Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג מנוע

קוביבוי
שימו לב! השרשור הזה בן 2840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

אני ממש סקרן לדעת: היום הייתי במוסך אופנועים (החלפתי דיסק בלם אחורי בג'ורייד 125 שקניתי) דיברתי עם המכונאי על הא ועל דא.

והוא אמר לי שיש אפשרות שהוא עושה משהו במנוע, שמשדרג אותו והוא יכול להרביץ *** עריכה: להרביץ הכוונה ככל הנראה להגיע למהירות *** 200 קמ"ש.

אמרתי לו שיש לי רישיון עד 14.6 כ"ס דרגה A2. והוא אמר לי שהנפח של המנוע נשאר 125 סמ"ק. וזה מתאים לדקרת הרישיון ולביטוח.

שאלתי אותו אם זה חוקי. והוא אמר שכן.

בקיצור אני רוצה לדעת אם משהוא מכיר את התופעה, אם אכן כל מה שאמר (כולל הכל) זה נכון? והאם זה באמת חוקי?

אם כן, זה ממש מוזר לי משני סיבות: א) לכא' כל עניין הגבלת הרישיון הוא בעיקר בכדי להגביל את המהירות, ואם יש כזאת אפשרות תואמת לרישיון, מה הועילו חכמים בתקנתם?

ב) אם יש אפשרות שמנוע בנפח 125 סמ"ק יגיע לכאלה מהירויות, מדוע מייצרים אופנועים וקטנועים בנפחים ענקיים בכלל, אם אפשר בלי כל הסירבול הזה?

אשמח למענה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע ממש מוגזם בשביל 125 סמ"ק.

מה שבטוח, חוקי זה לא.

שום שינוי אינו חוקי בארץ, משהו פה נשמע ממש הזוי, אני יודע שה TMAX שמגיע עם מנוע 500 סמ"ק שאם אני מבין נכון נחשב לאחד הקטנועים החזקים בקטגוריה לא מגיע במצב סטוק ל 200 קמ"ש. אז אני לא מבין איך אפשר לגרום לטוסטוס להגיע למהירות הזאת מבלי התערבות כירורגית רצינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנוע 125 סמ"ק לא יגיע ל200 קמ"ש גם אם יזרק ממטוס.

מניח שהמכונאי התכוון להתקנת וריאטור משופר, מה שיכול לעזור מעט להאצה ולמהירות המירבית. בכל אופן מדובר על תוספת של קמ"שים בודדים ולא מעבר. וודאי שלא 200 קמ"ש.

Sent from my Le Max using Tapatalk

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לרכב במהירות של 200 קמ"ש , עם מנוע 125

אתה צריך אופנוע 2 פעימות מהסוג הזה :

ktm 125.jpg

אני לא חושב שמשחק במנוע של קטנוע יכול להביא אותו ל 200 קמ"ש.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

חוקי זה לא וזה גם לא אפשרי,המכונאי כנראה השתשעשע איתך כי רשמת פה שטויות גמורות (פותח השרשור).

המהירות לא קשורה לנפח היא קשורה ליחסי העברה,בתנאים מסוימים אפשר להוציא מנפח קטן מהירות סופית גבוהה.

תמסורת של קטנוע עובדת בצורה הבאה - ככל שהמהירות הסופית גבוהה יותר ההאצה חלשה יותר וכנ"ל תגובות ביניים לכן יצרנים שואפים לאזן בין התחום העליון לתחתון תוך כדי שמירה על תגובות ביניים.

לא מייצרים חלקים כאלה לג'וירייד,היה בעבר שדרוג של יחסי העברה של הגיר בקטנועים הקטנים,אני זוכר של SYM PURE היה..

בכל אופן מדובר בהבדל של 10 קמ"ש לכל היותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה שהוא השתעשע (הוא הציע לי לרכב על אחד כזה), אבל כנראה שבכל זאת הוא דיבר שטויות.

בפעם הבאה שאבקר שם, אברר אתו שוב את הענייןץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כאילו דיברו אתך על שדרוג ווריאטור (תמסורת) ולא מנוע

גם נשמע כאילו שכחו להזכיר לך שכמו שנאמר קודם מהירות סופית באה על חשבון תאוצה וההפך, מה שגם שדרוגי תמסורת כאלה ואחרים פוגעים באמינות הכלי

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...