Jump to content

nathun

 • הודעות

  329
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

2,311 צפו בפרופיל

הנקודות של nathun

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

122

מוניטין

 1. nathun

  בגדי ריצה לחורף

  זה מאד אינדבידואלי ומאד תלוי במזג האוויר (טמפרטורה, רוח וגשם), במשך הזמן של הריצה וגם כמה אתה בכושר. קשה לתת את הנוסחה המדוייקת שתתאים לך. הריצות שלי הן מעל חצי שעה לכיוון השעה - ולכן באיזשהו שלב מתחיל להיות חם ואז צריך להוריד קצת בגדים: חולצה ארוכה (תרמית ודקה) - אני שם מעל החולצה הקצרה, וכשמתחיל להיות חם אני מוריד את החולצה הארוכה ושם על הכתפיים או קושר מסביב למותניים. מכנסיים ארוכים - רק אם מדובר בטמפרטורות מאד קרות (מתחת ל10 מעלות). כובע - יצאתי לכמה ריצות עם כובע. מעולם הוא לא החזיק יותר מכמה דקות - זה מחמם יותר מדי אחרי כמה דקות. טיפ - אני לוקח איתי חולצת טריקו ארוכה ומניח אותה במקום שבו אני מתחיל ומסיים את הריצה (בדר"כ זה איזה מגרש של מתקני כושר) ואיך שאני מסיים את הריצה אני שם את החולצת טריקו היבשה כדי לא להתקרר ולהיתפס....
 2. מה עם טויוטה אאוריס? יש גם היברידיות מהשנים האחרונות, ואם אתם רצים חדשה אז היא הוחלפה ב2019 הקורולה האצ'באק.
 3. לא צריך לבלום בפתאומיות, אפשר רק להאט מראש - ואז אתה פשוט תהפוך לנהג זהיר 😎
 4. לדעתי בשני המקרים ניתן היה למנוע את המפגש המסוכן. במקרה הראשון רואים שהמשאית לא מרוכזת בנסיעה - אני שומר מרחק מרכבים כאלה - ואם זו משאית אז גם מרחק אקסטרה. ובטח לא לנסות לחלוק איתה נתיב כ"כ צר. בשני - תמיד כשנכנסים למעגל תנועה ורואים רכב שמגיע במהירות מהנתיב הימני (קל וחומר אם זה אוטובוס/משאית) - מיד צריך להוריד מהירות ולהתכונן לאופציה שהם אכן לא יתנו לך זכות קדימה. אני לא אומר שאתה אשם. להיפך, בשני המקרים אין ספק שהנהגים האחרים הם המטומטים - אבל אפשר ורצוי להתכונן למפגש עם נהגים כאלה. מה שנקרא בחיים ובעיקר על הכביש תיהיה חכם ולא צודק. בהצלחה! מה זאת אומרת? מוריד את הסיכון לתאונת דרכים בערך ב 87%. יצא על זה מחקר לא מזמן... אפילו פורסם בnature
 5. יש מצב שזה מצריך שרשור נפרד... לפעמים אתה רואה את הסימונים בכביש כל קו בזווית אחרת או שהם בכלל בזיגזג ואתה תוהה לעצמך מה לעזאזל קרה פה?
 6. דווקא שומעים את האיתות אמנם חלש וקצת בס אבל שומעים.
 7. והשאלה האמיתית היא האם זה היה שווה את הזמן / המאמץ? ברור של- 99% מהאנשים לא שווה להשקיע את הזמן והמאמץ שנדרשים כדי לבטל את הדוח - ולכן ישלמו. כמו שהומלץ לפות"ש - שלם, שכח ולמד.
 8. סדק??? זה נראה רע מאד עניין של מזל אם יתפוצץ בנסיעה הבאה - הייתי נוסע לאט ובזהירות לפנצ'ריה ואולי אפילו מחליף כבר לרזרווי. טוב שראית את זה בזמן!
 9. זה נגרם כתוצאה מתזוזה של המצע שעליו מונח האספלט. יכול מאד להיות שהתכנון של גובה והרכב המצעים והאספלט או היישום וההידוק שלהם לא נעשה כראוי ודי סביר שלא לקחו בחשבון את הפעילות הטקטונית הגבוהה יחסית של האיזור. פחות סביר לדעתי שזה נגרם ממעבר מים כי זהוא איזור יבש מאד ויש ניקוז טוב בצדי הכביש. ובכל מקרה זהו כביש של 90 קמ"ש, לא 100 ובטח שלא 120.
 10. אני מכיר אאוריס 2013, לא היברידית עם מראות חשמליות שמתקפלות בלחיצת כפתור...
 11. תודה לעוזרים. ראשית כמו שכתבתי אלו לא ההורים שלי אלא של חבר קרוב. כרגע הכיוון הוא להוציא את הצילומים של המצלמות אבטחה של הבניין כדי להוכיח שאכן שהו בדירה שלהם בת"א לילה אחד (12 שעות למעשה). כמו שכתבו, הם יגישו ערעור ואם לא ילך בקשה להישפט. אני משער שאכן זה יבוטל. מבטיח לעדכן.
 12. טיעון לכל הפחות מטופש. גם אין דרך לדעת שלא מפרים ברגע זה את חובת הבידוד בכתובת הנוכחית. זה שבא שוטר פעם ביום זה אומר ששאר 24 השעות הם היו בבידוד? זה אומר שלא עושים חינגות עם השכנים? בסוף בידוד זו אחריות אישית. להוכיח שהיו בכתובת בת"א - מקווה שימצא את הקבלה של המונית או לחילופין נבדוק אם יש מצלמות בבנין. ואני יכול רק להעיד. עדין ממתין לאנשים עם עצות פרקטיות ולא עוד נזיפות של "נו נו נו"....
 13. לא שמרו את הקבלה של המונית (נתתי להם בראש על זה). אבל אני ההוכחה כי הבאתי להם את הרכב לדירה שלהם (וכמובן שמרפי דאג שגם יהיה פנצ'ר על הבוקר אז נסעתי קודם לפנצ'ריה). מה יש לשכנע? יש ת.ז שאומר שהם כמעט בני 70. מזל שאתה לא רופא. לאבא יש תעודת נכה בגלל מלא דברים בלב ובוודאי שזה רלוונטי כי זה בין היתר חולי לב הם מתעייפים מהר וישנים המון המון. "להצליח לטוס" - עד כמה שזכור לי בזמן הטיסה נחים ולא צריך לדחוף את המטוס או לזרוק פחם למנוע. מי אמר שהיו "בטיול". היו בבית שלהם בחול ובין היתר "בילו" בבתי חולים. לא נראה לי הגיוני בשום סיטואציה לתת לזוג מבוגר שחוזר מטיסה ב22 בלילה לנסוע לבד לים המלח, במקום לעשות לילה (12 שעות) בדירה שלהם בת"א. מקווה שלמישהו יש תשובות יותר פרקטיות אם ואיך אפשר לבטל את הדוחות.... הדירה אכן רשומה על שמם. ואני הבאתי להם את הרכב לחניה - כך שיכול להעיד. בדיוק. נכון שהיו צריכים למלא טופס ולבצע את הפרוטוקול - אבל 10K???
 14. הורים מבוגרים של חבר חזרו אתמול בסביבות 22 בלילה מחול. הם גרים באזור ים המלח לכן רשמו שאת הבידוד יעשו שם. אבל את הלילה הראשון הם עשו בדירה שלהם בתל אביב (כמובן בבידוד). היום בבוקר בא שוטר לבית שלהם בים המלח התקשר אליהם וכיוון שלא העו בבית נתן להם קנס של 5000 שח כל אחד!!! ניסיונות להסברים שהם מבוגרים (וחולי לב) וחזרו רק בלילה מחול עלו בתוהו. השוטר כמו קיר ולא היה מוכן להקשיב. גם פקידה של משרד הבריאות לא היתה מוכנה להקשיב בטענה שהיו צריכים למלא טופס של שינוי מקום בידוד. יש למישהו עצות איך מבטלים את הקנסות?
 15. העברה רגילה ניתנת לביטול תוך 3 ימי עסקים - לכן צריך לחכות 3 ימי עסקים כדי להיות בטוחים ב100% !!! העברת זה"ב - מאד פשוטה לביצוע והכסף עובר תוך כמה דקות - ולא ניתנת לביטול כלל. לדעתי אל תתפשר ותסכים רק להעברת זה"ב - אם הקונה לא מסכים לזה (או מתרץ שאין לו את המספר זה"ב או כל תירוץ אחר) - זה סימן לא טוב בכלל. אפשר לעשות העברת זה"ב באפליקציה. כל מה שהקונה צריך זה את המספר זה"ב שלך - שאתה יכול למצוא בחשבון שלך (באינטרנט/באפליקציה) מבעוד מועד.
×
×
 • תוכן חדש...