Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך הטובה ביותר לעשות עם סכום כסף המיועד בעתיד לקניית דירה?

samg
שימו לב! השרשור הזה בן 3299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[פנדוב, עם כל הכבוד יש הבדל בין מטבע ספקולנטי כמו ביטקויין לבין אימפריית ענק כמו אמזון

לדעתי אמזון זו מניה "שמרנית", אבל זאת דעתי הלא מקצועית.

ד"א אני אישית דווקא לא הייתי מסתמך על יועצי השקעות כאלו ואחרים, מעדיף ללמוד ולהתנסות בעצמי אבל לא לכל אחד יש את הגישה הזאת ובהחלט זה לא מתאים לכל אחד.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נינג'ה - אתה מבין את ההבדלים, נכון?

רועי - גם מניית טבע רק עולה, או שהתבלבלתי עם אמירות מתחילת שנות ה 2000. וגם בנקים רק עולים, ונקנה מניות של מורגן סטנלי או סיטי, או בנק אוף אמריקה... ועוד אלפי דוגמאות. אלמלא הממשל האמריקאי היה כאן (שם) טבח השקעות ברמה ש 1929 היתה רק הפרומו.

אין מניה סולידית. אין חיה כזו. כשיש משבר, ותמיד יהיו משברים, משקעים זורקים סחורה לשוק, רק בשביל להיפגש עם מזומנים.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמישה, צריך להיזהר בעצות:

האיש עשוי לרצות את הכסף בעוד שנה, זהו טווח השקעה קצר. מה אם בעוד שנה האגרות יהיו בשפל?

בנוסף, אתה מציע רכישה ישירה של אגחים. הדבר כרוך בעמלות רכישה מכירה ובד"כ גם דמי משמרת. כל זה נוגס בתשואה שגם כך אינה גבוהה בימים אלו.

יתר על כן, יש מי שיטען שאנו מצויים כעת בבועת מחירים באגח. בעוד שנה האגחים עשויים לעלות או מאידך לרדת. במקרה כזה גם ערך הקרן לא יישמר.

נכון , אבל מה יקרה אם מחר תבוא אינפלציה של אחוז פלוס ? עמלות היום אפשר לגשת לאחד מבית ההשקעות ולהנות מתנאים טובים ולא להעקץ על ידי הבנקים ולא חסר מהם מי שבוחר להשאר בבנק שלא יגיד אכלו לי שתו לי .

קרנות כספיות נותנות כלום וגם הצמדה לא .

נכון ששוק האג"ח מנופח אבל חייבים לדעתי להצמיד חלק מהסכום איכשהו, אפילו לאגח הקצר ביותר שלא יתן תשואה שלילית אבל ייתן הצמדה מסויימת לכלל הסכום.

קרנות זה טוב ויפה .

לסיכום פות"ש ,לך למישהו שזה המקצוע שלו ( אישית מעדיף את אלו שלא בבנק ).

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נינג'ה, לא השכלת.

מכיוון שלא זה המקום להשכיל בתחום. אם רועי נתן לך משהו לחשוב עליו, זה בסדר אבל לא מנצחים בססמאות. בויכוח אולי כן, במציאות לא.[רועי, לא מכוון נגדך, גם אתה תסכים שמאחורי כוון כללי צריך לבוא ידע]

בוא נלך על דוגמת ביטקוין כמיצג השקעה ספקולטיבית:

החבר שלך שם סכום נמוך וקיבל סכום נחמד מאוד, לא התעשר.

זה הימור.

נניח שהיה לו או לך סכום כזה של פותח השרשור. האם תשקיע סכום מהותי מתוכו במשהו שהוא הימור?

אם השקעת 20 דולר וקיבלת 1000 זה המון באחוזים ונחמד בשקלים. אם 20 ירדו לטמיון לא קרה כלום.

אני חושש שאם תשקיע מאה אלף[כדי להגיע לרווח גדול ולא רק"נחמד" שיהפכו לאבק, תחשוב אחרת.

לא כל מה שנאמר על רכב בפורום רכב הוא נכון, על אחת כמה על השקעות.

אני מבין, שיחת חולין בפורום זה לא משהו שמחליף ידע מקצועי בתחום, וכו'.. ועדיין;

נינג'ה - אתה מבין את ההבדלים, נכון?

בוודאי, זה עדיין לא מונע ממני לקנא בו.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, זה עדיין לא מונע ממני לקנא בו.

זה בסדר.

עדיין, מנסיון של כ 20 שנים בשוק ההון, לא קשור לחבר שלך ספציפית, אנשים באופן טבעי אוהבים לשתף אחרים בהצלחות, ולא בכשלונות.

בגלל זה אתה שומע כמה אנשים הרוויחו בבורסה, אבל לא איזה צינור הם חטפו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[פנדוב, עם כל הכבוד יש הבדל בין מטבע ספקולנטי כמו ביטקויין לבין אימפריית ענק כמו אמזון

לדעתי אמזון זו מניה "שמרנית", אבל זאת דעתי הלא מקצועית.

ד"א אני אישית דווקא לא הייתי מסתמך על יועצי השקעות כאלו ואחרים, מעדיף ללמוד ולהתנסות בעצמי אבל לא לכל אחד יש את הגישה הזאת ובהחלט זה לא מתאים לכל אחד.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה.

רועי, כבר אני אתך, לפני כן התייחסות לאמישה: טווח ההשקעה של פות"ש הוא שנה, שנה פלוס. בקרן כספית יתכן שאפילו יפסיד ריאלית[יהיו לך יותר שקלים פות"ש , אך הם יהיו שוים פחות.] באגחים סכוי לרווח טוב יותר והסכון להפסד גדול בהחלט קיים. לגבי בתי השקעות זה עניין לדיון אחר, רק אציין שהיו גם נוכלים.

רועי, דיסקו די ענה לך, מסכים שיש הבדל בין השניים אבל: אם אני משקיע כעת בביטקויין כי נינג'ה אמר או באמזון כי רועי אמר, זה אותו הדבר אם אין לי מושג, הימור. עבורך לעומת זאת, אם חקרת בדקת, פיזרת ונזהרת ואתה ערני- זה טוב יותר מסתם הימור.

איני עוקב אחרי אמזון ולכן אני רק אנחש שאם נבחן את מכפיל הרווח שלה היא מתומחרת כמניית צמיחה, זה לא כ"כ הולך עם שמרנית וגם שמרניות נופלות.

מעבר לסכון השוק איני מכיר אותה או את סביבתה העסקת, סכויים וסכונים, טכנולוגיה, חסמי כניסה למתחרים ועוד ועוד.

לגבי יועצים- בהחלט יש ויש. אני משתדל להקשיב לדעות שונות.לגבי לעשות ולהתנסות בעצמך זה בסדר גמור בזהירות הראוייה .

נינג'ה, חשבתי שחברך שם סכום קטן, כעת אני מבין אחרת, הוא מהמר. לפעמים זוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנדוב,

אם בחור צעיר מקבל כמה שקלים שאינו צריך, ומשקיע אותם בהשקעה עם המון סיכון - הוא אינו מהמר.

הוא ימשיך לגור איפה שגר עד היום ומקסימום ידחה בשנה את שדרוג האוטו עליו הוא חולם.

זה נראה לי סבבה לגמרי.

הימור זה שהוא יעשה את זה על כסף שמיועד לדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מצטרף לדיסקו. כסף שמיועד לדירת מגורים לא משחקים איתו בבורסה.

אני למשל לא מזמן שמתי כמה אלפים על תעודת סל על הבורסה הרוסית אחרי שהיא נפלה בעקבות המשבר בקרים.

זה לחלוטין השקעה ספקולטיבית ובחיים לא הייתי נוהג כך בכסף של דירה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמזון ירדה 14 אחוז מאז שהומלץ עליה כאן נכון לדקה זו. יתכן כי זו ירידה לצורך עליה, אבל מי שרק מאחסן את המקדמה לדירה היה נבהל ומקבע הפסדים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון קל, לאחר ביקור בסניף הבנק. הובהר לי שעל סכום של כ250K בפק"מ למעל 5 חודשים-חצי שנה הבנק מציע ריבית של 0.33%.

מה דעתכם? שווה לבדוק בבנקים אחרים ואם מציעים משהו יותר כדאי, האם משתלם לפתוח שם חשבון ולהפקיד את הכסף בפק"מ או שכל זה לא שווה את הטרחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש טעם ללכת לבנקים אחרים, כאשר אתה קונה משהו , תמיד עדיף סקר שוק

תנסה ללכת לבנקים הקטנים, כמו בנק ירושלים , בנק יהב , בנק איגוד

הם נותנים בד"כ ריביות גבוהות יותר.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש מהבנק שלך שיסבירו לך מה זה קרן כספית. אין הרבה אלטרנטיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אתה מחליט ללכת על קרן כספית אתה חייב להתווכח גם על עמלות קניה ומכירה וגם על דמי משמרת, אף אחד לא משלם את התעריפון וההנחות הן גבוהות עד לפטור מלא מדמי משמרת בסכומים גבוהים

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...