Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

זה בסדר, הוא מציין שורה מתחת שהם לא מוכנים לקבל אותם וזה מכשול.

ומחליט להתעלם מכול מה שקרה בין ישראל למצריים בין 73-77

"אם ירצו מספיק ויהיו מוכנים לפתוח את הכיס"

אהא.

המצב הכלכלי במצרים קטסטרופה.

כסף ושת"פ ישראלי-אמריקאי יכול להניע שם את הכלכלה

ואם לא תהיה רצועת עזה. מין הסתם יהיה אפשרי לקצץ מעט מתקציב הביטחון לטווח הארוך, חלק הקיצוץ הזה יכול להגיע למדינה שתקלוט אותם. מצרים. סודן. ירדן. עירק.

לא באמת משנה. 

אי אפשר להשאיר אותם ברצועת עזה.

פשוט אי אפשר.

אנחנו לא יכולים לשכן בעוטף תושבים שיש סיכוי סביר שטבח כזה (גדול או קטן יותר) יקרה במוקדם או במאוחר 

והעוטף זה לאו דווקא בארי.

זה שדרות-נתיבות- מועצת אשכול- אשקלון-קרית גת.

כל אלה תושבים שכנראה יפגעו בטבח הבא.

רק ניקוי של הרצועה תוכל להביא לשקט וביטחון אמיתי שם.

איך תשכנע את התושבים של העוטף כולל אשקלון-שדרות-נתיבות שבטוח להם לחזור?

איך תשכנע עובדים זרים תאילנדים להמשיך לעבוד בשדות של העוטף? (כרגע כולם ברחו משם והצהירו שלשם הם לא יחזרו, גם שתגמר המלחמה. האמת. מבין אותם לגמרי)

הגברת אבטחה מסביב?

כי גם פתרון של השארת רצועת עזה עם תושביה והגברת השמירה מחוץ לא ממש ישומי.

היו שם כרגע 2-3 גדודים סדירים. כמה תשים שם? 2-3 חטיבות סדירות? תאריך את השירות הצבאי ל5 שנים חובה?

תבנה קיר בטון 5 מטר רוחב 30 מטר גובה? בלי פתחים בכלל (כי כל פתח הוא פתח לטבח)

לא תכניס בכלל פועלים פלסטינים?

איזה פתרון יש?

ושאני אומר פתרון. אני מתכוון פתרון שיבטיח ביטחון לתושבים מסביב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4789

• פינדר

3819

• m3x7r3m3

2926

לפני 35 דקות, om2 כתב:

תבנה קיר בטון 5 מטר רוחב 30 מטר גובה? בלי פתחים בכלל (כי כל פתח הוא פתח לטבח)

לא תכניס בכלל פועלים פלסטינים?

הערה לגבי הגדר:

גדר אמורה לעצור מסתנני עבודה ומהגרים. ברוב הגבולות אין יותר מגדר טיפשה, אם בכלל. הגדר בגבול עזה הייתה אמורה לעצור הכל בכל, כולל מנהרות. רק לאלקחו בחשבון טרקטור פשוט.

מניעת מעבר של מחבלים/צבא לא באמצעות גדר אלא אמצעים כמו הרתעה, מודיעין, תצפית וכדו’. 

זוכר שלפני 20 שנה נסעתי בכביש 10 ואשכרה לא היתה גדר כלל בחלקים נרחבים של הגבול עם מצרים, והיכן שהיה היא הייתה גדר הכי זולה (שמגיעה בגלילים).

כששרון בנה את גדר ההפרדה ביו”ש, 200 מ’ מביתי, כולם דיברו על הביטחון שזה נותן. היום אנחנו מבינים שבלי שמירה מלמעלה אף גדר לא תעצור מאות או אלפי מחבלים שמסתערים עליה.

אני זוכר ששמעתי פעם מישהו, שמאלן בהשקפתו, ברדיו, שטען כי נכדינו וניננו יפרקו בבוז את גדר ההפרדה. כעת אני סבור שהימנים יפרקו אותה, בימינו, ובבוז.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, om2 כתב:

כסף ושת"פ ישראלי-אמריקאי יכול להניע שם את הכלכל

יש משבר דיור חריף במצרים. המוני הומלסים.

אם אתה חושב שהם יסכימו לקלוט 2 מליון עזתים, שגם ככה יותר קרובים לאחים המוסלמים מאשר לשלטון אסיסי, אני מעוניין לדעת מה אתה מעשן ומי הדילר שלך.

• אהבתי 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

עכשיו עוד דביל מפליטי קוהלת כתב תוכנית מפורטת להעברת העזתים למצרים. בשם איזה "מכון מחקר" שלא נקרא קוהלת, כי כנראה הם מחפשים מיתוג חדש.

מסמך שהוא כולו הזיה בלי חיבור למציאות.

וגם אם נתעלם מכל השטויות האלו, המצרים לא רצו את העזתים עם רצועת עזה אז למה למען השם שהם ירצו אותם בלי הרצועה?

https://x.com/MisgavINS/status/1714183691574948036?s=20

זה מנהג אצלך, לכנות כל מי שאתה לא מסכים איתו ואיכשהו קשור לקהלת בתור דביל?

כי על אמיר וייטמן אפשר להגיד הרבה דברים, אבל דביל הוא כנראה לא. ויש מצב שהוא מבין לא פחות ממך, או ממני, בנושא.

ולעניין מצרים - מה הם רצו פעם לא רלוונטי. הכל שאלה של עלות מול תועלת.

אם יציעו למצרים גם פתרון לבעיית עזה (גם בשבילם רצועת עזה במתכונתה הנוכחית זה כאב ראש) וגם תשלום נדיב, פלוס הטבות לטווח ארוך, זה לא מופרך להניח שקיים סיכוי שהם ישנו את דעתם.

עבור מצרים, לקלוט מיליון פליטים עזתים זה כמו בשבילנו לקלוט 100 אלף עולים (ב-2022 קלטנו כ-70 אלף), והמצרים יודעים איך להתמודד איתם, אין אצלם מרצ או שלום עכשיו. מה גם שבתיאוריה לפחות, אפשר יהיה לסנן מראש את כל מחבלי חמאס שינסו להסתנן למצרים עם הפליטים (ולא ימותו במערכה הנוכחית).

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכרו שהמצרים דרשו להחזיר כל גרגר וגרגר מאדמת סיני שישראל החזיקה בהסכמי השלום דאז זה היה עניין של כבוד לאומי, ובאותה נחישות חזקה על הרצועה או תושביה הם לא הסכימו בשום פנים ואופן לקבל.

יותר מזה אחד מהדברים שהסכים אליהם בגין, אני מניח שחלק מהתו וקח במשא ומתן,  זה לבטל את זיקת הפלשתינים שנחשבו לחלק ממדינת ירדן ולהפוך לצורת ישות עצמאית שנפתחה הדרך להכיר בה כמו שאכן קרה שנים בודדות לאחר מכן בוועידת מדריד.

כלומר מעבר לכסף, גם מדובר בסכום ענקי דמונח על השולחן לא בטוח שהמצרים יסכימו לקבל עזתים גולים אליהם, אני אשמח לגלות אחרת אבל נראה לי שאת הפתרון המעשי צריך לחפש בדרכים אחרות.

עריכה אחרונה על ידי yb
  • אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

כסף ושת"פ ישראלי-אמריקאי יכול להניע שם את הכלכלה

ואם לא תהיה רצועת עזה. מין הסתם יהיה אפשרי לקצץ מעט מתקציב הביטחון לטווח הארוך, חלק הקיצוץ הזה יכול להגיע למדינה שתקלוט אותם. מצרים. סודן. ירדן. עירק.

לא באמת משנה. 

מי שחושב שמספיק כסף יפתור את זה, לא הבין כלום. 

חשבנו גם שמספיק כסף לחמאס יוריד להם את הרצון להילחם. 

המלחמה פה היא על הכבוד הלאומי. 

מה גם שכל המנהיגים במדינות שציינת מושחתים ועשירים, אין להם צורך בכסף שלך, שממילא לא יגיע לאזרחים. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 4

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, gadik6 כתב:

כי על אמיר וייטמן אפשר להגיד הרבה דברים, אבל דביל הוא כנראה לא. ויש מצב שהוא מבין לא פחות ממך, או ממני, בנושא.

אני לא בטוח שאני יכול לחתום על האמירה הזו. הבן אדם בסערת רגשות מובנת לחלוטין אבל אתה חייב להיות דביל בשביל בכלל ללכת להתראיין בערוץ תעמולה של רוסיה, שלא לדבר על התוכן של הדברים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לכותרת. זה מספיק. הסרטון קצת מרחיב על הכותרת - בערך 320 פליטים מ1992, 64 אחוז מהם מעורבים בפלילים מאז.

זה פי 7 מהאוכלוסיה הכללית בדנמרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שונא ערבים.

ממש לא. יש לי חברים ערבים. יש לי קולגות בעבודה ערבים

הם לא שוחרי טרור (לפחות כך אני מקווה)

אני שונא ערבים שרוצים להשמיד אותי.

זה כן.

אבל אני שונא גם גרמנים שרוצים להשמיד אותי. גם רוסים. אוקראינים. איראנים וכו'

אני לא גזען. אני שונא את כל מי שרוצה לרצוח אותי באותה המידה.

מי שלא רוצה להשמיד אותי, אני לא שונא.

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין משהו אחד מכול המצב הזה מכול מיני הצהרות של חברי הממשלה. 

הם באמת חושבים שאנחנו נוכל עכשיו חודשים שלמים לחיות במוד מלחמה? כי ככה אני הבנתי מהם…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מעדיף? להראות חולשה ואז כל העולם הערבי יטפס לך על הגדרות?

עריכה אחרונה על ידי Coro
  • אהבתי 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...