Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ ה403 שלי

אסף הופמן
שימו לב! השרשור הזה בן 3224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה, אריק.

במסגרת שיפוץ מפוח חימום תא נוסעים, מחפש לייצר תושבות גומי למנוע. התושבת עשוייה גומי ובתוכה גליל מתכת (למעבר הבורג).

1. דוגמה של חלק ישן וחדש (מתוך אתר צרפתי)

2. מידות משוערות של החלק.

אודה אם תוכלו לסייע באיתור בתי מלאכה/מפעלים העוסקים בנושא.

שבוע טוב.

אני ייצרתי גומייה דומה באופן עצמאי,לקחתי תותב גומי היצוק על צינורית מתכת וסגרתי אותו באמצע מוט הברגה עם אומים בצדדים.קיבעתי טוב דיסק חיתוך לשולחן העבודה והפעלתי אותו,אחר כך קירבתי את מוט ההברגה לדיסק ולאט לאט בסיבובים יצרתי את החריץ.אפשר לעשות זאת גם על מחרטה או מקדחת עמוד או מקדחת יד מקובעת טוב ועובדת ולהחזיק את הדיסק ביד.ברצוני לציין שזו פעולה מסוכנת ולא מומלצת לאף אחד והדורשת הרבה זהירות ומשקפי מגן.

אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חודש מאוחר יותר...
שלום,

מחפש המלצות לצבע יסוד בתרסיס.

תודה.

לא מומלץ ולא רציני

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

ובכן, מכונאי אותר אך הפחח עדיין לא אם כי ישנה התקדמות בגיזרה.

מכיוון שהתקציב מוגבל התכנית מצטמצמת כרגע להעלאת הרכב לכביש ללא טיפול קוסמטי, מה גם שלרכב במצבו החיצוני הנוכחי יש קסם מסויים (או שזה אני עובד על עצמי).

בכל מקרה על מנת ליתן בסיס מוצק למכאניקה (ה403 בנוי בתצורת מרכב אחוד. הגיר מחובר לריצפה ולא לשילדה ולכן רצוי לחזק אותה) הפחח ידרש לטפל ברקבונות הריצפה וכנפיים אחוריות והמכונאי במקביל ידרש לשפץ את המנוע והגיר ובנוסף כל המערכות הנדרשות לעבור טסט.

אגב שיפוץ המנוע, יש לי הערכה מדוע "ברח" לי כל השמן יום בהיר אחד, מה שגרם ל להשבית את ה403.

הסיפור שהיה כך היה:

יום שישי אחד כהרגלי לפני כל נסיעה בדקתי שמן. להפתעתי המדיד היה יבש לחלוטין בניגוד ל3/4 כמות שמדדתי באופן קבוע.

מלאתי שמן שהיה לי בתא המטען ונסעתי לתחנת דלק למלא עוד שמן.

בדרך חזרה הרכב השאיר שביל ברור של נזילת שמן. מכיוון שברור היה לי שיש בעייה במנוע, השבתתי את הרכב.

כשהרכב הושבת היה בו מעט פחות מחצי כמות השמן.

ה"אסימון" נפל לי כאשר שמתי לב שבין בדיקה לבדיקה (אחרי ההשבתה הייתי מניע אחת לחודש) כמות השמן עולה למרות שלא מילאתי שמן.

מישהו יכול לנחש מהי הסיבה שכל השמן נעלם יום אחד? רמז - לשמן יש ריח של דלק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום,

אני עומד לפני בחירת פחח והייתי רוצה לדעת שתיקון הריצפה יעשה על הצד הטוב ביותר.

הריצפה ב403 רקועה על מנת לחזק אותה שהרי היא נושאת בעומסי הגוף בפניות.

מכיוון שאין פאנלים תחליפיים שניתן לרתך במקום הרקובים ופאנלים שטוחים לא באים בחשבון רציתי לדעת, מנסיונכם, מהי הדרך המועדפת להחלפת הריצפה?

האם כדאי לחתוך פאנלים רקועים "בריאים" ממכוניות אחרות ולהשתיל אותם? האם יש מקום בו ניתן לרקע פח על פי תבנית מסויימת? רעיון אחר?

איזה סוג ריתוך הוא הטוב ביותר?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם מבלטים ייעודיים וכלים נוספים על מנת ליצור את הריקועים בפאנלים של הרצפה.

אני יכול לחבר אותך לחבר שעשה כבר לא מעט רסטורציות מלאות של מרכבים כולל פאנלים מרוקעים לרצפה בייצור עצמי לפי הדומא המקורית, אם אתה מעוניין שלח ה"פ ותקבל את הטלפון שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום,

הגיר ב403 שלי קופץ בהילוך השני וכנראה אצטרך לפתוח ולשפץ אותו.

לפי הספרות הטכנית של הרכב, נדרשים כלים יעודיים לכך (כל מני חולצים וכו כמו בתמונה).

האם ידוע למישהו על סט כלים שכזה או כל סט אחר ששימש ל403?

תודה.

c2_gearbox_toolkit.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבירות מסוימת שתוכל לאתר את הכלים במוסך ותיק ששירת 403 בעברו. סבירות עוד יותר גדולה באתר צרפתי העוסק בנושא, או ב eBay הצרפתי. הכלים נראים פשוטים למדי וכל חרט יוכל לייצר לך כמוהם. דוגמה לאילתור כלים לשיפוץ מכונית צרפתית תוכל למצוא כאן:

http://lulisml.wordpress.com/2010/11/24/%D7%94%D7%A6%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%A2-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9A-2/

וגם כאן:

http://lulisml.wordpress.com/2010/11/28/486/

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתארגן על מכבש קטו. מספיק 10 טון

יש בל.כ. ברמלה בסביבות 900 שח אם אני לא טועה.

סביר להניח שלא תחליף מיסבים אולי סינכרונים אולי משלב אולי רק קפיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אסף

תבדוק אצל "יואב גוטפריד", בית מסחר למתכות

שד' ההסתדרות 38 צ'ק פוסט חיפה

טל:04-8413062

כאשר חיפשתי פח לרצפת הרנו שלי, הרבה בתי עסק לא הבינו מה זה פח רקוע.

לכן הגדרתי "פח שחור הדומה לפח איסכורית בעוובי 1.0-1.2 מ"מ".

בהצלחה

שי

איש חכם אמר: "סעו לאט ותגיעו מהר!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 3224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...