Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

במבי, השיטות של היטלר יותר מתוחכמות.

זה התחיל בלרכב על קשיים ועל אגו (אנחנו נעשה מה שאנחנו רוצים ואף אחד לא יגיד לנו והמשבר הכלכלי הוא בגלל שאנחנו נושאים על גבינו נכים ויהודים), המשיך בניקוי כל שדרת הממשל עד לרמה הפקידותית הזוטרה ממתנגדים שהועברו לדכאו והסתיים בשלטון טרור אלים כלפי האזרחים. הוא לא היה צריך תמיכה של האליטות הישנות כי הוא פשוט העלים כל מי שהתנגד.

אני לא אעשה השוואות לארץ.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3797

• m3x7r3m3

2926

לפני 56 דקות, falou כתב:

הוא בדיחה שעוד מעט תתפוצץ.

קשה מאוד להשוות תהליכים היסטוריים. ישראל היא לא גרמניה. אין כאן מעמד אצולה. אין כאן פחד ממהפכה קומוניסטית. את מה שקורה כאן אפשר לנסות לנתח בגישה קצת יותר אבסטרקטית. 

צה"ל עובר תהליך של הדתה בפיקוד שלו. אחוז בוגרי קורס קצינים דתיים קפץ פי 15 או יותר תוך קצת יותר מ-20 שנים. לא חושב שגם החייל מגבעתי שרב עם פעיל שמאל לפני חודש פה וצעק עליו שעוד מעט בן גביר יעשה פה סדר הוא חריג. לא חושב שלמישהו היו ציפיות שקולות החיילים יגרמו למרצ לעבור את אחוז החסימה וכו'. 

בן גביר לחלוטין טס לכנסת בזכות זה שהבטיח פעם אחר פעם להחזיר את המשילות בכל חלקי הארץ. לפחות חלק מהקהל שהצביע לו, כפי שאפשר ללמוד גם מהשרשור כאן, זה אזרחים לא דתיים, אולי מסורתיים ואולי לא, שמשילות זה הנושא הכי בוער עבורם. וכפי שגם העידו פה, מבחינתם הם מוכנים לשים בצד אספקטים אחרים של החיים עצמם - כמו כלכלה או הדתה - כל עוד באמת ירגישו שהמדינה הפכה לבטוחה יותר.

בן גביר יקבל תחת פיקודו גם את מגב, והוא ניסה גם להגדיל את השליטה שלו כשר על המשטרה - מה שנבלם כרגע עד כמה שאני מבין.

מפה צריך לחלק את זה לשניים. אני אישית חושב שבן גביר לחלוטין מסוגל להבעיר את השטח ולהחמיר את המצב ואני לא חושב שהוא יהיה שר טוב. ואולי בזה תגמר גם הקריירה הפוליטית שלו. ולמען האמת אני לא יודע מה יותר גרוע - שימשיך ללכת להר הבית ולחכות עד שזה יוביל להסלמה, או שימלא את הנגב בשוטרים, בלי שום צעד נלווה תומך, עד שגם זה יוביל להסלמה.

לצד השני, כשמאלני ישראלי אני מפחד מההשפעה שלו על השטח אבל לא פרטנית עלי. ובהקשר הזה, הליכוד, על פולחן האישיות האינסופי של נתניהו וסימון כל מי שלא מעריץ אותו ואת משפחתו כ"בוגדים", מפחיד אותי הרבה יותר.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

שימשיך ללכת להר הבית ולחכות עד שזה יוביל להסלמה

מה שהבעיר את השטח זה כשהוא לא עלה להר הבית והלך לשכונת שמעון הצדיק.

הר הבית עניין דתי ושכונת שמעון הצדיק עניין אזרחי.

לא חושב שאפשר למנוע ממנו כל כך להסתובב בארץ, המאני טיים שלו יהיה במהלך סבב לחימה ולא עכשיו. כמובן שהוא צריך לעשות כל מיני דברים מחייבים כמו להפסיק את הטרדה הבלתי פוסקת נגד משפרי רכבים מצד המשטרה אבל זה לא אקוטי כל כך כמו לדוגמה גניבת תוצרת חקלאית ונספחיה.

חוץ ממגב הוא גם מקבל את המשטרה הירוקה, שנראה לי שהיה צריך כבר לפני המון זמן להעביר את היחידה הזו לתוך המשטרה.

לטעמי גם מג"ב, צריכים להפוך להיות גוף בטחון פנים לשמירה על הבטחון. ובמקום כומתה - כובע אוסטרלי.. 

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ד ו ד כתב:

היו ימים שלהיות נהג אגד לדוגמא זה משהו מעולה ומכבד

היו ימים שתנאים של נהג אגד זה היה משהו מעולה ומכבד. ונהגי אגד היו גם חברי אגד.

לפני 5 שעות, falou כתב:

אני חושב שזה מאוד פשטני ולא נכון להניח שהיטלר ניצל את העם הגרמני. הם עבדו בשיתוף פעולה דינמי, בלולאת משוב חיובית שהלכה והקצינה, מבחינה סוציולוגית ופסיכולוגית.

אבל היטלר היה צריך עוד דברים כדי לתפקד. מנגנון בירוקרטי יעיל שיפעיל כוח פרה-צבאי לטובתו בימים של כאוס פנימי, ויותר מזה, תמיכה שקטה של האליטות הישנות (האריסטוקרטיה הגרמנית), אלו ששלטו בצבא, שקידמו אותו כקונטרה לכוחות הקומוניסטים, אותם תפסו כאיום על ההגמוניה שלהם.

בן גביר רחוק מזה.

הוא בדיחה שעוד מעט תתפוצץ.

לא אמרתי שהיטלר נצל את העם הגרמני, הוא ניצל את המצב הקיים. מסכים ב-100% שהם עבדו בשיתוף פעולה מלא. ולמראות הכל בסופו של דבר גרמנים בעצמם בחרו בהיטלר. ברור גם שאנחנו ב-2023 ולא ב-1933. שישראל זה לא רפובליקת ויימאר ובן גביר הוא לא היטלר. אבל גם הונגריה, טורקיה, רוסיה הן לא רפובליקת ויימאר ופוטין עם ארדואן הם לא היטלר.
היום בנסיעה שמעתי ברשת "ב" ראיון עם נחמיה דגן (טייס, תא"ל במיל' וקצין החינוך הראשי לשעבר). הוא סיפר: "ב–1963, 18 שנה אחרי השואה, בעודי טייס צעיר בחיל האוויר, נשלחתי לגרמניה עם עוד חמישה חבר'ה, ומצאתי את עצמי בבסיס של הרמן גרינג. טסתי מעל ברגן–בלזן ביחד עם טייס מסרשמיט. אני זוכר שהסתכלתי למטה וחשבתי על היהודים שמתו שם, ותהיתי האם הם היו מאמינים שפחות משנות דור מאוחר יותר יטוס טייס יהודי, כשטייס מסרשמיט יצדיע לו ויקרא לו 'המפקד'". לקוח ממקור אחר, אבל זה מה שהוא סיפר גם היום, רק במקום טייס מסרשמיט - טייס נאצי. והמסר היה אל תיקחו שום דבר כברור מאליו.
אוסיף מניסיון אישי. כאשר ברה"מ התפרקה לא האמנתי למה שאני שומעה. זה לא ביטוי, ממש ככה, לא האמנתי. אולי לך קשה להבין את זה, אבל אני בטוח שכל אחד שגדל שם יודע על מה אני מדבר. אם באותו זמן היו שואלים למה יש יותר סיכוים, קריסת ברה"מ או מהפכה צבאית בארץ הייתי בוחר באפשרות שניה. דוגמה שניה זה אירן. הייתה מאמין בתקופת השאה שהיא תהפוך לאיום הכי גדול על מדינת ישראל?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.1.2023 בשעה 10:02, Night Driver כתב:

@יבגניפ, בוא, אני הולך להזכיר פה צביעות.

@Night Driver, אם הייתי מביא לינקים לפני שנה מ-0404 היית אומר לי "זה ביביסטים".

אם הייתי מביא פוסט של הצל על זריקת אבנים, היית אומר שזה לא בגלל יאיר גולן שאומר "אנחנו נשחרר את הפורעים הבדואים מהכלא".

הדברים האלה שהבאת פה קורים יום יום, שעה שעה. עשרות זריקות אבנים ברחבי הארץ, בקתבים, רכבים שרופים (איפה משפחת יושבייב משמעון הצדיק?), מכות לחרדים ברחבי ירושלים עם סרטונים משפילים בטיקטוק, הטרדות מיניות ליהודיות ומה לא. אתה מוזמן להיכנס לאחת מקבוצות הדיווחים בטלגרם ולראות כמה דיווחים יש (או בפייסבוק של הצל, הוא עושה סיכום יומי בערך).

לתלות את זה בבן גביר זה טמינת הראש בחול.

למעט האמירה של יאיר גולן שיכולה להתפרש כרוח גבית, הערבים לא צריכים תירוץ כדי לנסות לרצוח יהודים. מספיק להם שאתה חי ונושם.

וזה לא משנה אם בן גביר עלה להר הבית, לפיד חותם על הסכם עם חיזבאללה או עיסוואי פריג' מתראיין באל ג'זירה בתור נציג ממשלת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יובל .מ. כתב:

Night Driver, אם הייתי מביא לינקים לפני שנה מ-0404 היית אומר לי "זה ביביסטים".

אם הייתי מביא פוסט של הצל על זריקת אבנים, היית אומר שזה לא בגלל יאיר גולן שאומר "אנחנו נשחרר את הפורעים הבדואים מהכלא".

הדברים האלה שהבאת פה קורים יום יום, שעה שעה. עשרות זריקות אבנים ברחבי הארץ, בקתבים, רכבים שרופים (איפה משפחת יושבייב משמעון הצדיק?), מכות לחרדים ברחבי ירושלים עם סרטונים משפילים בטיקטוק, הטרדות מיניות ליהודיות ומה לא. אתה מוזמן להיכנס לאחת מקבוצות הדיווחים בטלגרם ולראות כמה דיווחים יש (או בפייסבוק של הצל, הוא עושה סיכום יומי בערך).

לתלות את זה בבן גביר זה טמינת הראש בחול.

למעט האמירה של יאיר גולן שיכולה להתפרש כרוח גבית, הערבים לא צריכים תירוץ כדי לנסות לרצוח יהודים. מספיק להם שאתה חי ונושם.

וזה לא משנה אם בן גביר עלה להר הבית, לפיד חותם על הסכם עם חיזבאללה או עיסוואי פריג' מתראיין באל ג'זירה בתור נציג ממשלת ישראל

ההבדל הוא שהוא רץ על הטיקט שאין דבר כזה אין תגובה. השאלה היא איפה התגובה.

ובנושר זה שמספיק שאתה נושם, אי שם ב 94' הייתי במילואים בחוצ"ש ובדרך הביתה על מדים עצרתי לסייע לנפגעי תאונת דרכים (כולם מקומיים). חטפתי סכין בכתף ואותם מקומיים הביאו אותי עם הרכב שלי למחסום אורנית אז יש ויש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יובל .מ. כתב:

@יבגניפ, בוא, אני הולך להזכיר פה צביעות.

אל תעלב אבל נראה לי שאתה לא מבין מה זה "צביעות".

לגבי כן משנה \ לא משנה מה בן גביר עושה - אתה טועה. צר לי. אף אחד לא אמר שבגללו ורק בגללו יש סכסוך ערבי יהודי בין 100 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

ההבדל הוא שהוא רץ על הטיקט שאין דבר כזה אין תגובה. השאלה היא איפה התגובה.

ובנושר זה שמספיק שאתה נושם, אי שם ב 94' הייתי במילואים בחוצ"ש ובדרך הביתה על מדים עצרתי לסייע לנפגעי תאונת דרכים (כולם מקומיים). חטפתי סכין בכתף ואותם מקומיים הביאו אותי עם הרכב שלי למחסום אורנית אז יש ויש.

זה לא תגובה, זה סתם עוד ניסיון לרצוח יהודים.

לא כולם רוצים להרוג יהודים, אבל חלק מאוד משמעותי כן. וזה מספיק.

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

לגבי כן משנה \ לא משנה מה בן גביר עושה - אתה טועה. צר לי. אף אחד לא אמר שבגללו ורק בגללו יש סכסוך ערבי יהודי בין 100 שנה.

אבל כולם מציגים את זה כאילו בן גביר הוא זה שיגרום למלחמת עולם שלישית.

מבחינתם כל יהודי שחי זה ניסיון "להסתער על אל אקצה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יובל .מ. כתב:
לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

זה לא תגובה, זה סתם עוד ניסיון לרצוח יהודים.

ואיפה התגובה שהוא הבטיח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על הסדרה איך להפוך לרודן. 

מסופרת בצורה קלילה והומוריסטית ומכילה את הטקטיקות של מספר רודנים מפורסמים בעלייתם לצבירת כוח. 

נראה לי שחובבי הדיון כאן יהנו ממנה. 

ניתן ללמוד ממנה גם שביבי יודע היסטוריה טוב מאוד, איש מאוד משכיל וככל הנראה מאוד טוב במה שהוא עושה (פוליטיקה). 

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

ואיפה התגובה שהוא הבטיח?

בסופו של דבר מדובר בכוח מזויין.

להגיד לך שציפיתי שייכנס לתפקיד ויגיד "יאללה חברים לכו תהרגו ערבים"? ממש לא.

נותן לו את השבוע שבועיים חסד, אבל כן, מצפה לראות במהרה שינוי בהתנהלות המשטרה (מול מחבלים, אזרחים, אנסים ושודדים, ללא יוצא מן הכלל). שגנבים שנכנסים לשטח חקלאי ידעו שהם יוצאים משם על אלונקה עם כדור בת*ת.

עריכה:

דגלי פלסטין הונפו לאחר שבן גביר הורה "למנוע חגיגות", כוחות מג"ב הגיעו לבית המחבל ששוח (ynet.co.il)

וואלה תראה זה טוב, טוב שנכנסתי ל-YNET.

גם שיחררו אותו רחוק מהצלמים, גם שלחו כוחות למנוע את ההנפה של דגל הטרור. יפה.

גם יודעים עכשיו לאיזה כפר לא להכנס לאכול כנאפה.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצפה לפיזור החגיגות 5 דקות אחרי שהתחילו בלי קשר לדגל ואני עוד השמאלני בין שנינו.

בשום מקום אחן מקום לחגיגות לכבוד מחבל על ידי אזרחי המדינה בה פגע.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

אבל כולם מציגים את זה כאילו בן גביר הוא זה שיגרום למלחמת עולם שלישית.

מבחינתם כל יהודי שחי זה ניסיון "להסתער על אל אקצה".

אתה טועה עובדתית. החברים שלנו מאיחוד האמירויות פנו למועצת הבטחון של האום אחרי הביקור של בן גביר בהר הבית. הביקור של ביבי שם נדחה. כמובן גם כל הקשקשת שלו על שלום קרוב עם סעודיה הלכה לפח. אפילו ביהדות התורה נכנסו בו על הבקור הזה. ההתייחסות הגורפת לזה מכל כיוון אפשרי היא כאל משהו שנועד להתריס ולחמם את השטח.

אתה יכול כמוב לספר לעצמך שהם לא רואים את הסרטונים מהטיק טוק. אבל המציאות היא קצת יותר מורכבת, והקונפליקט פה גם לא סטטי. וראוי שלפחות תנסה להשאיר לעצמך מקום לספק למה כ"כ הרבה מדינות ומנהיגים שיש לנו הסכמי שלום איתם, יחסים כלכליים, יחסי תיירות, ידה ידה רואים בביקור שלו בעיה, במקום להתקרבן ולספר שבן גביר על הר הבית זה כמו חרדי שערבים נטפלים אליו ומצלמים לאינטרנט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, mikyl כתב:

אבל גם הונגריה, טורקיה, רוסיה הן לא רפובליקת ויימאר ופוטין עם ארדואן הם לא היטלר.

לא מכיר את הונגריה, אבל לא טורקיה ולא רוסיה היו אי פעם דמוקרטיות, במובן המערבי.

לפני 15 שעות, mikyl כתב:

דוגמה שניה זה אירן. הייתה מאמין בתקופת השאה שהיא תהפוך לאיום הכי גדול על מדינת ישראל?

בהתחשב בזה שהשאה היה שליט בובה שהאמריקאים והבריטים שמו על האיראנים, במקום ממשלה נבחרת, על מנת לשמר שם אינטרסים כלכליים... למה לא להאמין?!

לפני 15 שעות, mikyl כתב:

אוסיף מניסיון אישי. כאשר ברה"מ התפרקה לא האמנתי למה שאני שומעה. זה לא ביטוי, ממש ככה, לא האמנתי. אולי לך קשה להבין את זה, אבל אני בטוח שכל אחד שגדל שם יודע על מה אני מדבר. אם באותו זמן היו שואלים למה יש יותר סיכוים, קריסת ברה"מ או מהפכה צבאית בארץ הייתי בוחר באפשרות שניה.

אין לי את הניסיון האישי, אבל אחד המאפיינים של משטרים כמו ברה״מ זה שהם לא מאפשרים דיון ותרבות שעוסקים בשינוי המשטר.

הקריסה של ברה״מ באה כי לבסוף הגיע שלטון שלא היה מוכן לירות באזרחים שלו. אם תהליך דומה היה מתחיל בתקופות קדומות יותר, היו יורים בכמה שצריך לירות, כדי לדכא.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...