Jump to content

ד''ר וואנדורה

 • פרסום הודעות

  761
 • תאריך הצטרפות

כל מה שפורסם על ידי ד''ר וואנדורה

 1. פינטו?! פיירמונט? לא אירופה ולא שרירים... מועדון העגלות השתייניות!
 2. אולי יום אחד זה גם יהיה כן. כל אדם שלא טרח להוציא את הרכב שלו מהמגרש ולשלם עליו - במידה ומישהו ירצה לקנות את הרכב במסגרת זו או אחרת, הרכב יקבל מספר רישוי, שלדה ומנוע חדשים ובהתאם למצב הרכב והמחירון היבש שלו - הרכב ימכר. רק חבל שלממשלה שלנו אין ביצים! לעשות את זה...
 3. פלאפון? מה זה? הדבר הקטן והאפור הזה עם המקשים, המסך הירוק והמדבקה של מוטורולה עליו? בקושי משתמש בו. אצלי פלאפון יכול להחזיק עשר שנים. (מה שמסביר שעד לפני שנה וקצת היה לי את האריקסון השחור עם האנטנה האינטגרלית הארוכה - שהיה מאוד פופולרי בשנת 94-95...)
 4. הכל מתחיל במילה אחת פשוטה (תחזרו אחרי: ת-ח-ז-ו-ק-ה) בעל רכב שמזניח את הרכב שלו, ומתעלל בו, שלא יצפה שהרכב ימשיך להראות חדש. (כן, גם אם זה יפני) איך מסבירים שלדודה שלי יש לאנסר 89, אוטומטית, ממצב חיצוני הצבע דהה (הרכב מאז הקנייה בשנת 89, יד ראשונה, מצוי באילת. והשמש האילתית לא רחמה עליו) אך מבפנים זה עולם אחר - המערכות החשמליות פועלות פיקס, הפלסטיקים במקומם ולא מתפרקים, ותוסיף את זה שהרכב סחב כמו גדול 4 אנשים די בריאים ואפילו לקחתי אותו במהלך הטיול השנתי באילת ל-ס"ד (סיבובי דאווין) בערב. תחזוקה נכונה היא המפתח. וזה לא מתבטא רק במתלים, בולמים, צמיגים וכל הירקות שמסביב, זה כל הדברי
 5. אני לא יודע אם זה אותו דבר, אבל גם אני נמצא באותו מצב כרגע, רק שבחיל האויר. אני גם נורא מתלבט אם ללכת לי"ג-י"ד או להמשיך לצבא. אני יוצא מנקודת הנחה שהצבא לא בורח, ואני אעשה אותו בכל מקרה, אז לפחות לדחות בשנתיים וביינתים גם ללמוד וגם לעשות קצת כסף.
 6. מיצובישי L200 דאבל-קאבינה. רכב מאוד אמין, יכול לספוג המון התעללות ולהמשיך לנסוע (אבל לא כמו טנדר סובארו) ונמכר במחירי זנות.
 7. כפי שפניתי לאחד מחברי הפורום ששאל אותי - הסיירה הלכה טוטאל-לוסט בתאונה. כל החלק האחורי (עד האמצע הדלת האחורי) פשוט נמחץ קשות (מה שאומר פגיעות שלדה ומי שרוצה להחזיר דבר כזה לכביש זה לא נראה לי אפשרי). הסבירות מאוד גדולה שאני אקח את הרכב (זאת אומרת: את המנוע) בשבוע הקרוב ואם לא אז בשבוע הבא. ושיהיה לי זמן אני אזמין ספר רכב מהאינטרנט ואתחיל ללמוד עליו, אפילו סתם ככה, שיהיה תעסוקה. בכל אופן, 10 שנים הקרובות... אהמ... "מעבירים את הכסף מחר לבנק המרכזי בירושלים..." יש למישהו טנדר דודג' "ירקנים" בצבע תכלת? עידן.
 8. שבוע טוב. לחבר של דוד שלי (שמתעסק עם פירוק מנועים) הגיעה סיירה 92 ידנית 2000 סמ"ק, ביררתי קצת כמה יעלה לי לקחת את המנוע בשלמותו מן הרכב ולאפסן אותו. השאלה שלי האם המנוע של הסיירה יוכל להיות מותקן נגיד ב...קורטינה? אם נעזוב בצד את הפרטים הקטנים (כמו לדוגמא שאין לי קורטינה), נגיד שאני קונה את המנוע, מאפסן אותו במקום מתאים (אשמח לשמוע טיפים מאנשים כיצד לאפסן מנוע ולדאוג שלא יתייבש וימות במהלך האפסון) ובבוא היום שכאשר ארכוש את הנסיכה המיוחלת אוכל להתקין את המנוע בתוכה? האם מנוע פינטו מודל 92 יוכל להכנס בקורטינה משנות ה70'? הרי קשה לי להאמין ש'פורד' לא בצעו שינוים במכלול המנוע (ול
 9. על מי הם מנסים לעבוד? כולה מכוניות סטיישן עם גלגלים מוגבהים. פלצנות לשמה. אני הייתי בוחר בX5, ולו רק בגלל הפוזה העבריינית והכיף בלבדוק את תחתית הרכב שלך כל בוקר מחשש למטען
 10. עד לפני שנה וחצי, עמד בחולון אחד כזה עם ארגז (איך שיורדים מתיכון 'אורט' לעבר הבורגר ראנץ', בצד ימין חבוי בין השיחים) ששייך לגנן. הוא היה במצב טוב, אבל עמד המון זמן. יום אחד הוא פשוט נעלם והוחלף בטנדר ממודל יותר מתקדם. מעניין לראות איך צי הרכב הישראלי השתנה לגמרי בתוך עשור וקצת... גם אני בעבר חיפשתי טנדר כזה, אפילו סתם למטרת פרויקט שמנהל בעצלתיים, אבל הסיכוי להשיג אחד כזה הוא אפסי. מה שכן - בארה"ב זה משימה די פשוטה להשיג אחד כזה 4X4 (לא פשוטה, אבל מספיק להכנס ל"אוליטמט סובארו" כדי למצוא כמה הצעות).
 11. די יוסי, די, אני מסמיק! הנה כמה ספקולציות למה עצרו אותנו: 1) מעיל כמו שלבשת (מזוהה עם בני דודינו) 2) הצורה החשודה בה העמדנו את הרכבים במפגש (סובארו לאונה, סופר לאנסר עם מגנזיום ולאנטיס עם... לאנטיס. זו הייתה בכלל אותה ניידת שסקרה אותנו שפירקנו את הוילון?) 3) המוזיקה הערבית שבקעה מהמערכת שלי (שריף - מעאתק) וכנראה יוחסה לסובארו. 4) פשוש (והמבין יבין...)
 12. לירון - רק בהצלחה!!! (שוב פעם ) אני מאמין שבעוד חצי שנה מעכשיו נראה את שני הקורטינות במפגש החמש ואז יהיה לי יותר חשק לבוא אליו
 13. גרש, אתה רציני? עשה טובה ותחזור מיד ל-505 אגב rehud, מה כ"כ "Cool" בשרייד?
 14. תגיד בננה-מן, יש לך עוד איזה מכוניות שאנחנו צריכים לדעת עליהן? כל הכבוד ובהצלחה בהמשך! עידן.
 15. ה-CX הייתה מדהימה! שהגעתי לאיזור שפשפתי את העיניים כדי לבדוק אם אני רואה טוב - חשבתי שכל המכונית המדהימות האלו מתו בצידי הדרך וננטשו ע"י בעליהם. זו הפעם הראשונה שאני רואה רכב כזה מתוחזק ברמה טובה (ויצא לי לראות כמה שחונות בלא תזוזה, מעלות קורי עכביש ומחכות למישהו שיגאל אותן מייסוריהן), אם אני לא טועה היא גם הייתה אוטומטית והג'אנט סגסוגת - נהדר! שמחתי לראות שיש (לפחות) אחת שכן ממשיכה להתגלגל וכל הכבוד לבנאדם שמחזיק אותה!
 16. אגב, אני יודע שבין שתי הדברים אי אפשר לעשות השוואה אבל יחסית להיקף ולאזור - אני חושב שהמגרש הזה יכול "לתת בראש" לדיון שהיה פה לפני כמה ימים. פשוט בית קברות מקסים לעתיקות (ראיתם כמה וואנדורות יש שם?! ) אם מישהו מאזור המרכז מעוניין ללכת, נא צרו קשר בה"פ. תודה.
 17. חיל האויר הוא החיל היחידי כיום שעדין משתמש בריקשות. במסגרת "שבוע כנף" הייתי בתל-נוף, והיו שם לא מעט ריקשות (רובם המחולט היו שייכים ליחידת הבינוי של הבסיס)
 18. שלום, אני מעוניין לפרק את הגריל התחתון במאזדה לאנטיס ולצבוע אותו. הגריל התחתון שלי שייך לדור הישן (שאין בו הפרדה בין הגריל המרכזי למקום המיועד לפנסי הערפל) האם למישהו יש מושג איך לפרק את הגריל הזה? (מסומן באדום) תודה מראש, עידן.
 19. ליאור? אני פשוט יושב פה וצוחק! אני מדמיין אותך משייט בקמארו החזקה והמרווחת ורגע אחרי זה נדחק למיני קטנטנה
 20. נו, כורדי! אגב, עם כל המרווח שיש ב 244 אפשר להקים חדר יולדות מאחורה מזל טוב ורק בשמחות.
 21. אני לא יודע לגבי יונדאי, אבל תקרית לא נעימה באדיבות דלק-מוטורס: קרוב משפחה שרצה לרכוש לרכוש מאזדה 3 נתקל ביחס מאוד לא אדיב בסוכנות, מה שגרם לו להתחפף מן הסוכנות כמה שיותר מהר ולקנות לא אחר מ (רוני? האם אתה שומע?) טיוטה קורולה. כן! אחת בצבע כסוף! עם טאסות ופסי קישוט שהם לא בצבע הרכב. אפרורית ומשעממת אך בסוכנות קיבלו אותו באדיבות ועשו הכל שירגיש בנוח. שיצנחו. זה יהיה מגיע להם. יבואן רכב צריך לפעמים "לקבל על הראש" כדי להתעורר. וגם אם כל "העדר" רץ אליו, עליו להפגין אדיבות מינימלית ללקוחותיו כי בל ישכח שהישראלים הם קהל לקוחות שיכול לפתוח ידיים וארנקים בקלות רבה - אך נאמנות
×
×
 • תוכן חדש...