Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

בכל המדינות בהן ביקרתי בשנים האחרונות - באירופה, ולאחרונה בקנדה, לא נתקלי כלל באופניים החשמליים, ומצד שני - רוכבי האופניים מקפידים על חוקי התנועה. אור אדום הוא אור אדום, במעבר חציה מוליכים את האופניים, ויש הקפדה על נסיעה בנתיבים הנכונים בלי להפריע לתנועה. התנהגות רוכבי האופניים בכלל והאופניים החשמליים בפרט בישראל חריגה מאד, ואין פלא על שהם מעורבים בכל כך הרבה תאונות.

אומנם לא על אופניים חשמליים אבל בפריז אנשים עוברים באדום רצים בכבישים בדיוק כמו פה

לפני האופניים החשמליים היו מאות תאונות עם אופניים רגילים פשוט אף אחד לא דיבר על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שיש תאונות עם אופניים מיכאניים. העניין הוא שהחומרה פחותה, כיון שמדובר בכלים הרבה יותר איטיים (לא מדבר על הג'ירו בירידות, נתקלתי ברוכבי אופניים מהירים שחצו אור אדום בירידה מאוניברסיטת חיפה גם לפני שהחשמליים פרצו לכבישינו).

ובפריז ראיתי גם שוטרים שקונסים הולכי רגל שחצו כביש עם טלפון לאזנם (זה היה ב-1999, נדמה לי שהקנס היה משהו כמו 150 אירו. אבל זה זכרון קלוש). מתי ראית בפעם האחרונה שוטר ישראלי שעוצר הולך רגל או רוכב אופניים סורר?

לפני כחודש, בוונקובר, ראיתי שוטר שעצר רוכב אופניים שרכב על המדרכה וקנס אותו. מתי זה יקרה בארץ?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג פותח דלת מבלי להסתכל במראה, ומנגד נהג חדש שלא יודע לצפות התרחשויות כאלו מראש (צולם ברכב של חבר - נהג חדש)

לא נגרם נזק.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמה מלאה של פותח הדלת. גם נהג עם 50 שנות ניסיון ועיני נץ לא יכול לצפות לפתיחת דלת, ובמקרה זה גם אם היה מרכז את מבטו בדלת לא היה מסוגל לעצור בלי פגיעה.

מקוה שהחליפו פרטים ושיפוצה על נזקיו (אם היו כאלה).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן מכר שנסע ברכב (סאוונה) ורכב חונה פתח דלת והמכר הוריד את הדלת

המכר יצא אשם מבחינת הביטוח

לא יודע פרטים נוספים

לפני כחודש, בוונקובר, ראיתי שוטר שעצר רוכב אופניים שרכב על המדרכה וקנס אותו. מתי זה יקרה בארץ?

בתור רוכב אופניים

כמעט ואין שבילי אופניים בארצינו

לרדד לכבישים כש85% מהנהגים שמים עלייך ז*ן

וגם אם אתה בתוך כיכר נהג שמגיע לכיכר פשוט נכנס מולך כאילו אתה לא קיים ועוד מצפצף לך

לכן מעדיף לנסוע על המדרכה

שלא נדבר על זה כשיש שביל אופניים ולצידו מדרכה 90% מהאנשים ילכו על שביל האופניים

עריכה אחרונה על ידי vic1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שיש תאונות עם אופניים מיכאניים. העניין הוא שהחומרה פחותה, כיון שמדובר בכלים הרבה יותר איטיים (לא מדבר על הג'ירו בירידות, נתקלתי ברוכבי אופניים מהירים שחצו אור אדום בירידה מאוניברסיטת חיפה גם לפני שהחשמליים פרצו לכבישינו).

ובפריז ראיתי גם שוטרים שקונסים הולכי רגל שחצו כביש עם טלפון לאזנם (זה היה ב-1999, נדמה לי שהקנס היה משהו כמו 150 אירו. אבל זה זכרון קלוש). מתי ראית בפעם האחרונה שוטר ישראלי שעוצר הולך רגל או רוכב אופניים סורר?

אגב, זה קורה באופן קבוע בירושלים. כמעט כל יום אני רואה שוטרים בעיקר על איזור הפסים של הרכבת הקלה (אבל לא רק) באיזור יפו\תחנה מרכזית\מרכז העיר, נותנים דוחות לאופניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vic1234 נעלה נקודה טובה. כשהמבוגרים שמים *** על השאר אז גם הילדים לומדים. יבואו אלו שינצלו את זה לדחוף את האג'נדות הגזעניות שלהם ויגיד שזה ערסים אבל אני אומר לכם זו התנהגות של כולם במדינה. בניסיון שלי זה ד"ר, הייטקיסטים ונשים עדינות ומנומסות שמאחורי ההגה הם שומאכר באיזור מגורים וקן בלוק כאשר הם צריכות לחנות בצידי הכביש.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג פותח דלת מבלי להסתכל במראה, ומנגד נהג חדש שלא יודע לצפות התרחשויות כאלו מראש (צולם ברכב של חבר - נהג חדש)

לא נגרם נזק.

זה שהוא נהג חדש לא כ"כ קשור למקרה. גם מערכת אוטונומית לא הייתה מונעת את התאונה הזאת. אשמה מלאה של פותח הדלת הלא זהיר הזה. איך אנשים יכולים לפתוח את הדלת בכזאת חוסר אכפתיות ובכזאת חוזקה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

vic1234 נעלה נקודה טובה. כשהמבוגרים שמים *** על השאר אז גם הילדים לומדים. יבואו אלו שינצלו את זה לדחוף את האג'נדות הגזעניות שלהם ויגיד שזה ערסים אבל אני אומר לכם זו התנהגות של כולם במדינה. בניסיון שלי זה ד"ר, הייטקיסטים ונשים עדינות ומנומסות שמאחורי ההגה הם שומאכר באיזור מגורים וקן בלוק כאשר הם צריכות לחנות בצידי הכביש.

אז, אמממ, איזה גזע זה בדיוק ערסים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נגרם נזק.

מה? איך הוא אמור לצפות התרחשות כזאת מראש? מחר יפול עליו אסטרואיד גם תגיד שהוא היה צריך לצפות את זה מראש? חח קיצר לא עשה שום דבר לא בסדר ובהחלט לא היה יכול לצפות לדבר כזה מראש. גם נהגים מנוסים ומיומנים עם הרבה שנים על הכביש לא היו בורחים מהדבר הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מערכת אוטונומית לא הייתה מונעת את התאונה הזאת.

דווקא פה למוח האנושי יש יתרון על המערכות האוטונומיות הקיימות.

זו לא ביקורת על הנהג הזה, אבל תאורטית נהג שמבחין ברכב שהרגע עצר בצד ובמקום אסור, יכול להסיק שאולי מדובר בנהג לא אחראי מלכתחילה ולצפות שיפתח את הדלת, דבר שמערכת אוטונומית לא יכולה לבצע.

בדיוק כמו שמערכת כזו תזהה ילד שמתפץ לכביש, אבל נהג אנושי יזהה מראש את הילד עוד לפני שהגיע למעבר, יראה שהוא מנופף לחבר מעבר לכביש, יבין שהוא עלול לפעול בפזיזות, ויעבד את כל המידע הזה לפעולה מונעת עוד לפני ההתפרצות.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

אורות הברקס דולקים והוא אמור לזוז או לבצע שינוי כלשהוא כל רגע. אני הייתי נוסע לאט יותר ואולי צופר קלות. לא בטוח שהייתי יכול למנוע את הפגיעה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורות ברקס דולקים לא מצביעים על העתיד, רק על לחיצה על הדוושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה צריך לחתוך את הוידיאו 10 שניות נוספות לפני המקרה על מנת שתראו שהמיני ביצע פנייה ואז החנה.

הסאונד בסרטון הושקט עד לרגע הפגיעה כי שרנו באופן מביך, אך כבר ביציאה מהכיכר אמרתי לנהג שיזהר מהרכב החונה אבל זה היה מאוחר מדי, הוא לא הבין למה אני מתכוון בכלל.

לגמרי ניתן לצפות לדבר כזה.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...