Jump to content

nathun

 • הודעות

  312
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

מוניטין

116 טוב

צפיות אחרונות בפרופיל

2,058 צפו בפרופיל
 1. גם חשבתי על אפוקסי וחשבתי שלפני שאני מיישם אותו אלטש עם מברגה עם מברשת פלדה... למישהו יש רעיון יותר טוב?
 2. דיברתי עם אינסטלטור אחד ממש נחמד שעזר לי הרבה בטלפון ובוואטסאפ. שלח אותי להסתכל עם פנס על הקופסת ניקוז של המקלחת.... ואכן הפלא ופלא ממש מעל המפלס מים יש חור די גדול בקוטר של כ1 סנטים!!! (נמצא בצד ימין בתמונה) לפני שאני קורא לו לבוא לתקן, מישהו יודע האם אפשר לתקן לבד ועם איזה חומר עושים את זה?
 3. אילו בעיות גיר יש לסובארו XV?
 4. אני יכול לדבר איתה שתחליף את כל הצנרת. הבעיה היא שהצנרת שמגיעה אל החדר אמבטיה עוברת מתחת לבלטות מהמטבח דרך הסלון עד לחדר אמבטיה. אבל מה זה אומר להחליף את כל הצנרת?? - את כל הצנרת שמתחת לטראצו במקלחת? - את כל הצנרת של החדר אמבטיה? - או את כל הצנרת בבית? אם זו הייתה דירה שלי הייתי כבר עושה שיפוץ כללי על כל הדירה. אבל לא נראה לי בכלל שהבעלת בית רוצה להיכנס להרפתקאה כזו. אני באמת לא יודע מה הכי כדאי.
 5. אוקי, אם אני מבין נכון כדי לתקן את הנזילה הנוכחית - אין ברירה אלא לפרק את הטראצו, לתקן ואז ולרצף מחדש. ואתם אומרים שאם כבר מפרקים את הטראצו - אז כדאי להחליף את כל הצנרת שיש מתחתיו ולא לרצף על צנרת רקובה. מה שנכון - נכון. אמהמה.... כל הצנרת של הבית רקובה - גם הצנרת של הניקוז וגם של המים הנכנסים לבית ולא נראה לי שהבעלת בית הולכת לשפץ עכשיו.... וכמו שנראה לי הבעלת בית תמנע ככל האפשר מהוצאה גדולה ותעדיף את האופציה של "לשים פלסטר"... אנסה לדבר עם הבעלת בית ונראה מה היא אומרת. יש המלצות לבעל מקצוע שיכול להתמודד עם זה בתל אביב?
 6. הדירה שכורה, אבל הכל נעשה בתיאום עם בעלת הבית. אני אמור לדאוג לתקון ולהביא בעל מקצוע - אבל היא זו שתשלם. אין לה ביטוח מבנה (למרות שניסיתי בעבר להסביר לה למה כדאי מאד לעשות ביטוח). האינטרס שלי כשוכר למצוא את הפיתרון הזול ביותר הוא ברור - אם התיקון יהיה יקר מדי - זו תיהיה סיבה מצויינת בשבילה להעלות את השכירות כשנחדש חוזה. יש הערכות כמה עולה תיקון כזה כולל ריצוף חדש?
 7. המקלחת בדירה שאנחנו שוכרים ישנה. מאד ישנה. צנרת מתכת לדעתי מאזור שנות ה70 אולי אפילו לפני... לפני כמה זמן התחילה נזילה רצינית לשכן מלמטה כל פעם שמתקלחים במקלחת. מה שעשיתי כדי לבדוק אם זה מהניקוז או מהברז - הזרמתי מים עם צינור מהאמבטיה אל הניקוז של המקלחת ואז השכן דיווח על נזילה אצלו - מה שאומר שהנזילה היא מהניקוז של המקלחת. כרגע לא מתקלחים במקלחת אלא רק באמטיה - ואצל השכן יבש. בתמונה שפה שירטטתי את הניקוז בחדר אמבטיה - כל יציאות המים מתנקזות אל נקודה אחת - אבל רק הניקוז של המקלחת גורם לנזילה (מסומן באדום). עכשיו הבעיה היא שהרצפה היא בעצם בלטה אחת גדולה (טראצו?). אז איך אמורים לתקן את זה? שני אינסטלטורים שפניתי אליהם לא כ"כ התלהבו לקחת את העבודה - וגם אז הם אומרים שהם יכולים לפתוח לתקן ולסגור בבטון - אם רוצים שיהיה יפה אז צריך מישהו שיעשה ריצוף.... ובכלל השאלה האם כדאי להתעסק עם צנרת כ"כ ישנה או שזה מקום לעוד צרות? תודה לכולם!
 8. לאחר כחודש עם קורולה סטיישן היברידית בת פחות משנה, הנסיעות שלי משולבות בעירוני בגוש דן ובין עירוני לצפון הרחוק - המחשב אצלי מראה 4.3 ליטר ל100 ק"מ - שזה בערך 1:23. אבל אני נוהג מאד רגוע בלי קיקים ובלי שטיקים
 9. שאלה למ3מ3מ3 וישה, למה המרחק שהממלז מציג הוא של סוף המדידה ולא של תחילתה? הרי המכשיר כבר יודע את המהירות, את משך זמן המדידה ואת המרחק הסופי - אז למה לא פישטו את הנושא כך שיוצג המרחק ההתחלתי והיה נחסך כל הבלאגן??
 10. .... כעת מסתבר כי גם אכיפה מתוך צמתים, בניגוד מוחלט לתקנות המשטרה, הפכה לעניין שבשגרה. וקשה להאמין, אבל המשטרה אפילו מתגאה בכך. קבלו תיעוד https://m.ynet.co.il/articles/ByHnb2d2d
 11. מה זאת אומרת? אתה בפירוש באת לעשות כאן בירור מקצועי מכיוון שאתה טוען שבוצעה הונאה והבירור המקצועי עד כה מראה שככה"נ לא הייתה כלל הונאה. כיצד ניתן לייעץ לך להתקדם בהליך משפטי / משמעתי אם המוסך נהג באופן די סביר סה"כ (לפחות ביחס למקובל) ? או יותר נכון למה אתה כ"כ להוט להתקדם לתהליך משפטי אם עושה רושם ש"הראיות" שיש בידך חלשות? כמו שהמליצו לך אם אתה לא סומך על המוסכניק שלך כדאי שפשוט תעבור לאחד אחר - ואתה כמובן יכול לקבל מלא המלצות כאן בפורום
 12. שמע מ3מ3 אני קצת מקנא באופטימיות שלך אני פשוט לא מצפה מהמשטרה כמעט כלום. אני חושב שבדיפולט שלהם השוטרים מעדיפים לאכוף עבירות קלות לאכיפה. יותר מזה גם הם מעדיפים את הנאכפים שלהם קלים. לאכוף עארס ביפו שטס עם אופנים חשמליות בטיילת זה הרבה יותר קשה מאשר לקנוס סטודנטית שנוסעת על המדרכה עם קורקינט במהירות אפס כדי לא להפריע להולכי רגל - בוא ננחש מי מהם יקבל קנס? כנראה שהשוטר אפילו לא ילך ליפו - מראש הוא לא רוצה להסתבך. בנוסף גם המערכת עצמה מעדיפה דוחות פשוטים, מהירים, ברורים וחדים שקשה לערער עליהם. הנקודה היא אולי - שאתה מצפה מהמשטרה להפחית בתאונות דרכים - וזה בכלל לא מעניין אותה - בכלל לא ברשימת המטלות שלה.
 13. זה לא בדיוק שאנחנו לא מסכימים פה. לא שללתי את הצורך באכיפה של הגורמים האמיתיים של תאונות הדרכים - אבל לצערי אני אפילו לא מצפה שזה יקרה. אני מקבל את המצב של אחוז מאד גבוה של נהגים לא מרוכזים, אלימים ומטומטמים כמצב נתון. האם ניתן לשנות זאת? בוודאי! האם זה ריאלי לשנות את זה? לא במדינתנו לצערי. זה דורש טיפול שורש חברתי - שלצערי הרב אני לא רואה איך זה יקרה. בינתיים הדבר היחיד שנשאר זה לאכוף מהירות. האם המדינה אוכפת מהירות כדי למנוע תאונות דרכים? ברור שלא וגם אם מישהו אומר זאת זה היה מס שפתיים. אכיפת מהירות היא יותר בגדר מס מהירות.
 14. ספריאל ומ3מ3מ - לא רוצה להפריע לכם יותר מדי בויכוח הידוע, אבל אני מציע פה פשרה אני חושב שמה שמ3 טוען, ואני נוטה להסכים איתו, זה שמהירות לכשעצמה לא מהווה גורם לתאונה. אין תאונה עקב מהירות בלבד - חייב להיות עוד גורם - תקלה / טעות אנוש / חוסר ריכוז / מהירות שלא מתאימה לתנאי הכביש ועוד.... בהנחה שהכל כשורה והנהג יודע לשלוט ברכב ולהתאים את הנהיגה לתנאי הכביש - הרי שלא תקרה תאונה. וברור שברגע שנכנס גורם נוסף: חוסר ריכוז, תקלה, טעות אנוש - או אז המהירות בהחלט יכולה להיות לשון המאזנים בין תאונה ללא תאונה או בין תאונה עם נפגעים לתאונה ללא נפגעים. אבל שוב, כמו שמ3מ3 טוען בתוקף - המהירות לכשעצמה בלבד לא גורמת לתאונות דרכים. האם המדינה צריכה לסמוך על כל הנהגים ולתת להם לנהוג כאשר חפצה נפשם? פחחח לא נראה לי. האם הגבלת מהירות מפחיתה תאונות? דעתי האישית היא שכן - ולו בגלל שרוב הנהגים פשוט לא יודעים לנהוג (או סתם שמים *#@!) וכמו שכתבתי המהירות אמנם לא גורם ראשי אך כגורם משני הפחתת מהירות יכולה רק להפחית תאונות.
 15. חחח אמנם הכתבה מ2015 אבל זה בדיוק הסיפור! אם כך שימו לב שהם חזרו לעקוץ
×
×
 • תוכן חדש...