Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

שאלה דחופה, 

האם בגלקסי A52, יבואן רשמי סאני, בגרסה החדשה ביותר של התוכנה, יש מקליט שיחות מובנה?

צריך אישור וודאי לזה, זו הסיבה היחידה שאני קונה את הטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אהלן חבר'ה,

אני כבר שלוש שנים עם Huawei P20 Pro שרכשתי במקסיקו לאחר שנגנב לי שם הפלאפון, קניתי אותו כברירת מחדל, כיוון שמותגים כמו סמסונג פחות הולכים שם, אבל בדיעבד, זו הייתה הקניה הכי טובה שעשיתי בחיים, בתור אחד שהיה לו את כל סדרת גלקסי עד 7(למעט 1), אין בכלל מקום להשוואה, בכל פרמטר.

העניין הוא שבשנים האחרונות יש הייפ די גדול על כל עניין הפרטיות עם מכשירי Huawei, אם לא העניין הזה, כנראה שלא הייתי שואל, אלא רוכש את המכשיר הכי חדיש שלהם ושלום על ישראל.

אז לעניין, האם יש באמת מקום לדאגה מבחינת הגישה לנתונים והשימוש בהם מצד חברת Huawei, או שמא הכל שמועות שנתמכות ע"י החברות המתחרות?

במידה וכן, חשבתי על לרכוש את אחד הדגמים של Xiaomi, או OnePlus, כיוון שחיי הסוללה של הסמסונגים למינהם, לא להיט, בלשון המעטה, התקציב הוא דיי גמיש, כלומר כל סכום עד 3500+-, למרות שאם ישנה עדיפות ברורה למכשיר מסוים מעל המחיר הזה, זו גם אופציה.

מה שחשוב לי, זה לקבל תמורה טובה למחיר, לא מחפש מותגים מפוצצים, מה שכן חשוב, זה סוללה טובה שתספיק ליום שלם מחוץ לבית, 6GB Ram, לפחות 128GB פנימי(עדיפות ל256+), מסך >= 6.5' ,מערכת שתרוץ חלק עם מעבד טוב וכמובן מכשיר אמין.

אחלה יום חברים.

עריכה אחרונה על ידי lolshimi11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בקשר הפרטיות, העניין עם שיאומי זה שהם דוחפים לך פרסומות במערכת ההפעלה. בוואווי שהיה לי לפני, זה לא היה. אני מניח שכולם אוספים מידע על הלקוחות בסופו של דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד גלקסי יקר ברכישה, מצד שני הבחור לא מתחבר לאנדרואידים כגון שיואמי וכו'.
יש משהו זול אבל אמין שהוא שווה ערך? אני שואל עבור נער בן 15, ואז כבר תדעו אני מניח, מה השימושים של מתבגר ממכשיר כזה (אני אישית לא מבין גדול בתחום) אבל מהמעט שאני יודע יש את כל נושאי תוכנות התקשורת שלהם (וואטסאפ, טיק טק טוק מי-זה בדלת? וכו'), כמו כן קצת הרצת משחקים, אבל ממש לא הרבה.
חשובה אמינות המכשיר וכאמור - שיתנהג כמו גלקסי. עוד נקודה - שיהיה לו בשוק מגן גוף איכותי כגון UAG ודומיו, כי הבחור מאד פעיל בצופים, הנייד צ.ל. מוגן היטב.
יש חיה כזאת?
תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, ירחמיאל כתב:

מצד אחד גלקסי יקר ברכישה, מצד שני הבחור לא מתחבר לאנדרואידים כגון שיואמי וכו'.
יש משהו זול אבל אמין שהוא שווה ערך? אני שואל עבור נער בן 15, ואז כבר תדעו אני מניח, מה השימושים של מתבגר ממכשיר כזה (אני אישית לא מבין גדול בתחום) אבל מהמעט שאני יודע יש את כל נושאי תוכנות התקשורת שלהם (וואטסאפ, טיק טק טוק מי-זה בדלת? וכו'), כמו כן קצת הרצת משחקים, אבל ממש לא הרבה.
חשובה אמינות המכשיר וכאמור - שיתנהג כמו גלקסי. עוד נקודה - שיהיה לו בשוק מגן גוף איכותי כגון UAG ודומיו, כי הבחור מאד פעיל בצופים, הנייד צ.ל. מוגן היטב.
יש חיה כזאת?
תודה מראש.

ההודעה הזו אוחדה משרשור נפרד, וחסרה הכותרת שהסבירה איזה דגם מוחלף...

בעיקרון, אם אתה רוצה ממשק שהוא כמו גלאקסי, צריך גלאקסי. סמסונג עובדת מאוד קשה כדי לפתח סביבת עבודה נפרדת מזו של גוגל. 

אבל... מה התקציב?

דעתי היא שכל עניין ״החיבור״ לממשק כזה או אחר הוא בד״כ עניין של להתרגל לנראות, כי בשימוש שוטף, כמעט כולם עושים אותו הדבר, מוצאים את האייקון ולוחצים. לא עושים שימוש בפונקציות שיחודיות למכשיר זו אחר, וכל ההתרגלות היא לזכור איפה מפעילים פונקציה בסיסית זו או אחרת (השתק, להדליק אור) או שימוש באפליקציית מצלמה שונה...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוזר, כי אני זוכר בוודאות שהייתי בשרשור הניידים הזה כשרשמתי את השאלה (הרי כאן בצעתי את החיפוש לפני ששאלתי).
בכל אופן תודה על העברת הנושא לשרשור הנכון.

אני מעריך שהתקציב הוא עד 1000 - 1200.
תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.7.2021 בשעה 11:04, lolshimi11 כתב:

אהלן חבר'ה,

אני כבר שלוש שנים עם Huawei P20 Pro שרכשתי במקסיקו לאחר שנגנב לי שם הפלאפון, קניתי אותו כברירת מחדל, כיוון שמותגים כמו סמסונג פחות הולכים שם, אבל בדיעבד, זו הייתה הקניה הכי טובה שעשיתי בחיים, בתור אחד שהיה לו את כל סדרת גלקסי עד 7(למעט 1), אין בכלל מקום להשוואה, בכל פרמטר.

העניין הוא שבשנים האחרונות יש הייפ די גדול על כל עניין הפרטיות עם מכשירי Huawei, אם לא העניין הזה, כנראה שלא הייתי שואל, אלא רוכש את המכשיר הכי חדיש שלהם ושלום על ישראל.

אז לעניין, האם יש באמת מקום לדאגה מבחינת הגישה לנתונים והשימוש בהם מצד חברת Huawei, או שמא הכל שמועות שנתמכות ע"י החברות המתחרות?

במידה וכן, חשבתי על לרכוש את אחד הדגמים של Xiaomi, או OnePlus, כיוון שחיי הסוללה של הסמסונגים למינהם, לא להיט, בלשון המעטה, התקציב הוא דיי גמיש, כלומר כל סכום עד 3500+-, למרות שאם ישנה עדיפות ברורה למכשיר מסוים מעל המחיר הזה, זו גם אופציה.

מה שחשוב לי, זה לקבל תמורה טובה למחיר, לא מחפש מותגים מפוצצים, מה שכן חשוב, זה סוללה טובה שתספיק ליום שלם מחוץ לבית, 6GB Ram, לפחות 128GB פנימי(עדיפות ל256+), מסך >= 6.5' ,מערכת שתרוץ חלק עם מעבד טוב וכמובן מכשיר אמין.

אחלה יום חברים.

חוץ מעניין הפרטיות (וקשור אליו יחסית) יש את עניין הניתוק מגוגל, הם מפתחים מערכת הפעלה "משלהם" שנקראת HarmonyOS...

יש עוד דברים שחשובים לך? מצלמה כזו או אחרת? חריץ לכרטיס זיכרון?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

חוץ מעניין הפרטיות (וקשור אליו יחסית) יש את עניין הניתוק מגוגל, הם מפתחים מערכת הפעלה "משלהם" שנקראת HarmonyOS...

יש עוד דברים שחשובים לך? מצלמה כזו או אחרת? חריץ לכרטיס זיכרון?

העניין הוא שבתור משתמש של Huawei בהווה, אני לא מרגיש שום הבדל בשימוש שלי במכשיר לבין שימוש שלי במכשירי סמסונג למינהם, יכול להיות שביום שמערכת ההפעלה תעבור למערכת ההפעלה של Huawei, דברים ישתנו.

למען האמת, נגעת בנקודה שלא חשבתי עליה, נראה לי שארד מהרעיון של לרכוש עוד מכשיר של Huawei.

אני מוכן לתת צ'אנס למכשירים של OnePlus, Xiaomi דומיהם, אבל גם לא פוסל את הסמסונגים למינהם.

מה שבאמת חשוב, זה:

חיי סוללה- בשנתיים הראשונות המכשיר שלי (Huawei P20 Pro ) הציג ביצועים שלא הכרתי, גם לא במכשירי קצה, לכן חשוב לי שתהיה סוללה שתחזיק לי יום שלם (13-15 שעות) של שימוש, לא מאסיבי מדי.

נוחות שימוש-בעצם שהמכשיר ירוץ חלק, ובדגש על ירוץ.

ואני חושב שמלבד שני בפרמטרים שציינתי מעלה, אין לי דרישה מיוחדת מהמכשיר.

אולי יהיה נחמד אם הוא יתמוך ב-5G, אבל מלבד זה, אני חושב ששאר הציפיות שלי מהמכשיר, הם לא ציפיות שהמכשיר בינוני מינוס לא יתן לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, lolshimi11 כתב:

העניין הוא שבתור משתמש של Huawei בהווה, אני לא מרגיש שום הבדל בשימוש שלי במכשיר לבין שימוש שלי במכשירי סמסונג למינהם, יכול להיות שביום שמערכת ההפעלה תעבור למערכת ההפעלה של Huawei, דברים ישתנו.

לא יעבירו מכשיר קיים ממ"ה אחת לאחת. מה שכן יעשו זה יפסיקו לתת עדכונים למכשירים קיימים, ומכשירים חדשים ייצאו רק עם הרמוני.

לפני 14 דקות, lolshimi11 כתב:

אני מוכן לתת צ'אנס למכשירים של OnePlus, Xiaomi דומיהם, אבל גם לא פוסל את הסמסונגים למינהם.

מה שבאמת חשוב, זה:

חיי סוללה- בשנתיים הראשונות המכשיר שלי (Huawei P20 Pro ) הציג ביצועים שלא הכרתי, גם לא במכשירי קצה, לכן חשוב לי שתהיה סוללה שתחזיק לי יום שלם (13-15 שעות) של שימוש, לא מאסיבי מדי.

נוחות שימוש-בעצם שהמכשיר ירוץ חלק, ובדגש על ירוץ.

ואני חושב שמלבד שני בפרמטרים שציינתי מעלה, אין לי דרישה מיוחדת מהמכשיר.

אולי יהיה נחמד אם הוא יתמוך ב-5G, אבל מלבד זה, אני חושב ששאר הציפיות שלי מהמכשיר, הם לא ציפיות שהמכשיר בינוני מינוס לא יתן לי.

בגדול כל מכשיר עם 8GB RAM וצ'יפסט של Qualcomm SnapDragon 7xx/8xx ייתן לך את זה.

אפילו ה-Poco X3 Pro בגירסת 128/8 או 256/8.

והם משאירים לך עודף מ-1500 שקל.

אם אין דרישה לכרטיס מיקרו SD אז גם הפיקסלים באים בחשבון, וגם הסמסונגים.

יש כל כך הרבה מבחר, והדרישות הן כל כך גנריות, שבלי עוד סינונים נראה שכל אחד מהם יספיק לך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

לא יעבירו מכשיר קיים ממ"ה אחת לאחת. מה שכן יעשו זה יפסיקו לתת עדכונים למכשירים קיימים, ומכשירים חדשים ייצאו רק עם הרמוני.

בגדול כל מכשיר עם 8GB RAM וצ'יפסט של Qualcomm SnapDragon 7xx/8xx ייתן לך את זה.

אפילו ה-Poco X3 Pro בגירסת 128/8 או 256/8.

והם משאירים לך עודף מ-1500 שקל.

אם אין דרישה לכרטיס מיקרו SD אז גם הפיקסלים באים בחשבון, וגם הסמסונגים.

יש כל כך הרבה מבחר, והדרישות הן כל כך גנריות, שבלי עוד סינונים נראה שכל אחד מהם יספיק לך.

הייתי שמח למסך בגודל => 6.7' איכותי ככל שניתן, ואחסון פנימי 128, עם עדיפות גדולה ל256+, אין צורך בחריץ הרחבה.

עמידות זה גם פרמטר ששכחתי לציין, אני מפיל פלאפונים סדרתי, חשוב שאיכות החומרים תהיה כזאת שלא בכל נפילה יסדק לי המכשיר.

ועוד משהו, מאוד חשוב, שהמסך לא יהיה אדג'י, כלומר מסך שטוח רגיל ללא קימורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין ההפלות אז אין הרבה מה לעשות (חוץ מלקנות דווקא פיקסל או קייס טוב ומגן מסך)

לכל השאר יש לך מבחר החל מ-Galaxy S21 Ultra בקצה העליון, או Asus ROG Phone 5, ועד Xiaomi Poco X3 Pro (שהמסך שלו זה 6.67" ואין לו דור 5) באיזה שליש מחיר.

יש גם גלקסי A72 או OnePlus 9 Pro או Xiaomi Mi 11 Ultra או לא אולטרה, וכו'.

לדוגמה הכנסתי את הפרמטרים הבאים לחיפוש ב-GSMArena: מינימום 8GB RAM, צ'יפסטים SnapDragon 855 ומעלה או 710 ומעלה, 128GB אחסון ומעלה, רזולוציה FHD ומעלה, מסך 6.5" ומעלה, ואנדרואיד, וקיבלתי 195 תוצאות.

מן הסתם חלקן לא רלוונטיות בארץ (Sony Xperia 1 III שהייתי שמח לראות פה) או בכלל (Asus Smartphone for Snapdragon Insiders למשל), אבל הרבה אחרות כן

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...