Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה במחשב גיר רנו קליאו 2014

ariemen
שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המ... האם יש בעיה עם מחשבי הגיר של הקליאו? גם אחי וגם חבר מהעבודה (ליסינג שלו) החליפו מחשב גיר.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראיתי כאן בפורום הרבה המלצות על מכון גירים בצומת סגולה. תבדוק...

גם אני ראיתי ושמעתי עליהם המלצות מכאן עד מחצ'קלה. אני די בספק אם יש להם יכולת לטפל בגירים דו-מצמדיים; למעשה, אני בספק אם קיימת בארץ בכלל יכולת לטפל בגירים כאלה ברמת "דרג ד' ", קרי, שיפוץ ותיקון יסודיים, מעבר להחלפת חלקים בחדשים מהשקית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עד לפני חודש עוד היה באחריות. תפנה למוסך מורשה יבואן אחר, זה שמוכן להחליף רק מחשב הגיר ותלחץ על היבואן ( דרך המוסך, שירות הלקוחות של קרסו) - שייקחו אחריות, של רצון טוב, בשל העובדה שהרכב נכנס לבדיקה עוד בתקופת האחריות עם תלונות על תפקוד הגיר.

אל תמהר לפתוח את הארנק, תנסה להשיג השתתפות היבואן כמה שיותר גבוהה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המ... האם יש בעיה עם מחשבי הגיר של הקליאו? גם אחי וגם חבר מהעבודה (ליסינג שלו) החליפו מחשב גיר.

באמת מעניין לדעת אם מדובר במחלה שהיצרן/יבואן מסתירים. אני יודע על עוד לפחות שני מקרים דומים ברנו קפצ'ר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא ממש מסתירים את זה אבל כנראה שלא יודו שזאת בעיה סדרתית.

המחיר תיקון של המחשב עצמו עוד סביר, כשמגיעים למחשב + קלאצ'ים כבר צריך להכין את הכיס...

חבל הרכבים באמת מעולים במיוחד הדיזל וזה מבחינתי היתרון היחידי

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למזלי הרכב היה בחודשו האחרון של האחריות.

מחשב גיר בקליאו 2014 1.2T.

אכן סיפור של 6000 ש"ח.

אכן היה לך מזל. העניין הוא שנראה שיש בעיה סידרתית ברנו ואף אחד לא מדבר עליה בגלוי. האם משרד התחבורה לא אמור להתערב ולדרוש מיבואן לבצע ריקול כשיש בעיה כזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק התבשרתי שהלך מחשב לחבר של חברי שלי.

האוטו שלו עבר 35,000 וקצת יותר מ-3 שנים.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב ביותר מדי שרשורים בו זמנית על העניין הזה... מצטט את עצמי מהשירשור המקביל.

1. ריקול לא קשור כי אין כאן השלכות בטיחותיות ישירות.

2. ראשית, יש כאן הטייה סטטיסטית - מי שאין לו בעיות מן הסתם לא פותח שירשורים על בעיות. כמדומני יש כאן לפחות משתמש אחד שהחזיר פלואנס דיזל רובוטית ליסינג לאחר 4 שנים וכ- 200K ק"מ ללא החלפת מחשב או מצמדים.

3. שנית, הבעיה פתירה תמורת כסף, ולאחר מכן יש עוד פעם שקט למשך זמן ארוך. זה לא המצב בפורד, שם לפי מה שקראתי אי אפשר היה לקבל שקט אפילו ל-10K נוספים. לשלם 3000 ש"ח להחלפת מחשב גיר זה לא תענוג גדול, אבל אם הוא יחזיק עוד 4-5 שנים וסביבות 100K זה לא אסון.

4. ד"א, מחיר המחשב עד לפני כשנה היה בערך כפול, ואז נחתך בחצי ע"י קרסו. מן הסתם יש לכך סיבה, ניתן אולי לראות בכך סוג של הכרה בלתי-רשמית שיש בעיה.

5. כמובן, טוב היו עושים קרסו אם היו נותנים גם הם אחריות מורחבת לגיר ובפרט ליחידת הבקרה. בעיות בסופו של דבר יש גם לטויוטות ומאזדות, אך טיפול היבואן הוא מה שעושה את ההבדל בשורה התחתונה.

הייתה לי תאוריה שבקליאו לא שומעים יותר מדי על בעיות בגיר כיוון שהגעשעפט שם עובד בעומסים יותר נמוכים ולכן שורד יותר. ובכן נראה שהתיאוריה הזו הופרכה.

דרך אגב, יש חדש מהמוסך/קרסו?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שריקול קשור לבטיחות. מה זה להתקע באמצע עקיפה על הילוך שליש או שני בחוסר אונים אם לא בעיה בטיחותית.

באשר לסטאטיסטיקה: אם תיקח בחשבון שמרבית בעלי הרנו לא חברים בפורום הזה (כולל עבדך הנאמן עד לא מזמן), אז אין שום אינדיקציה או סתירה לתחושה שאכן יש מחלה במחשבי הגיר של רנו.

כמו שכתבת, טוב היה עושה קראסו אילו היה לוקח אחריות ואולי במקרה שלי ייקח אחריות. נכון לעכשיו אין לי עדיין תשובה. מחכים לתשובה רשמית של היבואן.

אגב מה שמוזר באבחון של המוסך שהתקלה קשורהבמחשב גיר תקול, זה שכבר כמה ימים הרכב נוסע ואינו מציג את התקלה יותר. האם מדובר במחשב גיר תקול? האם יכולה להיות בעיה בחיישן כלשהוא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הגדרה מאוד רחבה של "קשור לבטיחות" שניתן להכניס לתוכה הרבה מאוד דברים שיכולים לקרות.

האבחון לא מוזר בכלל. גם אם אחרי כיבוי והנעה מחדש התקלה כביכול נעלמת, היא עדיין נרשמת במחשב. אצלי היה בדיוק ככה. ביום אחד הייתי חוטף את ההתראה פעמיים בנסיעה עירונית של שני ק"מ, ולמחרת, נסיעה "בריאה" בכביש 6, 250 ק"מ הלוך-חזור עם עומס ומזגן ביום של 36 מעלות - נאדה. אצלי ההילוכים הזוגיים היו נעלמים (יחד עם הרוורס), והייתי מדדה במוד limp home על הילוכים 1-3-5 עד לנקודה שאפשר היה לעצור בה. ואז בנוהל: מדומם מנוע, נועל בשלט, פותח, נותן לרכב דקה לנוח, מניע, ו...כלום! נוסע כאילו לא היה דבר. ממש כמו לאתחל מחשב סורר (כמו בבדיחה על הביקור של ביל גייטס ב-GM). משכתי כך די הרבה זמן עד שהתדירות עלתה מאוד ואז הלכתי להחליף את המחשב. אצלי סחב קצת יותר מחמש שנים אגב.

אני מקווה שקרסו יעשו את הדבר הנכון וייקחו אחריות במקרה שלך. מאחר והמוסך בכרמיאל התחיל כבר את התהליך עבורך מול קרסו, אתה כרגע קשור אליו, אך אם לא יהיו תוצאות חיוביות, אני ממליץ לך בכל זאת לקבל חוות דעת נוספת ממוסך תלפיות. אנא עדכן אותנו איך נגמר.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר היתה בעיה דומה במחשב גיר בקליאו בדיוק חודש מתום האחריות. גם ממנו בקשו קרוב ל 6000 שח. הוא עבד דרך המוסך ברמלה שניסה והשיג הנחה מהיבואן. למזלו, כשבועיים לפני תום האחריות, הוא התלונן על תפקוד לקויי של הגיר. המוסך בדק ואמר שהכל תקין. זה היה מתועד אצלם. החבר לא ויתר והגיע עד למנהל השירות הארצי שאישר החלפה בחינם. הרכב היה עם 60000 ק"מ. המוסך סייע לו בתהליך מול היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שריקול קשור לבטיחות. מה זה להתקע באמצע עקיפה על הילוך שליש או שני בחוסר אונים אם לא בעיה בטיחותית.

מה זה להתקע באמצע כביש 6 בימים כאלה בלי מזגן אם לא בעיה בטיחותית, הרי החום יגרום לך להזיע מהת*ת ותחליק מהמושב ויהיה לך לא נעים ואז תתהפך ותיהרג.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...