Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לטוס לראשונה בחיי-הייעד אמסטרדם

NiNi
שימו לב! השרשור הזה בן 4060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במידה ואתה חננת מוזיאונים כמוני שקול את הדבר הבא -

http://www.museumkaart.nl/

זה בעצם מנוי לכל המוזיאונים בהולנד למשך שנה והוא עולה 50 יורו - אם אתה מתכוון לבקר ביותר מ-3 מוזיאונים כנראה שישתלם לך לקנות אותו.

מוכרים אותו ב-NEMO science center קרוב לתחנת הרכבת המרכזית (10 דקות הליכה ממנה) והוא עולה 50 יורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נהייה שם שבוע,מאמין ניתן ביקור בשדרת הקופי שופים,קצת מסיבות בלילה,בהמשך אולי מפעל הייניקן (שווה משו?)וממש ממש בא לי לראות את הבית של אנה פראנק.

שכנעתם אותי לרדת מהרעיון של טיסת קונקשן,אתם צודקים..ממש לא בא לי להגיע לאמסטרדם גמור! ולשרוף את היום הראשון בשינה.נלך על ישירה..

לגבי הלינה,יש אולי אופצייה לשכור דירה?

לגבי הדרכון,אלך כבר ביום ראשון להוציא בע"ה

הופתעתי לשמוע שמגיע לי עקב היותי משרת מילואים פעיל דרכון בחצי מחיר =]

כמה אירוני,אני מתכנן לטוס ממש אחרי המילואים שלי שמסתיימים ב12/7 .

מישהו יודע להגיד לי אם אני מביא איתי תמונות או שזה כמו רישיון נהיגה מצלמים אותי במקום?

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי שיש לך שתי האופציות, אבל אם מצלמים אותך במקום אתה נרשם במאגר הביומטרי. מצד שני - תקבל דרכון ביומטרי, שבאיזה שלב יהפוך לחובה בכניסה לאירופה. בדוק באתר של משרד הפנים, יש שם הסברים מצויינים. כמוכן באותה הזדמנות תוכל למלא את הטפסים ולשלם, וגם לזכות באיזה הנחה.

מפעל היינקן אינו המפעל אלא מרכז מבקרים במפעל נטוש. ביקרתי לפני 11 שנה והיה מוצלח מאד.

בית אנה פרנק נמצא במקום מרכזי מאד, בסמוך לכנסיות החשובות, תביא בחשבון תור ארוך כך שכדאי להגיע מקודם. בכלל בדוק אם אפשר לקנות מראש כרטיסים לאתרים המבוקשים, זה עשוי לחסוך לך לא מעט זמן ואולי גם כסף. כיון שהטיול האחרון שלי באמסטרדם היה לפני למעלה מ-10 שנים (הייתי אח"כ שוב ,אבל לא לטיול) איני מעודכן בפרטים הטכניים, אבל ממליץ לך לבצע מחקר ברשת - עבודת ההכנה בהחלט מהווה אחד החלקים המהנים של כל טיול.

סה"כ אמסטרדם היא הרה יותר מקופי שופס ובית אנה פרנק - מדובר בבירה של אומה די עתיקה עם היסטוריה עשירה, וכמות המונומנטים בהתאם. אם יש לך עניין באמנות מדובר במרכז עצום של מוזיאונים חשובים מאד, יש מבנים עתיקים מעניינים, בככר הדאם יש אפשרות לבקר באגף של ארמון המלוכה, וכן מוזיאון שעווה נחמד, אם יש לך עניין יהודי הרי שבסמוך לרובע האורות האדומים נמצאים בית הכנסת הפורטוגזי (מומלץ) והמוזיאון היהודי (לא אמור להיות מעניין במיוחד ליהודי שחי בישראל, אבל, שוב, הייתי לפני למעלה מ-11 שנה).

כיוון שאתם נוסעים לשבוע אני ממליץ לך לבלות לפחות יום אחד בהאג (בערך שעה וחצי ברכבת), וכן למצוא טיול לכיוון כפר הדייגים וולנדם והאי מארקן.

כיון שאתה נוסע בעוד פחות מחודשיים אני ממליץ לך מאד להתחיל כבר עכשיו לשוטט ברשת, לחפש את האתרים הרשמיים של משרדי התיירות של הולנד ושל אמסטרדם ומהם לגלוש לכל מה שמעניין אותך. בהמשך - העלה שוב שאלות. כמבובן שיש אין ספור אתרים רלונטיים מוספים - אל תצפה שילעסו לך את החומר - google it!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן הפרטים לגבי הוצאת דרכון.

מוזיאון הייניקן לא הייתי, אבל אחרי ג'יימסון (הויסקי. אצל ג'נה לא סיירתי לצערי, אבל לא פוסל על הסף, במיוחד אם יש הדרכה פרטנית...) וגינס אני יכול להגיד שכבר ראיתי דברים יותר מסעירים...

אפשר גם סיור תעלות ובעיקר גם לצאת מהעיר, הנופים שם פשוט משמחים את הלב, בעיקר כשמגיעים מהקיץ הישראלי.

ממליץ, אם תוכל, להסתפק בטרולי (אמור להספיק לשבוע) - חוסך המתנה מייגעת למזוודות.

סים מקומי עדיף בעיקר בגלל חבילות הגלישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...