Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעשה בבנק ובצ'ק (המחאה) - סיפור (קצת ארוך) מפרי מקלדתי (אמיתי !)

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 3710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוודאי שהטעות לא שלי. הרי נרשם בהמחאה סכום X ונפרעה ההמחאה בסכום Y.

טלפון לבנק ? איזה טלפון ?! :-)

גם המוקד של הבנק (שענה דווקא דיי מהר) ישר שלח אותי לסניף שלי.

טוב, ברור שלא כל אחד הוא נהג לילה (שניחש נכון), שקורא את כל התניות החשבון עם פתיחתו (לא לכולם יש כוח לעבור על זה). "לא טוב לך - לך למקום אחר" - יאמרו לך אם תנאי הפתיחה אינם נראים לך.

ברור שהבנק מכסת"ח את עצמו בכל מיני דברים (הרי אנחנו מכירים את זה טוב טוב ממכוני בדיקות הרכב). בסה"כ נוצר מצב שבמקום שהבנק יבדוק שהסכומים (זה שנרשם וזה שנפרע) זהים - הוא מפיל את זה על הלקוח. אני בודק בלי שום קשר, אבל אני לא צריך לשלם על הטעות שלהם או של הבנק של העסק.

טוב, נראה מה יילד יום. אין לי גם בעייה לעבור בנק. זו אינה חתונה קתולית וכבר עשיתי את זה בעבר.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
איות

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כשהייתי בצבא עשיתי עסקה בפריסה לצ'קים.

כמה שעות לאחר מכן התחרטתי, העסק כבר היה סגור, אבל לאומי CALL לא. (מצאתי את אותו המוצר זול משמעותית במזומן ובזמינות מידית)

התקשרתי וביטלתי את הצ'קים, במקביל הודעתי לבעל העסק בפקס על ביטול עסקה. (או SMS.. לא זוכר)

חשבתי שזהו זה.

אז חשבתי.

למחרת בבוקר אני רואה הפקדת צ'ק וחיוב של משהו כמו ₪50 עמלת שקר כלשהו.

התקשרתי, אמרתי שהצ'קים בוטלו, QUE PASA?, "כן אדוני אבל הם לא נפרעו בגלל שאין מספיק כסף בעו"ש (משכתי כמעט הכל במזומן), לא בגלל שהם בוטלו"

WTF? "אבל אני ביטלתי, מה זה מעניין אותי כל הסמנטיקה הזאת, לא מספיק שילמתי עמלת ביטול צ'קים אז גם על אי-פירעון אני צריך לשלם?!"

"sorry dude אין מה לעשות".

סחבק לא פראייר, חייל, אין כסף.

אחרי שבוע מצאתי לי יום חופש, הגעתי לסניף והתיישבתי בחדרון של מנהל הסניף. "לא קם מהכיסא הזה עד שאני לא רואה ₪50"

אחרי חצי שעה הוא הבין שחוץ ממשטרה אף אחד לא יוציא אותי משם, והסיק מזה שעדיף לזכות אותי מאשר הבושות של הוצאת חייל במדים בכוח מול עשרות לקוחות.

וזה רק טיפה בים של חוויות השירות שלי עם בנק לאומי (על רובן כתבתי פה בפורום).

אל תוותר להם חביבי, זה לא ₪13, זה עיקרון.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוף נינג'ה, בהתאם לחוק מושכי צ'קים ללא כיסוי (מושל"ך), ברגע שמושך הצ'ק ביטל אותו ולא היתה יתרה מספקת בחשבון, יראו בצ'ק כאילו היה עליו סירוב עקב אי כיסוי מספיק (אכ"מ), לכן העמלה שנגבתה ממך היתה מוצדקת.

המושגים שבסוגריים הם המינוחים השגורים בעגה הבנקאית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אומרים - כשר אבל מסריח.

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסריח ולא נעליים - לשון החוק מאוד ברורה במקרה הזה. אתה ביטלת צ'ק שטרם נמשך, בזמן שבחשבונך לא היתה יתרה מספקת לכיסויו במידה ומקבל הצ'ק היה מבקש לפדות אותו.

מבחינת החוק היבש היה לך אכ"מ והעמלה נגבתה כדין. זה שמנהל הסניף החליט בסופו של דבר לזכותך זאת החלטה שלו משיקולים כאלה ואחרים, אבל עקרונית הוא כלל לא היה חייב לעשות זאת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אם בטלפון היו מסבירים לי בשתי מילים (כמו שאתה הסברת) שעצם ביטולם לא פוטר אותי מעמלות כאלו ואחרות - הייתי נוסע לביתו של בעל החנות באותו לילה ומושך אותם ממנו.

לחלופין דואג להתייצב מול החנות או מול סניף הבנק שלו ב6 בבוקר. ככה או ככה הייתי מוצא מה לעשות.

מבחינתי (באותו רגע) אם התקשרתי לבנק וביטלתי את הצ'קים אז זה כאילו הם חדלו מלהתקיים, מה שהסתבר, בדיעבד, כלא נכון.

נכון שאי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, אבל זה חוק מטומטם, ובחרתי להפגין את עמדתי בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק הזה נחקק למיטב זכרוני בתחילת שנות ה-80', כשהצ'קים חסרי הכיסוי היו מכת מדינה של ממש.

בראי התקופה, יש הרבה צדק והיגיון בחוק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאלעד רשם הוא מדוייק ונכון.

הבנק פעל בהתאם להוראות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שזה עמלה בחסות חוק מיושן, יחד עם זאת אם הייתה טורחת הנציגה מלאומי CALL להגיד לי בשתי מילים "שמע, תדאג שלא יפקיד את הצ'קים, אחרת תשלם עמלה" במקום לבלבל לי באשכים על תכנית חיסכון של ₪100 בחודש במשך 5 דקות ב9 בלילה, לא היו לי טענות כלפי הבנק.

הכי קל לפעול בדיוק לפי הספר, זה לא דורש שום מחשבה, אבל לא הכל בחיים זה שחור ולבן.

פה היה צריך להפגין קצת שירותיות ואכפתיות מהלקוח, במיוחד עם זה שהיא עובדת בנק ומכירה את השטויות האלה, ואני חייל בסדיר שלא מבין כלום מהחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכלל לא עניין של עמלה, והבנקאית לא אמורה לדעת מה אתה עושה ועם מי.

ברגע שמוצג שיק שמשוך על חשבון, ואין בחשבון יתרה לשלם, גם אם השיק בוטל - הוראות בנק ישראל הן להחזיר את השיק משתי סיבות החזרה - הראשונה - אכ"מ (אין כיסוי מספיק) והשניה 'השיק בוטל'. ברגע שהשיק מוחזר כשהסיבה העיקרית היא אכ"מ - נגבית העמלה לפי אכ"מ.

אתה רואה את התמונה הנקודתית שלך, והוראות בנק ישראל רואות מאות אלפי שיקים עסקיים ופרטיים שלנותני השיק אין כסף לשלם, אז הם מבטלים אותו יום קודם, שבוע קודם או דקה אחרי שנתנו את השיק - וחושבים שזה יגן עליהם. זה לא.

גם אם זה לא ממש נחמד - כשמגיעה ביקורת של בנק ישראל ורואים 'תרגילים' כאלה של סניפים - חוטפים חזק מאוד ואישי מאוד.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אתה מבין שנקודת המבט שלי ושלך שונה? אתה עובד בכיר בבנק, אני לא.

(רציתי לכתוב פה משהו יותר ארוך, אבל אין טעם, החוק בצד שלהם\שלך)

ערב טוב שיהיה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד שלי אפילו אישתי לא נמצאת. לפעמים הילדים כשהם רוצים שאקנה להם לגו...

אני מבין כמובן את נקודת המבט שלך ויכול להזדהות איתך. רק רציתי לשתף אותך במה שקורה גם בצד השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאלעד רשם הוא מדוייק ונכון.

הבנק פעל בהתאם להוראות.

אני יודע שזה המצב אבל בוא נגיד שנתתי צ'ק על סכום גדול ו תתי הוראת ביטול. כמה זמן אחרי התאריך שמופיע בצ'ק אני אמור לשריין כסף עבורו?

הרי לא הגיוני שאם נתתי צ'ק של מליון שקל שאבד, בוטל והוצא אחר במקומו שאצטרך להחזיק סכום כזה למשך תקופה ארוכה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד שלי אפילו אישתי לא נמצאת. לפעמים הילדים כשהם רוצים שאקנה להם לגו...

אני מבין כמובן את נקודת המבט שלך ויכול להזדהות איתך. רק רציתי לשתף אותך במה שקורה גם בצד השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...