Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

הבעיה היא שכולם בטוחים שיש איזה מתכון מנצח להסתגלות ואינטגרציה לחיים בארץ. אבל אין.

זהו, שיש. קוראים לזה להזיז ת'תחת ולהתחיל להשקיע בעצמך. להפסיק ליילל ולייבב, להפסיק להאשים את כל העולם ואחותו הצולעת בכל דבר רע שקורה לך, לגדל טיפה יכולת ביקורת עצמית, לתת מעצמך בעבודה/לימודים/צבא, לא להיות עבריין, ובאופן כללי להיות חבר מועיל בחברה.

ה"מתכון המנצח" הזה הוא פשוט טיפה יותר קשה מאשר לצאת לרחובות פעם בשנה-שנתיים ולהפגין על גזענות ואפליה בזמן שאתה שורף כמה ניידות, עושה לינץ' או שניים ומשתק מדינה שלמה ליומיים בזמן שאתה מקבל הטבות מהמדינה פחות או יותר בכל צעד בחיים שלך.

רק לפני שמישהו מחליט שאני גזען חרא ויאק אאני אגיד שאין לזה שום קשר לאתיופים. אני חושב בדיוק אותו דבר על מזרחים/אשכנזים/צרפתים/רוסים/ערבים/אפרו-אמריקנים/אינדיאנים/לטינים/הודים/פקיסטנים שמתבכיינים במקום לעשות עם עצמם משהו מועיל.

יש גזענות, בכל פינה בעולם, ע"י אנשים בני כל עם אפשרי כלפי בני כל עם אפשרי אחר. טאף שיט. תתמודדו עם זה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4900

• SlowRide

4771

• פינדר

3786

• m3x7r3m3

2926

.

אתה מתבלבל כי המושג לא מדבר על "לא מאפשרים לצאת" במובן של גטו יהודי.

אתה אולי יכול לטעון שזה לא נראה לך שהמושג גטו משמש היום לתאור כל שכונת עוני אתנית בעולם בערך, אבל

זה זה

.

השלמתי את התגובה הקודמת שלי לגבי השכונות.

בכל מקרה, מה הפיתרון? לחלק להם דירות במקומות יותר איכותיים? רובם לא רוצים ללמוד או לעבוד קשה(עובדה)...

באותם השכונות יש גם ערבים,רוסים,מזרחים מה איתם?

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהם חוטפים יותר מהאחרים, מקרה כזה - גם אם השוטר צודק במאה אחוז - נתפס אחרת.

זו הבעיה, שזה נתפס אחרת, לא רלוונטי בכלל שהם מעורבים יותר בפשיעה, לא רלוונטי שגם בדברים שהיו יכולים להסתיים מול כל אדם אחר בהצגת ת.ז. ו"לך הביתה" או משהו בסגנון מסתיים אצלם בנסיון תקיפה של שוטרים ומעצר, העיקר איך שזה נראה.

ואחרי זה מתפלאים למה משטרת הפופוליזם והרייטינג מתנהגת ככה.

לגבי מודעות עצמית - שוב, הבעיה היא שכולם בטוחים שיש איזה מתכון מנצח להסתגלות ואינטגרציה לחיים בארץ. אבל אין. לפעמים גם לא אחרי שני דורות. וזה גם לא ייחודי לישראל ולאתיופים. מן הסתם, ככל שהפערים בין הארצות יותר גדולים, כך יותר קשה להסתגל. ברור שזה לא 100% חרא מדינה מול 100% אנשים נפלאים. לי גם אין פתרון קסם לזה, מעבר לפשוט תקווה בסיסית שזה הכל עניין של זמן.

אני יודע מה בטוח לא עובד:

לא ללמוד, לא להשקיע, לברוח משיעורים ובית ספר, לא להגיע לבי"ס במשך שבועות, ללכת מכות, לשדוד, לחפש את התפקיד הכי קל בצבא, לחפש איך להשתחרר מוקדם, כל אלה בטוח לא עובדים.

ואני אגלה לך עוד משהו - גם לצאת להפגנות אלימות במחאה על מוות של עבריין קשה עם 14 עבירות פליליות שהיה אמור להיות במעצר בית, והפריעו לו בעבירה הפלילית ה-15 שלו כשניסה עם עוד 2 חברים לשדוד ילד בן 13, זה בטוח לא עובד.

לאיים על המשפחה של אותו שוטר עד למצב שצריכים להעביר אותם לדירה בטוחה, זה בטוח לא עובד.

ואת התשלום על כל הדברים האלה כל העדה הזו תשלם, בתשלומים לשנים כמו משכנתא.

עכשיו בטוח לא ירצו להשכיר להם דירות, בטוח לא ירצו להעסיק אותם, בטוח יראו 3 אתיופים על ספסל בפארק ויזמינו משטרה.

כן, אתה יודע שמתמשים במילה "גטו" כדי לתאר כל שכונת עוני עם מאפניים עדתיים כלשהם, שקשה לאנשם שחיים בה להתעשר מספיק לעבור למקום אחר, כן?

כזו שכונת עוני, שבעפולה הם קיבלו (בחינם כן?) קוטג'ים (לא דירות), בשכונה הכי טובה, בשכונה שהכילה במקור אנשי קבע (דוד שלי) ומי שחסך מספיק כסף לעבור (סבא וסבתא שלי).

פשוט מזעזע, איך עושים ככה, זורקים אותם לשכונה שהם לא יכולים לעבור למקום אחר, לא נניח שנתנו להם בחינם קוטג' שאם היו מוכרים אותו היו יכולים לקנות 2 דירות בשכונה סטנדרטית באותה עיר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הזה כ"כ מזעזע שאני לא מבין איך שיט כזה מתקיים בעוד מעט 2020.

זאת פשוט ההתטרללות המוחלטת של ה-PC (אומר'ך, במאק זה לא היה קורה). אף איש ציבור/תקשורת/מוכר ציבורית לא מוכן להגיד שום דבר שלא מסתדר עם אג'נדת ה"אנחנו החזקים אז אנחנו בטוח אשמים" כי ברגע שמישהו יוציא משהו כזה מהפה שלו יעשו לו לינץ' תקשורתי שלא יפחת מהלינץ' על הסופרב המסכנה ההיא. והאמת? כוסאומו. מי צריך את זה. שותקים עד שזה יעבור ויהיה איזה משהו חדש שיבעיר את השטח.

ומבחינת ה"מנהיגים" שלנו זה הרי חשבון פשוט - לצאת על שוטר אחד זה קל, הוא רק קול אחד והוא כבר מחויב למדינה (כנראה). עדה שלמה זה הרבה מאוד קולות של לכאורה loose cannons. זה כמו שאני זוכר שבתקופת הצבא שלי, תמיד היינו מתלוננים על זה שאיך בבסיסים עורפיים יש מועדונים ושקם מושקעים ולנו יש מכולה עם שלוש חבילות במבה וזוג אחד של אופני כושר שלא מתפקדים מאז ששת הימים. עד שמישהו אמר לנו "זה פשוט, לנו יש מוטיבציה, אז יותר קל לזיין אותנו בלי שום השלכות. אבל קח לעובד רס"ר בחטיבה את הפלזמה עם היס, ועכשיו צריך לשלוח מ"צ, ולמלא דו"ח עריק, ומשפט, ולשלוח אותו לכלא... למי יש כח לזה?"

אגב, מה שמצחיק זה שאם אתה רוצה לראות איך צריכים להתייחס לאירועים האלה, אפשר פשוט לראות איך התקשורת מגיבה למוסלמים (אזרחי ישראל) שנורים ונהרגים ע"י שוטרים במסגרת פלילית. שם "ההרוג היה מוכר למשטרה ובעל XYZ תיקים במשטרה, המשטרה תחקור את האירוע" וזהו. עובדות.

פה לא, פה הם יהודים, והרי ידוע שיהודי לא יורה על יהודי כשהיהודי מנסה לשדוד יהודי שלישי ואחר כך מנסה לרצוח את הילדה של היהודי הראשון בעזרת סלע בגודל של הילדה הנ"ל.

אני יודע מה בטוח לא עובד:

לא ללמוד, לא להשקיע, לברוח משיעורים ובית ספר, לא להגיע לבי"ס במשך שבועות, ללכת מכות, לשדוד, לחפש את התפקיד הכי קל בצבא, לחפש איך להשתחרר מוקדם, כל אלה בטוח לא עובדים.

ואני אגלה לך עוד משהו - גם לצאת להפגנות אלימות במחאה על מוות של עבריין קשה עם 14 עבירות פליליות שהיה אמור להיות במעצר בית, והפריעו לו בעבירה הפלילית ה-15 שלו כשניסה עם עוד 2 חברים לשדוד ילד בן 13, זה בטוח לא עובד.

לאיים על המשפחה של אותו שוטר עד למצב שצריכים להעביר אותם לדירה בטוחה, זה בטוח לא עובד.

בטח שזה עובד. זה עובד בלהנציח את אותה גזענות (יאק), כדי שיהיה על מה להמשיך לבכות וליילל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז? מנהיגים עם שמץ חוט שדרה היו יוצאים בהצהרה ממלכתית לפיה לא מגיבים עד להשלמת החקירה, השוטר מושעה עד לתום הבירור ונאסר עליו לצאת את הארץ ונקיטה ביד תקיפה נגד מפגינים אלימים שחוצים את הגבול. במקום זה עצרו מיד את השוטר, משיקולים פוליטיים לחלוטין, שחררו אותו למעצר בית כי כפי הנראה גם בתיק כה תקשורתי אין עילת מעצר אמיתית, וכולם מתפתלים סביב עדה שלא אכפת לה שהיה לכאורה שוד, שהמנוח וחבריו פירגעו במכות ילד קטן, וחמור מכך - אנשים אינטיליגנטיים לכאורה חורצים דין רק על סמך זהותו העדתית של הנפגע. העניין הזה כ"כ מזעזע שאני לא מבין איך שיט כזה מתקיים בעוד מעט 2020.

.

זוכר את ה"אנס הפדופיל" מלפני שבועיים, שתמונתו עם המיתוג הנכסף הופיעה בכל חור, ובסוף ה/מתברר שהתיק רעוע - בלשון המעטה?

זה לא בהכרח קשור (רק) לפיסי/לאומנות, זה קשור לרמת השיח והאנשים. אותה גברת בשינוי אדרת. רוצים להצדיק את האקסיומות, רוצים דם - לעזאזל עם האמת.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, אני בגדול מסכים עם התגובה שלך הפעם. לא חושב ששום דבר הוא 100% אשמת המדינה.

ספייר, סורי, אני לא חושב ש"תעבדו קשה ויהיה טוב" זה מתכון מובטח להצלחה. כן, זה בטוח יותר טוב מלא לעשות כלום. אנחנו גם מדברים על קבוצה של כ150,000. כולם יושבים ומתבכיינים ויוצאים פעם בשנתיים להפגין? כנראה שלא.

לגבי הגזענות - משיכת הכפתיים הזו לא עובדת בשבילי, סורי. מפליא אותי שבתור רוסי אתה כותב את זה. כל אחד מאיתנו גם חטף משהו איפשהו. זו בפני עצמה לא סיבה מספיק טובה לקצת יותר אמפתיה בנושא?

m3x3x3, בכנות, אני לא קורא את התגובות שלך מעבר לזה שהציטוטים קופצים לי בעין כשאני מרפרף, אז נראה לי שקצת חבל על ההשקעה :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפליא אותי שבתור רוסי אתה כותב את זה. כל אחד מאיתנו גם חטף משהו איפשהו. זו בפני עצמה לא סיבה מספיק טובה לקצת יותר אמפתיה בנושא?

להיפך. בדיוק בגלל שחטפתי מזה, וחטפתי מזה המון, למדתי שלשבת ולרחם על עצמי או לצעוק "גזענות" לא יקדם אותי לשום מקום. כי אני לעולם לא אשכנע את הגזענים להפסיק להיות גזענים. והרבה יותר יועיל לי לשפר את עצמי ולהביא את עצמי למצב שאני מרוויח את מה שמגיע לי מאלה שהם לא גזענים. יש לי אמפתיה מוחלטת לכולם במידה שווה - אבל רק לכאלה שרוצים לעזור לעצמם קודם על-ידי יישור קו (מקצועי/אקדמי/וואטאבר) עם "שאר האוכלוסיה" ולא התמסכנות וניצול ציני של העובדה שהם שונים.

האם לעבוד קשה תמיד עובד? ברור שלא. בוקר טוב, העולם לא פייר. כל הזין.

אבל כמו שאמרת, זה משפר משמעותית את הסיכוי.

האם כל ה-150 אלף יושבים ומתבכיינים? ברור שלא. על אלה שלא - אין לי מילה רעה אחת להגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפליא אותי שבתור רוסי אתה כותב את זה. כל אחד מאיתנו גם חטף משהו איפשהו. זו בפני עצמה לא סיבה מספיק טובה לקצת יותר אמפתיה בנושא?

כי הניצחון שלנו לא שם. לא בלהפוך מכוניות ולא בלהתמסכן. יש כאלה, עדיין. לשמחתי הם מיעוט.

רוצה דוגמא לניצחון? בהקשר הזה?

4-5 שנים אחורה, נסיעה ברכבת. בדיוק מתיישב בכסא כפול והופה - מולי אותו האחד שעשה לי את המוות ביסודי. מוות ברמה שלא רציתי ללכת לבית הספר. בכי, מכות, מה לא. הכל על רקע רוסי. והבן אדם מספר מה הוא עושה בחיים, כל מיני שליחויות ברוסיה ואוקראינה, אישה מהעדה, וכל השיחה הבן אדם לא מסוגל להרים אלי את המבט. לא יכול להסתכל לי בעיניים.

זה ניצחון.

צריך, אפילו חובה לזכור. אסור לחיות בתוך זה. החיים הם העתיד, בטח לא מה שקרה, חמור ככל שיהיה, לפני 25-30 שנה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מה שמצחיק זה שאם אתה רוצה לראות איך צריכים להתייחס לאירועים האלה, אפשר פשוט לראות איך התקשורת מגיבה למוסלמים (אזרחי ישראל) שנורים ונהרגים ע"י שוטרים במסגרת פלילית. שם "ההרוג היה מוכר למשטרה ובעל XYZ תיקים במשטרה, המשטרה תחקור את האירוע" וזהו. עובדות.

לא צריך ללכת כל כך רחוק, תסתכל על תגובת המשטרה לישראלים, יהודים, לא אתיופים שנהרגו מירי שוטרים (יש יותר כאלה מאשר אתיופים), זה לא חורג מהתבנית למעלה.

בטח שזה עובד. זה עובד בלהנציח את אותה גזענות (יאק), כדי שיהיה על מה להמשיך לבכות וליילל.

כן, בזה זה עובד.

זוכר את ה"אנס הפדופיל" מלפני שבועיים, שתמונתו עם המיתוג הנכסף הופיעה בכל חור, ובסוף ה/מתברר שהתיק רעוע - בלשון המעטה?

זה לא בהכרח קשור (רק) לפיסי/לאומנות, זה קשור לרמת השיח והאנשים. אותה גברת בשינוי אדרת. רוצים להצדיק את האקסיומות, רוצים דם - לעזאזל עם האמת.

בניגוד לאנס או לא אנס (אגב עדיין דיי בטוחים שהוא אכן אנס, אבל אין הוכחה), אין כאן כבר ויכוח של ממש על העובדות הבסיסיות (כמו שהיה בשעות הראשונות).

ספייר, סורי, אני לא חושב ש"תעבדו קשה ויהיה טוב" זה מתכון מובטח להצלחה. כן, זה בטוח יותר טוב מלא לעשות כלום. אנחנו גם מדברים על קבוצה של כ150,000. כולם יושבים ומתבכיינים ויוצאים פעם בשנתיים להפגין? כנראה שלא.

150 אלף יצאו להפגין אתמול? ושלשום?

ואתה חושב שכל המרוקאים הצליחו בחיים? הרוב בכלל לא.

אתה חושב שלא היו מרוקאים שפנו לפשיעה?

לגבי הגזענות - משיכת הכפתיים הזו לא עובדת בשבילי, סורי. מפליא אותי שבתור רוסי אתה כותב את זה. כל אחד מאיתנו גם חטף משהו איפשהו. זו בפני עצמה לא סיבה מספיק טובה לקצת יותר אמפתיה בנושא?

האמפתיה התנפצה ממה שאני שומע מאנשים מסביב, איפשהו ביחד עם השמשות של המכוניות והחנויות כבר בהפגנה הקודמת.

שארית האמפתיה אצל חלק גדול שחששו גם לומר את זה פעם שעברה התנפצה בהפגנה הזו.

m3x3x3, בכנות, אני לא קורא את התגובות שלך מעבר לזה שהציטוטים קופצים לי בעין כשאני מרפרף, אז נראה לי שקצת חבל על ההשקעה :)

עקרונית אם תרצה זה גם בשבילך, אבל זה קודם בשביל אחרים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שאנחנו צריכים להתמסכן, אין לנו גם סיבה. בטוח שאסור לחיות בתוך זה. אני פשוט לא מאמין במציאות של "100% כולם חרא חוץ ממני" וגם לא ב-"100% שאם רק אתאמץ - אצליח".

אבל זה גם קצת מעבר. אני לא מסיק מהעבר רק איפה אנחנו נצחנו, אלא גם את זה שלאחרים לפעמים חרא, אפילו יותר ממה שהיה לעליה שלנו. וגם את זה שעם כל הרצון של הישראלים להתנער ממושגים כמו "גזענות" (שהם באמת נאנסים יותר מדי על ידי יותר מדי אנשים ללא סיבה), זה לא אומר שזה לא קיים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להבטיח שאצליח אם אתן את ה-100% שלי, אבל את החלק שלי אני חייב לתת. ולא, לא כולם פידרסים ואני ד'ארטניאן, זה רחוק מלהיות הראש. הראש הוא שצריך לחשוב קדימה במקום אחורה, ולהתקדם במקום לשקוע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להבטיח שאצליח אם אתן את ה-100% שלי, אבל את החלק שלי אני חייב לתת. ולא, לא כולם פידרסים ואני ד'ארטניאן, זה רחוק מלהיות הראש. הראש הוא שצריך לחשוב קדימה במקום אחורה, ולהתקדם במקום לשקוע.
צודק לחלוטין. אני שותף מלא לכך שקהילה, כל קהילה, קודם כל ולפני הכל מוכרחת לקחת אחריות על הגורל של עצמה - ובד בבד לדרוש הוגנות במידה ויש ראיות לכך שזה לא המצב.

הבעיה בסיטואציות מהזן הזה היא שאנחנו לא חיים את ההתנהלות השוטפת, אלא רק סנאפשוט ברגע שיש אירוע שמקבל תהודה (בין אם הירי, ובין אם ההפגנות). אבל בסיר לחץ, כמו בסיר לחץ, כשדברים מתפוצצים זה נהיה מכוער. בשילוב עם מנטליות כיבוי (ולא מניעת) שריפות אז מצד אחד לא נותנים עדיפות לנושאים כאלו ביום יום, ומצד שני חוששים להתמודד באסרטיביות כשהנושא מתפוצץ ונותנים לכל אותם חלאות שמשתמשים בסוגיה כתירוץ לפרוק זעם על חפים מפשע יד חופשית להשתולל.

וזה תמיד המצב כשמיישמים מדיניות כיבוי שריפות, גם בענייני פנים כמו שמדובר כאן, גם בענייני בטחון, גם בכלכלה, הוראה (וכו'). מתמקדים בסימפטום ושוכחים מהשורש.

אז הפושעים מאווררים את הצורך שלהם להרוס, הגזענים מרגישים בנוח לתת במה לתפיסת העולם שלהם כי הנה יש "הוכחה" שהם באמת אוכלוסיה מחורבנת, וחלקנו יושבים בצד ומתבאסים מהסיטואציה - הן למי שחווה יחס לא הוגן בגלל מראה, והן למי שסובל מאוזלת יד של שנים שמתפוצצת בפרצוף של כולם. עוד יומיים זה ייגמר, ויספרו לאחור עד לפעם הבאה מבלי לעשות דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני בהחלט שופט את הסנאפשוט. כי אם הסנאפשוט הוא ששלושה בריונים פוצצו במכות ילד קטן בכדי לשדוד ממנו טלפון, זה לא שובבות. זריקת אבנים שגורמת לפציעה אפריורי מסכנת חיים ועל כן מצדיקה ירי. לכן, ובלי שום קשר למוצאם העדתי של המעורבים בפרשה, אם אכן העובדות כפי שהבאתי, לא רק שהירי מוצדק אלא שהשוטר, חרף היותו אוף-דיוטי, מילא את חובתו כשוטר וכאזרח וצריך לקבל ציון לשבח. לכל הפחות ההורים של הילד בן ה-13 צריכים לנשק לו את הרגליים.

אם העובדות הן לא אלה, אזי השוטר צריך להירקב בכלא, וגם זה בלי שום קשר לזהותם העדתית של המעורבים בפרשה.

אנחנו באמצע 2019. כל המעורבים היו, בסבירות גבוהה עד מוחלטת, ילידי הארץ. לא כל חזק אפריורי טועה ולא כל קורבן אפריורי צודק. כל מקרה צריך לשפוט לגופו. האם השוטר היה צריך לברוח (התרשלות מוחלטת בתפקיד שלו, הפקרת אזרחים אשר על בטחונם הוא מופקד)? האם היה צריך לספוג אבנים בלי להגיב (למה לעזאזל)? היה צריך לתת לשלושת החבר'ה הנחמדים להמשיך עם השוד כדי להימנע משיטור יתר? באמת? למה לעזאזל?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתפרץ לדלת פתוחה, כשדיברתי על שיפוט הסנאפשוט לא התכוונתי למקרה הפלילי (שתמיד חייבים לשפוט לפי הראיות, ומי שלא עושה זאת ובוחר צד לפי שיוך שבטי הוא בדיוק מושא הביקורת) - התכוונתי לכל אלו שבוחרים להציג את הקהילה הx כקהילה אגרסיבית ועבריינית בגלל כמה פרטים חארות. זה נכון ל"אתיופים האלימים", זה נכון ל"ערבים המחבלים", זה נכון ל"יהודים הגנבים" (וכו').

לצורך העניין, זה משגע לי את השכל כשאנשים רושמים ש"השוטר רוצח", קפיצה למסקנות ע"ס נרטיב זו אחת הרעות החולות של השיח כיום, וזה חוצה מחנות פוליטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילה מהירה על הגטאות של האתיופים. או בתכלס? שיכונים. שגם גרים בהם רוסים ומרוקאים ומה לא, אבל בסדר נו נתעלם מהם - רק אתיופים.

אז מה יש לנו? יש לנו שיכוני רכבת מסריחים ומגעילים, כי המדינה בנתה אותם כדי לאכלס המון אנשים. וזה הפתרון שהיה, די היחיד שהיה האמת כי פחונים לא עבדו.

השיכונים האלה (שבארץ הם עוד יחסית טובים) זה פתרון גרוע לאיכלוס בני אדם, גלובלי. איפה שלא בנו אותם - היה קקה. למה? כי זה דבר קקה. אבל מכיוון שעינייני עיור מאסיבי זה לא בדיוק מדע מדוייק שיודעים עליו הכול - זה הפתרון שהיה נראה אופטימלי אז. כיום זה ברור שזה פתרון גרוע - יש שמחליטים להמשיך לבנות שכונות כאלה (במיוחד ברוסיה, שם זה בכלל נורא).

אז זה לא הדפקו את האתיופים בגטו, זה מה יש. גם אני גרתי וגדלתי בשיכון, מתחתי גרו סוחרי סמים שחיים על חשבון המדינה, היו את הגנבים של השכונה, היה את חנן הנרקומן, השכונה נחשבה כשכונה 'לא טובה' אז.

ולא, אין לי אמפתיה אליהם כי עברתי דברים דומים. אני עברתי בלי להיות עבריין, חברים עברו בלי להיות עבריינים (אולי חוץ מאיזה תיק או שניים על שימוש עצמי, לא באמת סיפור רציני), ובכלל, המון אנשים לא התדרדרו למה שהאתיופים עשו עכשיו.

[לטעמי נורא קל להתבכיין ולרכב על black lives matter כשהקשר בין מה שקורה בארהב עם השחורים והמשטרה למה שקורה בארץ הוא כמעט אפסי]

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...