Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 4C הגיעה לישראל

eran.yablonski
שימו לב! השרשור הזה בן 3750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התוצר הזה גורם לרבים לחשוב שהנה, האלפא "של פעם" הולכת לעשות קאמבק,

בשלושה עשורים היו לאלפא יציאות מעולות (156), זוועות מוטוריות ועיצוביות (33) וסתם מכוניות למל"מ (155, 146) וכל דבר בין לבין.

נכון להיום, פיאט מצהירים שהם חוזרים להסתער על BMW.

ההיסטוריה מלמדת שהם ייכשלו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 600
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אגב פאלו, סיטרואן לדעתך היא גם רק מותג של PSA או שיש לה מעמד של יצרן?

לא יודע, לא בדקתי, אבל זה לא דיכוטומי.

הם עוד בכלל מייצרים מכוניות עם מתלים הידראולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר בוא נבין אחד את השני.

ההערה שלי לגבי סמכויות ניהול היא לגבי זה שאנשים חוששים לצאת חוצץ בצורה ברורה יותר נגד הרטוריקה שלך (סליחה, אבל עניין היישות התאגידית שייצרה את ה 4C היא רטוריקה בעיני). לא התכוונתי לשימוש לא ראוי בסמכויותיך כאן. כאן מגיע משפט לא נכון עובדתית כי פאלו לא מנהל את השרשור הזה: זה ששמת במעקב חבר טוב שלי עקב ביטוי לא מוצלח זה לגיטימי בעיני, למרות שאני מודה שאני מאוכזב מההצמדות שלך לטפל בשרשור הזה (שוב בעיני).

יתר על כן, אני מודה שקצת מגוחך לנהל את הדיון בעוצמת האמוציות הזו ברכב שלא רלוונטי לרכישה לרוב הדנים בשרשור.

בברכת חברות.

עריכה אחרונה על ידי נהג מתחיל
הגהה ותיקון טעות. כן הטקסט בכחול הוא מפרי מקלדתי

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

גם באלפא מייצרים.

פנדות...

בו ברצינות, אתה נכנס לדיון שלם, עם תזה שלמה וויכוחים מורכבים, אי אפשר לנהל אותו מחדש עם שבב מילה.

מה אני חושב כתוב בהודעות הקודמות שלי. אם יש לך כוח לקרוא ולהתייחס, תביא ציטוטים שלמים, בהקשרם, ונמשיך משם.

בקצרה, כרגע תחת אלפא אין לא מרכז עיצוב/תכנון ולא כושר ייצור.

אם ניקח רצף, אז בצד אחד יש את בוגאטי, שאין קשר בין הסמל והמכונית שהוא נמצא עליה עכשיו, לבין היצרן של מכוניות בוגאטי המקורי. כלום, מלבד השם. קצת יותר קרוב זה מותג המיני, למשל, שם אין קשר, כמו בבוגאטי, אבל יש איזו רמיזה עיצובית (אם זה משנה למישהו).

בקצה השני נוכל למצוא למשל את Prosche, שם יש זהות מוחלטת בין המותג למוצר, ליצרן, כולל רצף היסטורי וכו' (להוציא את השיקוץ - הקאיין).

העניין הוא שלקיים את הדיון הזה לגבי סיאט, לדוגמא, זה לא מעניין. מה יש כבר במסורת של סיאט ששווה למתג אותו...

לגבי אלפא, זה כן מעניין, וכתבתי למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקה נגרה :wink:

אז:

800px-Seat_1200_Sport_Coupe_Gen1_000_1975-1979_frontright_2011-06-04_U.jpg

ו"היום":

800px-SEAT_Ibiza_Bocanegra_Japan_front.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, איפה אתה ממקם את אאודי? היא הייתה פעם עצמאית לגמרי והיום היא עוטה פני VAG באופן גמור ומוחלט. וזו בהחלט חברה עם מסורת ששווה התבוננות, בניגוד לסקודה וסיאט.

בקיצור, מנסים להבין פה אם אתה נטפל לאלפא או לא ולמה..

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצה השני נוכל למצוא למשל את Prosche, שם יש זהות מוחלטת בין המותג למוצר, ליצרן, כולל רצף היסטורי וכו' (להוציא את השיקוצים - הקאיין, המקאן והפנאמרה).

תיקנתי לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו, איפה אתה ממקם את אאודי? היא הייתה פעם עצמאית לגמרי והיום היא עוטה פני VAG באופן גמור ומוחלט. וזו בהחלט חברה עם מסורת ששווה התבוננות, בניגוד לסקודה וסיאט.

בקיצור, מנסים להבין פה אם אתה נטפל לאלפא או לא ולמה..

זה לא נכון.

ל-Audi יש מרכז ניהול, מרכז עיצוב, מספר מפעלים (חלקם מייצרים רק Audi), והיא מרכז רווח תפעולי, עם מנכ"ל שפעילות Audi כפופה לו.

דרך אגב, הרינונים אמרו שמותג אלפא יירכש ע"י Audi, שהיא גם הבעלים של Giorgio וכמובן, למבורגיני.

Audi זו דוגמא לחברה ששמה לעצמה את BMW כמטרה לפני שלושה עשורים, ובעקביות טכנולוגית ועיצובית הגיעה למטרה.

למה אני נטפל לאלפא?!

כי עם מה אני צפוי להזדהות... עם Audi?!

לשלם כפול על דיPונים וקליק מאסיבי מהדלתות.

נו...

בוקה נגרה :wink:

יש לי חבר שלאשתו יש בוקה נגרה מייצור מקומי (מדבקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוודי בבעלות VAG מ 1966 כך שאת כל הרכבים יוצרי המסורת הם ייצרו דווקא תחת מטריית VAG.

אם זה בשל הבעלות של VAG או חרף הבעלות, אני לא יודע לענות.

בכל מקרה, לא נראה שמישהוא בהנהלת VAG עוצר את אוודי מלהמשיך לייצר רכבים "שומרי מסורת" ובעלי מערכות ייחודיות (או כמעט ייחודיות) לאוודי כמו ה R8, מנועי ה S/RS לדורותיהם, ושאר מנועים עתירי הספק/נפח שלא מופיעים בסקודה/ סיאט ואולי מופיעים באיזה VW בודדת (חוץ מהמנועים קטני הנפח שמופיעים בכל קשת הדגמים של הקונצרן).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שלקיים את הדיון הזה לגבי סיאט, לדוגמא, זה לא מעניין. מה יש כבר במסורת של סיאט ששווה למתג אותו...

לגבי אלפא, זה כן מעניין, וכתבתי למה.

באופן מפתיע, דווקא יש שרשור שכן שלם, שכותבים בו כמה אנשים שמשוכנעים שאיביזה FR זה מותג עם מסורת ספוטריבית מפוארת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן מגיע משפט לא נכון עובדתית כי פאלו לא מנהל את השרשור הזה: זה ששמת במעקב חבר טוב שלי עקב ביטוי לא מוצלח זה לגיטימי בעיני, למרות שאני מודה שאני מאוכזב מההצמדות שלך לטפל בשרשור הזה (שוב בעיני).

תיקנו אותך כבר, אבל באמת שאף אחד לא במעקב בשרשור הזה.

אין סיבה שיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כל כך חשוב מרכז תכנון וייצור עצמאי בתקופה הנוכחית ?

לאלפא יש זהות ישות שניתן להגדיר בהסתמך מכוניותה המוצלחות (חלקית) בעבר,

הן אלו שקבעו את זהות המותג.

מי קבע (חוץ מפאולו) שאת המאפיינים האלו ניתן לשמר רק במסגרת חברה עצמאית ?

אולי המהנדסים בפיאט לא מוכשרים מספיק לתכנן פלטפורמת הנעה אחורית מזהירה, בשביל זה יש את מאזראטי ופרארי,

ברגע שהמאפיינים זוהו ובודדו ניתן לייצור שוב מכונית ללא החברה עצמה, האם זה הופך את זה למותג מדבקה ?

לא בטוח, אם התוצר מוצלח ומשמר את התחושות שהיו למכוניות העבר זה לא משנה באמת.

מדברים פה על פורשה, עד כמה שידוע לי השושלת של תכנון וניהול משפחתי נקטעה בדור השלישי,

אבל כל מהנדס שכיר יודע היטב מה מגדיר את פורשה ואילו מאפיינים אמורים להשתמר ברכביה,

אלפא מזמן לא נוהלה ע"י יורשיה או מקימיה, וכנ"ל גם פרארי אבל הם ידעו לייצר אלפות ופרארי

בלעדיהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כל כך חשוב מרכז תכנון וייצור עצמאי בתקופה הנוכחית ?

לאלפא יש זהות ישות שניתן להגדיר בהסתמך מכוניותה המוצלחות (חלקית) בעבר,

הן אלו שקבעו את זהות המותג.

מי קבע (חוץ מפאולו) שאת המאפיינים האלו ניתן לשמר רק במסגרת חברה עצמאית ?

איש לא קבע כך גם לא פאלו, הקביעה היחידה היא שבית חרושת ששומר על רצף היסטורי וטכנולוגי יצליח ככול הנראה לשמר את רוח המותג אם ירצו בכך. מרכז עיצוב ותכנון שמעצב פעם בשביל זה ופעם בשביל אחר, אולי יצליח בכך ואולי לא, אולי יצליח לספק מוצרים מלהיבים יותר מהמקור ואולי - רחמנא ליצלן - ישחרר לשוק חיקוי חיוור של מה שהיה פעם מסורת מפוארת. אגב, דווקא אצל אלפא - מותג שמתמחה בלחיצה על בלוטות הרגש - ישנה לדעתי חשיבות עליונה בשמירה על ערכי ומסורות העבר. עריכה אחרונה על ידי dorki
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוודי בבעלות VAG מ 1966 כך שאת כל הרכבים יוצרי המסורת הם ייצרו דווקא תחת מטריית VAG.

אין ספק בדבר אחד, Audi זה יצרן מאוד עקבי. בכלל זה הם במגמת התקדמות תמידית והאיטלקים (זה כולל גם את פיאט) מזגזגים בין הצלחות מבליחות לכשלונות מהדהדים.

הבעיה היא השעמום.

האיטלקים לא משעממים, בד"כ מבריקים כאן ושם, אבל מזה לא עושים כסף.

ש-PSA הפסיקו להבריק והתחילו להתמיד, הם הפכו לרווחיים יותר מתמיד. רק שהתוצרת שלהם הפכה מעניינת כמו מקרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...