Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

עד לא מזמן ענדתי את השעון בשבתות ואירועים מיוחדים בלבד. בזמן האחרון אני עונד אותו גם ביום יום. בכל מקרה אני לא נמצא הרבה בשמש, ורוב הזמן קפוא מהמזגן שבמכללה בה אני לומד.

אז לא יודע בדיוק מאיזה זעה הוא כבר הספיק להראות כך.

הרצועות הסיניות נראות הרבה יותר טוב ועם קילומטרז גדול יותר.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שקונים רצועה עם בטנה מקאוצ'וק טבעי כמו בשעונים היקרים או קונים רצועת מתכת.

אני לא הולף עם רצועות עור ליום יום. במיוחד בקיץ. במיוחד בארץ. אני רוחץ שעונים ממתכת בתוך נוזל ניקוי שמשות על בסיב שבועי ולא תאמינו כמה ג'יפה מזיעה יורד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שקונים רצועה עם בטנה מקאוצ'וק טבעי כמו בשעונים היקרים או קונים רצועת מתכת.

אני לא הולף עם רצועות עור ליום יום. במיוחד בקיץ. במיוחד בארץ. אני רוחץ שעונים ממתכת בתוך נוזל ניקוי שמשות על בסיב שבועי ולא תאמינו כמה ג'יפה מזיעה יורד מהם.

אני לא מוריד את השעון מהיד, גם במקלחת ובים. עם הזמן מצטברת גם אבנית, וזה זוועה. אני משרה את השעון במסיר אבנית ביתי (אנטי קאלק), וזה מסיר הכל, יוצא חדש.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים שימו לב, המלצות יצרני השעונים הן בפירוש לא לנקות שעון עם חומרים "תוקפניים" בהם נכללים מסירי אבנית (אוי ואבוי...), נוזלי ניקוי חלון למיניהם וכו'.

אתם רואים מול העיניים גוף פלדת אל חלד איכותי, אבל מה שבא במגע עם אותם חומרים הם גם האטמים. אטמים אלה יאבדו את התכונות שלהם אם יחשפו לחומרים אלה.

ראו הוזהרתם.

אני מנקה את השעון שלי (SEIKO SKX007) עם מים וקצת סבון ידיים רגיל, נוזלי.

למיקרים עקשניים הייתי ממליץ על משחת שיניים ומברשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב לבלתי אפשרי / לא משתלם - hardlex היא סה"כ שם יפה לזכוכית מינרלית (אמנם באיכות מאוד גבוהה יחסית לזכוכית מינרלית). סביר להניח שיהיה יותר פשוט להחליף לאחת חדשה וכאן היתרון שלה לעומת זכוכית ספיר - היא יחסית זולה להחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרמריקה צודוק ולא צודק: ההארדלקס הוא שם רשום של סייקו לפיתוח של חומר פלסטי כלשהו, לא זכוכית מינרלית.

ואכן יכול להיות שיהיה יותר זול לרכוש אחת ברשת.

מצד שני, מדובר בחומר רך יחסית, כך שיכול להיות, וזה תלוי בעומק השריטה, שניתן "ללטש אותה החוצה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חומר פלסטי. זכוכית.

Hardlex is a special proprietary crystal designed by Seiko to fill the gap between mineral glass and sapphire glass. It’s a special hardened glass that is much more scratch resistant than mineral glass and a lot more shatter resistant than sapphire crystal. Hardlex can be found on pretty much every single Seiko watch that is not using acrylic or sapphire crystal. Like mineral crystal, every scratch on it, is a permanent one.

חומר פלסטי ניתן למצוא בהרבה שעונים זולים אך גם בשעוני יוקרה לדוגמא באומגה ספידמסטר האורגינלי עם השם היפה hesalite. היתרון הגדול שלו הוא שבאמת ניתן להעלים שריטות בו בלי שום מאמץ עם חומר בסגנון polywatch

עריכה אחרונה על ידי kramerica
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אתה צודק, אבל התאור שהבאת כאן, שהוא אגב התאור הרשמי, נותן להבין שמדובר בזכוכית.

אכן מדובר בסוג של זכוכית, השאלה היא מהי ההגדרה לזכוכית...

במיקרה זה ה- הארדלקס הוא בהגדרתו הנכונה והכימית חומר מרוכב, והוא עשוי תערובת של זכוכית, באריום, סיליקון ועוד חומרים שעברו טיפול טרמי מסוים. לשם השוואה - יש גם חומר הניקרא Sapphlex והוא תערובת של ספיר והארדלקס (אל תשאל אותי איך אני יודע).

בקיצור, מדובר בעולם ומלואו. כל יצרן נישבע ל"זכוכית" שלו וכמובן שלכל "זכוכית" יש את היתרונות והחסרונות שלה, כלומר את השימושים שלה. למשל - הארדלקס תהיה קצת יותר גמישה בגלל הפולימרים המעורבים בה ולכן עמידה יותר בפני התנפצות במיקרה נפילה, אבל מנגד תתפוס מהר יותר שריטות וכו' וכו'.

גם בתוך משפחת ההארדלקס יש סוגים שונים, וזה שמורכב בסייקו 5 שעולה 250 ש"ח, הוא לא אותו הסוג מבחינה כימית כמו זה שיושב בסייקו צלילה שלי.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הבא בתור... השאלה היא מתי!

BREBLACKSTEELBR1.jpg

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...