Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות: הג'ימני חוזר!

NINJMNKY
שימו לב! השרשור הזה בן 3524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתוך ג'יפולוג:

לא, זו לא טעות וגם לא מתיחה אכזרית אלא אמת. עובדה, אפילו נכתב שחור על גבי עיתון ב"ידיעות אחרונות"... סוזוקי ג'ימני, רכב השטח הקטן והקשוח האהוב עלינו כל כך, שנעדר זמן רב מדי מאולמות התצוגה בישראל, ישוב אליהם בקרוב הודות להצטיידות במערכת בקרת יציבות ESP.

[...].

אז אחרי כל ההקדמה הארוכה הזו, אנחנו שמחים לבשר לכם שהוא חוזר. בסוזוקי מצאו לנכון לצייד סוף סוף גם את הג'ימני במערכת בקרת היציבות הנחשקת. וכך, לקראת ספטמבר השנה הוא צפוי לשוב לאולמות התצוגה של מכשירי תנועה.

מאחורי עדכוני עיצוב קלילים לצללית המוכרת, יישאר עדיין אותו לייאאוט מכני ותיק - מנוע בנזין 4 בוכנות בנפח 1.3 ליטר עם תזמון שסתומים משתנה (VVT), גיר ידני 5 מהירויות או אוטומטי 4 מהירויות, תיבת העברה עם הילוך כוח הנשלטת ע"י מתג חשמלי, והכל ארוז בתוך שילדת סולם שמתנוססת מעל שני סרנים חיים ונשענת מתלים המבוססים על קפיצי סליל ומוטות רדיוס. בדיוק כמו שאנחנו מכירים ואוהבים והמחירים המשוערים ינועו סביב 110-120 אלף שקל.

קודם כל: happy-cuteness-overload-guy-meme.png

שנית; (כן, עוד פעם אני הולך לחפור לכם על הדאסטר, מי שלא רוצה לשמוע פשוט דלגו הלאה) לקרסו הייתה הזדמנות זהב להחדיר את הדאסטר בתור "4x4 למעוטי יכולת שרוצים חדש כי קשה עד בלתי אפשרי לקנות רכב שטח משומש בארץ", שוב ושוב הם הודיעו שהדאסטר אוטוטו מגיע, הנה ממש עוד קצת, עוד טיפה... ואיפה הוא?

אני לא מכיר את התעשיה מבפנים ולא יודע כמה צריך להילחם במשרד התחבורע כדי להביא מותג חדש, אבל אני רוצה להאמין שזה לא כל כך קשה שלוקח להם שנתיים~שלוש לעשות את זה.

אז הנה, אנחנו עוד שבוע הגענו ליוני 2014. כאשר בפעם האחרונה אחד הקודקודים בקרסו אמר שרכבים ראשונים יעלו על הכביש ברבעון ראשון של השנה - בינתיים לא דובים ולא יער.

עכשיו הוא הולך לקבל מלחמה מהרכב שמאז ומעולם היה מלך הקטגוריה הזאת, ויש סיכוי טוב (מאוד) שהג'ימני יגיע ראשון.

ואני שואל - קרסו, אתם ישנים בעמידה?

ובמקביל - כל הכבוד לסוזוקי, ואני מקווה שאלה לפחות יעמדו במילה שלהם.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בשורה משמחת מאוד.

רכב שטח אמיתי זול ונגיש יחסית.

היו כבר אין לו מתחרים, כל הג'פונים הפכו מזמן לסטיישנים מוגבהים עם הנעה קידמית וללא יכולת שטח כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שלא מייבאים מכוניות קיצוניות לישראל ? ;-)

זבל על הכביש יהלום בשטח :-)

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשירי תנועה עשו משהו חכם מאוד. זה רכב יחיד בקטגוריה שלו [רכב שטח זול וטוב]. אשמח לראות כמה כאלו על הכביש.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשירי תנועה אכלו המון קש בגלל משרד התחבורה שחסם ייבוא רכבים בלי ESP ובגלל הסרבנות של סוזוקי להתקדם עם העולם.

אבל הנה, שבו בנים לגבולם.

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לשמוע שג'ימני חוזר. זה רכב מדהים בשטח במחיר נגיש.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד הייתה לי חיבה לרכב הזה מסיבה לא ברורה, אבל סלידה כי אומרים הוא זוועתי בכבישים של היום-יום.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק אותך בנושא של הדאסטר ולדאציה בכלל. בכל העולם זה מעלה את מכירות יבואן רנו המקומי . דאסטר וסנדרו .

מכללי רנו , מחיר מדהים, מה הבעיה?

תביאו אותו כבר.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה, על מה ההתרגשות? על רכב עתיק (!!!) במחיר מופקע (!!!!!)?

רוצה עכבר שטח? ב 120,000 ש"ח קונים 4X4 אמיתי, ממוגן ומשופצר ויורדים איתו לשטח, לא חרדק ללא כל ערך מוסף שתוכנן לפני שני עשורים (!!!).

במחיר ריאלי יותר כמו 100,000 ודרומה (הרבה דרומה) זו יכולה להיות רכישה מעניינת.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, רכבי שטח אמיתיים בנויים בתכנון כמו רכבים לפני 50 שנה ויותר: שלדת סולם וסרנים חיים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על תכנון, זה אידיוטי בעיני לשלם 120,000 שקל על רכב שיצא לשוק לפני כמעט שני עשורים ולא השתנה יותר מדי, מה גם שחוץ מיכולת שטח בסיסית טובה הוא לא מציע שום ערך מוסף, לא בטיחות, לא צריכת דלק, לא שימושיות ובטח שלא נוחות.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שזה אחל'ה מחיר לרכב שטח אמיתי - אין לו אלטרנטיבות, לכן הרכב חסר מתחרים לחלוטין.

גם רכבי שטח אמיתיים אחרים, כמו הרוביקון זה לא בדיוק רכב בעל התנהגות כביש של רכב ספורט, שם אותו הסיפור בדיוק והוא רחוק יותר יקר מהג'ימני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה עכבר שטח? ב 120,000 ש"ח קונים 4X4 אמיתי, ממוגן ומשופצר ויורדים איתו לשטח, לא חרדק ללא כל ערך מוסף שתוכנן לפני שני עשורים (!!!).

איזה רכב פנאי אפשר לקנות חדש מהסוכנות עם יכולת השטח של הג'ימני ב120? או אפילו ב140? אאל"ט הרכב הכי זול שיש לו הילוך כוח הוא הראנד ויטרה 3ד שעולה 158K.

אתה כמובן מדבר על רכב משומש כלשהו. ב120K אני מניח שאפשר להעמיד אחלה פראדו או רוביקון אפילו, אבל אתה שוכח עלויות אחזקה, דלק ואת העובדה שאתה קונה רכב משומש, ובארה"ק זו משימה בכלל לא פשוטה בכלל שאני מעדיף לא לבצע.(וכמוני רבים אחרים)

לגבי המחיר - לדעתי הידני לא יעלה פחות מ110K בגלל קבוצת זיהום גבוהה יחסית, דאסטר 4x4 1.6 ידנית אמורה להיות זולה בהרבה, אני מנחש 90K ואולי קצת פחות.

אם ההפרש בין השניים באמת יעמוד על 20K (או יותר) ללא ספק שהדאצ'יה תהיה הרכישה הבאה שלי, אבל בהפרש של פחות מ10K אבחר בסוזוקי.

בכל זאת, יכולת שטח עדיפה עשרות מונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר ריאלי יותר כמו 100,000 ודרומה (הרבה דרומה) זו יכולה להיות רכישה מעניינת.

איתמר

נכון, אוטו מיושן. אין ספק.

אבל נגיד שאני לא רוצה ג'יפ גדול במשקל 2 טון, מנוע 2.5 - 3 ליטר עם כל ההוצאות הנלוות. ולא רוצה משומש.

איזה יצרן מיצר היום רכב במפרט דומה לג'מני ומוכר אותו במחיר 110-120 אלף ש"ח?

כל רכבי השטח הקטנים הלכו לכיוון של ניסאן ג'וק ורנו קאפצ'ור. זה מה שרוצים רוב הלקוחות.

ברור שג'מני לא הולך להימכר בעשרות אלפים בשנה, אבל יש לו את הקהל שלו ופשוט אין שום מתחרה ישיר או קרוב.

סוזוקי פחות או יותר המציאו את המיני ג'יפ - סמוראי בשנת 1982 - וזה רעיון שהצליח די טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...