Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

אין פה מה להיות צודק או טועה.

אין מצב שהנפת גלגל משפרת את ביצועיו של רכב כזה או אחר בפניה, האצה או - לצורך העניין - בהאטה. זה נכון בכל רכב, מדו-גלגלי ועד Road Train עם עשרות רבות של גלגלים.

ככה זה. הכרח פיזיקלי.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. בוא נדייק: אין מצב שבו הנפת גלגל לא תפגע בפוטנציאל ההאצה, ההאטה ו/או הפניה של הרכב, ולא משנה סוגו.

הגלגל שמונף באוויר - אחיזתו (ולכן יכולתו להאיץ, לבלום או לפנות) יורדת לאפס, אבל הגלגל האחר לא מכפיל את אחיזתו, כך שבסך הכל יש כאן הפסד. זו עובדה פיזיקלית שאי אפשר להתחמק ממנה באף רכב.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמשיך בסגנון קו החשיבה שלך:

הגלגל הקדמי - כל עוד שלא בלמת איתו מספיק חזק עד כדי כך שהאחורי אינו מונף באוויר עדיין - לא מיצית את יכולות הבלימה שלו, ולכן הפסדת כח בלימה של הכלי [סה"כ הכלי, בלי חלוקה בין גלגלים]

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולת הבלימה הנוספת שאתה סוחט מהקדמי לשם הנפת הירכתיים באוויר (ואני לא בטוח שכל כלי דו גלגלי מסוגל לכך שלא לקראת עצירה) קטנה ממה שאתה יכול להפיק על ידי שימוש בשני הבלמים.

עובדה:

full braking of the front wheel would lead to an overturn or ‘stoppie’ in colloquial parlance. Effective braking needs to maintain some loading on the rear wheel.1

1 R. S. Sharp, Limit braking of a high-performance motorcycle, in: Vehicle System Dynamics (Taylor and Francis; issue 5: 2009), volume 47, pp. 613-625

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו הסיבה שגם אם רוצים להשתלב שמאלה, קודם נכנסים לנתיב הימני (גם לפי החוק) ואז ממשיכים.

לגבי הסרטון עם האופנוען, מאחל רק רפואה שלמה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה. הכרח פיזיקלי.

מצטער אבל זה נשמע בדיוק כמו לימוד נהיגה בהתכתבות. ישנם גורמים פיזיקליים מהותיים נוספים שאינם מוזכרים: חיכוך, שינוי בחתך הצמיגים בזמן הבלימה ועוד הרבה שאיננו מדעים להם.

כדברי הפתגם הרוסי: אם 3 אנשים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון.

(בריאות והחלמה לאופנוען)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה לימוד נהיגה? באף שלב לא ניתן כאן תיאור הולכה של טכניקת נהיגה. היה דיון עקרוני על שתי סוגיות: סדר הפעולות במצב חירום, ואופן ביצוע בלימת חירום - בדו גלגלי.

חיפשתי, מצאתי אסמכתאות והמסקנה ברורה: כן, גם בדו גלגלי מנסים קודם כל להוריד מהירות בקו ישר ורק אז מבצעים תמרון חמיקה; וכן, בבלימת חירום מנסים לבלום הכי חזק שאפשר מבלי להניף את הגלגל האחורי לאוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה דוגמא לדו גלגלי שעושה את כל מה שצריך בכדי לזכות בדייט אינטימי עם הקוריאנית שלי ; לזכותו ייאמר שנופף לסליחה בחלון וזרק כמה מילות חרטה שלא ממש ניתן היה לשמוע (חלונות סגורים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נהג פחות זהיר ממך ומהירות קצת יותר גבוהה של הקורולה זו הייתה יכולה להיות תאונה.

לאחרונה היו לי הרבה מקרים שבהם בתנועה צפופה נהגים שנוסעים בנתיב לידי (לאותו כיוון) פתאום סוטים לתוך הנתיב שלי ורק צפירה מעירה אותם, במקרים הגרועים גם בצפירה קצרה הם לא שמים לב וצריך צפירה ארוכה. מה שמוזר זה שברוב המקרים אלה היו רכבים יחסית חדשים שיש בהם בקרה/התראת סטייה מנתיב. יכול להיות שהנהגים התרגלו לסמוך על המערכת וכשהסימונים נהיים גרועים הם לא שמים לב שהיא הפסיקה לעבוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...