Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקיפה באירן. תהיה או לא תהיה?

cocAIn
שימו לב! השרשור הזה בן 4284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז מצטער, רוצים לתקוף תתקפו ,תגידו כמה כסף צריך ונשלם (זה לא עובד ככה, אז אפשר לשחק חתול עכבר עם האזרחים) , שלחו צו 8 ונתייצב, כל דבר רק לא להעליב את האינלגנציה של מי שנתן תתחת וממשיך לתת בכל יום ויום.

הבעיה מתחילה שההתקפה לא תגיע בכלל או שתגיע עוד 50 שנה, עד אז המיסים ימשיכו לעלות ולהיכנס לכיסים של אלה שהצליחו לנצל את ה"ספק", כאלה שחיים את ההיום ולא את המחר.

מה שכתבת זו שטות, אתה חושב שיום בהיר אחד הממשלה תדרוש עוד מיסים כדי לתקוף? אולי על הדרך גם יודיעו בחדשות על המועד המדויק שבו זה יקרה? - אתה יודע איך זה, צריך להכין ממ"ד, לרענן מסכות, לצבור מזון - וזה ממש לא נוח שהממשלה לא מדווחת לאזרחים על התקיפה שבדרך...

גם החשיבה שניתן בין יום להחליט על תקיפה היא מחשבה פשטנית להחריד: צריך לאסוף מודיעין, לבנות כוח מתאים, לרכוש ציוד, לאמן את האנשים, להכין תוכנית, להתכונן לתרחישים שונים ולהכין את הצבא כדי שיהיה מוכן ליום פקודה.

אם נדמה לך שזה קורה בין יום אתה טועה, תהליכים כאלה דורשים זמן - הרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מאוד מקווה שצמד אנשים אינטליגנטים (יחסית) כמו נתניהו וברק לא חושבים שבתקיפה אוירית כירורגית ניתן למנוע מהאיראנים להשיג פצצה. הפרסים למדו מהעיראקים ולא שמו את כל הביצים בסל אחד, מתקני הגרעין שלהם מפוזרים ואין לנו את היכולת לתקוף ולהשמיד את כולם בו זמנית בתקיפה של רבע שעה. הדרך היחידה למנוע מהמשטר הזה להשיג פצצה היא לגרום לכך שהמשטר יפול, ואת זה בתקיפה ישראלית לא ניתן להשיג אלא רק בתקיפה קרקעית, שמן הסתם לא תבוא מהכיוון שלנו.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומנם רק כמעט חודש בצבא אבל המפקדים כל הזמן מכינים אותנו ואומרים לנו שהמחזור שלנו (אוג 12) הוא בעל הסבירות הגבוה ביותר שיכנס למלחמה, וכל הזמן דואגים להזכיר לנו את זה, הם יודעים משהו שאנחנו לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DORKI כתבתי בסוגריים שזה לא עובד ככה, כלומר אני מודע לזה שזו שטות , באתי להגיד שאני נגד התופעה הזו של "פמפום על איראן בחדשות, והטרמפיסטים שמנצלים את המצב בממשלה". יותר מדי פעמים משתמשים בתירוץ האיראני כדי לא לתקצב מערכות של סף קריסה בארץ (בתי חולים לדוגמא), או שמערכת הבטחון שמסרבת להתייעל בגלל שיותר מדי אוכלי חינם צברו שם כח.

וכן חורה לי לשמוע את ברק מבקש כל הזמן תוספות לתקציב הבטחוני, צוללות במיליארדי שקלים , הכל כדי לא לבצע רפורמה במערכת. יותר קל לבקש ממך וממני בתירוץ האיראני, מאשר להילחם בבבונים שיושבים ומגדלים כרס.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא יודעים, האזרחים יודעים יותר.

ישראל ובנות בריתה מנווטות לקראת סנקציות כלכליות קשות על האיראנים. אלו יביאו כנראה להפלת השלטון ואם לא, לאובדן מעמד הצבא והאמון בו, ובכלל הרצון לחיות. בשבועות הקרובים יפורסמו גזירות נוספות שנוסחו בידי פילוסוף ובעלי מקצוע ויצטרפו לגזירות נוספות. מדובר בניסוי קשה אך הכרחי. באם הניסוי ייצלח, יינקטו צעדים זהים כנגד איראן . סנקציות אלו הן מלחמה ללא הצהרת מלחמה על האזרח האיראני ועתידות להכריעו.

במקרה של תקיפה איראנית מפתיעה, אנו מוגנים על ידי מערכת כיפת בד ומכ״ם אורן שחור , בהם הושקעו מיליארדים בשנים האחרונות. רק בשבוע האחרון הועבר עוד מיליארד. אנו בידיים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום, ישראל היא מעצמה צבאית בעלת יכולות שאין לכל צבאות ערב ביחד, והמבין יבין.

כולם יכולים לחפור עד אין קץ, אבל המחליט האחרון הוא ראש הממשלה, ועליו מוטלת האחריות, הן בהצלחה והן בכישלון.

מבחינה צבאית נטו, ישראל יכולה למחוק מהמפה כליל את אירן ולהותיר ממנה איי חורבות עשנים, והאירנים מודעים לכך היטב, וסביר להניח שגם אם יותקפו הם לא יפתחו במלחמת כל בכל, בידיעה שרעה ומרה תהייה אחריתם.

הגדולה של ישראל היא לא במצעדי ראווה אלא ביכולות ה "שקטות" שלה שמדאיגות את אויביינו פי אלף מטילים שיעילותם מוטלת בספק ומוצגים לראווה ברחובות טהרן.

שני ראשי ממשלה נמצאו בדילמה דומה, בגין ב 81' ואולמרט ב 07', ושניהם הכריעו לבסוף לטובת מבצע צבאי, ולשניהם התוכנית הצליחה היטב.

מה יהיה עם אירן ?

אף אחד לא באמת יודע, אפילו לא ראש הממשלה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, אני מקווה שהפעם זה לא יהיה משלוש יוצא אחד כי כבר מיצינו את השניים הטובים.

אישית לא יודע אם כן או לא אבל לפחות בזה אני סומך על ההנהגה שלנו שתקבל את ההחלטה הנכונה.

אין ספק שאם איראן תותקף ולא משנה על ידי מי אנחנו נשלם מחיר אבל לפעמים האופציה השנייה יותר גרועה. מה האופציה היותר טובה אנחנו לא יודעים ואין לנו כאזרחים אין את המידע והידע כדי להחליט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של תקיפה איראנית מפתיעה, אנו מוגנים על ידי מערכת כיפת בד ומכ״ם אורן שחור , בהם הושקעו מיליארדים בשנים האחרונות. רק בשבוע האחרון הועבר עוד מיליארד. אנו בידיים טובות.

אותה מערכת כיפת בד עשתה עבודה לא רעה בהגנה על יישובי הדרום, אבל בטח לא היית באזור כדי לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צצודק חן לגבי הכוח הצבאי ולפי פרסומים זרים הוא נבחן בעבר בשיתוף ישראלי דרום אפריקאי. כל נשק חובה לבחון כדי לבדוק יעילותו. לא כל נשק ניתן להפעיל בשל נימוקים פוליטיים.

בידי ישראל יש גם נשק מתוחכם יותר המהפעלת כוח בוטה. אם באמצעות מחשוב, אם בהפעלת לחץ כלכלי ופסיכולוגי בלתי נסבל על האויב. לפני הפעלת הנשק , חשוב לנסותו וזה נעשה בימים אלו , למיטב ידיעתי בהצלחה.

חזק חזק ונתחזק.

עריכה. כרגע ראיתי את הערתך, גדי. הייתי באזור האמור לא מעט, וחלק מבני משפחתי באופן קבוע, כולל כניסה למרחב מוגן בימים האחרונים ממש. לא הבנת על איזו מערכת כתבתי, אנא קרא שוב ותבין. בדוק גם את צבע המכם, אולי נפלה אצלי טעות סופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום, ישראל היא מעצמה צבאית בעלת יכולות שאין לכל צבאות ערב ביחד, והמבין יבין.

כולם יכולים לחפור עד אין קץ, אבל המחליט האחרון הוא ראש הממשלה, ועליו מוטלת האחריות, הן בהצלחה והן בכישלון.

מבחינה צבאית נטו, ישראל יכולה למחוק מהמפה כליל את אירן ולהותיר ממנה איי חורבות עשנים, והאירנים מודעים לכך היטב, וסביר להניח שגם אם יותקפו הם לא יפתחו במלחמת כל בכל, בידיעה שרעה ומרה תהייה אחריתם.

הגדולה של ישראל היא לא במצעדי ראווה אלא ביכולות ה "שקטות" שלה שמדאיגות את אויביינו פי אלף מטילים שיעילותם מוטלת בספק ומוצגים לראווה ברחובות טהרן...

אני מקווה שאתה סולח לי שההודעה שלך מעוררת בי אסוציאציה של איזה גנרל נואם בפני גולדה ב 72-73.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה סולח לי שההודעה שלך מעוררת בי אסוציאציה של איזה גנרל נואם בפני גולדה ב 72-73.

אני בהחלט סולח לך, אבל זכור מה עושים במפעל הטקסטיל בדימונה מתחילת שנות ה 60' ובמכון הביולוגי בנס ציונה.

שם כנראה מפתחים משככי כאבים יעילים במיוחד..:-P

ברצינות, לישראל יש כוח צבאי לא קונוונציונאלי בקנה מידה של מעצמה, לא פחות, וזה לא נועד לצרכי תקיפה אלא ההיפך; המצרים והסורים ידעו מצויין שישראל לא תעשה בו שימוש, ולכן פתחו במלחמה, שמטרתה היתה שבירת הקיפאון המדיני.

למרות הכשלון היחסי, ישראל יצאה כשידה על העליונה.

אגב, האיום בשימוש בנשק לא קונבנציונאלי זירז את אספקת הנשק ברכבת האווירית מארה"ב, ובזה השיג את מטרתו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...