Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעת חוק: מחיר מכוניות חדשות יוזל בעשרות אלפי שקלים

romer-
שימו לב! השרשור הזה בן 7232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצעת חוק חדשה עשויה לחולל מהפכה בשוק הרכב בישראל. ח"כ אהוד רצאבי משינוי הגיש היום לכנסת הצעת חוק על פיה מחיר הדלק יועלה ב-15 אגורות ובתמורה יופחתו המסים על רכבים חדשים מ-95% ל-30%. משמעות החוק היא הפחתת מחיר הרכבים בעשרות אלפי שקלים.

נלקח מ-NRG

אני אומר שזה יגרום ליותר רכבים בכבישים, אבל לפחות כך נשב בפקק ברכב עם מזגן טוב ואולי סרט ב-DVD :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה בסדר - כל קדנציה איזה ח"כ מציע את הדבר הזה - הסירו דאגה מלבכם - זה לא הולך לקרות בקרוב, ובטח שלא בצורה דרסטית שכזאת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שזה יגרום ליותר רכבים בכבישים, אבל לפחות כך נשב בפקק ברכב עם מזגן טוב ואולי סרט ב-DVD :wink:

סלח לי על הביטוי - בולשיט. זה לא יוסיף ולו מכונית אחת לכבישים. למה?

כי מי שצריך מכונית, יש לו אחת. אז אולי היא שנת 94, ויפנית, אבל יש לו אחת.

במדינה כמו שלנו, בלי תחבורה ציבורית, מי שבאמת צריך אוטו קונה אוטו, גם אם זו גרוטאה מוחלטת. זה עדיין לא יגרום למשפחות לקנות עוד מכונית - המפתח כאן הוא ש

מחיר תחזוקת הרכב נשאר זהה, ואולי אף עולה בגלל המיסוי הנוסף על הדלק.

כך שאף משפחה לא תקנה עוד רכב פתאום כי היא יכולה לקנות שנת 2000 ולא שנת 95.

אותה משפחה בהחלט תחליף את המכוניות שיש לה כבר ליותר חדשות, יותר בטוחות, ופחות מזהמות.

מה רע?

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מפספסים את הנקודה שבבום אחד זה ירסק את שוק המשומשות ?

ליביו.

בגלל זה התוכנית תעשה בשלבים עד 2011...

ואם כבר אז תהיה התנגדות של הציי רכב שלדעתי להם ההורדה הזאת והפגיעה במשומשות קצת יותר משמעותית...

בכל מיקרה הצעה כזאת אם תעבור תהיה צעד נוסף להורדת מספר תאונות הדרכים וגם לשיפור האיכות חיים במדינה...

אבל שכל שנה יש בחירות :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מפספסים את הנקודה שבבום אחד זה ירסק את שוק המשומשות ?

ליביו.

תראה יש לזה חסרונות והיתרונות...

תחשוב 99.9 מאלה שמוכרים את המכונית רוצים לקנות חדשה...

אז גניד ( המחירים סתם)

הרכב שלך היום שווה 70 אלף

אחרי שזה יקרה ( ולא נראה לי שזה יקר למרות שאפשרי כי הרידו כבר היום את הכמס על מכוניות שחוסכות בדלק ל 40 אחוז )

הרכב שלך יהיה שווה 50 אלף הפסדת 20

אתה רוצה לקנות רכב שהיום עולה 100 אלף

אז הוא יעלה רק 70 אלף ( הפרש המחיר ירד באחוזים ולא בסכומים )

היום אתה תוסיף 30 אלף לאוטו

בעתיד תוסיף רק 20 אלף לאותו הרכב...

זה רק יכול לעזור לדעתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יעשו מעוטי יכולת ?הדלק ישחוק אותם, זה יביא אותם למכור את הרכב שברשותם. מי יבטיח שמחיר הדלק לא יעלה מעבר ל-15 אגורות ? מה יקרה אם המחיר הדלק בעולם יעלה ?

לפי דעתי, הרעיון להוריד את המיסוי על כלי רכב הוא רעיון טוב, אך הם צריכים למצוא מקור מימון אחר, ולא לגעת בדלק.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יעשו מעוטי יכולת ?הדלק ישחוק אותם, זה יביא אותם למכור את הרכב שברשותם. מי יבטיח שמחיר הדלק לא יעלה מעבר ל-15 אגורות ? מה יקרה אם המחיר הדלק בעולם יעלה ?

לפי דעתי, הרעיון להוריד את המיסוי על כלי רכב הוא רעיון טוב, אך הם צריכים למצוא מקור מימון אחר, ולא לגעת בדלק.

שמוליק

בזה גם אני מסכים !

הדלק פה ממש ממש יקר ממש שחיטה !

וכול פעם שמעלים...דופקים מעל 10 אגורות !

הירידה שעכשיו הייתי

זה ירידה לשם עלייה !!

יעלו את זה תוך חודשיים בעוד 20 אגורות זה שקוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק

אני סתם מעלה רעיון...

מעוטי יכולת שיש להם היום נגיד רכב ישן יחסית יעברו לרכב חדש יותר שאולי צריכת הדלק שלו תהיה חסכונית יותר באופן יחסי, בכל מיקרה מבחינת המדינה רכב נחשב כמותרות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק

בדקת כמה עולה דלק בארץ בהשוואה לאירופה? בדקת כמה פעמים הדלק התייקר בשנה האחרונה או הוזל ב-15 אגורות? כשהייתי ילד לימדו אותי לחשוב לפני שאני מגיב, כדי שלא אצא אידיוט.

גם תוספת של 15 אגורות לא תייקר את הדלק מעבר למחירו ברבות ממדינות אירופה. חוץ מזה, יותר מפעם אחת בשנה האחרונה התייקר כאן ליטר דלק בשיעורים דומים, בעקבות עליית מחירי הנפט בעולם.

כנס לנטקאר או למוטוקאר ותראה שמכוניות חדשות יותר הן גם חסכוניות יותר בשיעור משמעותי הרבה יותר משיעור התייקרות הדלק לפי התוכנית החדשה - ככה שאפילו ההתייקרות הזאת לא תורגש כאשר תוכל לקנות רכב בטוח ומודרני יותר, חדש או משומש, בזול יותר.

ומאיזה מקורות אחרים אתה מציע לממן את הפחתת המיסוי על רכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מחיר הדלק עולה, הרכבים החדשים (כמו שאמרו לפני) חסכוניים יותר. לזה יש להוסיף את האמינות היחסית של המכוניות החדשות ע"פ הישנות, זמינות חלקים (במקרים קשים יותר) ואחריות מהחברה.

כך שיהיה שווה לאנשים בעלי מכוניות ישנות לשקול מעבר למכוניות חדשה, כאשר החסכון יתבטא לטווח ארוך יותר ולא במיידי.

אגב, האם לדעתכם הדבר (עליית מחירי הדלק) יוביל לאופנה של רכב דיזל בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בקשר לדיזל ממש לא,

כי זה גם קטע של תפיסה אצל הישראלי הממוצע, גם כאלה שדיזל אולי ישתלם להם בכמה מאות שקלים למשל יעדיפו בנזין. ובכלל ניתפס כאילו דיזל משתלם רק מ 30+ אלף ק"מ ושזה למוניות וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...