Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה במחשב גיר רנו קליאו 2014

ariemen
שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לך לי הייתה בעיה דומה בגיר שאירע לאחר שהגיר עבר שיפוץ בתקופת האחריות בעקבות נזילת שמן ( הלך מחזיר השמן ) והרכב נסע ללא שמן גיר עד שגיליתי הנזילה כי חניתי במקום מיוחד לנכה בו רק אני חניתי ועל מידרכה ללא כיתמי שמן כלל: פירקו הגיר מניפות המצמד נראו לי שחוקות לחלוטין בקצותייהם : סגרו הגיר מילאו שמן ולאחר 25k קמ אירע התקלה הדומה שלך: המוזר שנראה כי התקלה כאילו נשלטת מרחוק כלומר החברה יודעת דרך המחשבים והמערכת gps שיש בעיה לרכבך ורוצים שתגיע לטיפול...?

אך אם יתקשרו בטלפון להגיד לך הרי יודו שהרכב במעקב מרחוק... לפחות לי זה נראה כך עם תזמון מוזר : ההודעה שאתה מתאר אצלי הייתה 14 פעמים עד שהרכב נכנס למצב בטוח שהשתחרר רק אחרי שיחה עם המוסך... ״צירוף מקרים..״.

התקלה אירע רק בימי השבוע בשעות העבודה : ״צירוף מקרים ״: בסופי שבוע אפילו שנסעתי המון בחום במדבר וכו... שום קריאה - כאמור צירוף מקרים, בלילה מעולם - נו טוב ״צירוף מקרים״ כבר התחלתי לחשוב שהטורקים שבנו הרכב מתנקלים לנהגים בארץ שהרי יש להם קוד מקור של רנו , וכול מכוניות רנו ניסאן כבר מתאמנות לקראת מכוניות אטונומיות אז אולי אנחנו חלק מהפיילוט מי יודע?

ידוע לי לאחר בירורים שעשיתי בחו״ל דרך בלוגים באינטרנט שבעיית האקינג קיימת ברנו: שיתקו להם המפעל וחברת ארגוס הישראלית מפתחת עבורם תוכנת הגנה בעלות מליוני יורו

ואולי והכי סביר סתם תקלה שמובנה במחשב כדי שיקרוס אחרי 100000 קמ או 3 שנים המוקדם שבניהם והחברה תגבה אלפי שקלים על מחשב שיצורו בטח עולה 25 דולרים...

לסיכום התקלה אומרת שהגיר הלך ומתחמם ולכם מערכת הניתוק האוטונומית מנתקת הגיר ב260 מעלות c כדי שלא יעלה באש ...

כך לפחות טוענים נהגי המוניות : באם יחליפו לך רק המחשב הרי רוב הסיכויים שהגיר יכשול שוב ויליפו לך עוד מחשב

הבנתי שזה בור ללא תחתית וכרגע אשבית הרכב אחרי התיקון עד לברור ממצה שלדעתי ידרוש התארגנות של כולנו לתביעה יצוגית כמו שהיה בטויוטה או ואני מעדיף ריקול כללי לכול בעלי רנו לבדיקה של מכלול הגיר המורכב הזה שאולי דורש החלפת גיר קומלט לכולנו

מכיוון שלי אירע התקלה בסיבוב מוצא ופעמיים בכביש 1 עוקף אבו גוש: הכי רחוק מירושלים שם אירע לי התקלה : תמיד ברדיוס של 15 קמ מירושלים למזלי... ואם היה קורא בשטחים אליהם אני נוסע הרבה בטח הייתי נאלץ לנטוש הרכב ולברוח....

אז לפחות המכונית שלי ממש אנושית ומתחשבת כשבא לה ולא שיתקה אותי רחוק מהבית ... חחחחחחח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כפי שציינתי ממעט הנסיון בתקלה זו שנאלצתי ללמוד אותה בשלושת החודשים האחרונים הרי זה תקלה של גיר ומחשב גם יחד ! אצלי מסרבים להחליף הגיר כי תוקן ב30000-40000 קמ על ידי החברה ואם יודו שזו תקלת גיר ומחשב יחד הרי יאלצו להחליף כול הגיר ההרוס:לך בגלל שאין אחריות על הגיר הרי הם מציעים התיקון האמיתי החלפת הגיר: יאמר לזכותו של מנהל המוסך הירושלמי שלפחות הודה שהבעיה נובעת מגיר מתחמם אז המחשב מגיב לגיר ומנתק אותו ובעצם המחשב אחלה עושה עבודתו אבל הגיר ימשיך להתחמם עד שיתבשל לך או לי גם אם יחליפו לך יחידת פיקוד מחשב בעיית הגיר לדעתי לא תיפטר אלה בהחלפת כול הגיר

ובכול מקרה תקלה מסכנת חיים שדורשת לטעמי ריקול כי עכשיו רק מגלה שאני לא לבד... ישנם עוד כמונו שמצאתי לא בפורומים

בברכה ומזדההה עימך בני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחשב גיר ממני דרשו בחברה 4700 שח אחרי הנחה... של 20 % אבל קראתי בפורום שתיקנו כבר ב2000 שח ... למישהו

כמו מחנהיודה צריך להתווכח ...אני כבר מחכה למחשב גיר 15 יום כולל היום! מייאש כמובן , אז קניתי כבר רכב אחר

כי התקלה חוזרת גם אחרי תיקון , כבר מצאתי כאלו... ובעיקר הבעיה שכשקורה לך ניתוק הגיר בדרך מהירה כמו שאירע לי מספר פעמים אז סכנת חיים ! לרופאה שלי זה אירע בהונדה דווקא בעליית הקסטל ונכנסה בה מכונית מאחור... כי נתקעה באמצע העליה... והרופאה הרגישה רגשות אשמה כלפי הנהגת המסכנה שאשמה לכאורה בתאונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקראו את שכותב קורן בתגובות אלי בפורום תפוז שבמקרה ממוקם בבניין קרסו... ולדעתי הוא מטעם החברה...

וודאי שצריך ריקול גם אם קרה ברכב אחד שנתקע באמצע כביש מהיר : והפלא ופלא בפורום זה נימצאו הרבה בעלי תקלה דומה מסוכנת זו... בפורום תפוז היתייחסו אלי שיחיד הזוי עם הרבה שפה קשה והעלבות של ״מגיני רנו״ וציינו שהבעיה רק אצלי

חכה עד שיתנתק לך שרוול התידלוק ויגידו לך במורשה שצריך להחליף את כול מיכל הדלק והצינור... 8500 שח + עבודה...

וניתן לתקן התקלה לבד ב20 שח ובכול מקרה אל תיתן לתדלק לך הרכב כי לחיצה על ידית צינור התדלוק של התחנה מנתק שני ריתוכי פלסטיק עדינים שמחזיקים שרוול זה : אם בכול זאת יקרה לך או למישהו מיועדך אסביר לך הפתרון ועד שתעשה אותו תהיה חייב לתדלק עם משפך גמיש ארוך פיה... חודשיים עד שהבנתי את סוג התקלה ואיך לתקנה לבד ובנתיים הייתי מתדלק עם המשפח לתדהמת המתדלקים והתחנה חחחח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא קראו עד היום כנראה כבר לא יקרה. הגירים האלה בשימוש לפחות מ 2011 אם לא לפני...

אתמול ישבתי עם מכר שבבעלותו מגאן כמו שלי, 240 אלף ק''מ ללא החלפה של מחשב גיר או קלאצ'ים ולטענתו הרכב נוסע מעולה.

הייתה לו תקלה של התחממות גיר והרכב נתקע, נפתרה ללא החלפה של המחשב ולמיטב הבנתי רק בעזרת עדכון גרסה.

לאחרונה הלך לו מדחס מזגן ויש לו בעיה כלשהי עם הכריות אויר ואמרו לו שצריך להחליף כסא.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא קראו עד היום כנראה כבר לא יקרה. הגירים האלה בשימוש לפחות מ 2011 אם לא לפני...

אתמול ישבתי עם מכר שבבעלותו מגאן כמו שלי, 240 אלף ק''מ ללא החלפה של מחשב גיר או קלאצ'ים ולטענתו הרכב נוסע מעולה.

הייתה לו תקלה של התחממות גיר והרכב נתקע, נפתרה ללא החלפה של המחשב ולמיטב הבנתי רק בעזרת עדכון גרסה.

לאחרונה הלך לו מדחס מזגן ויש לו בעיה כלשהי עם הכריות אויר ואמרו לו שצריך להחליף כסא.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

גם בפולקסווגן בהתחלה לא לקחו אחריות וגם שם לקח שנים עד שעשו ריקול לגיר. זה רק עניין של עו"ד שיסכים להרים את הכפפה. אגב מה שציינת לגבי מדחס מזגן, כנראה שזאת גם מחלה ברנו כי אצלנו הוחלף מדחס בתקופת האחריות ואני מכיר עוד לפחות 2 בעלי רנו שהוחלפו להם מדחסים בתקופת האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם עם הבעיה בגיר, למישהו יש איש קשר בקרסו שאפשר לפנות אליו, לי אישרו רק 30 אחוז.

ללא ספק יש מחלה למכוניות רנו עם מחשב הגיר! קח בחשבון שתצטריך להמתין. אני מחכה כבר למעלה משבועיים ואין את החלק בארץ.

לדעתי צריך לערב את משרד התחבורה בעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבאמת מדובר במק"ט שונה וייחודי לקליאו. אחרת אין לי הסבר כיצד אצלי בפלואנס הוחלף מחשב גיר בזמן שכאן אנשים ממתינים שבועות.

בכל אופן, אם רכבים שוכבים מושבתים במשך שבועות כי אין חלקי חילוף במלאי בארץ, זה כבר נראה לי כמו עילה לתביעה. אין לי מושג איך היבואנים בארץ מנהלים את ענייני הלוגיסטיקה; אישית, במקרה קיצוני כזה, הייתי מצפה מהיבואן להעלות משטח על טיסת מטען במהירות האפשרית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם הגיר של רנו יושמץ כמו ה DSG של VAG, או שאיכשהו יהיו בפורום סלחניים יותר...

התלונות מקבלות תאוצה, זה בדרך לשם.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

טוב אז גם אני בעל רנו קליאו 2014 והיום חוויתי לראשונה את התקלה המדוברת, באמצע כיכר הרגשתי תגובה מוזרה של הגיר ואז הופיעה השגיאה check auto gearbox .

הרכב נסע 45 אלף קילומטר, אחריות היצרן נגמרה לפני חמישה חודשיים. איפסתי את התקלה בעזרת התחברות למחשב רכב, האם יש למה לפנות למוסך ? האם התיקון פותר את הבעיה?

הרכב נקנה לפני חודש מבחור נחמד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר שני בעלי רכב זהה לשלך שמחשב הגיר הלך ב 50-60 אלף קמ. התחילו תופעות לא ברורות בהתנהגות הגיר. הגיר לפעמים עבד תקין ולפעמים דילג על הילוכים או לא נכנס לרוורס. מומלץ לקפוץ למוסך לבדיקה. שניהם היו מחוץ לאחריות וקבלו השתתפות בתיקון מרנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...