרים של דלק בתקופה המדוברת, לפי מחיר ממוצע של 6.66 שקלים (בהתאם לרישומים שלי) מדובר בהוצאה של 45192 ש"ח או כ 7532 לשנה.

הרכב טופל לפי הספר, בתחילה במוסכי הרשת ואח"כ במוסכים טובים יותר מהרשת, סה"כ האחזקה של הרכב עלתה 7221 ש"ח בתקופה, כולל טיפול טיימינג וכולל סט רפידות ודיסקים שהוחלפו ב 75000 ק"מ, אולם להערכתי היו מחזיקות עוד 15.

פרט לתחזוקה השוטפת ברכב הוחלפו סט צמיגים של Good Year תמורת 1538 ש"ח לפני הנחת מועדון של 7% ומצבר תמורת 640 ש"ח.

סה"כ תחזוקה של 9400 שקל או 1566 ש"ח לתקופה.

מעבר לזה הרכב נשטף כמעט תמיד עצמאית או ידנית הערכה שלי כ 500 שקל על שטיפה (הערכה מחמירה).

סה"כ לא כולל ביטוח הרכב עלה כ 98 אלף שקל בתקופה הנ"ל שהם 1362 ש"ח בחודש.

כולל ביטוח הרכב עלה כ 123600 שהם כ 1716 ש"ח בחודש.

ועכשיו לפן האומנותי:

כפי שניתן להתרשם, הרכב הפגין אמינות מופתית, ללא תקלות כלל. הרכב נקנה עקב המחיר הזול והאבזור העשיר שכלל בקרת שיוט, מערכת לזינוק בעליה (מה שעזר לשכנע את אשתי שידני זה לא נורא, ופנסי ערפל).

הרכב התאפיין בביצועים טובים על הנייר לעומת סופרמיני מקבילות, עם 13.5 ק"ג מומנט כבר ב 3500 סל"ד, מה שהוביל לזריזות יחסית בתוך העיר. בפניות הרכב התהנג בצורה מהנה ובקרת היציבות נתנה לעיתים תיקונים קלים ועדינים. מבחינת בידוד הרעשים, רעשי המנוע היו מבודדים בצורה טובה, בטח ביחס לרכב בסגמנט, אולם רעשי צמיגים ורוח ניכרים כבר ב 100 קמ"ש וצפונה.

מבחינת הנוחות, המושבים התאפיינו בתמיכה טובה בצדדים ובגב התחתון (דבר שעד היום מקשה את הנהיגה בהרבה רכבים אחרים), אולם הבולמים היו על הצד הקשה יותר.

הרכב נמכר לטובת מעבר לרכב אוטומטי כי אשתי מאסה בשימוש בדוושה השמאלית, אלמלי זה, הרכב היה נשאר אצלנו עוד כמה שנים.

אשמח לענות על עוד שאלות

Ibiza1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, מעניין יהיה לראות פירוט לגבי המחירים של הטיפולים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אחלה סיכום, עשיתם עסקה טובה.

כבר נדיר לראות אנשים שמחזיקים רכב לתקופות כאלה.

מי המחליפה?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

itaysamurai אין עדין החלטה מי תהיה המחליפה, מתלבטים בין כמה אפשרויות בעיקר מכיוון שלא החלטנו עדין מה רוצים. ולא תכננו שנמכור את האיביזה ככ מהר, היא נמכרה תוך שבוע.

yulianx אם אתה מעוניין במשהו ספציפי אני יכול לשלוח בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תשלח לי את עלות הטיפול הגדול עם טיימינג.

כמו כן,מה עלות הביטוח בשנה/ שנתיים האחרונות?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תשלח לי את עלות הטיפול הגדול עם טיימינג.

כמו כן,מה עלות הביטוח בשנה/ שנתיים האחרונות?

בשנה האחרונה מצאתי סוכן שנתן הצעה זולה 3500 בערך אם אני זוכר נכון, לפני זה היה 4100.

לרכב לא היה מיגון כלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...