Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

בנושא לא קשור - ה-Razer Phone2 שלי עשה את עבודתו נאמנה כבר שנתיים, והוא לגמרי מספק את הצרכים שלי++, אממה יש איזה בעיה סדרתית שהחיבור USB אחרי כמה שנים כבר לא מה שהיה.

כרגע התופעות מדברות על כך שאין DATA, בכלל, כפועל יוצא מזה אין גם טעינה מהירה, בכלל.

הטעינה שיש לפעמים עובדת ולפעמים לא, ובאופן לא אופייני לחיבור USB Type C לפעמים זה לא יעבוד לך אבל אם תהפוך זה יעבוד.

אין שירות בארץ כי רייזר לא מספקים חלפים ל-CPM.

אז האלטרנטיבות שלי:

1. להכניס את המכשיר למעבדה של CPM ב-180 שקל (שזה גם אומר להגיע לת"א), וכנראה מה שיקרה זה שיציעו לי מכשיר חלופי במחיר מלא, כמה זה מלא? לא ידוע, עד שלא תכניס את המכשיר למעבדה גם לא תדע. טלפון של המעבדה? אין.

2. רייזר מוכנים לתקן על חשבונם את התקלה, אבל בשביל זה אני צריך לשלוח את הטלפון שלי לגרמניה או לסינגפור.

3. להזמין חלפים עצמאית ולהכניס למעבדה פרטית - איכות החלפים לא ידועה, המקור שמצאתי לחלפים בינתיים זה אתר הודי כלשהו

4. לקנות טלפון חדש.

אז כרגע אני נוטה ל-4 אלא אם יש למישהו איזה רעיון מבריק, הדרישות הן מצלמה סבירה, צ'יפסט עדכני, וחריץ ל-Micro SD, מינימום 8GB RAM ו-128GB אחסון, בינתיים על הכוונת:

Poco X3 Pro - צ'יפסט סנאפדראגון 860, 1300 שקל, טעינה 33W.

Samsung S20 FE 5G - צ'יפסט סנאפדראגון 865, 2200 שקל, טעינה 25W.

מעבר לזה הפוקו קצת יותר גדול וכבד, עם Gorilla Glass 6, עמידות של IP53, חיישן טביעת אצבע בצד ולא מתחת למסך

הסמסונג קצת יותר קטן וקל, בלי Gorilla Glass (או לפחות כזו שלא פירטו איזה), עמידות IP68, מסך AMOLED עם HDR10+, מאיץ גרפי קצת חזק יותר, WiFi 6

סימן שאלה - המערך מצלמות של מי עדיף? ה-4 מצלמות של הפוקו עם 48MP ראשית, אבל 2 מהן רק 2MP, או ה-3 של סמסונג שהן 12 ו-8MP?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, lolshimi11 כתב:

עמידות זה גם פרמטר ששכחתי לציין, אני מפיל פלאפונים סדרתי, חשוב שאיכות החומרים תהיה כזאת שלא בכל נפילה יסדק לי המכשיר.

כמפיל סדרתי למפיל סדרתי, אם לא אכפת לך להסתובב עם קייס עבה ומגושם זה פתיר בכל מכשיר שהוא. יש המלצה לקייס שהעלתי בשרשור.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ3מ3מ3מ3מ3 - יש לך ציפיות גבוהות מהמכשיר,ואתה רוצה שיחזיק פרק זמן מכובד (שנתיים לפחות)

לדעתי אתה צריך להמשיך לכוון למכשירי דגל כמו הרייזר,בסמסונג סדרת S20 (יש בעיות בסדרת S21 עם המצלמה וכמה דברים במכשיר נדמה לי),באייפון (אם אתה בענין) לגרסת 11 (נראה שה12 לא אפוי עדיין)

בגזרת הסינים אתה מכיר,מה יש לשיאומי בדגל,בוואווי ואת ה OP

אל תבדוק מכשירי ביניים\זולים אחרים (לדעתי),בשביל עבודה רצופה ושקט נפשי צריך להשקיע ולקחת משהו טוב.

בכוונה לא התייחסתי לאחריות כי בסמסונג (סאני) היא לא קיימת,באפל (איידיגיטל) זה אתה והמזל שלך (למרות שיש פידבקים חיוביים),ובסינים - טוב נו,קצת יותר בעייתי ככל הנראה.

• אהבתי 1

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלליות מתייחס לאחריות כאל - לא קיימת, אבל סט כישורים וכלים יש לי.

וואווי לא אשים אצלי, OP נפסלים בגלל מחסור בסלוט ל-SD. אייפון לא אצלי. אם ה-Xperia 1 III היה מיובא הוא היה כנראה הפייבוריט, בהיעדרו זה S20 FE 5G מול Poco X3 Pro.

אגב בטוויסט מעניין של אירועים שמתי יד על מכשיר זהה לתרומת איברים (שלא נשאר ממנו הרבה, אבל מודול טעינה עם שקע תקין דווקא כן!), ועם סט הכישורים והכלים (וחברים) החלפתי את שקע הטעינה ועכשיו הכל תקין.

אז יש טעינה מהירה, יש DATA, יש אנדרואיד אוטו, והבחירה נדחתה בינתיים, בטח לכמה שבועות - חודשים, הכי הרבה שנה-שנתיים אבל נדחתה...

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ezuf כתב:

(יש בעיות בסדרת S21 עם המצלמה וכמה דברים במכשיר נדמה לי)

סתם מתוך עניין , איזה בעיות יש? 

לחברה שלי יש את האס 21 חצי שנה בערך והיא מצלמת המוווןן, ולא ניתקלה בשום בעיה עד עכשיו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הגיע הזמן לקנות אייפון SE לאמא ולזרוק את ה-5 לפח (לא תתקבל שום המלצה למכשיר אפילו טיפה יותר גדול או פחות אייפון).

ראיתי טווח מחירים גדול (הבדלים של 400 שקל...) ודגמים יפני ואירופאי ו... אני צריך לשים לב להבדלים בין דגמים שונים?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אצל אפל יש את הדגם האירופאי-כללי שתומך GSM לדורותיו, בחלק מהדגמים גם LTE ובחלק גם 5G.

חוץ מזה יש את הדגמים המוזרים יותר, שתומכים גם הם GSM, אבל לפעמים גם CDMA או תדרים מוזרים של GSM (ספציפית ביפן לא כי הם משתמשים בתדרים 900 ו-2100 עד כמה שאני זוכר).

צריך גם לקחת בחשבון שנכון לעכשיו עד כמה שאני יודע יש בעיה להחליף לאייפונים חדשים חלקים בגלל כל מיני צימודים שהם עשו, אולי זה ישתנה עם Right to Repair bill, ואולי לא. ככה שמבחינת תיקונים וחלפים אתה תקוע עם המעבדה הרשמית, שלא תתן לך שירות לדגמים "מוזרים"

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הסוללה של הוואנפלאס 6 שלי גוססת ממש. מה שאומר שאני בסדר כול עוד אני באיזור שבו אני יכול להטעין, אבל אם אני יוצא לאנשהו לחצי יום בשימוש כמעט לא קיים, אני מגיע מהר מאוד ל 40-50 אחוז סוללה.

אני לא מאמין שהחלפת סוללה תעזור ליותר מכמה חודשים, בכול מקרה זה טלפון בן 3 והוא עייף ואני חסר מזל - אז משהו ילך.

האמת, שוב הגעתי לאותו המקום שהייתי בו כשקניתי את ה 6 (שידרגתי מ 3 שהייתה לו את אותה הבעיה).

ואני לא אוהב את זה.

לא צריך יותר מטלפון, מרוצה ממה שיש.

ממה שאני מבין וואנפלאס 9 קצת פחות מוצלח, סאמסונגים פחות מעניינים אותי בגלל bloatware, לא בא לי על טלפונים ממש ממש סיניים, ממה שאני רואה נשארתי אפ האופציות הבאות:

- ללכת בכול מקרה על וואנפלאס 9 (או על נורד 2 - אבל מה שבב של מדיהטק...)

- פיקסל 5 (שעוד חודשיים ישיקו את ה 6) 

- ????? יש הצעות

למה אין התקדמות בתחום? או שזאת סתם הרגשה שלי? כאילו אף אחד מהמכשירים הקיימים בשוק לא נותן לי ערך מוסף ממה שיש לי עכשיו...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Bloatware אצל סמסונג השתפר מאוד בשנים האחרונות.

וכן הייתי נמנע מצ'יפסט של מדיה טק

אין התקדמות משמעותית בתחום, בגלל זה היצרנים הולכים ודוחפים חיישנים מפלצתיים למכשירי קצה (S21 Ultra ושות'), לנסות לייצר איזה יתרון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בד"כ אצל אפל יש את הדגם האירופאי-כללי שתומך GSM לדורותיו, בחלק מהדגמים גם LTE ובחלק גם 5G.

חוץ מזה יש את הדגמים המוזרים יותר, שתומכים גם הם GSM, אבל לפעמים גם CDMA או תדרים מוזרים של GSM (ספציפית ביפן לא כי הם משתמשים בתדרים 900 ו-2100 עד כמה שאני זוכר).

צריך גם לקחת בחשבון שנכון לעכשיו עד כמה שאני יודע יש בעיה להחליף לאייפונים חדשים חלקים בגלל כל מיני צימודים שהם עשו, אולי זה ישתנה עם Right to Repair bill, ואולי לא. ככה שמבחינת תיקונים וחלפים אתה תקוע עם המעבדה הרשמית, שלא תתן לך שירות לדגמים "מוזרים"

כן, נו, איזה שירות, מה שירות הבאת לי עכשיו?

סלולרי. נשבר מסך, מחליפים מסך. נשבר משהו אחר, קונים חדש.

קיצר, אין סיבה לא לקנות בשל הזול באלף ארבע מאות, כן?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, David32 כתב:

אז הסוללה של הוואנפלאס 6 שלי גוססת ממש. מה שאומר שאני בסדר כול עוד אני באיזור שבו אני יכול להטעין, אבל אם אני יוצא לאנשהו לחצי יום בשימוש כמעט לא קיים, אני מגיע מהר מאוד ל 40-50 אחוז סוללה.

אני לא מאמין שהחלפת סוללה תעזור ליותר מכמה חודשים, בכול מקרה זה טלפון בן 3 והוא עייף ואני חסר מזל - אז משהו ילך.

האמת, שוב הגעתי לאותו המקום שהייתי בו כשקניתי את ה 6 (שידרגתי מ 3 שהייתה לו את אותה הבעיה).

ואני לא אוהב את זה.

לא צריך יותר מטלפון, מרוצה ממה שיש.

ממה שאני מבין וואנפלאס 9 קצת פחות מוצלח, סאמסונגים פחות מעניינים אותי בגלל bloatware, לא בא לי על טלפונים ממש ממש סיניים, ממה שאני רואה נשארתי אפ האופציות הבאות:

- ללכת בכול מקרה על וואנפלאס 9 (או על נורד 2 - אבל מה שבב של מדיהטק...)

- פיקסל 5 (שעוד חודשיים ישיקו את ה 6) 

- ????? יש הצעות

למה אין התקדמות בתחום? או שזאת סתם הרגשה שלי? כאילו אף אחד מהמכשירים הקיימים בשוק לא נותן לי ערך מוסף ממה שיש לי עכשיו...

אני גם עם 6 שהחליף 3טי, כמעט 3 שנים אצלי. ככה שאני גם לוקח בחשבון שאוטוטו אני אחליף אותו. אבל אם אתה בכיוון של חיסכון אולי עדיף דווקא כן להחליף סוללה, הטלפון שלי עדיין רץ כמו ביום הראשון אבל הסוללה לא עד כדי כך מתה כמו שאתה מתאר.

למה 9 פחות מומלץ מבחינתך? אני שקלתי להחליף דווקא אליו / ל9 פרו כשיגיע היום. מאוד מרוצה מהחברה הזו.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.7.2021 בשעה 20:32, falou כתב:

כן, נו, איזה שירות, מה שירות הבאת לי עכשיו?

סלולרי. נשבר מסך, מחליפים מסך. נשבר משהו אחר, קונים חדש.

קיצר, אין סיבה לא לקנות בשל הזול באלף ארבע מאות, כן?

עד כמה שאני יודע, אתה כבר לא יכול סתם להחליף מסך. כי יש צימוד בין ה-SoC ובין המסך.

ז"א שהמכשיר יראה שמדובר במסך אחר, לא המוצמד אליו, ולא יעלה.

בשביל להחליף מסך ושהמכשיר ימשיך לעבוד, אתה צריך להחליף במעבדה שתדע גם להחליף את הצימוד למסך החדש.

זה למיטב הבנתי הבסיס ל-Right to repair bill שעוד לא עבר. וצריך לראות איך יתקבל.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...