Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה במחשב גיר רנו קליאו 2014

ariemen
שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 140
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לך בכלי שאיפסת את הקוד שגיאה אולי עוד? בהחלט שווה לך לפנות ליבואן - לי על פניו זה נשמע כמו תקלה קלאסית במכטרוניקס, מעניין אם הבעלים הקודם ידע שיש תקלה ולכן מיהר למכור את הרכב או שזה רק צירוף מקרים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בכלי שאיפסת את הקוד שגיאה אולי עוד? בהחלט שווה לך לפנות ליבואן - לי על פניו זה נשמע כמו תקלה קלאסית במכטרוניקס, מעניין אם הבעלים הקודם ידע שיש תקלה ולכן מיהר למכור את הרכב או שזה רק צירוף מקרים.

רוצה להאמין שהוא לא ידע על התקלה, השאלה היא האם יש למה ללכת למוסך ? אם כרגע התקלה לא חוזרת על עצמה. יכול להיות שזו הייתה שגיאה חד פעמית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון בנושא , הייתי היום במוסך רנו בטבריה. לאחר איבחון מדובר במחשב גיר. באמת מוזר שאחרי 45 אלף קילומטר הולך מחשב גיר. בכל מקרה לאחר 30 אחוז מהיבואן ועוד 1000 שקלים מנציגת שירות המחיר בערך 3700 כולל עבודה , אחריות שנתיים על החלק.

מישהו אולי התנסה בהחלפת החלק במוסך לתיקון גירים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו בתקופה האחרונה מספר שירשורים בנושא, כולל שירשור זה. מחשב הגיר של גיר רובוטי דו-מצמדי 6DCT250 נוטה להתפגר גם במגאן ובפלואנס, רק ששם זה קורה משום מה בקילומטרז' גבוה בהרבה. הסימפטומים הם אובדן הילוכים זוגיים (כולל רוורס שנמצא על הציר של ההילוכים הזוגיים) או אי-זוגיים ומעבר ל"מצב צליעה", לאחר דימום מנוע והנעה מחדש ההתראה בד"כ מתאפסת והמצב חוזר לקדמותו עד הפעם הבאה. אני סחבתי כך די הרבה זמן עד שתדירות הופעת התקלה הגיעה למצב בלתי נסבל.

בהמשך למה שכתבת, לדעתי למעשה לא איפסת את התקלה כלל, ההתראה התאפסה מעצמה לאחר דימום מנוע והנעה מחדש. התקלה בכל מקרה נרשמת במחשב, ואכן, כפי שכתבת, רישום התקלה אותר בדיאגנוסטיקה.

אני מניח שיש קורלציה בין אופי הנסועה, הטופוגרפיה והאקלים למשך הזמן שהמחשב מחזיק. מסיבה כלשהיא עלות ההחלפה בקליאו גבוהה יותר, למרות שבעקרון מדובר בחלק זהה למיטב ידיעתי. תתנחם בכך שחוץ ממחשב הגיר אין בעיות כרוניות נוספות בגיר.

אני בספק אם יש ידע/או חלפים רלוונטיים במכוני גירים כלליים, כלומר מחוץ למוסכים מורשי קרסו.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה הנרחבת, אני חושב שאני אלך על התיקון 3800 כולל מע"מ ואחריות לשנתיים, אני יכול לקבל עוד איכשהוא.. מקווה שלא מחכות לי הפתעות חדשות סה"כ רכב נהדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להרים טלפון למוסך תלפיות בנשר להתייעצות, ואולי תמשיך טיפול שם. אמנם הביאו לי את החלסטרה לאחרונה, אבל להתרשמותי אנשי הדיאגנוסטיקה אצלם טובים.

לא רוצה להיכנס לעומק אבל גם אני כבר לא מטפל שם עקב חווית שירות לא טובה ודיאגנוסטיקה לא טובה בצידה ולכן דווקא לא ממליץ. הייתי מפרט, אבל השרשור יצא מגבולות הדיון.

בן.

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: לאחר עזרה מהשירות של קראסו והתחשבות במוסך המורשה של רנו טבריה, שילמתי 3100 שקלים כולל עבודה ומע"מ. 50% השתתפות מקרסו.

הוחלף מחשב גיר (שמרתי את הישן למי שמעוניין לנסות לתקן) בוצע עדכון תוכנה ולימוד מחשב גיר.

דיברתי טיפה עם הבחור שביצע את ההחלפה של המחשב עצמו אמר שזו בעיה נפוצה ברכב, מחשב חדש מחזיק 3-4 שנים, זה מה שהוא אמר. לטענתו אין עוד בעיות ידועות ברכב.

קיבלתי אחריות של שנתיים ללא מגבלת ק"מ. חוץ מזה הכל עובד נהדר !

עריכה אחרונה על ידי yossiyemin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
שלום חברים, צריך עזרה בקשר להודעה שקופצת מעת לעת ברכב מסוג קליאו 1.2 טורבו שנת ייצור 2014. ההודעה היא: Check auto gearbox. כשיש את ההודעה יש בעיה בשילוב ההילוכים. ההודעה נעלמת לאחר שמכבים ומניעים אות הרכב מחדש.

המוסך טוען שמדובר כנראה במחשב גיר תקול. לטענתם ברנו אין אפשרות להחליף מחשב גיר אלא יש צורך בהחלפת הגיר כולו! סיפור של כ- 6000 שקל על רכב שסיים אחריות יצרן לפני כחודש.

מה אתם אומרים?

- האם הגיוני שצריך להחליף את הגיר כולו בגלל מחשב תקול?

- האם בגלל שעבר פחות מחודש מסיום האחריות, והרכב היה במוסך ונבדק לפני תום האחריות, יש עילה לתבוע שהיצרן ייקח על עצמו את התיקון?

תודה מראש לעונים

קניתי רכב כזה אתמול עם 50000 ק"מ והיום אחרי נסיעה של עשר דקות צצה לי ההודעה הנ"ל. במוסך המורשה אבחנו תקלה במחשב הגיר והוזמן חלק מצרפת כיוון שאין במלאי בארץ. יש לי עוד חודשיים עד תום האחריות.....מתחיל לחשוש שמא מדובר ברומן ארוך שהולך להתפתח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי רכב כזה אתמול עם 50000 ק"מ והיום אחרי נסיעה של עשר דקות צצה לי ההודעה הנ"ל. במוסך המורשה אבחנו תקלה במחשב הגיר והוזמן חלק מצרפת כיוון שאין במלאי בארץ. יש לי עוד חודשיים עד תום האחריות.....מתחיל לחשוש שמא מדובר ברומן ארוך שהולך להתפתח

גם אצלי אותה הבעיה הרכב היה עם 45 אלף ק"מ. האוטו אמין מאוד חוץ ממחשב הגיר (אותו המחשב שקיים בפורד פוקוס) עניין של 3000 שקלים מחוץ לאחריות יצרן, נותן שקט לשלוש שנים לפחות.

שוב אני חוזר לאחר בדיקה עם כמה מוסכניקים לא קיימות בעיות מוכורוץ חוץ ממחשב גיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלת תם, למה לא ניתן לתקן את המחשב?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פיג׳ו סיטרואן על שסתומי לחץ בעייתיים ב al4 לוקחים 2000-2500 תלוי באיזה מוסך רשת נפלת. הגרסאות הראשונות של השסתומים גם נטו להתפגר בסביבות 50-60 אלף קמ.

אולי בסוף קראסו ייקחו אחריות. אם זו הבעיה היחידה וקל לאבחן ולטפל , לא נראה לי כזה קריטי פעם ב 60000 להוציא סכום חד פעמי.

מודע לזה שזה דפוק לגמרי ולא מצופה מרכב חדש להכניס את בעליו להוצאה כזו. אבל היום מי שקונה רנו (לפחות לאשתי הוצע כשקנתה את הקדג׳אר ) יכול בעוד 98 שח לחודש כפול 24 חודשים לקבל 5 שנות אחריות מלאה במקום 3

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...