Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעת חוק: מחיר מכוניות חדשות יוזל בעשרות אלפי שקלים

romer-
שימו לב! השרשור הזה בן 7232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הצעת החוק מדברת על 15 אגורות לליטר. לא משנה כמה יעלה ליטר בזמן נתון, 15 אגורות לרכב חדש זה במקרה הכי גרוע, בערך 375 ש"ח לשנה (31.25 ש"ח לחודש)

אוקי, בוא נסתכל על זה מנק' מבט אחרת.

משפחה ממוצעת מעיירת פריפריה בדרום. האבא הוא בעל הרישיון היחידי בבית.

יש להם סובארו מקרטעת משנת 82, שערכה נע בין 2000 ל-3500 ש"ח.

האבא עובד במפעל כלשהו, מרוויח שכר מינימום של 3500-4000 שקל בחודש. והאישה גם נעה על שכר כזה (במקרה הטוב) או מקבלת קצבאת אבטלה

משכנתא, חשבונות, בת ספר, מזון, ביגוד. (וסביר להניח שהם גם נמצאים באוברדראפט שחונק אותם)

תוסיף לזה את הרכב.

נכון, הוא מקרטע, מגיע ל80 עם מפרש פתוח ורוח גבית - אבל עדיין זה רכב. נוסע וממלא את תפקידו על הצד הכי טוב שאפשר להשיג ממנו.

טסט פעמים בשנה+אישור רכב מיושן מסתכם בכ-1200 שקל בשנה.

תכניס לזה שהרכב נכנס למוסך, שים בערימה עוד 500 שקל

ביטוח נהג ורכב (אם יש בכלל)? אין לי כ"כ מושג כמה זה יוצא, אבל שים כמה אלפיות.

דלק? למה לא אמרת? זרוק, זרוק עוד איזה 1500 שקל (במקרה הטוב) ומכאן אפשר רק לעלות.

הוא איכשהו מחזיק בשיניים להחזיק את הרכב הזה כי זה הרכב היחידי שהוא יכול להרשות לעצמו. רכב פשוט וישן. Old School, בלי פוזה, בלי ג'אנטים נוצצים, בלי ספוילר שנגנב מבואינג 747, בלי 'חצאית', 'גבות' או ה' יודע מה.

רכב חדש? מאיפה הכסף? (בהנחה שיש לו הגיון בריא והוא רוצה רק להקטין את האוברדרפט ולא להגדיל אותו)

תסביר לי עכשיו איך לטווח הקצר (בישראל אין דבר כזה "טווח ארוך" - שים לב למצב המדינה שלנו: אנחנו סובלים כי ה"חאקכום" (ממשלה) הנהדרת שלנו חושבת במונחים של חשיבה לזמן הקצר. עושים קיצוצים במיליארדים וכעבור כמה חודשים מתכננים את הקיצוצים הבאים, שבאים על חשבוננו)

אז שוב, איפה היינו? אה, כן - תסביר לי איך אתה תועיל למצבו של אותו ראש משפחה שלא יכול להרשות רכב אחר מלבד הסובארו הישנה שלו בכך שתעלה את מחירי הדלק? לו זה לא ישנה הרבה חוץ מעוד 375 שקל שיכולים להיות קריטיים בשבילו ובשביל המשפחה שלו.

כי בכסף הזה אפשר לקנות מזון, לשלם חשבון, לתדלק את האוטו ועוד אופציות אחרות.

החוק הזה משרת רק מטרה אחת - שילדי עשירים מאיזור השרון יוכלו להחליף את האוטו שאבא קונה להם בכל פעם שהם מגהקים. הם לא ירגישו את העלייה במחירי הדלק כי ה375 שקל האלה זה מה שהם שורפים בשעה (10 דק'?) על בגד בקניון הנוצץ שלהם.

ותבין, דיברתי על ערי פריפריה בדרום. אבל אולי זה ישמע קצת מצחיק. אבל אני אפילו לא יכול להחזיק סובארו 82 (עזבו כרגע את עניין הגיל שלי ומשך הזמן שבו יש לי רישיון), גם אם הייתה לי עבודה. השבוע רק נזרקו 3600 ביטוח לנהג צעיר - מה נשאר מזה? כלום!

אז מה? להגדיל את האובר (שכבר קיים)?

לא באתי ממשפחה ענייה חס וחלילה, אבל לא באתי גם ממשפחה ששורצת כסף.

אבא שלי לא יכול לקנות לי צרפתיה עם ג'אנטים מנופחים. מאזדה 6? חלומות יש רק בלילה. זום-זום.

כמו שכתבו בני הזוג שניסו להתאבד לפני כשבוע:

"תודה ביבי, תודה שרון. התוכנית הכלכלית הצליחה".

עידן - כועס וממורמר :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן - אל תכעס :D

הבחור מהדרום (הבן של הזקנה מהמסדרון ובן דוד של מסעודה משדרות, כן?), יכול לקנות רכב משומש, שנת 95 (סתם זורק שנה לא מחייבת - אולי הוא יוכל לקנות אפילו יונדאי גטס שנת2000 או כל רכב צעיר אחר).

הרי ברגע שיופחת המחיר על רכב חדש, מחירי המשומשות יצנחו פלאים ואז אפילו רכב בן שנה-שנתיים, שהוא חדש (בטח יחסית לסובארו 82') ואולי אפילו בעל אחריות מהחברה, יהיה שיפור מכל הבחינות (כן, גם בדלק).

אגב, האם הדלק מתייקר מרגע שעלתה הצעת החוק או רק ב-2011 (השנה שבה יוזלו הרכבים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הדלק מתייקר מרגע שעלתה הצעת החוק או רק ב-2011 (השנה שבה יוזלו הרכבים)?

למה נראה לך שבממשלה שלנו פראירים? :shock:

ב2011 הם יגידו לך שהעלאת המחיר תבוצע על פי השנה בה היו מחירי הדלק הגבוהים ביותר, מרגע העלאת ההצעה.

מדינה אוכלת יושביה :evil:

למכירה - פולריס ריינג'ר. 2002. פרטים בה"פ או כאן:http://carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=129096

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעת החוק מדברת על 15 אגורות לליטר. לא משנה כמה יעלה ליטר בזמן נתון' date=' 15 אגורות לרכב חדש זה במקרה הכי גרוע, בערך 375 ש"ח לשנה (31.25 ש"ח לחודש)[/quote']

אוקי, בוא נסתכל על זה מנק' מבט אחרת.

משפחה ממוצעת מעיירת פריפריה בדרום. האבא הוא בעל הרישיון היחידי בבית.

יש להם סובארו מקרטעת משנת 82, שערכה נע בין 2000 ל-3500 ש"ח.

האבא עובד במפעל כלשהו, מרוויח שכר מינימום של 3500-4000 שקל בחודש. והאישה גם נעה על שכר כזה (במקרה הטוב) או מקבלת קצבאת אבטלה

משכנתא, חשבונות, בת ספר, מזון, ביגוד. (וסביר להניח שהם גם נמצאים באוברדראפט שחונק אותם)

תוסיף לזה את הרכב.

נכון, הוא מקרטע, מגיע ל80 עם מפרש פתוח ורוח גבית - אבל עדיין זה רכב. נוסע וממלא את תפקידו על הצד הכי טוב שאפשר להשיג ממנו.

טסט פעמים בשנה+אישור רכב מיושן מסתכם בכ-1200 שקל בשנה.

תכניס לזה שהרכב נכנס למוסך, שים בערימה עוד 500 שקל

ביטוח נהג ורכב (אם יש בכלל)? אין לי כ"כ מושג כמה זה יוצא, אבל שים כמה אלפיות.

דלק? למה לא אמרת? זרוק, זרוק עוד איזה 1500 שקל (במקרה הטוב) ומכאן אפשר רק לעלות.

הוא איכשהו מחזיק בשיניים להחזיק את הרכב הזה כי זה הרכב היחידי שהוא יכול להרשות לעצמו. רכב פשוט וישן. Old School, בלי פוזה, בלי ג'אנטים נוצצים, בלי ספוילר שנגנב מבואינג 747, בלי 'חצאית', 'גבות' או ה' יודע מה.

רכב חדש? מאיפה הכסף? (בהנחה שיש לו הגיון בריא והוא רוצה רק להקטין את האוברדרפט ולא להגדיל אותו)

תסביר לי עכשיו איך לטווח הקצר (בישראל אין דבר כזה "טווח ארוך" - שים לב למצב המדינה שלנו: אנחנו סובלים כי ה"חאקכום" (ממשלה) הנהדרת שלנו חושבת במונחים של חשיבה לזמן הקצר. עושים קיצוצים במיליארדים וכעבור כמה חודשים מתכננים את הקיצוצים הבאים, שבאים על חשבוננו)

אז שוב, איפה היינו? אה, כן - תסביר לי איך אתה תועיל למצבו של אותו ראש משפחה שלא יכול להרשות רכב אחר מלבד הסובארו הישנה שלו בכך שתעלה את מחירי הדלק? לו זה לא ישנה הרבה חוץ מעוד 375 שקל שיכולים להיות קריטיים בשבילו ובשביל המשפחה שלו.

כי בכסף הזה אפשר לקנות מזון, לשלם חשבון, לתדלק את האוטו ועוד אופציות אחרות.

החוק הזה משרת רק מטרה אחת - שילדי עשירים מאיזור השרון יוכלו להחליף את האוטו שאבא קונה להם בכל פעם שהם מגהקים. הם לא ירגישו את העלייה במחירי הדלק כי ה375 שקל האלה זה מה שהם שורפים בשעה (10 דק'?) על בגד בקניון הנוצץ שלהם.

ותבין, דיברתי על ערי פריפריה בדרום. אבל אולי זה ישמע קצת מצחיק. אבל אני אפילו לא יכול להחזיק סובארו 82 (עזבו כרגע את עניין הגיל שלי ומשך הזמן שבו יש לי רישיון), גם אם הייתה לי עבודה. השבוע רק נזרקו 3600 ביטוח לנהג צעיר - מה נשאר מזה? כלום!

אז מה? להגדיל את האובר (שכבר קיים)?

לא באתי ממשפחה ענייה חס וחלילה, אבל לא באתי גם ממשפחה ששורצת כסף.

אבא שלי לא יכול לקנות לי צרפתיה עם ג'אנטים מנופחים. מאזדה 6? חלומות יש רק בלילה. זום-זום.

כמו שכתבו בני הזוג שניסו להתאבד לפני כשבוע:

"תודה ביבי, תודה שרון. התוכנית הכלכלית הצליחה".

עידן - כועס וממורמר :evil:

צודק.........

תחשבו על הילד בן ה17 מעיירת הפיתוח אור יהודה שצריך להחזיק סובארו "ערס" 89'.....

תוך כמה זמן אתם חושבים שהוא (אני) יוכל (אם בכלל) להתקדם לרכבים יותר חדשים?

אתם באמת מאמינים, בעמקי נשמתכם, שהילד הזה יוכל לקנות בתוך שנתיים סופר לנסר 97 עם סנרוף, ג'נטים, שיפורים, נוס אקספקס וכיוצא בכך? :p

עכשיו ברצינות. החוק הזה, אם יצא, רק יקשה על השכבה הסוציו אקונומית הענייה בישראל.

כמו מ99 אחוז מהחוקים בישראל, לא יצא שום טוב מהחוק הזה.

אני שוקל להצביע לפרץב2006........ :twisted:

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל המתדיינים פה צריכים לבדוק את זה... ולהבין שיש מישהו שצודק...

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?p=358786#358786

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, שמוליק - תודה ;)

עכשיו, לענייננו: משום מה אתם נתפסים לקיצוניות.

המדינה לא צריכה להתאים את המדיניות הכלכלית שלה לאף שכבה מסויימת, לא לאילי ההון ולא לעשירון התחתון. אם ניקח רגע משפחה ממוצעת - שני בני הזוג עובדים, מביאים הביתה ביחד משהו כמו 15K לחודש, אתם תראו שהחוק הזה רק יטיב עמם.

למעשה, אפשר לומר שהחוק יטיב עם כל מי שבכיסו מעל 15K לרכישת רכב.

מתחת ל15K שוק המשומשות בערך עומד, כלומר שינוי הערך של הרכב בשנה הוא אפסי. מעל לזה, תורגש תנודה חזקה מטה. בואו נגבה את החישוב במספרים:

מאזדה 3 עולה כיום 120K, בערך.

ניקח כנתון, 128 אחוזי מס על מחיר הבסיס. יוצא שמחירו הוא משהו כמו 50K. עכשיו בואו נפחית 65 אחוז (מ95 אחוז מס ל30 אחוז), ונשארנו עם 66 אחוזי מס על רכב חדש.

רק שלא תטעו, זה עדיין מיסוי אסטרונומי, פשוט כבר לא בחמישיה הראשונה בעולם. :roll:

בואו נחשב מחדש את מחיר הרכב - קיבלנו 86K. מה יקרה לשוק המשומשות באותו רגע ממש? מה שיקרה הוא, שמי שקנה מכונית בת 4 (86K זה בערך מחירה של מאזדה 3 כזו לאחר 4 שנים), יקבל מכונית חדשה.

ומה יעשו עם המכוניות בנות ה4? אז אחרי 4 שנים, מאזדה כזו תהיה שווה 40K.

זהו, nothing more to it. כלכך פשוט.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, כל ערך הרכב, ישולם מתשלום הדלק...

כך שאנחנו לא מרוויחים מזה כלום.

בסופו של דבר כולנו נמות וכו'...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, כל ערך הרכב, ישולם מתשלום הדלק...

כך שאנחנו לא מרוויחים מזה כלום.

אנחנו מרוויחים את זה שאנחנו אמנם משלמים אותו דבר אבל נוסעים ברכב יותר חדיש, חסכוני ובטיחותי.

אגב, במצב שמחירי המכוניות הוזלו ב-40% (הפחתת מס מ-125% ל-30%), הבן של הזקנה מהמסדרון ובעלה של מסעודה משדרות לא יוכל למכור את הג'אסטי 82 שלו אפילו לפירוק. כי אף אחד לא יצטרך יותר חלקים של ג'אסטי.

זה מעמיד בספק רב את האפשרות שהוא יוכל לגייס שוב את אותו כסף שבו הוא קנה את אותה ג'אסטי, אפילו שעכשיו הוא יוכל לקנות בזה מיצובישי לאנסר 95 עם מזגן (חשוב בשדרות, לא?).

כלומר את ההפחתה הזו צריך (לפחות) לשלב עם אותה הצעת חוק שמאפשרת לבעלי רכב ישן לגרוט אותו (למכור למדינה לצורך השמדה) תמורת כמה גרושים. וגם את החוק הזה צריך לממן.

סה"כ מדובר ביוזמות חקיקה שאפשר לסכם אותן ב-"המדינה משלמת כסף תמורת השבחת צי הרכב שבידי העם". במדינה אירופית זה סביר לחלוטין, כמו שאצלנו זה סביר שהמדינה תרכוש סוללות פטריוט חדשות. או חקיקה של "המדינה משלמת כסף כדי להעלות את רמת החינוך של העם". רק שאצלנו זה לא סביר להשקיע משאבי מדינה בהעלאת רמת החיים, ולכן זה פוליטיקלי קורקט להסביר לעם שצריך מס נוסף בשביל זה.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהמתנגדים בינכם לחוק טועים בכך שבעלי ההכנסה הגבוה רוצים להוזיל את מחירי המכוניות בשביל שהם יוכלו לשדרג את עצמם, הם פשוט רוצים להיפטר מבעלי ההכנסה הנמוכה שנוסעים ברכבים בעלי בטיחות נמוכה, שבעת תאונה מן הסתם ימותו דבר שיקצר להם את תוחלת החיים ובכך להעלים את הנגע של אנשים בעלי הכנסה נמוכה (אך אל דאגה, גם אם לא יהיו ישראלים עניים שיעשו את העבודות השחורות תמיד נוכל לייבא עוד פועלים זרים)

smily1070.gif

וברצינות, על אף שהחוק אולי יפגע במידה מסויימת בבעלי ההכנסות הנמוכות אזי לדעתי בחישוב הכולל הוא מטיב יותר משהוא פוגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן - אל תכעס :D

הבחור מהדרום (הבן של הזקנה מהמסדרון ובן דוד של מסעודה משדרות, כן?), יכול לקנות רכב משומש, שנת 95 (סתם זורק שנה לא מחייבת - אולי הוא יוכל לקנות אפילו יונדאי גטס שנת2000 או כל רכב צעיר אחר).

לא כועס :wink:

אבל יש כאן אנשים שמסתכלים בביטול על סכומים כמו 20K או 30K, כאילו: "מה? זרוק 30 אלף, זה לא יהרוג אותך"

חבר'ה, News Flash - הרבה אנשים לא יכולים היום להתמודד עם הוצאה הרבה יותר קטנה מזו.

אתה יודע איזה מאושר הייתי אם היה מוזרם לחשבון של ההורים שלי כרגע 20K או 30K ? אם זה היה ככה עוד שבוע הייתי משנה את השם שלי מ"ד"ר וואנדורה" ל"ד"ר פשע" :D

אבל - יש הבדל בין הרצוי למצוי. ואני לא מצפה מאנשים (לא מכוון אליך romer-) שקיבלו כל מה שהם רצו בחיים מההורים שלהם שיבינו מה ה"צד השני" עובר.

אז בעקרון אנחנו חוזרים לנק' התחלה.

משפחה נאבקת לגמור את החודש, יש סובארו מקרטעת. בהנחה שהם מוכרים את הרכב למדינה. הם יקבלו במקרה הכי טוב שרק אפשר 1500-2000 שקל - מבזק חדשות נוסף: הכסף הזה יבלע מהר מאוד בים החשבונות. ככה שמה יצא לאותה משפחה חוץ מטרטור, הפסד רכוש ומפח נפש? בעקרון? פשוט כלום!

אני רק חוזר ומדגיש - החוק הזה נועד לשרת אינטרסים של ילדי עשירים מאיזור השרון שאבא יחליף להם את האוטו בכל פעם שהם מגהקים ותו לא!

לא כל אחד יכול להכנס למסכת הטרטורים הזו של רכישת רכב חדש ועמידת ההוצאות בו.

טסט לרכב חדש (הכוונה שגילו קטן מ-20 שנה) זה 1500-1600 שקל אם אני לא טועה, אז מה יוצא להם מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה, קל לרכוש רכב חדש. (גם אני בזמנו התכוונתי לרכוש רכב -150K חדש מהחברה, אך חשבתי פעמיים).

קשה להחזיק אותו.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין משהו - ממתי רכב זה מצרך חובה? יש אוטובוסים ורכבות.

הרי הבחור (הוירטואלי) שעידן דיבר עליו - נוסע בסובארו שנת 82'. זה רכב לא בטוח ומזהם. אם הוא בקושי מחזיק את הרכב, סביר שהוא לא דואג שהרכב לא יזהם וכל מיני מכלולי בטיחות הוא יתקן רק אם לא יעבור טסט (ומה יהיה עד הטסט?). אני מעדיף (אישית ולטובת הכלל ולעתיד טוב יותר) שרכב זה (במצב שאותו תיארתי) ירד מהכביש.

מי שלא יכול להחזיק רכב, מכל הבחינות, שלא יקנה אחד.

אני דווקא תומך בהצעת חוק הזו אבל חושב שיש לשפר אותה מסביב: חובה על המדינה להוריד את מחיר הנסיעות ברכבת/אוטובוס/מוניות. כמו כן, גם את האוטובוסים המזהמים יש להחליף (אחרת זה הופך את אספקט איכות הסביבה בהקשר למכוניות לאבסורד) ולהרחיב את פעילות קווי הרכבת. פרט לזה, התוכנית, שתגרום לחידוש צי הרכב הכללי בארץ היא טובה.

* לפני שיסקלו אותי - כיום קשה מאוד להסתדר ללא רכב אם אתה לא גר בת"א. הרעיון (האוטופי) שלי הוא, שבשנת 2011, הצעת החוק תעבור ותשופר התחבורה הציבורית וכך המשפט הראשון בהודעה הוא רלוונטי והגיוני.

גילוי נאות: הכותב בן 22, אין בבעלותו רכב ומעולם לא היה, אבל יכול לקנות רכב בן 5 שנים ולא עושה זאת כי הכסף מיועד ללימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...