Jump to content

nathun

 • הודעות

  324
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי nathun

 1. והשאלה האמיתית היא האם זה היה שווה את הזמן / המאמץ? ברור של- 99% מהאנשים לא שווה להשקיע את הזמן והמאמץ שנדרשים כדי לבטל את הדוח - ולכן ישלמו. כמו שהומלץ לפות"ש - שלם, שכח ולמד.
 2. סדק??? זה נראה רע מאד עניין של מזל אם יתפוצץ בנסיעה הבאה - הייתי נוסע לאט ובזהירות לפנצ'ריה ואולי אפילו מחליף כבר לרזרווי. טוב שראית את זה בזמן!
 3. זה נגרם כתוצאה מתזוזה של המצע שעליו מונח האספלט. יכול מאד להיות שהתכנון של גובה והרכב המצעים והאספלט או היישום וההידוק שלהם לא נעשה כראוי ודי סביר שלא לקחו בחשבון את הפעילות הטקטונית הגבוהה יחסית של האיזור. פחות סביר לדעתי שזה נגרם ממעבר מים כי זהוא איזור יבש מאד ויש ניקוז טוב בצדי הכביש. ובכל מקרה זהו כביש של 90 קמ"ש, לא 100 ובטח שלא 120.
 4. אני מכיר אאוריס 2013, לא היברידית עם מראות חשמליות שמתקפלות בלחיצת כפתור...
 5. תודה לעוזרים. ראשית כמו שכתבתי אלו לא ההורים שלי אלא של חבר קרוב. כרגע הכיוון הוא להוציא את הצילומים של המצלמות אבטחה של הבניין כדי להוכיח שאכן שהו בדירה שלהם בת"א לילה אחד (12 שעות למעשה). כמו שכתבו, הם יגישו ערעור ואם לא ילך בקשה להישפט. אני משער שאכן זה יבוטל. מבטיח לעדכן.
 6. טיעון לכל הפחות מטופש. גם אין דרך לדעת שלא מפרים ברגע זה את חובת הבידוד בכתובת הנוכחית. זה שבא שוטר פעם ביום זה אומר ששאר 24 השעות הם היו בבידוד? זה אומר שלא עושים חינגות עם השכנים? בסוף בידוד זו אחריות אישית. להוכיח שהיו בכתובת בת"א - מקווה שימצא את הקבלה של המונית או לחילופין נבדוק אם יש מצלמות בבנין. ואני יכול רק להעיד. עדין ממתין לאנשים עם עצות פרקטיות ולא עוד נזיפות של "נו נו נו"....
 7. לא שמרו את הקבלה של המונית (נתתי להם בראש על זה). אבל אני ההוכחה כי הבאתי להם את הרכב לדירה שלהם (וכמובן שמרפי דאג שגם יהיה פנצ'ר על הבוקר אז נסעתי קודם לפנצ'ריה). מה יש לשכנע? יש ת.ז שאומר שהם כמעט בני 70. מזל שאתה לא רופא. לאבא יש תעודת נכה בגלל מלא דברים בלב ובוודאי שזה רלוונטי כי זה בין היתר חולי לב הם מתעייפים מהר וישנים המון המון. "להצליח לטוס" - עד כמה שזכור לי בזמן הטיסה נחים ולא צריך לדחוף את המטוס או לזרוק פחם למנוע. מי אמר שהיו "בטיול". היו בבית שלהם בחול ובין היתר "בילו" בבתי חולים. לא נראה לי הגיוני בשום סיטואציה לתת לזוג מבוגר שחוזר מטיסה ב22 בלילה לנסוע לבד לים המלח, במקום לעשות לילה (12 שעות) בדירה שלהם בת"א. מקווה שלמישהו יש תשובות יותר פרקטיות אם ואיך אפשר לבטל את הדוחות.... הדירה אכן רשומה על שמם. ואני הבאתי להם את הרכב לחניה - כך שיכול להעיד. בדיוק. נכון שהיו צריכים למלא טופס ולבצע את הפרוטוקול - אבל 10K???
 8. הורים מבוגרים של חבר חזרו אתמול בסביבות 22 בלילה מחול. הם גרים באזור ים המלח לכן רשמו שאת הבידוד יעשו שם. אבל את הלילה הראשון הם עשו בדירה שלהם בתל אביב (כמובן בבידוד). היום בבוקר בא שוטר לבית שלהם בים המלח התקשר אליהם וכיוון שלא העו בבית נתן להם קנס של 5000 שח כל אחד!!! ניסיונות להסברים שהם מבוגרים (וחולי לב) וחזרו רק בלילה מחול עלו בתוהו. השוטר כמו קיר ולא היה מוכן להקשיב. גם פקידה של משרד הבריאות לא היתה מוכנה להקשיב בטענה שהיו צריכים למלא טופס של שינוי מקום בידוד. יש למישהו עצות איך מבטלים את הקנסות?
 9. העברה רגילה ניתנת לביטול תוך 3 ימי עסקים - לכן צריך לחכות 3 ימי עסקים כדי להיות בטוחים ב100% !!! העברת זה"ב - מאד פשוטה לביצוע והכסף עובר תוך כמה דקות - ולא ניתנת לביטול כלל. לדעתי אל תתפשר ותסכים רק להעברת זה"ב - אם הקונה לא מסכים לזה (או מתרץ שאין לו את המספר זה"ב או כל תירוץ אחר) - זה סימן לא טוב בכלל. אפשר לעשות העברת זה"ב באפליקציה. כל מה שהקונה צריך זה את המספר זה"ב שלך - שאתה יכול למצוא בחשבון שלך (באינטרנט/באפליקציה) מבעוד מועד.
 10. מעדכן שהוחלף דוד לאגזוז ובאורח פלא הרכב שקט. מדהים שאנשים אשכרה נסעו ככה במשך שנים "כי ככה הרכב הגיע מהחברה", והמוכרת עוד אומרת לי שצוחקים עליה שיש לה פרארי... והזוי שמוסך מרכזי של טויוטה לא הציע לתקן את זה במשך כל השנים. והזוי שבסה"כ מדובר בתיקון שעלה 800 שקל... לך תבין אנשים בפרטי
 11. מעדכן שהרכב נקנה על האף הרעש שהופך את האוריס לרכב ספורט (כל שאר הנתונים כל המוכרים היו מצויינים) מיד לאחר הקניה נסעתי למומחה אגזוזים - שאמר שגם לדעתו מדובר בחור וביצע הזמנה לחלק המתאים - בתקווה שיותקן עוד השבוע. מה שמוזר לי שהרכב היה בטיפולים שוטפים במוסך יבואן טויטה - איך הם לא הציעו לתקן את זה? המוכרים מתעקשים שככה הגיע הרכב כשנקנה מהחברה...
 12. אכן אאוריס בנזין 1.6 מצרף וידאו קצר שלא בטוח שזה נשמע חריג אבל במציאות זה יותר מורגש 163443480_Screen_Recording_20210815-212324_VideoPlayer_1.mp4
 13. פאבל, תודה הרעש נשמע כמו אגזוז חלש ואכן כן זה רכב שאני מעוניין לקנות, המוכר אמר לי מראש שיש לרכב אגזוז לא רגיל (משהו בסגנון לא זוכר בדיוק) וגם אומר שככה הרכב הגיע מהחברה (הוא יד 1) והראה ספר טיפולים מאד מסודר הכל הכל במוסך של החברה. כלומר הרכב נכנס ככה לטיפולים במוסך חברה והכל רגיל - מבחינת המוסך ככה הרכב צריך להיות. מה שעוד יותר מוזר מבחינתי....
 14. כלומר, אם יש רעש כנראה שהגזוז לא תקין?
 15. שאלה, האם יכול להיות שיש דגם של טויטה אאוריס 2013 132 כ"ס שהגיע עם אגזוז לחץ מקורי מהחברה? הרכב טופל אך ורק במוסך של החברה ככה שקשה לי להאמין שזה קומבינה... מה דעתכם?
 16. אחרי כמה שנים עם שייקר קטנצ'יק, קנינו את הנינג'ה הזה לפני כמה שבועות : https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1096583 מומלץ מאד - הדבר הראשון שעשינו איתו היה נוטלה! הומ-מייד נוטלה מאגוזי לוז. הוא קצת רועש אבל טוחן הכל תוך שניה.
 17. השאלה מאד מוזרה.... מה עדיף לאכול לארוחת ערב - פיצה עם פטריות או המבורגר בלי בצל ועם אקסטרה גבינה? וברצינות... שני רכבים שונים במהות שלהם אז התשובה קודם כל תלויה במה אתה רוצה/צריך מהאוטו? איפה, לאן, כמה ואיך הנסיעות שלך? אחרי זה צריך לראות איזה רכב שמור יותר עם היסטורית טיפולים ובדיקה תקינה.
 18. גם חשבתי על אפוקסי וחשבתי שלפני שאני מיישם אותו אלטש עם מברגה עם מברשת פלדה... למישהו יש רעיון יותר טוב?
 19. דיברתי עם אינסטלטור אחד ממש נחמד שעזר לי הרבה בטלפון ובוואטסאפ. שלח אותי להסתכל עם פנס על הקופסת ניקוז של המקלחת.... ואכן הפלא ופלא ממש מעל המפלס מים יש חור די גדול בקוטר של כ1 סנטים!!! (נמצא בצד ימין בתמונה) לפני שאני קורא לו לבוא לתקן, מישהו יודע האם אפשר לתקן לבד ועם איזה חומר עושים את זה?
 20. אילו בעיות גיר יש לסובארו XV?
 21. אני יכול לדבר איתה שתחליף את כל הצנרת. הבעיה היא שהצנרת שמגיעה אל החדר אמבטיה עוברת מתחת לבלטות מהמטבח דרך הסלון עד לחדר אמבטיה. אבל מה זה אומר להחליף את כל הצנרת?? - את כל הצנרת שמתחת לטראצו במקלחת? - את כל הצנרת של החדר אמבטיה? - או את כל הצנרת בבית? אם זו הייתה דירה שלי הייתי כבר עושה שיפוץ כללי על כל הדירה. אבל לא נראה לי בכלל שהבעלת בית רוצה להיכנס להרפתקאה כזו. אני באמת לא יודע מה הכי כדאי.
 22. אוקי, אם אני מבין נכון כדי לתקן את הנזילה הנוכחית - אין ברירה אלא לפרק את הטראצו, לתקן ואז ולרצף מחדש. ואתם אומרים שאם כבר מפרקים את הטראצו - אז כדאי להחליף את כל הצנרת שיש מתחתיו ולא לרצף על צנרת רקובה. מה שנכון - נכון. אמהמה.... כל הצנרת של הבית רקובה - גם הצנרת של הניקוז וגם של המים הנכנסים לבית ולא נראה לי שהבעלת בית הולכת לשפץ עכשיו.... וכמו שנראה לי הבעלת בית תמנע ככל האפשר מהוצאה גדולה ותעדיף את האופציה של "לשים פלסטר"... אנסה לדבר עם הבעלת בית ונראה מה היא אומרת. יש המלצות לבעל מקצוע שיכול להתמודד עם זה בתל אביב?
 23. הדירה שכורה, אבל הכל נעשה בתיאום עם בעלת הבית. אני אמור לדאוג לתקון ולהביא בעל מקצוע - אבל היא זו שתשלם. אין לה ביטוח מבנה (למרות שניסיתי בעבר להסביר לה למה כדאי מאד לעשות ביטוח). האינטרס שלי כשוכר למצוא את הפיתרון הזול ביותר הוא ברור - אם התיקון יהיה יקר מדי - זו תיהיה סיבה מצויינת בשבילה להעלות את השכירות כשנחדש חוזה. יש הערכות כמה עולה תיקון כזה כולל ריצוף חדש?
 24. המקלחת בדירה שאנחנו שוכרים ישנה. מאד ישנה. צנרת מתכת לדעתי מאזור שנות ה70 אולי אפילו לפני... לפני כמה זמן התחילה נזילה רצינית לשכן מלמטה כל פעם שמתקלחים במקלחת. מה שעשיתי כדי לבדוק אם זה מהניקוז או מהברז - הזרמתי מים עם צינור מהאמבטיה אל הניקוז של המקלחת ואז השכן דיווח על נזילה אצלו - מה שאומר שהנזילה היא מהניקוז של המקלחת. כרגע לא מתקלחים במקלחת אלא רק באמטיה - ואצל השכן יבש. בתמונה שפה שירטטתי את הניקוז בחדר אמבטיה - כל יציאות המים מתנקזות אל נקודה אחת - אבל רק הניקוז של המקלחת גורם לנזילה (מסומן באדום). עכשיו הבעיה היא שהרצפה היא בעצם בלטה אחת גדולה (טראצו?). אז איך אמורים לתקן את זה? שני אינסטלטורים שפניתי אליהם לא כ"כ התלהבו לקחת את העבודה - וגם אז הם אומרים שהם יכולים לפתוח לתקן ולסגור בבטון - אם רוצים שיהיה יפה אז צריך מישהו שיעשה ריצוף.... ובכלל השאלה האם כדאי להתעסק עם צנרת כ"כ ישנה או שזה מקום לעוד צרות? תודה לכולם!
 25. לאחר כחודש עם קורולה סטיישן היברידית בת פחות משנה, הנסיעות שלי משולבות בעירוני בגוש דן ובין עירוני לצפון הרחוק - המחשב אצלי מראה 4.3 ליטר ל100 ק"מ - שזה בערך 1:23. אבל אני נוהג מאד רגוע בלי קיקים ובלי שטיקים
×
×
 • תוכן חדש...