Jump to content

kramerica

 • הודעות

  562
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של kramerica

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

6

מוניטין

 1. הייתי אומר לך ללכת לתכנון, אבל השכר שם מאוד נמוך, בטח בשנים הראשונות. מה שיכול מאוד להתאים לך אלה מקצועות תומכים לענף שבהם לא תצטרך לבצע הסבה אלא לימוד קל תוך כדי עבודה, תוכל לנצל מאוד את הניסיון שכבר צברת ולהמנע מהדברים הפחות נעימים בענף הזה. זה יכול להיות כל דבר החל מיועץ לוחות זמנים, בקר תקציבי ועד לאיש BIM שמלווה ביצוע. יש המון אופציות שבהן לא תזרוק לפח את מה שכבר צברת, תוכל להנות משכר יפה ומתנאים הרבה יותר נוחים.
 2. kramerica

  שוקולד

  שמעת אותי אומר מילה על עלות במבה, גבינה לבנה או חומוס? הוא דיבר על שוקולד בוטיק. לזה הגבתי. מתח הרווחים של יצרני המזון הגדולים בישראל הוא הזיה. לא על זה נושא השרשור.
 3. kramerica

  שוקולד

  לא יודע מה בדקת ואיפה, אבל מחיר הנדלן למ״ר בתל אביב זה בערך פי 3 מאשר בורשה. עלות מצרכים פי 2. ואין שום סיבה בעולם שאדם בישראל (או בכל מקום בו התושבים יכולים להרשות זאת לעצמם) יעבוד בשביל 45 זלוטי לשעה וחצי שאחרי הוצאות רכב, דלק, מסים ועוד זה בקושי 15 ש״ח לשעת עבודה. זו לא חזירות, זו מציאות של מקום שיקר לחיות בו. אתה מוזמן להיות הראשון שיוביל פה מהפכה ולקצץ בשכרך.
 4. kramerica

  שוקולד

  חישבת את כל העלויות על הדרך? כמה עולה בפולין השכירות? כמה הארנונה? חשמל? עלות קקאו? עלות סוכר? מס שילוט? עלות ציוד מטבח? כמה הוצאות המחיה של בעל העסק בפולין לעומת בעל העסק הישראל? כמה צריך להתפרנס בפולין על מנת ״לחיות טוב״ וכמה צריך בישראל?
 5. השרשור קצת מטעה, בעיקר מבחינת המונחים והמושגים שנזרקו פה לאוויר. בנייה טרומית חיה ובועטת בכל ענפי הבנייה בישראל. למעשה, כל המפעלים הטרומיים בישראל מאוד עמוסים ועובדים בתפוקה מלאה על מנת לספק את הביקוש. יש המון סוגים של אלמנטים טרומיים: מקורות ולוח״דים, ועד לקירות שלמים מחופים אבן (מה שנקרא שיטת ברנוביץ׳), וזה רק בבטונים. כל בנייה בפלדה היא למעשה בנייה טרומית, וכמובן כל נושא האלומיניום וקירות המסך. במרבית הבנייה הגבוהה בישראל משתמשים באלמנטים טרומיים, לפחות חלקית. בבתים פרטיים זה כמעט לא קיים, בעיקר בשל חוסר בבעלי מקצוע מנוסים ובשל דעה מקובעת של מרבית מהאוכלסיה. לא קיימת בישראל (לפחות לא בסדרי גודל משמעותיים) בניה טרומית מלאה. אחת הסיבות היא הממ״דים. מאחר ובכל בניין נדרש ממ״ד, הרי שהמעבר לבניה טרומית מלאה הוא כמעט בלתי מעשי.
 6. kramerica

  מי הנהג הכי מהיר ב-F1 ?

  חוסר ההבנה של אנשי ערוץ הספורט באמת מרגיז. זה לא מפתיע כי הם לא באמת פרשנים. הם אנשי טלוויזיה שאוהבים פורמולה. אין לי ספק שבסקיי הבינו את זה באותו רגע כי הם באמת מקשיבים לרדיו של הקבוצות, באמת מבינים מה נאמר בזמן אמת, ושם יש אנשים שהיו בעברם בפורמולה 1.
 7. kramerica

  מי הנהג הכי מהיר ב-F1 ?

  מה יש לומר? עם כל הצער על מקס, שבאמת שלט לאורך כל הסופ״ש, רדבול אכלו את הדייסה שבישלו בעצמם. בסוף זו כנראה היתה החלטה הוגנת, אבל מה שחשוב שסוף סוף נראה שתהיה עונה תחרותית אחרי כל כך הרבה שנים, תענוג גדול.
 8. kramerica

  רשמית: טסלה בישראל

  מודה שאני קצת לא מבין את ניתוח המחיר של אנשים על מכוניות. העלות הראשונית של הרכב, אמנם מעניינת, אך לא משקפת את העלות האמיתית. אני לא מדבר על שקלול עלויות טיפולים, ביטוח, דלק וכו׳ אלא על העובדה שרכב זה לא מוצר שזורקים לאחר השימוש. רוב האנשים שאני מכיר מוכרים אותו לאחר כמה שנות שימוש. העלות האמיתית של הרכב היא ירידת הערך שלו. כך למרות עלות רכישה גבוהה יותר בהתחלה, העלות האמיתית של קורולה ורנו קליאו היא כמעט זהה. אז נכון שיש פה סיכון כי מאוד קשה להמר על ירידת הערך של טסלה בישראל, אבל עקב היצע נמוך של רכבים חדשים ותאריכי אספקה רחוקים, לא יהיה מופרך להניח שירידת הערך תהיה נמוכה יחסית. גם אם לא, בכל מקרה רכב שעולה 200,000 ש״ח לא עולה 60,000 ש״ח יותר מרכב שעולה 140,000 ש״ח. העלות היא ירידת הערך הצפויה, והפערים קטנים בהרבה.
 9. נניח לשם הדוגמא הקיצונית שאני מתערב עם חבר על 1,000,000 ש״ח על כך שאני מצליח לאכול קרקר צבאי בדקה (אני מניח שהפחות צעירים פה יכירו את האתגר). אנחנו מעוניינים לבצע את ההעברה באופן הכי גלוי, שקוף וחוקי. האם זה חוקי? יהיה צורך בתשלום מס? שנינו אנשים פרטיים, הכסף שלנו, חוקי, לבן אחרי ששולמו עליו כל המסים כנדרש ויושב בעובר ושב.
 10. בהנחה שההתערבות אינה על משחקי מזל או על ספורט אלא על יכולת או אתגר שאינו תלוי מזל. האם מבחינת החוק היבש מותר להתערב על כסף בין חברים והאם יש עניין של מס הכנסה? נניח לשם הדוגמא התערבות על סכום של כמה מאות אלפים או מיליון ש״ח. מה אומר החוק ומס הכנסה על העניין?
 11. kramerica

  רשמית: טסלה בישראל

  לא, טסלה היא לא הרכב האידיאלי לכל אחד. חותם על זה שאחרי נהיגה אחת חלק ניכר מאלו שטוענים שהיא ממש לא בשבילהם בגלל מסך מגע וגג פנורמי ישנו את דעתם.
 12. kramerica

  רשמית: טסלה בישראל

  נהגתי על מודל 3. לא הייתי משווה BMW 3 למודל 3, אבל בדיוק מהסיבה ההפוכה. בהשוואה למודל 3, סדרה 3 מרגישה כמו רכב מהמאה שעברה. אז נכון שאיכות החומרים במודל 3 לא כל כך אחידה, ויש כמה בחירות עיצוב תמוהות, אבל נהיגה במודל 3 היום בהשוואה לרכב כמו סדרה 3 מרגיש כמו להשתמש באייפון ב-2007 בהשוואה לכל טלפון אחר שהיה אז.
 13. תודה רבה. האם כל לחצן (בניגוד למפסק רגיל) ״יודע״ לעבוד עם זה? ידוע לך אם יש פנל מעוצב בסגנון הזה: https://slswitch.co.il/items/2659957-מפסק-מגע-לתאורה-ארבעה-לחצנים-תואם-קופסא-4-מקום שיכול להחליף לחצנים שמפעילים ממסר צעד שכזה?
 14. יש לנו במשרד פנל לחצנים ראשי לכל התאורה. במונחים של הדיוטים כמותי אלה מפסקים שנראים בדיוק כמו מפסק תאורה ביתי רגיל, רק שחוזרים למקומם עם קפיץ (סטייל תאורת חדר מדרגות) וכל תפקידם הוא להרים ולהוריד את המפסק שנמצא פיסית בארון החשמל. אני רוצה לשים במקום הלחצנים האלו פנל יפה יותר ואפילו פנל של תאורה חכמה אם אפשר. עד כמה שאני מבין (ואשמח מאוד אם מישהו יתקן אותי או ידייק את המונחים שלי) אי אפשר לשים משהו שאמור להחליף מפסק רגיל כמו בבית כי זה לא מפסק רגיל כמו של בית. השאלה היא איך אני מחפש דבר כזה? מה המונח המקצועי של מה שאני מחפש (בעברית ובאנגלית)?
 15. kramerica

  מכפיל חנייה מכאני

  לא צריך לבקש מאף אחד להזיז כלום. המכפיל יודע לזוז למטה ומעלה עם רכבים עליו.
×
×
 • תוכן חדש...