Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

1. אני מכיר את דרך פרויד עוד מהימים שהיתה חד-נתיבית. נכון, אני מזדמן אליה לעתים רחוקות, אך עדיין אני מכירה.

2. הגיבן תמיד רואה את החטוטרת של רעהו, אלא אם הסתכל במראה(אם זה לא מטריח אותם).

• אהבתי 1
  • משעמם 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא תטעו, אני לא יודע איך אני הייתי נוהג שם, אולי גם אני הייתי הייתי נדבק לשמאלי, מקווה שלא, רוצה להאמין שלא, אבל אולי, זה ייתכן.

מה שבטוח הוא שאם זה היה קורה, אני לא הייתי מעלה סרטון שלי עושה עבירה, כדי להתלונן על עבירה שעשה מישהו אחר, שלכל הפחות הייתה לי תרומה לעבירה שלו.

זה בטוח לא הייתי עושה.

יש איזשהו הבדל כלשהו בין מי שמשתין בבריכה ומי שעושה את זה מהמקפצה, מה לעשות.

• מעניין 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לכולנו לדעתי היה אם התמונה הזו הייתה נשארת בינך ובין עצמך.

אם אתה כבר מעלה משהו אז כמובן שיש להציג את התמונה המלאה ולא להסתיר.

אבל אף אחד לא חייב אותך להעלות בכלל את הסרטון.

זה לפחות מה שאני הייתי עושה לו הייתי במקומך ועושה מה שעשית (שוב, רוצה להאמין שלא הייתי עושה, אבל אי אפשר להתחייב על דבר כזה).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לכולנו?

לו היית עושה מה שאני עשיתי? 

אתה מתאר את זה כאילו נסיעה בנתיב המשאלי לצורך פנייה שמאלי זה רצח מדרגה ראשונה. 

בכל מקרה, זכותי לפרסם פה אז לא תוכל לשפוט. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן עדיף לכולנו.

לו הייתי מה שאתה עשית הייתי לוקח את עצתי מקודם, עושה קולות של שטיח.

נסיעה בנתיב השמאלי לצורך פנייה שמאלה לפחות דקה (!) לפני הפנייה, בלי שיש איזה פקק או עומס, זו בהחלט עבירה. אגב אחת החמורות שיש בנושא תעבורה.

בישראל זה משום מה "למה מה קרה? אז תפסתי את השמאלי 3 קילומטר לפני הפנייה אז מה?", תנסה לעשות את זה במדינה מערבית.

כמובן שזכותך לפרסם פה, ובאותה מידה זכותנו לבקר אותך.

הזכות לפרסם לא מגנה עליך מהביקורת.

כמו שמי שמצטלמת בעירום לא יכולה להתלונן שמעבירים ביקורת על השדיים שלה.

אם כבר פירסמת ואתה עומד מאחורי הפרסום שלך תתמודד עם הביקורת.

לפחות עברנו מתפיסת ה"לא עשיתי שום עבירה" ל"מה שעשיתי לא כזה נורא"

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב מעוות את המציאות. לא מדובר פה ב-3 קילומטר לפני פניה.

אגב, אני מעוניין מה הסמכות שלך לקבוע את חומרת העבירה. כל מי שהגיב ומכיר את קטע הדרך טען כמוני. אני לא טוען שלא הייתה, אני לא שופט, לא מעניין אותי גם, כי מבחינתי לא הייתה ברירה וזו הדרך הכי בטוחה לנהיגה בתנאים הללו. אישית, אני מאוכזב לדעת שאנשים מעדיפים להיטפל לתפל, אבל אני מתנחם בעובדה שזה מיעוט.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריאליטי צ'ק:

בינתיים 3 מגיבים טוענים שזו עבירה, אנוכי (אחד מהיותר פעילים בפורום המשפטי כאן), @kompy (לשעבר מנהל בפורום, מהיותר פעילים בפורום המשפטי, וגם בוחן רכב), ו- @yogev20 גם כן מנהל כאן.

לעומת זאת יש לנו אותך, את @sperial שאפילו מודע לכך שזו עבירה שלא עוברת במדינות אחרות ומעיד על עצמו שבגרמניה היה נצמד לימני, @GKME ו- @Fraysa

למעט ספריאל אף אחד מכם גם לא פעיל בפורום המשפטי, אז אפשר לקחת נושאים משפטיים בערבון מוגבל בכל הנוגע אליכם.

3/7 כשאתה כולל את עצמך (עם אפס ביקורת עצמית כמובן) וקורא לזה מיעוט, זה איך נאמר, מצריך ריאליטי צ'ק.

אם להחזיק בנתיב השמאלי לכל הפחות פעמיים, כ-20 שניות כל פעם, בלי שום סיבה זה נראה לך הדרך הכי בטוחה לנהוג, תפקיד את רשיון הנהיגה שלך במשרד התחבורה.

• מצחיק 1
  • מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעילות בפורום המשפטי לא מצביעה על ידע או סמכות בתחום.

קומפי בעצמו העיד שזאת דרך שהוא מזדמן אליה לעיתים רחוקות ואני לא יודע מהיכן יוגב אבל גם מנהל פורום לא מחזיק מים פה.

ספיראל לא אמר שזו עבירה אלא שאין דרך אחרת בטוחה יותר לבצע את הפניה שמאלה, והוא צודק כי המרחק בין הרמזורים בהמשך הוא מאוד קצר והתנועה עמוסה.

חבל שאתה מדלג על אלא שכתבו רק הודעה אחת בנושא\הגיבו להודעה, בכל מקרה ספירה של תגובות בעד\נגד לא אומרת כלום אם אתה לא מכיר ומבין לאן eitanuch נסע. המרחקים ונקודות הזמן שציינת רק מראים כמה אין לך מושג ואין לך שום יכולת להעריך נכונה את קבלת ההחלטות בקטע הכביש הרלוונטי.

מפתיע אותי שיש כאלא שמצדיקים התנהגות כמו של הרכב העוקף, כאילו זה לגיטימי להשתמש בצופר כמו בכלי נגינה או לזגזג בין נתיבים במהירות כאילו זה מסלול, עוד יותר מפתיע שזה קורה בפורום רכב של אנשים בוגרים. רק מוכיח שלהקשיב לאנשים רנדומליים באינטרנט זה לא רעיון כזה מוצלח.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, eitanuch כתב:

אין שום בעיה. 

אם זה מה שהריאליטי צק שלך מחייב אותי לעשות, זה מה שאעשה. 

הריאליטי צ'ק נועד להחזיר אותך ממסלול הדיון שאליו גלשת, שהוא אד הומינם.

אתה העדת בעצמך שמבחינתך זה הפתרון הכי בטוח לעשות את הנסיעה הזו, אני טוען שאם מתוך דקה שצולמה, אתה כל הזמן בנתיב השמאלי, כ-40 שניות מתוך הדקה ללא שום סיבה, זה מעיד על יכולות הנהיגה שלך.

לפני 14 שעות, GKME כתב:

פעילות בפורום המשפטי לא מצביעה על ידע או סמכות בתחום.

חביבי מי שגלש לאד הומינם זה איתן, התגובה הזו נועדה לסתום את הגולל על הגלישה הלא רלוונטית הזו.

לפני 14 שעות, GKME כתב:

קומפי בעצמו העיד שזאת דרך שהוא מזדמן אליה לעיתים רחוקות ואני לא יודע מהיכן יוגב אבל גם מנהל פורום לא מחזיק מים פה.

And? אנחנו מייעצים בפורום המשפטי כל הזמן לגבי דרכים שאנחנו לא מזדמנים אליהם, וגם שוטר שיכול לתת לו דו"ח על נסיעה שלא בנתיב הימני לא בהכרח נוסע בדרך הזו כל הזמן.

נחש מה? גם תובע משטרתי אם הוא היה מחליט לבקש להישפט על הדו"ח, רוב הסיכויים שלא נוסע בדרך הזו כל הזמן, ואפילו השופט שיקבע בסוף לא נוסע בדרך הזו כל הזמן.

מה כן יש לנו? סרטון שאילו היה מגיע לפורום המשפטי עם דו"ח והצילום הזה, לא הייתי מנסה בחיים לתקוף את הדו"ח מכיוון של "זו הדרך הכי בטוחה" (זה רלוונטי כמו מזג האוויר על הירח), אלא מחפש כשלים במילוי הדו"ח עצמו, ואומר למצלם להעלים את הסרטון הזה ומהר, שלא ימצא את דרכו לבית המשפט.

לפני 14 שעות, GKME כתב:

ספיראל לא אמר שזו עבירה אלא שאין דרך אחרת בטוחה יותר לבצע את הפניה שמאלה, והוא צודק כי המרחק בין הרמזורים בהמשך הוא מאוד קצר והתנועה עמוסה.

הדיון האם זו הדרך הכי בטוחה לא רלוונטי בעליל, כאמור ייתכן וגם אני הייתי בוחר לבצע את העבירה בתנאים מסוימים (בתנאים שהוא צילם כנראה שלא, הייתי עובר ימינה, נותן לאאוטלנדר לעקוף ומאחל לו איחולים לבביים כלשהם ואז חוזר לשמאלי לקראת הצומת).

יכול להיות שבשעות וימים אחרים אתה צודק, אבל יש לנו כאן סרטון ששווה אלף תמונות, אין עומס, המרחק לא מספיק קצר (דקה של סרטון ועדיין לא ראינו את המצלם פונה!).

הדיון הרלוונטי הוא שמישהו תופס את הנתיב השמאלי, מבחינתו מוצדק, אין ספק שלא באופן חוקי, רכב עוקף אותו מימין, ואז הרכב שתפס את השמאלי מתלונן על ההוא שעקף מימין, כשהוא חלק מהותי מהעבירה של העוקף!

למה זה דומה? לבחור שעוצר על הנתיב נסיעה כדי לחכות למישהו, רכב חוצה קו הפרדה כדי לעבור את הרכב שעצר, ואז הרכב שעצר אומר - "תראו את זה! עוקף בקו הפרדה רצוף!".

לפני 14 שעות, GKME כתב:

חבל שאתה מדלג על אלא שכתבו רק הודעה אחת בנושא\הגיבו להודעה, בכל מקרה ספירה של תגובות בעד\נגד לא אומרת כלום אם אתה לא מכיר ומבין לאן eitanuch נסע.

ברור שהיא לא, תחפש רגע מי ניסה לקחת את הדיון למקום הזה:

לפני 16 שעות, eitanuch כתב:

אישית, אני מאוכזב לדעת שאנשים מעדיפים להיטפל לתפל, אבל אני מתנחם בעובדה שזה מיעוט.

אבל אם כבר אנחנו מדרדרים את הדיון למקום הזה, אני רומז בגסות שאיתן יפסיד במשחק אד הומינם.

לפני 14 שעות, GKME כתב:

המרחקים ונקודות הזמן שציינת רק מראים כמה אין לך מושג ואין לך שום יכולת להעריך נכונה את קבלת ההחלטות בקטע הכביש הרלוונטי.

שטויות, מה יותר טוב מסרטון? רואים יפה יפה את שני הנתיבים כולל זה שנוצר ופונה ימינה, רואים אפילו בדיוק כמה זמן איתן נמצא בנתיב השמאלי, סתם, בלי שום סיבה או היגיון תעבורתי.

(ועם כל הכבוד, "נראה לי שזה הכי בטוח" זה לא היגיון תעבורתי, זה היגיון אישי שלו, זה לא מחזיק כהגנה משפטית).

לפני 14 שעות, GKME כתב:

מפתיע אותי שיש כאלא שמצדיקים התנהגות כמו של הרכב העוקף, כאילו זה לגיטימי להשתמש בצופר כמו בכלי נגינה או לזגזג בין נתיבים במהירות כאילו זה מסלול, עוד יותר מפתיע שזה קורה בפורום רכב של אנשים בוגרים. רק מוכיח שלהקשיב לאנשים רנדומליים באינטרנט זה לא רעיון כזה מוצלח.

1. אתה צריך לחזור אחורה, ולקרוא את כל התגובות, לאט לאט, עם כוס מים, החל מהסרטון הראשון של איתן.

2. אז אתה צריך לחפש מי מצדיק התנהגות של העקיפה מימין, או של הצפירות, רמז: אין כאלה

3. אתה צריך להתנתק מהתפיסה שחייב להיות צד צודק, הנה קיבלת לייב מצב שבו שני הצדדים טועים, אחד מבצע עבירה, השני מחזיר לו בעבירה אחרת וכו'.

4. אתה צריך גם להתנתק מהתפיסה שאם מבקרים צד אחד, אז מצדיקים את הצד השני, זה לא עובד ככה.

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, אני חושב שבאמת גלשנו מנושא השרשור והויכוח המיותר הזה גולש כבר על כמה עמודים. בואו נמשיך הלאה בחיינו. אני בכל מקרה לא אראה את התגובות של חלק מכם בגלל שימוש ברשימה שחורה.

תנהגו בזהירות, אל תחתכו אחרים מימין ותשתדלו לא לפנות שמאלה מהנתיב הימני.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, eitanuch כתב:

חברה, אני חושב שבאמת גלשנו מנושא השרשור והויכוח המיותר הזה גולש כבר על כמה עמודים. בואו נמשיך הלאה בחיינו. אני בכל מקרה לא אראה את התגובות של חלק מכם בגלל שימוש ברשימה שחורה.

תנהגו בזהירות, אל תחתכו אחרים מימין ותשתדלו לא לפנות שמאלה מהנתיב הימני.

איתן, קראתי את התגובות לסרטון שלך ואני מבין את הכעס שלך/פליאה.

אני לא חושב שצריך רשימה שחורה אלא להבין שהדברים שנאמרים כאן בפורום דרך המקלדת לפעמים נשמעים קצת חמורים אז צריך לקחת אותם בערבון מוגבל.
חשוב לדעת לקבל ביקורת גם אם היא לא מוצאת חן קל וחומר כשיש לה בסיס.
אחרי הכל ברור לכל נהג בישראל שאסור לנסוע בנתיב השמאלי שלא לצורך עקיפה או פניה שמאלה.
גם מי שעושה את זה בדר"כ יודע שזה לא תקין - אבל או שלא איכפת לו או שיש לו סיבה אחרת כמו במקרה שלך - לחסוך מעבר נתיבים מסוכן כי אנשים נוסעים 90 בכביש של 70.
ועדין ברור לכולם שזו לא הדרך החוקית לנהוג במצב זה - לפחות לא כמו שנראה בסרטון.

אגב בינינו - גם הג'יפ שעקף אותך יכול להעלות סרטון שמראה איך הנהג שלפניו "נתקע" על הנתיב השמאלי ב 70 קמ"ש ומעכב את התנועה למרות הבהובים חוזרים וצפירות.
 מה תגיד לו שהוא נסע מעל המהירות המותרת? שזה לא חוקי? הוא יגיד שזה כביש רחב ונוח ומתאים לנסיעה של 90 קמ"ש....

בקיצור חבל על הרשימה השחורה. אני מאמין שמ3מ3מ3 מגיע עם כוונות טובות וביקורת בונה.

בהצלחה :)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

70 קמ"ש זו המהירות המותרת בקטע, אז זה תקין. השאלה היא מתי צריך לעבור לשמאל כדי לפנות לקניון, בשביל זה צריך לראות גם מה התרחש מאחור, יתכן שהמצלם נזקק לניצול איזה מרווח קטן, לכן קשה לשפוט.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תק' (מס' 9)  תש"ל-1970

(ג)   בלי לפגוע בהוראות תקנת משנה (א) ותקנה 35, בכביש חד-סטרי שיש בו שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה, אשר מחמת צפיפות התנועה נעים בו כלי רכב בטורים בכל נתיב, לא יראו כעקיפה את תנועתם של כלי רכב הנעים בנתיב אחד והנוסעים במהירות העולה על המהירות שבה נוסעים כלי הרכב שבנתיב האחר, ובלבד שהדבר לא יגרום הפרעה או סיכון לתנועה.

גם אם העוקף היה ממשיך לנסוע בימין ועוקף זה לא היה נחשב לעקיפה. היו מספיק כלי רכב כדי שזה יחשב כביש צפוף.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...