Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

ניקו, בעקרון אתה צודק, ולא היה לי קל לכתוב מה שכתבתי. אבל ההתנהגות הזו חסרת אחריות במידה קיצונית.

בין השאר אני עובד בעכו. בעיר הזו יש הרבה מאד אופניים חשמליים, ואחרי תקופת רגיעה הם חזרו לככב בכבישים. נערים בני 14 מרכיבים את אחיהם הצעירים על הראמה במהירויות לא סבירות ובלי כל התחשבות בתנועה. ראיתי כבר מקרים שנראים כרולטת כביש המבוצעת על הכלים האלה. לא מדובר במשובות נעורים, אלא בהתנהגות קבועה שכנראה מקבלת גם את אישור ההורים. אז אין ספק שצריך להאשים את ההורים, ולדעתי בעיקר את מדינת ישראל, אבל רחמי הם על נהג האוטובוס ונוסעיו הרבה יותר מאשר על הרוכב חסר האחריות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מסכים אתך (לגבי הרחמים) אם מישהו מהם היה נפגע באופן שקרוב לפגיעה שהיא לא קלה ביותר. בינינו? הנהג בוודאות לא אשם וסביר להניח שכל מה שנגרם לאנשים זה קצת הלם ועיכוב. נכון, זה לא נעים ונכון שההתנהגות של הנער היא חסרת אחריות בצורה מזוויעה, אבל אני לא מרוצה (או מרגיש "קארמה") כשאדם חסר אחריות משלם על כך בחייו (בין אם ליטרלי, או בפגיעה חמורה שתפגע באיכות חייו). הייתי מאוד שמח אם הוא היה מקבל דו"ח ופשוט היו מחרימים לו את האופניים, לתמיד. להיפצע קשה? לא יודע, קשה לי עם זה. לא חושב שמגיע לאף אחד להיפצע קשה, גם על התנהגות חסרת אחריות. בסוף, הדברים האלו הם ביטוי של טמטום/היעדר חינוך/וואטאבר - אני לא חושב שזה נובע מרוע ועל כן קשה לי עם האמירה ש"מגיע לו".

רק דעתי.

לא רוצה להספים יותר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה סיכוי לאיזשהי אשמה לנהג

מהזווית שממנה הוא הגיח, הנהג לא יכל לצפות את זה בא

זו לא סתם נסיעה באור אדום. הוא מגיע בכלל מהנתיב הנגדי [מהכיוון של המצלמה], וזה הרבה יותר קרוב לאוטובוס מאשר נסיעה באדום מהנתיב הנכון.

אכן, תמונות קשות לצפיה. איחולי החלמה מהירה לנער.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לא להסכים. נערים עושים שטויות. גם מבוגרים טועים. אני סבור שהוא לא באמת מבין כמה דבילית ההתנהגות שלו.

מגיע לו? לא חושב. לא קרוב אפילו.

ייתכן שזה נער שנהרג, או נפצע קשה. משפחה שעכשיו בהלם. ממש ממש לא חושב שמגיע לו.

לא חושב שאתה, או מישהו שעשה לך "תודה", הייתם אומרים לו במיטת בית החולים "מגיע לך" ולכן לדעתי גם לא ראוי לכתוב את זה.

מצטער, אני לא מסכים.

בכתה א' אמא שלי למדה אותי תמרורים הבסיסים בישוב שבו אני גדלתי. היא הייתה רוכבת על אופנים יחד איתי בפעמים הראשונות ומסבירה לי איך לרכוב נכון על הכביש. כל הילדות עד לתיכון, נסעתי על אופנים. אמא שלי הכריחה אותי לנסוע עם קסדה פשוטה מקלקר.

התאונה היחידה שלי מאופנים היא בצומת שהתנגשתי עם אופנים אחרות, ועפתי לכביש. הקסדה הצילה אותי.

הנקודה התחתונה: להורים יש אחריות על הילדים שלהם. האחריות היא גם לדאוג שהילד ידע כללי תנועה בסיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מה בדיוק אתה לא מסכים. אתה חושב שמגיע לו להיפצע קשה/למות?

או משהו אחר?

לא הבנתי.

זה בסדר כן? אני פשוט לא ירדתי לסוף הטענה שלך.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתיים מהבוקר (השעה לא נכונה) שלמרות שכבר יכלו לעבור, בוחרות להתקע באמצע הכביש. אני ויתרתי על הצפירה (בכל זאת, שבת בבוקר - יום יפה ; בארומה משמאל שותים המון קפה), אך הקטנוע שהגיח מאחוריי היה פחות סבלני.

[video=youtube;4ULc-maU0pI]

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לא להסכים. נערים עושים שטויות. גם מבוגרים טועים. אני סבור שהוא לא באמת מבין כמה דבילית ההתנהגות שלו.

מגיע לו? לא חושב. לא קרוב אפילו.

ייתכן שזה נער שנהרג, או נפצע קשה. משפחה שעכשיו בהלם. ממש ממש לא חושב שמגיע לו.

לא חושב שאתה, או מישהו שעשה לך "תודה", הייתם אומרים לו במיטת בית החולים "מגיע לך" ולכן לדעתי גם לא ראוי לכתוב את זה.

צריך גם להבין שנוצר קהילה מאוד לא חכמה של הנערים האלו שפשוט חושבים שהכביש הוא שלהם. מתעלמים מכל דבר, מתפרצים לכביש, וגורמים לתאונות. מגיע לו זה אולי קצת קשוח מדי ולא באמת היה מגיע לו, אולי "he had it coming" יותר מתאים פה. הנערים האלו שרוכבים בצורה כזאת גרמו, ויגרמו, למאות תאונות. האופניים האלו הם כלי נהדר, זה הקהילה של הילדים הלא זהירים האלו (בלשון המעטה) שעשתה פה שערוריה. מסכן גם נהג האוטובוס, שהוא הולך לאכול לא מעט חרא, גם שהוא חף 100% מפשע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל המדינות בהן ביקרתי בשנים האחרונות - באירופה, ולאחרונה בקנדה, לא נתקלי כלל באופניים החשמליים, ומצד שני - רוכבי האופניים מקפידים על חוקי התנועה. אור אדום הוא אור אדום, במעבר חציה מוליכים את האופניים, ויש הקפדה על נסיעה בנתיבים הנכונים בלי להפריע לתנועה. התנהגות רוכבי האופניים בכלל והאופניים החשמליים בפרט בישראל חריגה מאד, ואין פלא על שהם מעורבים בכל כך הרבה תאונות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם להבין שנוצר קהילה מאוד לא חכמה של הנערים האלו שפשוט חושבים שהכביש הוא שלהם. מתעלמים מכל דבר, מתפרצים לכביש, וגורמים לתאונות. מגיע לו זה אולי קצת קשוח מדי ולא באמת היה מגיע לו, אולי "he had it coming" יותר מתאים פה. הנערים האלו שרוכבים בצורה כזאת גרמו, ויגרמו, למאות תאונות. האופניים האלו הם כלי נהדר, זה הקהילה של הילדים הלא זהירים האלו (בלשון המעטה) שעשתה פה שערוריה. מסכן גם נהג האוטובוס, שהוא הולך לאכול לא מעט חרא, גם שהוא חף 100% מפשע.
אני מבין מה שאתה אומר, אבל, לא יודע איך להגיד בלי לצאת חרא בדיוק, אבל כן קצת מגיע לו, שמע, לא צריך להיות חכם במיוחד עם IQ של 200 כדי להבין שצריך להתנהג בזיהרות בכבישים, היו מספיק תאונות והרבה כתבות על הקטע עם האופניים חשמליות האלה, אם הילדים ממשיכים לעשות מה שבזי* שלהם בכביש, אולי ככה ילמדו, לנהג אוטובוס מגיע לו הרבה פחות במקרה הזה, נהג כמו שצריך ופתאום אחזה טמבל מגיע משום מקום ומעייף אותו בגלל זה... תחשוב מה קורה לנהג עכשיו, אפילו שהוא לא אשם בכלום, יש מצב שהרג ילד (טמבל, אבל ילד בסופו של דבר, לא מאחל לאף אחד להיות במצב הזה).

כטשר הייתי קטן היו אומרים לי "טעויות זאתה משלם מהכיס שלך, הם הכי כואבות, אבל אתה לומד מזה".

עכשיו כנראה שזה כבר לא מספיק, כמה עבריינים עדיין ממשיכים על הכביש כי ממשיכים לשלם לא מעט כסף לעורך דין והשופטים "כי יש להם יותר מידי תיקים" פשוט אומרים "תסתדרו", הנהג עבריין משלם x כסף וחוזר לנהוג, ושלא נדבר בכלל על האלה שבשלילה ופשוט ממשיכים לנהוג כאילו שלא קרה כלום...

כבר כתבתי, פחות עסקות תיום (ככה אומרים/כותבים?) ויותר אנשים לשנה שנתיים לכלא... זה נראה שרק ככה אנשים ילמדו לצערי :-(.

סתם סיפורים מ הימים אחרונים, אתמול / שלשום, חוזר הביתה בבוקר, כביש של 3 נתיבים, הננג שלפני נוסע ממש לעט, רותה לעקוף, מאותת הכל, פתאום הוא מתחיל להיכנס לי לנתיב, צופר לו בקטנה, ממשיך לעבור כי הוא חזר, ילד, נהג חדש, עם הנייד ביד ועם המבט שלו בנייד :-(.

היום בדרך לעבודה גם, רוצה לעקוף מישהו, ונהג אחר נוסע פשוט על 30/40 בנתיב השמאלי ולא זז...

ילדים (וגם לא ילדים תכלס) שפשוט ממשיכים כאשר הרמזור באדום, בכל מקום, בכל שעה...

קיצר, התעייפתי כבר מלכתוב :-(

Enviado desde mi ONEPLUS A3003 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...